твърде едра ли е?

  • 8 484
  • 158
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 103
Имахме едно познато семейство, синът им беше на 5/6 години, а беше с моите килограми / 50 /. Родителите му много му се радваха и непрекъснато го тъпчеха. За мен това е притеснителното.

# 16
  • Мнения: 46 520
Имахме едно познато семейство, синът им беше на 5/6 години, а беше с моите килограми / 50 /. Родителите му много му се радваха и непрекъснато го тъпчеха. За мен това е притеснителното.

Притеснително е това, за което пишеш.
Но ние говорим за деца, при които съотношението ръст/тегло е в норма. Просто са по-високи, съответно и килата са повече Peace

# 17
  • Мнения: 205
Мисля, че си е добре детето.А и да е по-голяма на ръст сега не означава, че и по-нанатък ще е така.Аз до началото на пубертета бях доста едра и на килограми и на височина, а след 2-3 години останах най-ниската в класа, а и една от слабичките.Ръста и до сега ми се запази непроменен-1.57 Mr. Green

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Я не се притеснявай. Каквато е такава- твоя си е и да е жива и здрава. Аз като бях малка все бях една от най високите и все ми викаха, че съм много едра. Така ме беше срам. Не съм великан станала де. В един момент престанах да раста, но поне не съм ниска. И дъщеря ми като я гледам е тръгнала по моя път.

# 19
  • Мнения: 9 814
Не виждам смисъл да се притесняваш. Всяко дете е различно. Много зависи и от генетичната предразположеност.
Моето момиче е 104 см., 14 кг. на почти 4 г.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 819
И аз непрекъснато чувам, че изглежда голяма/едричка за възрастта си, но по-важното е, че съотношението ръст/кг е в норма, детето е здраво и се развива. Не се притеснявай. Може в един момент да спре да расте. Съпругът ми е дотигнал сегашната си височина в 5-6 клас и за времето си е бил огромен, а сега е напълно нормален.

# 21
  • Мнения: 5 940
"Дребната" просто е висока госпожица.

# 22
  • Мнения: 2 197
Децата растат различно. Някои дърпат в началото и вървят доста над връстниците си. След това може да останат високи, може и не. Аз до 2-ри клас съм била най-висока в групите, с цяла глава над останалите. Сега съм 1,66 м, въпреки, че и двамата ми родители са високи. Така че винаги има възможност детето да вземе гените на някой по-далечен роднина. Не се притеснявай с глупости и не сравнявай детето по таблици с другите. Докато беше бебе дъщеря ми винаги е била в долната част на килограмите въпреки завидния си апетит. Никога не съм била притеснена от този факт (даже доста се ядосвах, когато се срещнем с някоя позната и чуя "ама как така е 9 кг на годинка, нашия беше 15..." - на това винаги ми се е искало да кажа "горкото дете")

# 23
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
като е жизнена и здрава, какво значение има, кой номер обувки носи?  Thinking
Пък и генната ви локвичка  Laughing не е за пренебрегване, все пак.
Има всякакви деца и възрастни. Едни са едри, други фини... За да е интересен светът.

П.П: Моите са на "другия бряг". Слаби и фини и все ме критикуват, че не ги храня. Ето, сама виждаш - няма угодия.

# 24
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 992
Изобщо не се притеснявай!
Моето отроче е на 1г 10 м, а е 93 см и около 14,000кг. Висок и слаб. Носи 25-26 номер обувки. А се роди 48 см и 3,100кг. И си е здрав и игрив! Но гените са си гени. Вашият педиатър явно не е осъвременил таблицата, в която гледа и работи с тези, които са от нашите бебешки години... newsm78  А и не отчита факта, че от както човечеството съществува човекът постоянно се изправя и издължава, а не се смалява. И за това децата ни са вече по-"едрички" от преди 1/2 - 1 век!
Да са ни живи и здрави!  bouquet

# 25
  • Мнения: 565
Не се притеснявай:) Имаме магазин и всичките хлапета (в пубертета повечето) носят от 40 номер нагоре:) Явно така си вървят вече децата. Започнахме да зареждаме с женски кецки между 40 и 42 номер:) Моята пикла пък на почти 4 години е 97см , тежи 11кг и носи 22 номер обувки:) Тя да мумисли как ще си намира обувки. Майка ми едно време си пазаруваше от ДетМаг:)

# 26
  • Мнения: 2 448
Не ми се виждат притеснителни мерките. Е вярно, от високите деца е, ама чак пък извън норма, не е.

Моя син от раждането си върви дълъг и до сега е така. Не е едър, само висок.Стърчи с половин глава от половината група в градината.

# 27
  • Мнения: 7 201
като е жизнена и здрава, какво значение има, кой номер обувки носи?  Thinking
Peace Съгласна съм!Не виждам нищо тревожно.
Моя син от раждането си върви дълъг и до сега е така. Не е едър, само висок.Стърчи с половин глава от половината група в градината.
Laughing Все едно описваш и моят.

# 28
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Моят син преди месец и половина беше 92 см и 14 кг.
Сега е поне 5 см по-висок, сякаш расте като гъба. Обувките му според марката варират от 24 до 26 номер.
Сандалите които купих в началото на лятото 26-ти номер вече са малки и трябват нови.
Големият ми син също се роди 2,950 но много бързо надмина връстниците си. Не съм го теглила и мерила скоро, но ми стига до бюста (аз съм 170см) и е тежък като гюле. На 7 години е и е с поне глава по-висок от наборите си...
Аааа... забравих да кажа, мъжът ми е 2 м. висок  Mr. Green

# 29
  • Мнения: 9 990
Просто според ръста, следете да не качва много килограми.Хората са различни е нормално да са такива от ден първи, в който са се родили.Моите пък са под нормата-голямата почти на 6 е 15 кг, малката на 1,4м е 10кг с дрехите и памперса.Но не изглеждат нито хилави и недохранени, нито бледи, напротив,изпечени с тен и розови бузи.Да са здрави и да следим за качествена храна, от която няма  как да станат затлъстели.А физически все ще са различни по ред показатели.

Общи условия

Активация на акаунт