Юлски бебета 82

  • 16 082
  • 276
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 142
Тити Hug
Ето ви малко снимки на Самуилчето:
http://rossidimitrova.multiply.com/photos/album/45/Samuil
Ние засега се справяме добре вкъщи, спи, хапва, пълни памперсите  Mr. Green През нощта горе долу ни оставя и ние да спим. Кърмим се съвсем добре, въпреки че в началото ми беше трудно. Оказа се че зърната ми не са достатъчно изпъкнали и той се затруднява, но силиконовите зърна оправиха проблема и сега така действаме.

Честито на всички новообебили се мами! Да са им живи и здрави слънчицата и много, много да ги радват  newsm51

Всички снимки на бебенца са страхотни  Heart Eyes

Исках да ви разкажа и за раждането. Имам много положителни спомени от всичко и ви пожелавам същото - на всички, на които им предстои bouquet
Ще пробвам да се включа по-късно с разказа, че сега Самито е гладен  Crazy

# 16
  • София
  • Мнения: 111
ВИЖТЕ КАКВО НАМЕРИХ ЗА ВАКСИНИТЕ:

 28  Бременност, майчинство / Родени през 2008 г. / Re: За Станиславчо Априлчетата молят се от сърце, при мама и татко да се прибере!: 11 юни 2008, 10:33:50 
Започната от eva_merry, Съобщение от sisee

ИЗПОЛЗВАНЕТО НА ВАКСИНИ Е НАЛОЖИТЕЛНО НА ТОЗИ ЕТАП. ДРУГ Е ВЪПРОСА , ЧЕ ТРЯБВА ДА СЕ ИПОЛЗУВАТ КАЧЕСТВЕНИ И ПРЕЧИСТЕНИ ,С ПО - МАЛКО СТРАНИЧНИ ЕФЕКТИ. ВАКСИНИТЕ СА БЕЗПЛАТНИ, НО НИЕ КАТО РОДИТЕЛИ И ЛЕКАРИ ТРЯБВА ДА ОКАЗВАМЕ НАТИСК ЗА ВЪВЕЖДАНЕ В ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ БЕЗПЛАТЕН КАЛЕНДАР НОВИ , ПО - КАЧЕСТВЕНИ ВАКСИНИ, КАКВИТО ИМА ПО ЦЕЛИЯ СВЯТ.

В края на втори месец /един месец след направената противохепатитна ваксина/ се правят нови две ваксини. Едната е тривалентна/против 3 болести/ - ДИФТЕТКОК - ПРОТИВ ДИФТЕРИЯ, ТЕТАНУС И КОКЛЮШ. ПРОБЛЕМ ПРИ НЕЯ СЪЗДАВА КОКЛЮШНАТА СЪСТАВКА. ПРИ МАСОВАТА ВАКСИНА ТЯ Е ПРОИЗВЕДЕНА ОТ ИНАКТИВИРАНИ /ОБЕЗВРЕДЕНИ/ ЦЕЛИ БАКТЕРИИ. ПРАВИ СЕ НА ГРЪБЧЕТО. ИМУНИТЕТА, КОЙТО ТЯ ПРАВИ Е ДОБЪР , НО СА ПО -ЧЕСТИ СТРАНИЧНИТЕ РЕАКЦИИ - ПОДУВАНЕ НА МЕСТОТО НА УБОЖДАНЕ, ПРОДЪЛЖИТЕЛЕН ПЛАЧ И ВИСОКА ТЕМПЕРАТУРА. ЗА ЦЕЛТА СЕ ПРАВИ КОМПРЕС ОТ ВОДА И ОЦЕТ НАПОЛОВИНА И СЕ ПОКРИВА ПОДУТОТО МЯСТО. СМЕНЯ СЕ ПРЕЗ 40 МИНУТИ. ДАВА СЕ НА ДЕТЕТО СЛЕД КАТО БЪДЕ ИМУНИЗИРАНО 2,5 мл. ПАНАДОЛ.

НЕ Е ГРЕШНО ДА СЕ ПРАВИ И НА КРАЧЕТО. КЪМ ЛЕКАР СЕ ОБРЪЩАМЕ АКО ПЛАЧА Е ПРОДЪЛЖИТЕЛЕН ПОВЕЧЕ ОТ 4 ЧАСА, АКО ИМАМЕ ВИСОКА ТЕМПЕРАТУРА НАД 39 ГРАДУСА И НЕ СЕ ПОВЛИЯЕ ОТ МЕДИКАМЕНТА, АКО ДЕТЕТО Е ОТПУСНАТО.

ИМА ДВЕ ВАКСИНИ ПРИ КОИТО КОКЛЮШНАТА КОМПОНЕНТА Е БЕЗКЛЕТЪЧНА И СЛЕДОВАТЕЛНО СТРАНИЧНИТЕ ЕФЕКТИ СА СВЕДЕНИ ДО МИНИМУМ. ЕДНАТА СЕ КАЗВА ИНФАНРИКС - ТЯ Е ПО - КАЧЕСТВЕНА И ЦЕНАТА Е РАЗУМНА.

КОГАТО СЕ ПРАВИ ВАКСИНА ДЕТЕТО ТРЯБВА ДА БЪДЕ ЗДРАВО И ДА Е НЯМАЛО СКОРО КОНТАКТ С ДРУГО ДЕТЕ С ИНФЕКЦИОЗНА БОЛЕСТ. РАЗБИРА СЕ ЛЕКАРЯ ВИНАГИ ПРЕГЛЕЖДА БЕБЕТО , НО НЕ ВИНАГИ МОЖЕ ДА СЕ ОТКРИЕ НОСИТЕЛСТВО НА БОЛЕСТ. ПРЕДИМСТВО НА ИНФАНРИКСА Е ЧЕ МОЖЕ ДА БЪДЕ НАПРАВЕНА И ПРИ ДЕТЕ , КОЕТО Е СЪС ЗАПУШЕНО НОСЛЕНЦЕ ИЛИ ИМА ЛЕКА КАШЛИЦА. ЗАБРАНА ЗА ВАКСИНА Е СЪСТОЯНИЕ НА ОСТРА ИНФЕКЦИЯ - С ТЕМПЕРАТУРА ,СИЛНА КАШЛИЦА И ДР.

ВТОРАТА ВАКСИНА, КОЯТО СЕ ПРАВИ Е ПРОТИВ ПИЛИОМИЕЛЕТ. ДОСЕГА СЕ ПРАВИ ЖИВА ВАКСИНА ПОД ФОРМАТА НА КАПКИ. ВЪВЕДЕ СЕ ИНЖЕКЦИОННА, КОЯТО Е УБИТА И С ПО - МАЛКО СТРАНИЧНИ ЕФЕКТИ.

НА ПАЗАРА ОТ ЕДНА ГОДИНА СЕ ПОЯВИ ВАКСИНА - ПЕНТАКСИМ.

ТЯ Е С МНОГО ДОБРИ КАЧЕСТВА. ЗАЩИТАВА ОТ ПЕТ БОЛЕСТИ -ДИФТЕРИЯ, ТЕТАНУС, КОКЛЮШ, ХЕМОФИЛУС И ПОЛИОМИЕЛИТ. КОКЛЮШНАТА И ПОЛИОМИЕЛИТНАТА КОМПОНЕНТА СА ОТ ИНАКТИВИРАНИТЕ /ПО - БЕЗОПАСНИТЕ/. ХЕМОФИЛУС - Е БАКТЕРИЙ , КОЙТО ПРИЧИНЯВА В РАННАТА ДЕТСКА ВЪЗРАСТ ОПАСНИ ИНФЕКЦИИ КАТО МЕНИНГИТ, ПНЕВМОНИЯ, ЛАРИНГИТ, ОТИТ И ДР.
 
   
       
 
 

# 17
  • Мнения: 2
Аелия, много е сладък...пу-пу Hug Тате, май  много добре се справя  с памперсите Wink
Аз ще взема да хапна нещо , че май поогладнях доооостааааа Joy

# 18
  • Мнения: 1 584
Честито бебче на РитаЗита!

# 19
  • Мнения: 66
Така,така имам си още една адашка във форума.Да и е честита малката Магдалена на мама Мария-м3!Много да слушка,папка и спинка! Честито и на мама Рита-зита!Да и е жива и здрава малката Лора!Да расте послушна и много да радва мама и тати!
 Момичета,имам питанка горе-долу на кой ден ви почнаха коликите?

# 20
  • Мнения: 2 171
Честити бебчета на Mariq m3, Eurydice, tanita, Milena и rita_zita  bouquet! Да са им живи и здравички и да направят родителите си много щастливи!

Нагледах се на много хубави бебчета - Павел, Даниел и Самуил Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes. Страхотни са Grinning! Дано не пропуснах някой сладък бебо Blush.

Вчера се чух с Крейзи. Още не е родила и скучае в новия им дом. Не са си прекарали все още интернет там, но каза че ще гледат съвсем скоро да го направят. Поздравява ви всички и ще пише при първа възможност.

За ваксините - и ние слагахме на Алекс ДТК, което е по ЗК. Сега са променили само полиомиелитната - слагат умъртвена, пак с инжекция (преди даваха живата и беше на капки). Аз затова реших да слагаме направо Пентаксим, така ще спестим още 2 боцкания (за полиомиелитната и евентуално противоменингитната Акт Хиб, която е по желание все още).

# 21
  • Мнения: 690
Честито на новообебилите се!!   Hug

От раждането имам добри спомени Simple Smile Като изключим болката, която не очаквах да е толкова силна, всичко останало покрива очакванията ми - това, че ми показаха бебка веднага, дали са я на татко й да я поддържи, после и той влезе в родилна да ме види. Отношението на екипа в болницата. Фактът, че бебето беше при мен нон-стоп. Само не очаквах да ни държат в болницата 5 дни при вагинално раждане. Това ми се стори мнооого дълго и ме избиваше на рев Wink

# 22
  • София
  • Мнения: 18 679
Днес съм розов щъркел Hug
ПУМИЧКА Е РОДИЛА БЕБЕ ГАБРИЕЛА, 3 300 ГР., 50 СМ., С МНОГО КОСА Hug

Пожелавам им да са здрави, щастливи и мнооого да се обичат Heart Eyes

# 23
  • Мнения: 2
бРАВО НА ПУМИЧКА!!!!!СУПЕР !!!ДА И Е ЧЕСТИТА МАЛКАТА ГАБРИЕЛА И МНОГО ДА Я СЛУШКА!!!
Вчера си говорехме с нея , че на малките не им се излиза, а то виж какво станало Grinning Hug Много се радвам!!!!Дано всичко е било наред, тя чакаше доктора и да си дойде утре...
Белинда, кога е родила ?

# 24
  • София
  • Мнения: 2 884
ЧЕСТИТА ГАБРИЕЛКА НА ПУМИЧКА   Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
ДА Е ЗДРАВА И КРАСИВА И ДА ОГРЕЕ ЖИВОТА НА МАМА И ТАТИ


Момичета по колко се дава глюкозата

# 25
  • Мнения: 1 584
Кетито, силна ли е много жълтеницата? Аз като излизах от болницата ми се струваше леко жълта Ноеми, но кръвните изследвания бяха ок. А за спането - тя просто будува 2.30-5.30 или я мъчат колики?

# 26
  • Мнения: 6 904
Здравейте. Аз. съм най-щастливия татко на света  Grinning. Пиша от акаунта на Ели (Бухтичка). Днес ни се роди нашето прекрасно бебче-момиченце. Казва се Лилия. Тежи 3500гр. и е 51см. Спинка сладко и не плаче много. Майката и бебенцето се чустват добре и си почиват в момента.

Поздрави на всички, Антон Гудев.

# 27
  • Мнения: 2
Честита дъщеричка на Бухтичка и на щастливия татко Антон!!!Много да ви радва малката и да бъде здрава и винаги усмихната!!! Hug

# 28
  • Мнения: 9 903
не смогвам да редактирам списъка  Laughing
честито, Бухтичка, честито, Пумичка! Да са ви живи и здрави щерките Simple Smile
днес все момичета  Joy

# 29
  • София
  • Мнения: 18 679
Е, нали знаеш, че накрая ще останем само ние с тебе и нашите двама юнака Joy
Майтапът настрани, но като си има предвид, че ти си кажи-речи с моя термин, но ще се планирате по-рано, накрая ще съм само аз hahaha

Общи условия

Активация на акаунт