Някой се подготвят за моренце, а ние се готвим за АВГУСТовското детенце

  • 14 842
  • 284
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 7
добро утро и от мен Embarassed, и аз като бланш сега ставам а през ноща си се разхождам из стаите. Прьстите на рьцете са ми много подути днес и чак немога да ги свивам ужас
ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА МАЛКАТА ПРИНЦЕСКА, ДА Е ЖИВА И ЗДРАВА НА МАМА КУКЛАТА И МНОГО ДА Я СЛУШКА
БОБИ, мила количката е модел на куини и цената включва абсолютно всичко и столчето за кола, аз още като забременях сьм си я заплюла и днес нямам тьрпение да я вземем, смо столчето е вкьщи вече, доиде по-рано и много му се кефя цвета е уникален

# 241
  • Мнения: 1 410
Това е за милата ни рожденичка - Ани!

Брит,какво говориш - всичко живо пита и изказва предположения какъв е пола на бебето!А колко се изнервям само... ooooh! Какъв ми бил корема - ами като съм с тесен таз какъв да е  -остър ми.Това го пише и в учебниците по АГ.Жените с тесен таз са с остри кореми.И с двете щерки всички казваха - момче,да ,ама не - момичета.И сега  ще се изкефя - пак всички казват момче,а дано да е момиче и да видят - голееееемите познавачи. Mr. Green
Днес си е Св.МАрия-Магдалена.Това е другата голяма светица в християнството.А напоследък ще се окаже ,че е била по-добра ученичка на Христос ,дори и от апостол Петър.Но да не натоварвам темата ...има много да се говори за тези неща.

# 242
  • Лондон
  • Мнения: 56
Здравейте и от мен! Честито ни ново бебе Ивайло и наздраве на всички с поводи - Ел, Миши, Ани - да сте живи и здрави, и да се радвате на прекрасни семейства!

Меган, моля те включи ме и мен в обмена на информация или пиши тук, че се вълнувам и аз - аз се омъжих в България и не съм регистрирала никъде брака си тук... не знаех, че трябва. Колкото до гражданството - няма никакъв проблем да станеш англичанин и да си запазиш българското - много от приятелите ми тук имат двойно гражданство. Аз също съм с двойно - БГ и САЩ, както и с постоянно жителство тук. Мога да взема и английско граждансто сега, но в такъв случай трябва да се откажа от американското. Американците нямат нищо против да имаш двойно, но тяхното трябва да е последно - после не можеш да кандидатстваш за друго. Като ги знам французите какви са шовинисти, не се учудвам, че и те са измислили нещо подобно. Laughing

Мерси за отговорите за бибероните. Купих два - да има  Wink

Помпа и шишета взех на Медела. Помпата не е ръчна (електрическа е), ама ги продаваха нови шишетата и помпата за 30 паунда (иначе само помпата е 57) и реших да ги взема. Аз да се похваля - около тази бременност съм изненадващо икономична - обзавела съм цялото бебе за около 500 паунда (вкл. количка, столче и легло) като всичко е абсолютно ново и 'марково' (както кават в БГ)  Laughing Laughing  Мъжът ми не може да ме познае и не спира да ме хвали. Да живее ebay! Много време си загубих обаче беше с голям кеф! Сега за награда мисля да си купя на мен един подарък, който ще ми излеза горе-долу толкова - ама заслужавам Embarassed

КОЛКОТО ДО ХИПОПОТАМИТЕ… В КНИГАТА, КОЯТО ЧЕТА СЕГА КАЗВАТ, ЧЕ ТРЯБВА ДА СЕ НАСЛАЖДАВАМЕ И ПРАЗНУВАМЕ БРЕМЕННОСТТА СИ ВМЕСТО ДА ПРОДЪЛЖАВАМЕ ДА РОБУВАМЕ НА ТОВА ОБЩЕСТВО, КОЕТО СЕ ПРЕКЛАНЯ ПРЕД АНОРЕКСИЯТА И СМЯТА ЗА КРАСИВА БРЕМЕННА ТАЗИ, НА КОЯТО НЕ Й ЛИЧИ (Т.Е. МНОГО СЛАБА, САМО С ЕДИН КОРЕМ И КАТО ЦЯЛО НЕ ПРИЛИЧА НА БРЕМЕННА)… ТАКА ЧЕ РЕШИХ, ЧЕ НЯМА ДА СЕ ЧУВСТВАМ ВИНОВНА, ЧЕ СЪМ НАЕДРЯЛА, ЩЕ СЕ ГОРДЕЯ С ТЕЛЕСАТА СИ, И ЩЕ СЕ ВЪЗХИЩАВАМ НА ПРЕКРАСНИТЕ, КРАСИВИ И ЖИЗНЕНИ МАМИ ОТ СОРТА НА МАМАДОНА И АСЯ Heart Eyes, ВМЕСТО ДА СЕ ДЕПРЕСИРАМ И ДА ЗАВИЖДАМ НА ФОРУМНИТЕ КЛЬОЩИ (НЯМА ДА ГИ СПОМЕНАВАМ - ТЕ СИ ЗНАЯТ КОИ СА)  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Ох, сори за главните букви ама съм се разпалила нещо и не съм забелязала...  Laughing Laughing

Хъркам и аз напоследък...  ама то е за добро - тренирам мъжа ми да спи на шумно, че скоро освен хъркане ще има и ревове Party

Последна редакция: вт, 22 юли 2008, 12:42 от eya

# 243
  • Мнения: 702
Честита именничка на Миши,да е жива и здрава Мария-Магдалена!

# 244
  • София
  • Мнения: 1 139
Честита именничка,Миши!  bouquet
Да ти е живичко и здравичко детенцето,и да стане една добра кака на бъдещия бебок!!!

# 245
  • Мнения: 2 376
А, да за Мария-Магдалена знам, но не знаех, че има ден. А иначе не мога да си обясня защо всички са толкова нетолерантни към желанието на хората да си запазят изненадата какво ще им е бебчето.

Еya, за да си легализираш брака в чужбина трябва: да отидеш в общината в рамките на която е сключен брака между 8-12 часа Simple Smile . Ако е в обреден дом например "Красно село" , отиваш в община Красно село. Службата се казва "Естрагон". Носиш оригинала и копие от свидетелството за граждански брак. Казваш, че искаш "копие с печат за чужбина". Те ти го вадят, проверяваш на гърба има ли печат. Най-лесния начин след това-носиш го на агенция за легализация, която ти го превежда (легално), лепи марки и ти го носи в министерството за Апостил. Като вземеш документа го носиш в общината по местожителство в чужбина.

А сега, някой ако знае как се легализира бебе в чужбина, моля да пише Simple Smile.

Аз не се депресирам от килцата. Ония ден мъжа ми изръси, че като бебо се роди, шкембето ще му липсва, сега било толкова красиво  Crazy

Може би чета леко диагонално, но нещо не виждам Didi-2 да пише  Thinking Как си мила?
 


Забравих за какво бях тръгнала всъщност да пиша!
ПОМОЩ smile3514, подули са ми се пръстите, не мога да извадя халката. Много ме боли. Пробвах с лед, вода, веро, сапун. Не помръдва. Други идеи?  smile3518

# 246
  • Мнения: 502
Честит Рожден Ден на Ани! Да е много здрава, все така чаровна и красива и скоро да се радва на прекрасно бебе!

Честит Имен Ден на Мария- Магдалена! Да расте здраво и щастливо дете!


megan и ssieber, виждам, че сте проучили въпроса с регистрацията. Единствено бих ви посъветвала да не минавате през посолствата, а да изчакате да се приберете в България. Там на място всичко става много по-бързо. И няма глоби.

Няма какво да чакат, защото по закон има 6- месечен срок за регистриране на дете на бг гражданин, родено в чужбина. Съмнявам се, някъде да има глоба заради нарушен срок, но все пак. Най-  лесно става с пълномощник в България, който да подаде документите и получи българския акт за раждане. Пълномощното се заверява в консулството. А пък вече задграничен паспорт може и да не изваждате, щом детето има друго гражданство или да го направите, когато ви потрябва.

eya, ти как така не си си регистрирала брака? Мома ли се водиш в Английско?  Laughing Вземи проучи въпроса, да не стане така, че да трябва да доказвате бащинство за Джуджито!
P.S. Britt е написала много точно как става регистрацията.

Мен гражданството не ме вълнува, но май ще имаме проблем с женската фамилия, защото децата трябвало да са с едно и също фамилно име.  Whistling

Britt, накарай мъжа си да се обади в консулството на Холандия в София. Най- точно те ще ви кажат, защото може да има различия за отделните държави, а и май в темата няма случай като вашия.

# 247
  • София
  • Мнения: 1 338
Britt, на мен пък ми се губят malkabubi и graciana..!?? newsm78

# 248
  • Мнения: 92
Britt, на мен пък ми се губят malkabubi и graciana..!?? newsm78
Дидка и тя зачезна....само чете ,май я мързи да пише Laughing


Честит рожден ден на Ани!Бъди жива и здрава  bouquet
Честита именница на Мишимади!Всичко най добро за малката и цялото  bouquet семейство

# 249
  • Лондон
  • Мнения: 56
eya, ти как така не си си регистрирала брака? Мома ли се водиш в Английско?  Laughing Вземи проучи въпроса, да не стане така, че да трябва да доказвате бащинство за Джуджито!
P.S. Britt е написала много точно как става регистрацията.

Ами не знам каква се водя... Не съм се регистрирала никъде, никой не ме е питал и никъде по документите ми не пише бракувана ли съм или не  Laughing Laughing Аз май и адресна регистрация нямам дори в нашата къща. Абе истински хъш  Laughing Laughing
Джуджито ще е англичанче със сигурност защото и татко му, и аз сме с постоянно местожителство. Въпросът е какво друго да го направя - американче или българче. Не знам три гражданства дали може да има - сега проучвам  Grinning

И мойто ще е с мъжка фамилия - няма как. Преборихме се да е с английска версия на името на дядо си - сега ги подготваме по въпроса, че няма да има 2-о име с -ов или -ова накрая и ще е с мъжка фамилия  Grinning Grinning Grinning

# 250
  • Мнения: 2 376

Britt, накарай мъжа си да се обади в консулството на Холандия в София. Най- точно те ще ви кажат, защото може да има различия за отделните държави, а и май в темата няма случай като вашия.



Той и на място ще отиде да пита, но се притеснявам, че предния път му бяха дали странна инфо. Т.е. да, тази БГ служба ни трябва, но докато разбера точно къде трябва да отида и какво да правим навъртях сметка за телефон-а. А той накрая ми вика, отиваме където казаха в Холандия, аз му обяснявам, че вече съм звъняла там и не е там, той не вярва. Как така невярна информация, от холандска служба!? Как да му обясниш, че не холандците, а нашата бюрокрация е хаос? То не че не вижда, като ходим в общината да оправяме документи аз тичам между гишетата, той седи по средата и се хили и вика, ей как знаеш къде да отидеш. Не знам бе, гледам тъпо и те ми подвикват от гишетата: първо при мен молбичка, сега при мен таксичка, хайде ела сега тук за подписче. ...

п.с. Кисна си ръката вече цял час в лед, не ще да излезе този пръстен Sad

# 251
  • Лондон
  • Мнения: 56
Пусни му това филмче:
http://www.infonegocio.com/xeron/bruno/italy.html

Спокойно може да се разменят цветовете на знамето  Wink

# 252
  • Мнения: 1 266
Честит рожден ден на Ани!  baloni
Честит имен ден на Мария-Магдалена!   Two Hearts

Миши, вие подаръци за имените дни раздавате ли на децата? Simple Smile

Баба ви Яна най-накрая не я свъртя и яхна една стълба и заразмахва една четка!  Mr. Green
Хем много обичам да правя такива неща, хем на П. с темпото и до Коледа може да откараме.
Обади ми се сутринта в 5:40, че досега е боядисвал и сега си ляга, ама той няма търпение за дребните неща - первази, корнизи, или там, където се срещат стените не се е сетил да залепи хартиено тиксо и сега има дреболии за опарвяне, че после все ще ми бодат очите. Обаче е станало бижу, страшно слънчева стая в жълто и оранжево. Особено през зимата ще е екстра за депресари като мен Simple Smile Леле, майка ми ако ме спипа, тежко и горко ми Simple Smile

Айде, връщам се на стълбата - после ще се отчета как ни се е отразило на двете с Марулката  Grinning

# 253
  • Мнения: 1 410
А ,правим си подаръци!Всички много обичаме подаръците.Ама именичката е при дядо и баба.Та подаръка - като си дойде!

# 254
  • Мнения: 502
eya, защо изобщо ще слагате 2-ро име? Всеки път ще трябва да казва, че няма 2 лични. Пък ако е момиче с второ мъжко име, как ще звучи?!? Една фамилия му стига щом ще е англичанче. Но пак ти казвам, че няма да стане автоматично дете на баща си, щом нямате регистриран брак. А пък ти как имаш постоянно местожителство, като не си се регистрирала никъде, явно ти си знаеш.  Laughing

Britt, щом един път сте минали по трасето, значи знаете как става номера. Предполагам, че ще е aбсолютно аналогично> ЕСГРАОН, печати, апостили, заверки и т.н. 

Последна редакция: вт, 22 юли 2008, 18:33 от Martini mama

Общи условия

Активация на акаунт