Моля за малко помощ. Убиха желанието ми за кърмене.

  • 4 422
  • 87
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 242
Как ludmilana, точно за хиперлактация се бях усъмнила и аз по- горе.
Както и да е, важното е че вече всичко е наред! Peace Много се радвам!

# 76
  • Мнения: 638
Браво за наддаването!   bouquet
А за акането- това са колики! Боли ги коремчето бебчовците. Има най-различни капки, на всяко бебе помагат различни. На нас ни изписаха Еспумизан - изпихме 2 опаковки и НИЩО #2gunfire Боли го и плаче и аз с него. После минахме на Инфакол - донесоха ни го от Гърция, тук го няма - има някакъв ефект, но пак си го приболява. Сега са ни дали някакви хапчета, английски, хомеопатични и смятам тях да пробвам. Няма начин трябва да се мине през този период. С нетърпение чакам да отминат тия гадни колики.

# 77
  • Мнения: 272
Джули, как се казват тези хомеопатични хапчета?

# 78
  • Мнения: 840
ludmilana Hug

Вече съм спряла с цеденето, защото се надявам млякото да се е регулирало. Все пак вече сме на три седмици  Laughing Прибягвам до помпата само в краен случай, през нощта, ако Алекс откаже да суче от двете гърди. Това се случва последните две-три вечери, така едната гърда ми се препълва и започват едни течове Whistling Та поизцеждам малко за да се облекча.

Явно млякото от едната гърда и стига, защото вече все по често отказва другата  newsm78 Нали това се целеше в крайна сметка, да се редуват двете гърди при последователните хранения  newsm78
Макар че мисля, че се справям все още не съм много уверена в себе си, та ще направим пак едно контролно теглене в понеделник, за да мога да предценя колко наддава за една седмица Embarassed

А за коликита не мисля, че имаме, защото спи доста спокойно. Проблема идва като настъпи момента с акането. А може и това да са колики, не знам, но не ги разпознавам като такива Outta Joint Иначе съм се снабдила и с капки и с чай  chef, но изчаквам все още за да съм сигурна, че са колики.

# 79
  • Мнения: 45
Честито бебче!  Hug Нямам кой знае колко опит но подобна ситуация имасе и при нас и мога да се похваля че я преодоляхме успешно и сега Ники е ве4е на 3 месеца и наддава по около 700 грама на месец. Той също се родо малък 2870 и ни изписаха 2720 и на 10-тия ден на пробното кърмене изсука едва 40 ml. Лекарката се мъчише да ме убеди че едва ли не детето умира от глад и от немощ спи през цялото време. Също ме посъветва да го дохранвам но опитите ми бяха неуспешни защото той още докато сучеше от гърдата и заспиваше. Прочетох някъде че децата си сучат толкова колкото им е необходимо и това беше нещото което ме успокои. А и същевременно кърмата ми намаля. Мобилизирах се взех си български лактогонен чай и след всъко кърмене се изцеждах за да стимулирам кърмата. Будих Ники на 3 часа (е беше доста трудно, но като му свалях памперса се събуждаше). Последното будене беше в 24 h и така до края на първия месец след като спрях да го будя след 21h и си спеше до около 6 - 6,30 h сутринта (абе сънливо бебе за разлика от сега). Всичко се нормализира  след като премина жълтеницата. Без да казвам на педиатъра какво точно правя се оказа че Ники е качил 700 грама. А сега през третия месец сам си се събужда когато е гладен а дори започна да ме буди и в 3 часа през нощта. Така преминахме кризата. С повече упоритост съм сигурна че и вие ще я преодолеете само не се отказвай от кърменето. Желая ти успех newsm10

# 80
  • Мнения: 638
Хомеопатичните хапчета се казват просто Colic Tablets. Имат си и сайт: http://www.hylands.com/products/colic.php
За сега не мога да кажа дали дейсват, защото ми е доста трудно да ги давам. Разтварят се във вода и тогава се дават, но моят бебчо ги изплюва и така не знам дали спява все пак нещо да поеме от тях, но аз продължавам да упорствам.

Момичета, аз пък имам следния проблем всеки следобед се борим с моя син, който е на 1 месец и 6 дни, да се нахраним. Събужда се около 1 часа и се започва едно сукане около 30 мин и не спира, не иска да пусне гърдата, но започва да се свива и да я разяга насам натам. Ако му я извадя почва на плаче. Предлагам я пак  и пак същото. След което като реша че сигурно вече не му пуска нищо я сменям, все си мисля че е грешка но не мога да го утеша по друг начин. От време на време заспива и се буди в рамките на половин час и се започва същото нещо... и така няколко часа  #Crazy около 5 часа заспива, мисля си че от умора и така сме всеки ден вече една седмица. През другото времем на денонощието нямаме такива проблеми. Храним се и през ноща в 3 часа. Направо не знам какво да мисля  newsm78 Не му стига кърмата ли? Какво Ли?  newsm78 а иначе от гърдите ми тече мляко, подложките за гърди все се мокрят и даже понатежават. В чудо се виждам вече  #Crazy

# 81
  • Мнения: 2 401
Според мен не трябва да се притесняваш, че не ти стига кърмата, а и ти си писала, че от гърдите ти тече мляко.
По-скоро аз си мисля, че това което описваш може би е свързано с коликите и бебчо се успокоява по този начин, или е просто някакъв период, при нас подобно дърпане се появи във втория месец и досега отвреме на време го има предимно вечер, когато се приспиваме, но не е защото няма кърма и аз понякога, като тебе, като започне беба да го прави сменям гърдата и така се успокоява, но при нас съм забелязала, че го прави когато е по-нервна, но понякога е имало и други причини, например и е било топло.
В крайна сметка исках да кажа, че може би е нещо временно и ще отмине! Simple Smile

# 82
  • София
  • Мнения: 1 724
Съгласна съм със звездица, не е възможно да нямаш мляко, ако тече. Аз никога не съм мокрила подложки и въпреки това кърмих до 11 месеца. Нормално е изцялъ кърмените бебета да търсят успокоение в гърдите.

# 83
  • Мнения: 3 810
Вчера бяхме на консултация при въпросната лекарка, която най-откровено ме съветваше да започвам да храня с АМ, защото детето не вървяло  #Crazy От 18.07 до 28.07(точно за десет дни) моето бебче е наддало 410 гр. Само да поясня, че става въпрос за една  и съща везна, при еднакви условия Party Та като се качихме на кантара и педиатъра гледаше ей така  #Crazy  #Crazy  #Crazy и не можеше да повярва, че не съм дохранвала и детето е наддало само от кърма.

И на мен като на yanast ми беше изключително приятно да прочета, че вече си една горда и малко по- уверена в себе си мама!  bouquet
Надявам се педиатърката след вашия пример да си вземе поука и да подхожда по малко по- различен начин оттук нататък. В крайна сметка от това по- хубаво няма. Защото точно те са хората, които би трябвало да вдъхнат увереност на младите майки и да дадат точните съвети.
Освен че си помагаме тук, мисля че е крайно време да научим колкото се може повече български педиатри какво е кърмене, какви са предимствата и как това извънземно нещо се прави. Laughing
Аз също се надявам, да съм убедила нагледно моята педиатърка(със стаж около 30г., което постоянно бива изтъквано Rolling Eyes), че може да има здраво дългокърмено дете. Още повече, че подкрепихме довода и с дългокърмения племенник Mr. Green

Поздрави! Wink

# 84
  • Мнения: 840
Момичета, радвам се да споделя с вас, че сега се връщаме от консултация и вече сме 3560 гр, което прави нови 420 гр към теглото на Алекс Laughing
Не знам обаче дали това е причина за радост или безпокойство Outta Joint
Посетихме педиатъра, защото от вчера повръща почти след всяко хранене, а понякога и по два пъти Cry
Педиатъра каза, че сигурно я прехранвам и че е супер грешно да и давам да суче когато поиска. Трябва да спазвам интервал от 3 часа между храненията. Аз какво да направя, че детето иска да цоцка понякога и през час newsm78 Трябва ли да стоя и да я гледам как неутешимо плаче и да чакам да мине времето до следващото хранене ooooh! Няма значение де, защото определено не мисля да правя това #Cussing out

Все пак може да има и друга причина за повръщането. Взехме направление за гастроентеролог, та утре ще видим какво ще каже и той. Може да е от жегите вчера и днес; или от вигантола, който давам от вчера; или от капките за колики, които също давам от вчера. Но лично мое мнение е, че не е от прехранване Tired

# 85
  • Мнения: 2 829
Погледни тази статия:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=76874.0
Хубаво е, че си решила да не спазваш "адекватните" препоръки на педиатъра ви, явно тя си знае едно и също-или е недохранено детето или преяжда, но, от препоръките и си вадя извода, че едно дете на кърма няма как да е нахранено точно колкото трябва Mr. Green Ако вземеш да храниш на 3 часа другия месец пак ще ти каже, че не ти стига кърмата....
По колко повръща детето? На мен ми се струва че просто ще се наложи да я преобличаш по-често Grinning но прочети статията и дано да сте от "щастливо повръщащите" Hug
Опитай също да спреш Вигантола за седмица и да видиш дали не е от него, бъди спокойна, няма да навредиш на детето си. В много държави по света (при това на някои места има по-малко слънце отколкото в България) вит. Д не се изписва на бебетата, та особено сега, през лятото със сигурност може и без него. Не те агитирам по принцип да не даваш (ако все пак се колебаеш потърси информация по въпроса и вземи решението си сама), просто си струва да опиташ за няколко дни да го спреш и да видиш дали ще повлияе на повръщането.

# 86
  • Мнения: 840
  bouquetyanast  сега ще прочета
Аз също мисля поне за сега да спра вигантола, да видя как ще се чвства детето. Все пак излизаме навън сутрин и вечер за по два часа, а и е лято, има доста слънце  Grinning

# 87
  • Мнения: 415
amarinova, браво за хубавите ви резултати!
Да кажа и аз че и моята педи веднъж обвини (не помня вече за какво) кърменето на поискване.
(не мога да ги разбера какво се инатят като го има в указанието на МЗ, да кажеш че имат опит та да го оспорват, ама не е така) И точно на мене ми каза да дохранвам и че не ми стига кърмата когато моят почна да яде на 3 и на 4 часа, нещо беше болен и със запушен нос и нямаше желание.
Та понеже връщахме и ние след ядене - никакво сменяне на памперс след ядене и го държах ако може да се уригне, ако не - спи на страни и това е. Непрекъснато ходехме с лигавници - на скоро си гледах снимките от този период  Simple Smile
Пиши непремено за гастрото и на кой сте били.

Общи условия

Активация на акаунт