твърде едра ли е?

  • 8 514
  • 158
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5 577
стриктно следя теглото на сина си, не обичам, не харесвам дебели деца.  Confused

на 3 години и 8 месеца е 13.8 кг.
Момиченцата се развиват по-бързо, определено.

Сега, като е ваканция, и по площадките е пълно с деца, забелязвам колко много от тях са пълнички още от малки и се радвам, че не допускам това за моето. Снощи имаше 4-5 момиченца, около първи втори клас, ами всичките бяха дебели - имаха шкембета. Ами дожаля ми.  Rolling Eyes

# 61
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Шани, яко  Joy а колко се роди?
роди се 4150/54. На 1м. беше 5 300, на 2м. - 6 100. После не помня. Но на 12м. беше около 10кг. Мисля, че дори ги нямаше.
Леле как го роди бе жена?:

аз бях секцио.
Но Маргарита роди нейния Йоан със същите мерки, както моят син съвсем леко и нормално. И аз се учудих  Shocked

# 62
  • София
  • Мнения: 3 452
Много ясно си спомням моите терзания по въпроса.
Дъщеря ми се роди 3600 кг и вървеше едро дете, по едно време беше заприличала на сумист, а аз бях дълбоко притеснена.
Даже пуснах тема по въпроса и Никол ми даде таблицата.
С днешна дата съм спокойна, аз съм висока 172, тежа 52 кг, а баща и е 187 см и е 90 кг.
Бояна е 100 см 15 кг.
За разлика от едно друго изказано мнение, аз намирам височината за преимущество. Но не и комбинацията- височина + излишни килограми.

# 63
  • Мнения: 604
Да са живи и здрави едрите дечица Hug-и не само те!
И моята щерка е едричка ,но да ми е жива и здрава е най-важното!

# 64
  • София
  • Мнения: 12 554
Снощи имаше 4-5 момиченца, около първи втори клас, ами всичките бяха дебели - имаха шкембета. Ами дожаля ми.  Rolling Eyes

Килограми се свалят, акъл не се налива.  Wink

# 65
  • Мнения: 2 577
Не само че не храесвам дебели деца, знам, че първите години децата си изграждат за цял живот режим на хранене, култура на хранене.

за мен поне не енормално дете на 1 годинка да тежи 13 кг...Обяснявам си го с разнообразието на храни, което се предлага на децата и с изкуственото мляко.

Моето дете в момента е на 2.1г и тежи 11 кг. висок е 90см., носи 23номер обувки. Кърмен до 1.2м.

Все по-често виждам бебета гиганти, дебели дечица / 5,6,7-годишни/ с кореми, гърди и тресящи меса по бедрата. За мен това не е нормално.

И тук не става въпрос за харесване, а за здравословен начин на живот.

# 66
  • Мнения: 46 572
... за мен поне не енормално дете на 1 годинка да тежи 13 кг...

А за мен не е нормално да правиш подобно заключение, без да отчиташ ръста Peace защото ако за едно дете на 1 г., високо 75 см, 13 кг. са много, то за друго, пак на 1 г., но 85 см. - дори препоръчителни.

П.П. За 90 см. средното тегло за момчета е 13.300 кг. Долната граница е 10.100, а горната 16.500. Т.е. в норма е и твоето дете и друго на тази възраст, с този ръст, но например 15 кг. Хората са различни, без да се считат за не нормални  Peace

# 67
  • Мнения: 2 577
Никол, може би не съм уточнила , но имах предвид точно наднорменото тегло. Отделен е въпросът какъв ръст какво теглро е нормално. Принципно написах 13...
Нагледала съм се на бебета, които са потресаващо дебели ooooh!

# 68
  • Мнения: 46 572
Ок, принципно при кой ръст 13 кг. е наднормено Simple Smile

# 69
  • Мнения: 48 038
Моите деца и двете се родиха едрички, кърмени са, но едното върви по- едро,другото направо кльощаво. Така че се съгласявам и за гена, и за навиците, но до някъде само.

# 70
  • София
  • Мнения: 10 379
А за "тежък кокал" чували ли сте? А за мускули? За сланинка?  Laughing Несериозно е просто да се засичат ръстът и килограмите.
Темата се измести много.

# 71
  • Мнения: 9 990
Не само че не храесвам дебели деца, знам, че първите години децата си изграждат за цял живот режим на хранене, култура на хранене.

за мен поне не енормално дете на 1 годинка да тежи 13 кг...Обяснявам си го с разнообразието на храни, което се предлага на децата и с изкуственото мляко.

Моето дете в момента е на 2.1г и тежи 11 кг. висок е 90см., носи 23номер обувки. Кърмен до 1.2м.

Все по-често виждам бебета гиганти, дебели дечица / 5,6,7-годишни/ с кореми, гърди и тресящи меса по бедрата. За мен това не е нормално.

И тук не става въпрос за харесване, а за здравословен начин на живот.

Язък.Моите нямат и капка кърма в стомасите си.Изключително на АМ,Аптамил, да напомпва повечко по възможност.Срамота.Щото мога да изкажа мнение, че за мен на 2г -11кг си е Освиенцим направо. Stop
За здравословния начин на живот донякъде съм съгласна.Без вманиячаване, моля.

# 72
  • В офиса
  • Мнения: 4 030
Уф, едното ми дете е от онези / 5,6,7-годишни/ с "тресящите се шкембета". Другото ми дете е от онези щеки, дето сянка не хвърлят. Двете водят еднакъв (здравословен, или не:) живот.

Яна и Вергилия, трябва да ви благодаря, че ме накарахте да сравня малко таблички Sunglasses Оказа се, че с BMI 17 дъщеря ми попада в първите 85% за възрастта й, и докато теглото й е в горните 90%, височината й даже не вилза в най-горната крива от 97% отново за възрастта. Като обобщим, че на възраст около 5 г. е най-ниската средна точка на BMI, а след това расте стръмно, и понеже очевидно развитието й съответства на по-голяма възраст, излиза че си е много добре детето, въпреки че някои може и да ни съжаляват.

Аааа, забравих да кажа, че "дебелата" ми дъщеря е кърмена до 2г. 10 м., а в кварталното магазинче ни знаят като "онези, които не купуват боядисани боклуци". Което не променя наличието на "тресящо се" шкембе, де.

# 73
  • Мнения: 48 038
Я кажете сега коя таблица гледате всички?

# 74
  • Мнения: 9 990
А,,не, признай, че на едната даваш само зрънчо, чипс и пица, а другата е на плодове и чай... Wink

Общи условия

Активация на акаунт