Моля за малко помощ. Убиха желанието ми за кърмене.

  • 4 414
  • 87
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 810
il84, има начини да избегнеш АМ стига да искаш и да имаш търпение и желание.
Това че не можеш да изцедиш, не означава, че нямаш достатъчно кърма.
Вероятно не търсиш съвет, но аз да си кажа...да ми е чиста съвестта  Wink

# 46
  • Мнения: 840
 ooooh!днес цял ден(от 12ч) е закачена за мен Shocked Това нормално ли е? Чак пък такъв глад? Задремва и като я сложа в леглото и почва да врещи и да лапа ръце. Като я сложа на гърдата и се успокоява, и си цока нещо, подремва, пак си цока... Дали ми е намаляла кърмата и не и стига да се засити newsm78

Колко ли дни ще мога така да изкарам по цял ден да я държа са суче? Дали пък не е някаква криза на растежа? Нали имаше такава през втората седмица? А може ли от жегата днес да е жадна или да се чувства изнервена? Вчера се държа по съвсем друг начин, направо днес не мога да я позная #Crazy

А и още нещо. Защо се променя цвета на акито през деня? Ту е зеленикаво и гъстичко, ту жълтеникаво и редичко?

Момичета мерси за помоща  bouquet Вие ми давате сили да продължа и дано се преборя. Искрено се надявам скоро и аз да бъда една от успешно кърмещите майки Hug

# 47
  • София
  • Мнения: 1 724
Да споделя казаното от мимиту, без да се натрапвам, относно недаването на АМ.
да , нормално е да е "закачена" за теб, спокойно, щом като дремва, цока,дремва, нещата изглеждат нормално. Не винаги е от намаляване на кърмата, бебчето ти е малко, възможно е да се уморява или да го успокоява гушкането от мама. Това би трябвало да целиш- колкото повече цока, толкова по-малко или никак АМ.
Виж за цвета на акито не мога много да помогна, моето бебе акаше все жълто и това е нормално, мисля, че може да ака зелено от претопляне , виж внимателно в библиотеката и темите за храненето на кърмачката.Мисля че няма проблем ако няма слуз, но дано се включат и други мами.
Справяш се страхотно! Ти си успешно кърмеща, не  мисли обратното.

# 48
  • Мнения: 2 829
amarinova, нормално е да има дни в които да е като залепена за теб. Минава Simple Smile
Направи си удобно място за кърмене-да ти е облегнат гърба, ако сложиш възглавница в скута си (откъм главата на бебето си, точно отстрани на тялото ти подпъхни друга възглавница), бебето върху възглавницата и под главата на бебето ако подпъхнеш навито на руло одеалце можеш да кърмиш без да го държиш с ръце. Когато ръцете ти са свободни времето за кърмене можеш да използваш да четеш любимия форум, да хапваш и пийваш, да четеш книга или просто да си щракаш с пръсти Laughing Научи се също така да кърмиш легнала-така ще си наваксаш със съня, а ако имаш нужда от разходки можеш да си вземеш слинг. Целта на заниманието е ТИ да си прекарваш времето приятно, кърмейки. Така няма да забелязваш (и да се замисляш) колко време суче бебка, и ще си спокойна и усмихната Heart Eyes При правилна организация кърменето може да е страхотно улеснение за теб-да, наистина, кърменето изисква да си почти непрекъснато заедно с бебето си, но пък докато кърмиш бебето е абсолютно спокойно и няма никакви претенции-т.е. можеш да разполагаш с това време свободна от притеснения и грижи за детето Grinning

И накрая да добавя-ти СИ успешно кърмеща майка, СЕГА, в момента! Мисля, че и занапред ще продължиш успешно с кърменето, стига да намериш начин да се чувстваш добре кърмейки.
За аките-според мен е нормално да се променят, струва ми се, че всичко е наред.

# 49
  • Мнения: 840
yanast  Hug
без вашата подкрепа и до тук нямаше да стигна  bouquet

В петък сме на контролен преглед и ще докладвам как е беба:party:Ама според мен е позагладила косъма за три дни  Joy  (дано не си въобразявам де)

# 50
  • Мнения: 3 810
"позагладила косъма"   хихи, много сладко...
Един съвет от мен...неслучила на педиатър, подкрепящ кърменето. Може да спестиш някои подробности, които си подразбрала че педиатъра няма да подкрепи- къмене не на час, недаване на вода...Така ще си спестиш лош поглед или някой друг бисер...
В крайна сметка детето ти е най- важно.

# 51
  • Мнения: 121
"позагладила косъма"   хихи, много сладко...
Един съвет от мен...неслучила на педиатър, подкрепящ кърменето. Може да спестиш някои подробности, които си подразбрала че педиатъра няма да подкрепи- къмене не на час, недаване на вода...Така ще си спестиш лош поглед или някой друг бисер...
В крайна сметка детето ти е най- важно.
Peace
Въпреки, че и моето педи не одобрява:
-висенето на цица по цял ден;
-недаването на вода,
-недаването на сокчета от 2-рия месец
-недаването на пюрета от 3-тия м.,  за мен това е без значение. Щом малчо пълни памперса и се развива добре значи всичко е о'к.... Simple Smile
Когато кърменето на поискване дава резултат и виждаш, че бебчето е добре няма да се връзваш на доктори, които вместо да те подкрепят ти предлагат АМ като алтернатива

# 52
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
amarinova момичетата са ти дали прекрасни съвети, кърми на поискване в удобна поза и очакваме добри вести.  Peace

# 53
  • София
  • Мнения: 1 877

Сега папкахме. Първо от едната гърда, после от другата, накрая се опитах да дам и доизцеденото мляко, но бебето не го иска. Бута шишето или просто само си държи бибата в устата. Означава ли че се нахранила  newsm78

И още нещо, за памперсите имаме по 5-6 наакани. Нали уж това означава, че бебето се храни добре.
Много съм объркана и по-скоро притеснена.

разбира се че е нахранена щом има толкоз мръсни пампи  Mr. Green, и й давай по-често усетиш ли напрежение в гърдите, вместо да цедиш Peace, ние така 300 грама за първия месец наддадохме, но не се дадох аз и кърмех през час и половина, два....дебелината не е показател за здраве, всичко е индивидуално, и моята е фина дама и в момента, но има енергия за 2ма Simple Smile
кърми смело и растете здрави без тревожни мисли Hug

# 54
  • Мнения: 840
Мерси Hug

Преди да се появи бебка, дори не съм предполагала какво удоволствие ще ми достави кърменето  Crazy

А за акитата? Защо количеството и цвета им варира през деня? Когато е по-обилно е жълтеникаво, а когато е по-оскъдно е зеленикаво и гъсто, лепкаво. Нали трябва да са жълтеникави с цвят на горчица?

# 55
  • София
  • Мнения: 1 724
Зависи от храната, която поемаш. Нали няма слуз?

# 56
  • Мнения: 840
Енита а какво точно е тая слуз? Как да я разпозная?

Днес след неимоверни едночасови напъни, успя да се изака. Беше с доста златист цвят, но ми направи впечатление, че е много сухичко(не е воднисто както досега) Blush

Изобщо цвета и качеството на акитата имат ли връзка с кърменето? При нас всеки път са различни  #Crazy Или просто да следя за наличието на такива Thinking

# 57
  • София
  • Мнения: 1 724
Цветът на акито естествено има връзка с храната, демек с кърменето.
виж в библиотеката
ето по въпроса за цвета " Има значителни вариации между съвършено нормални кърмени бебета. Дори някое воднисто, зеленикато ако от време на време не е причина за тревога за иначе здравото бебе. Изпражненията могат също така да променят цвета си след излагане на въздух."
Слузта е като прозрачен сопол /извинете за образността/, друго важно е да няма кръв- това севсе сигнали, които трябва де се видят от дофтор. Иначе цветът не може да е винаги еднакъв.
Ето и линк за това дали достатъмно изсуква http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=2019

# 58
  • Мнения: 415
Здравей,
Видях че много хубави съвети са ти дали а и ти си доста упорита и сигурно ще се справиш, но за успокоение ето и още малко личен опит  Simple Smile

Първо ме шокира количеството което твоето бебе (2.920кг) трябвало да изяжда на хранене 80гр, моят се роди 3.800 и трябваше да изяжда по 40гр на хранене за 7 хранения (количеството при бебетата се определя от теглото им, не само от възрастта). Даже в болницата като му даваха 40гр адапте ги повръщаше всичките горкият.
В къщи започнахме на поискване и със сигурност е изяждал по-малко като количества и неравномерно през деня, така че пробно кърмене едва ли щеше да покаже нещо, а вашето пробно кърмене ми се струва много добро -30гр ми се вижда ок, поне според моя на времето.

Акитата - нашите бяха няколко седмици зеленикави и добавките вечер (нан и после фризовом) също влияеха даже от нана се запичаше. После станаха жълтеникави.

Моят също заспиваше и затова не можех да редувам гърдите през деня, но вечер също мисля че нямах достатъчно кърма, пък и се изтощавах вече, затова той сучеше половин час от едната, после го слагах на другата (заради разранени зърна), после пак на първата и чак тогава заспиваше (така че малка пауза няма  Mr. Green за половин час все нещо се събираше). По едно време доизчеждах следобед за собствено успокоение и за да увелича уж вечерната дажба, а като махахме добавката го давах вместо нея. Събираха ни се поне 15 яденета.

Хубаво правиш че не даваш вече вода (бебето когато е жадно трябва да суче) и кърмиш през нощта - при нас това много помогна.

Успех и стискам палци!  Hug

ПС а и аз имам тефтер, там всичко пише  Laughing

# 59
  • Мнения: 840
 ooooh!  сега пък от снощи през нощта не може да се изака. Тази сутрин се е напъвала от 6 до 8 часа и накрая аз не издържах да я гледам как се гърчи и бръкнах с едно термометърче. Детето се изака веднага, доста обилно, но малко редичко, като че ли примесено с вода, със златист отенък(sorry за образното описание). Сега един час по-късно пак започна да се напъва.
 
Освен това явно дискомфорта и е доста голям и отказва да суче. Снощи пропуснахме едното нощно хранене и днес цяла сутрин се мръщи. Цоква десетина пъти и пуска, след което се унася и заспива. От два часа през нощта само спи и така яко се напъва в съня си, че чак изпищява на моменти.

Редактирам само да добава, че сега прочетох, бананите изядени от майката могат да имат такъв ефект при бебето. Аз вчера съм изяла три банана. Дали в това може да е причината?

Това дали е запек, въпреки че акито е редичко?
Възможно ли е вчера от целодневното сукане да се е претоварило коремчето и просто днес да иска да си почине(Вчера на два пъти въръща по малко млекце)?

Вече и аз не знам какво да си мисля. Дано не е нещо сериозно и бързо отмине. Ако някой има предположения ... newsm78

Мунка това за количеството и теглото, чесно не се бях замисляла, но може би си права. Утре  сутрин сме на консултация и дано всичко е ок, защото страшно се притеснявам. А сега и това с акито  Cry

Последна редакция: чт, 24 юли 2008, 09:40 от amarinova

Общи условия

Активация на акаунт