Какво мислите за тиймбилдинга?

  • 11 370
  • 134
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 1 891
[quote author=malko_mishlence
Иди, че го обясни това на някои съпруги, които се интересуват единствено от себе си и да държат мъжлето под чехъл и под строг поглед...
Че и се обиждат, когато някой не ще да плаща и техните капризи.
[/quote]

   Абе, жена, ти четеш ли, не ли...  Thinking
   Нямам нищо против тиймбилдинга ( що за нова и изкелифищена дума  Crazy ), когато е в работно време ! Като аджеба е толкоз важен (макар че за мен е върховно лицемерие да ядеш и пиеш с някой 2 дни и да се мазниш пред шефовете, пък от понеделник пак същите интрижки в офиса ), що не го правите в работно време, а ? Щото шефът не ще да се взима от неговото време... Е и аз не си давам мойто пък. Точка.
  Откъде накъде питам аз някой ще решава как, къде и с кого  половинката ми ще си прекарва уикенда ???  Laughing Че и се очаква да е благодарен, видиш ли, че са му платили за спането и яденето ?  ooooh! Че кво ме интересува мен колко струва ? Нито ще се втурна с него, дори и да съм поканена, нито нищо. Мислех, че са отминали времената, когато хората даваха мило и драго да ядат и пият без пари, ама явно не...  Mr. Green За твое сведение - къща в Балкана си имам, на бг Черноморие не бих стъпила пари да ми дават, така че не съм си умряла за "безплатния ви тиймбилдинг" !  Joy
   По-горе стана дума как е организирано това в чужбина. Е, да, но там фирмите са "family oriented" и са наясно, че свободното време си е свободно време.  Peace За съжаление тук в Бг не е така. Да не говорим, че това е сравнително нова мода, чули отнякъде нашите мениджъри, че се организират такива неща на запад, и айдеее вдигнали и те крак...  Laughing Ако изобщо могат да се нарекат мениджъри де, на такива случаи съм била свидетел, че не ми се говори за какъв непрофесионализъм и неграмотност става дума.
   Така че ,като освободите половинката ми от работа от сряда до петък, примерно, го водете ако щете и на Хималаите.  Mr. Green Но български чалъми от сорта "през седмицата ще ми работите, пък събота и неделя на тиймбилдинг" - мерси !  Naughty И тук няма нищо общо кой кого държи под чехъл - в нашето семейство си имаме пълно доверие и той се прибира много често в късните часове, работата му е от такова естество. Тук става реч за друго, ако и след толкоз писане не си схванала, не знам какво да кажа...  Whistling

# 76
  • Мнения: 301
 newsm78  нещо не мога да схвана - при нас това чудо се прави в работно време (т.е. през седмицата) и съответно е задължително, ако е в почивните дни и не е задължително  - ми не ходете. Особено пък ако не ви харесва. То това си зависи от колектива - не, че ние всички се обичаме, имаме си и интриги, и клюки, но пък има и колеги с които се "обичаме"  Mr. Green. И без тийм билдинг пак се събираме на клуб или кръчма поне веднъж месечно и не си разваляме семействата (половинките ни също идват ако искат). Лично на мен пък това ми харесва. Хората около мен не са просто безлични служители, а всеки си има различни ценности и интереси. Казах го и по-нагоре - такива събирания са ми променили мнението към по-добро за доста колеги, просто, защото съм ги видяла в друга светлина различна от офиса и функцията им там.

[Аз пък мога роман да напиша за хора, които лепят етикети и слагат хората под общ знаменател...
Peace съгласна съм че не може да се приравнява и да се слагат етикети.

# 77
  • Мнения: 689
Аз пък съм много доволна от т.нар тиймбилдинг. От моята фирма събиранията са вечер след работа. Изкарваме си чудесно - хапване, пийване, танци и после кой от където дошъл. А от фирмата на мъжа ми, пък организират екскурзийки, на които се ходи семейно, изживяването е невероятно, отмаряме си чудесно.

# 78
  • Мнения: 4 965
Имам 1 въпрос към всички, които не харесват работата си, колегите си, имат лицемерни отношения в работата и т.н.: защо работите все още там?
Работила съм на места, където не съм се чувствала така и съм си тръгвала.
Със сегашните ми колеги се чувствам като с второ семейство - с колежката сме вече и добри приятелки; със шефката не се притеснявам какво говоря или правя, защото тя ме оценява как работя и това е важното, а човешките и междуличностните отношения в нашата професия са буквално задължителни (важно е да сме екип); а към шефа (над нас стои само изпълнителния директор) изпитвам неимоверно уважение.
Сигурно и затова ми е приятно да съм с тях и в извънработно време.
 Peace

# 79
  • Мнения: 308
   В нито една фирма, в която съм работила няма такова нещо. Те може и да не са чували за това.    Laughing

   Побългарената версия на тиймбилдинга не ми харесва. В чужбина може да е друго и сигурно в голяма степен се постига целта на мероприятието. Но тук явно не е така. И между другото, ако не си разбрал характера на човека, с който работиш осем часа, пет дни в седмицата, надали малка екскурзийка ще ти помогне да го направиш. Познавам характерите на повечето си колеги - какво харесват, какво ги дразни, на какво се възхищават и други такива. За какво друго опознаване иде реч. а и повечето фирми в България не са чак толкова големи. В чужбина фирмите са с много отдели, дори разпръснати навсякъде и в повечето случаи, колегите комуникират по телефони. Явно опознаването при тях може да се получи с тиймбилдинг.

   Харесват ми събиранията, които си правим за новогодишните празници, 8-ми март и други такива. Те са ми достатъчни.

# 80
  • София
  • Мнения: 1 891
    Не е възможно да харесваш и да си харесван от 100 % от колегите си - ако си търсиш работа по този критерий, просто ще умреш от глад, дори и в София.  Crazy
    А и в крайна сметка защо бъркате двете неща - аз отивам на работа, за да работя, не да създавам непременно приятелства. Ако стане, стане, ако не - не е повод за драма.  Wink
    В момента не работя, но имам доста приятелки, с които сме работили заедно, и продължаваме да се виждаме и сега. Тийм билдинг не сме имали,  Whistling така че едва ли на това се дължи. Просто свестните хора си личат и в ежедневието, ако на тийм билдинга се разчита да го прецениш човека колко струва ... ехеее !  hahaha
  И в крайна сметка, наистина - колкото хора, толкова и мнения.  Peace Който го смята за загуба на време (като мен Simple Smile ), да не ходи. На мен не ми пречи, че някои ходят с удоволствие, защо толкоз лично се приема факта, че някои пък не го одобряват ?  newsm78

# 81
  • Мнения: 46 582
И аз, и съпругът ми не приемаме за нормални подобни несемейни сбирки, особено пък с преспиване, когато става дума за нашето семейство, но хората са различни, ако и на други им харесва - весело изкарване  Laughing

# 82
  • Мнения: 623
Снощи се върнах от подобно мероприятие.
Във фирмата канят и половинките,няма глупави игри,пълен релакс ,спа процедури и естествено разбор на дейността.
Относно "развалянето" всеки си го носи в себе си бих казала аз.Ако нямаш афинитет към забежки,нищо не е в състояние да те накара да си легнеш в чуждо ложе.За останалите ситуации си има наказателен кодекс Whistling

# 83
  • Мнения: 4 965
   Не е възможно да харесваш и да си харесван от 100 % от колегите си - ако си търсиш работа по този критерий, просто ще умреш от глад, дори и в София.  Crazy
    А и в крайна сметка защо бъркате двете неща - аз отивам на работа, за да работя, не да създавам непременно приятелства. Ако стане, стане, ако не - не е повод за драма.  Wink
    ....

Не говоря за това.
Става въпрос, че (лично за мен) звучи кошмарно да работя някъде, където не се чувствам добре.
Не искам да ме харесват 100%, нито да ставаме приятели, но не бих търпяла лицемерие, злоба и подобни прикрити отношения на мястото, където прекарвам между 8 и 10 часа на ден. Не бих си тровила живота с подобни неща.
Зависи и от работата, разбира се. Ясно ми е, че в моята професия е необходима по-голяма близост, защото (и без каквито и да е тийм билдинги) постоянно пътуваме заедно по работа в страната и в чужбина - т.е. задължително е да си имаме доверие. Ясно ми, че в други професии това не е толкова важно. А и при нас "умирането от глад" е гарантирано точно при липса на екипност, защото екипността носи повече бонуси на отдела, а те пък се разпределят между самите нас - колкото по-добре работим заедно, толкова по-високо е заплащането ни.
Но специално за тийм билдингите, оставам с впечатление, че много хора го бъркат с почивка, развлечение, екскурзия и т.н., а то не е с тази идея. Затова и никъде по света не се прави в свободното време. Писах вече, че при нас е в работно време, защото понякога за по-добрата работа е подходящо и по-голямо разнообразие, както и неформалното общуване.
 Peace

# 84
  • Мнения: X
Mirena 80, достатъчен беше този пост, за да прочета разбиранията ти за тийм билдинга, "модата" му и сравняването на приятелствата с приятелките, за които не трябвало "тийм билдинг".  Не те знам и къде и какво си работила, но посещението в една голяма фирма с добра политика към служителите, няма да ти навреди. Не ми отговаряй повече по тази тема, поне на мен, прочетох достатъчно.

Иначе постът беще доста ... хм, ефектен. Особено споменаването на къщите в Балкана и по Черноморието. Това сигурно е от изключителна важност...

Последна редакция: пн, 21 юли 2008, 16:09 от Анонимен

# 85
  • София
  • Мнения: 1 891
   Azaf  Simple Smile браво, при вас е организирано добре, а и вие сте се сближили доста заради естеството на работата.  Peace За съжаление фирми като вашата май са по-скоро изключение...

# 86
  • София
  • Мнения: 1 891
[quote author=malko_mishlence

Достатъчен беше този пост, за да прочета разбиранията ти за тийм билдинга и "модата" му. Беше доста... хм, ефектно. Особено споменаването на къщите в Балкана и по Черноморието. Това сигурно е от изключителна важност...

[/quote]
 
  Радвам се !  Laughing

# 87
  • София
  • Мнения: 1 891
    А на теб, мишленце,   Wink няма да ти навреди на следващия тийм билдинг да включите и малко уроци по толерантност към чуждото мнение.  Laughing След редакцията ти ми стана ясно, че дори не си ми прочела пост от бързане да се засилиш към клавиатурата. Нали ние, неодобряващите, неимали досег с големи фирми, си държим мъжете под чехъл, гледай ти и твоето семейство да сте добре.  Нас не ни мисли. Wink
   

# 88
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
При мен почти винаги с малки изключения са били съчетани и с обучения и  Naughty Naughty Naughty абсолютно не мога да откажа да отида.
Тогава се дават и сартификати за преминал "успешно" или не.Рядко има и организиране на тим билдинг , от регионалния на местно ниво, без обучение.
Тогава също няма как , защото всички говорят само за теб и шефа те замъстява до дупка, че си се самотлъчил.Започва да ти "намира задачки закачки " след това  Cry Twisted Evil И при двата варианта особенно при втория /не че при първия като сме цяла България не става де /  има яко секс.Той обаче винаги се практикува и случва все на едни и същи. Регионалния ми шеф си прави билдингите, за да билдва извънбрачната си връзка с подчинена , наша колежка.Нагледали сме се на какво ли не и най безсрамно и тя и той се правят , че нищо няма между тях.Колегите ми "момците" , виждайки от шефа си и те започват да си "забройкват", ту омъжени , ту неомъжени , ту на шефа любовницата.Въпреки , че уж нищо няма между тях се ревнуват и най-вече той женения нея неомъжената от колегите подчинени.Тогава настъпва бразилския сериал от който обаче си патим всички.
Та по темата смятам , че в повечето случаи се развалят отношения, отколкото да се надграждат и да се изгражда добър и по- добър колектив.
Колеги от друга фирма тези неща ги водят В ТЯХНАТА ФИРМА  СЕМИНАРИ и се бъзикат , че са "НА ОСЕМЕНЯВАНЕ" така че не са сбъркали много мисля, с тази категоризация!!!Явно на повечето места е така!А за мъжа ми - той ходи, но е шеф и няма как!В повечето случаи обаче организира обучения , а тимбилдинги, май един път в годината  newsm78.

За протокола и аз и мъжа ми работим в големи , световни фирми с "добра " корпоративна култура!!!!

# 89
  • София
  • Мнения: 114
Тиймбилдингът е полезен и приятен за мен, стига да не е много често. В нашата фирма се прави веднъж годишно. Нищо няма да ми стане на семейните отношения, ако изкараме един уикенд разделени. Не съм си и помисляла да откажа - може би, защото ми е приятно с по-голяма част от колегите ми да се веселим и в извънработна обстановка. Няма нищо общо с приказките на по чаша кафе в офиса.  Peace

Най-вероятно, обаче, няма да е полезен за хора, които отиват на фирмени партита с мъжете си и не говорят с никой колега Whistling То за какво пък изобщо си отишъл там - може би, щото дават безплатно за ядене  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт