Вече трети ден е с температура!

  • 2 826
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 516
... Големите хора не ходят на изследвания, когато им се предписват антибиотици, нали? ...

А как иначе без диагноза? На доверие?

# 16
  • София
  • Мнения: 17 592
Че как така му даваш АБ без поставена диагноза, без да е известен причинителя!? #Crazy

Ако е вирусно заболяване много по - добър ефект би имало стриктно спазване на хигиена и внимателно следене, от колкото нелеп опит опит за изпотрепване на цялата полезна чревна флора...

Децата не повръщат горчивите лекарства, а по - скоро онези, които не им понасят.

Кърменето няма нищо общо с протичането на болестта и устойчивостта на детето. не се самообвинявай - не само,че няма да помогне, но е и глупаво. Синът ми, който изобщо не е бил кърмен, слава Богу, не е податлив на болести и като цяло кара леко каквото и дори и да срещне нещо. Преди време се зарази от кърмения ми племенник - 8 месеца по - голям и вече срещащ се с деца навън - от нещо вирусно, 1 ден беше с Т и още седмица - с хрипове, оправи се само с инхалации с вентолин и физ. р-р. На племенникът ми даваха АБ. И го преодоля по - бавно и трудно. А не е от болнавите деца. Аз и съпругът ми сме много болнави, от нищо се разболяваме, брат ми и съпругата му са здрави и карат леко болестите, когато ги срещнат.

Обяснението и действията на лекарката ти са... хм, меко казано, некомпетентни. А ако трябва да го каже по - точно - спестяващи по престъпен начин пари. Предписването с лека ръка на широкоспектърни АБ - "за всеки случай" - на мен лично ми е докарало сериозни здравословни проблеми.

Общ съвет - смени педиатъра. А, сега погледнах, че и Никол ти е дала същия съвет. Ами... последвай го.

Разбира се, че изследването - не само какъв е причинителя, но и кой медикамент има най - добър ефект - трябва да се прави при всяка болест - или поне при всеки опит за прилагане на АБ. Това, че сега е болно от нещо не означава, че след няколко години ще е същото, нали? И разбира се, че и големите хора правят същото. Или ти влизаш в аптеката и казваш "абе, дайте ми там някой АБ, че ми е зле"? Колкото и да ти е странно, в такава ситуация има много голяма вероятност аптекаря по - добре да налучка от лекаря, спестяващ изследванията...

Последна редакция: сб, 19 юли 2008, 01:09 от katiABV

# 17
  • Мнения: 315
Аз също съм против антибиотиците, но понякога са необходимото зло. Когато дъщеря ми се разболя от грип и беше само на 2 месеца, докторката каза, че е вирусно  и няма нужда от антибиотик. А, че беше вирус - беше, защото всички бяхме болни в семейството. Да, но детето направи усложнение от грипа  - двустранна пневмония със задух. Направи усложнението точно за 12 часа след последното посещение на лекарката. Когато извикахме Бърза помощ, вече не можеше да диша. Бяхме 1 месец в болницата на много силни антибиотици и под кислородна маска.
Докато беше малка просто не й минаваше без антибиотик. Ако не й изпишеха правеше разни усложнениия. Сега вече е голяма, ходи на плуване и понякога се разминава само с прахчета за грип Peace, но явно й трябваше време на имунната система да се стабилизира.
Maphia, ти като майка трябва да вземеш решение относно здравето на детето ти. В нашия град също много рядко пращат на изследване, преди да  изписват антибиотик, защото повечето антибиотици са широкоспектърни, а и когато е вирус, антибиотика се изписва срещу евентуални усложнения, а не   срещу вируса. Скорошно оздравяване ! Hug Praynig

# 18
  • Попово
  • Мнения: 687
когато синковците са с повишена Т обикновено я ползвам с панадол свещи и чорапки с оцет, ако продължи да се покачва след 4тия ден търся съвет от педиатъра... и не смятам че отбиването е причина за болестта

# 19
  • Мнения: 9 814
Аз също съм против АБ, но има случаи, когато наистина се налага да се ползва.

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 21 632
Аз за да не се повтарям, подкрепям Никол... както винаги кратка, ясна и точна!

Иначе моЙто пък е изключително кърмено ама на 7-8м се наложи да глътне АБ, към който по принцип съм много против и док го знае отлично. Обаче-  пикочна бактерия(ЕК), доказана с изследване и задължително антибиограма.
И потърси някакъв пробиотик за бебе... да няма мляко и фибри.
Не мога да ти препоръчам конкретен, защото по времето на приема на АБ, бяхме на почивка и аз за съжаление не можах да се снабдя.

Бързо оздравяване!

# 21
  • Мнения: 367
Днес вече нямаме температура, не зная дали антибиотика вече е повлиял или не. Сега разтройство ни мъчи.
Относно антибиотиците - пак казвам, аз също съм много против, но според мен при толкова висока температура три дни без да се понижава изобщо и да се повлиява от каквито и да било медикаменти вероятността от усложнение  е голяма. Затова приех да го пием. Чудя се днес дали да  не го изведа за един час, то детето вече стана толкова бледо и слабо. Вие извеждате ли децата си навън, когато са болни?

# 22
  • Мнения: 2 757
Може да сте хванали същия вирус като нашия щом и диария е последвала. Иначе ако детето горе долу се чувства добре и не иска да лежи или спи тогава си го изкарвам навън

# 23
  • Мнения: 4 784
Повечето големи хора пият антибиотик по навик - едно време лекарите ни за щяло и не щяло изписваха антибиотици и ние както се казва сме си свикнали да си ги пием.
Не се обвинявай за кърменето. Синът ми е кърмен двайсетина дни, но да ми е жив и здрав, антибиотик не е пил, сериозни вируси не е хващал.
Радвам се, че сте се преборили с температурата.
Направете си разходката, но избягвайте контактите с други дечица.  Praynig
Скорошно оздравяване! Hug

# 24
  • Мнения: 2 478
И моят син от вчера е с температура.За нас това е нещо ново и доста стресиращо.Преди 2 часа го заведох в спешен кабинет.
Педиатърката го прегледа обстойно и каза,че това е летен вирус.А той дори няма разстройство или повръщане.
Каза Т да я сваляме с Панадол,Хексалгин и Нурофен.
Задължителна хранителна диета поне 2-3 дни.Много течности.
И Милулима вместо Фризо-то.
Днес не,но утре вече ще изкарам детенцето си навън,но не на детската площадка.

# 25
  • Мнения: 1 264
Синът ми беше с такава Т преди 1-2 месеца. Докторите казаха - зачервено гърло и леко зачервено ушенце. Нямаше нито хрема, нито кашлица, нищо. Веднага щом смъкнех Т не можеше да познае човек, че е болен. Така 3 дни. На четвъртия изписаха АБ. Пи го 5 дни. Още след втория прием Т спадна. След това Суметролим като продължаващо лечение - 2-3 дни и ден след спиране на лекарствата Т отново се появи. Пак на лекар, този път пуснаха изследвания. Оказа се, че утайката е доста висока. Вече беше късно за антибиограма. Изписаха ни друг АБ, от който Калоян повръщаше. Накрая поисках да му изпишат АБ на инжекции. Оправи се. Така и не ми стана ясно от какво беше точно тази Т.
Идеше ми ....  #Cussing out, защото можеше още в началото да пуснат на детето изследвания и антибиограма вместо един месец да го блъскам с лекарства.
Майките са прави - искай първо изследвания, антибиограма преди да изпишат АБ.

# 26
  • Мнения: 47
Цитат Никол "Не се самообвинявай, дъщеря ми не е кърмена, но антибиотик още не се е налагало да пие "

 И аз съм против антибиотиците но ние за 10месеца пихме три. Когато бяхме в болницата и ни биха два антибиотика един след друг сърцето ме заболя. Такава болка не бях изпитвала. На колкото и лекари да съм била никой не дава точна диагноза и почват да увъртат и  дават широкоспектърен антибиотик за да се презастраховат. А антибиограма става за седмица, а до тогава какво да се прави като детето ти е болно. Никол ти си втората майка която не е давала антибиотик до сега на такова голямо дете. Как го постигате?

Последна редакция: сб, 19 юли 2008, 23:48 от aria

# 27
  • Мнения: 46 516
... според мен при толкова висока температура три дни без да се понижава изобщо и да се повлиява от каквито и да било медикаменти вероятността от усложнение  е голяма ...

Температурата е нещото, чрез което организмът убива вируса, затова почти всички вируси протичат с 3-4 дневна висока Т.

... антибиограма става за седмица, а до тогава какво да се прави като детето ти е болно. Никол ти си втората майка която не е давала антибиотик до сега на такова голямо дете. Как го постигате?

Ами не съм давала, защото никога не ни е изписван  Laughing но ако има бактериално заболяване, няма да се колебая.
Тя боледува заедно с другите деца от квартала, но сме при различни лекари, те пият АБ, тя не, когато карат едини същ вирус, така че - всичко зависи от доктора, някои просто са си фенове на АБ, други пестят направления.

Иначе, ако е с Т до 4 дни - нищо, само температуропонижаващи, ако скочи над 38.5 и оцет.
Ако Т не спадне след тези дни - изследвания.
На антибиогарама (за 2 дни, не за седмица), само веднъж е излизала бактерия (Стрептокок от група А, който причинява Скалтатина или ангина), но след като провери нивата, се оказаха в границите на нормалното и пак не й изписа, това беше преди 4 месеца, нищо не се разви от тогава, значи наистина е бил излишен антибиотика.



# 28
  • Мнения: 525

Иначе, ако е с Т до 4 дни - нищо, само температуропонижаващи, ако скочи над 38.5 и оцет.
Ако Т не спадне след тези дни - изследвания.


Докторът, който посещаваме поддържа същото мнение. По принцип.
Единственото, което мога да добавя към всичко написано по отношение на вирусните заболявания е - смелост.
Понякога е адски трудно да се довериш безрезервно и да повярваш, че не се налага силно лекарство.
Но от тук нататък ще е така. Трябва да се свикне.Simple Smile

# 29
  • Мнения: 367
Никол, не остава друго освен да те попитам при кой лекар сте и в коя поликлиника?

Общи условия

Активация на акаунт