за близначетата в едно легло

  • 3 830
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 640
А защо трябва да са в една кошара? Причината е че нямате втора или е по-добре да са заедно ,понеже 9 месеца са били заедно е не е добре да се разделят?според мен по-добре би било да си свикнат в отделни кошарки ,които са една до друга

хамалогията е по-малко и се въртиш по-лесно на пета нощем в тъмното, особено както често се случва да са с рефлукс и като недоносени да имат нужда от хранене на 2-2,5часа Sunglasses

# 16
  • Мнения: 26
И ние спяхме в едно легло до 3месец-първо едно до друго,после едното в единия край  другото в другия.След 3мес. в отделни легла-едно до друго.Вечерта, когато ги разделих в отделни легла, си мислех, че ще плачат много като не се усещат,но се бях заблудила.Това май беше най-спокойната нощ.  sleepuu 

# 17
  • Мнения: 60
А защо трябва да са в една кошара? Причината е че нямате втора или е по-добре да са заедно ,понеже 9 месеца са били заедно е не е добре да се разделят?според мен по-добре би било да си свикнат в отделни кошарки ,които са една до друга
Да, наистина хамалогията е по-малка и е по-лесно да обслужваш бебетата, когато са в едно легло. Аз например в началото ставах на 3 часа през нощта и понякога забравях кое бебе съм нахранила последно, впоследствие започнах да си записвам. Не ми се мисли как бих се оправила ако бяха и в различни легла. УЖАС! Аз си имам втора кошара, но засега не я ползвам. По-нататък.

# 18
  • Мнения: 375
А защо трябва да са в една кошара? Причината е че нямате втора или е по-добре да са заедно ,понеже 9 месеца са били заедно е не е добре да се разделят?според мен по-добре би било да си свикнат в отделни кошарки ,които са една до друга
Да, наистина хамалогията е по-малка и е по-лесно да обслужваш бебетата, когато са в едно легло. Аз например в началото ставах на 3 часа през нощта и понякога забравях кое бебе съм нахранила последно, впоследствие започнах да си записвам. Не ми се мисли как бих се оправила ако бяха и в различни легла. УЖАС! Аз си имам втора кошара, но засега не я ползвам. По-нататък.
Аз бих се объркала повече кое съм нахранила и кое не ,ако са в една кошара-ако са в различни поне ще знам това от ляво да,това от дясно-не. Laughingшегувам се .Да са живи и здрави и всичко да мине добре,още е рано да си правя планове,но поне от опита с първото дете знам,че ще спят в отделна стая,за да свикват-хамалогията със сигурност е голяма-ставане,лягане,хранене,но то с едно си голяма ,пък какво оставас две.Свиквам с мисълтта Laughing

# 19
  • Мнения: 60
Точно така, да си живи и здрави бебчетата! Пък за това дали да са в едно легло или не, дали да са в отделна стая или не, нека да дойде това време и ще прецените сами кое ви е по-лесно на вас.

# 20
  • Мнения: 1 419
От самото начало си бяха в самостоятелни кошари - искахме да си свикнат от начало, че имат право и възможност на лично пространство (независимо колко не го осъзнават още тогава  Crazy). И към днешна дата смятам, че е по-добре да са си в отделни. Кошарите им са една до друга с пътека по средата колкото да мина и не мисля, че хамалогията наляво и надясно в една кошара е по-малка от наляво и надясно в другата посока на съседни кошари. Плюс това при тях се оказа, че отрано започнаха да се въртят - особено Виктор започна да се движи като паяк в кошарата още втория месец  Mr. Green. Но в повечето случаи заспиват или еднакво или огледално - и до момента си е пълна загадка за мен  Heart Eyes. Проблеми с това кой съм нахранила и кой не не съм имала, защото не се засичаха много през нощта, а и аз колкото и да съм изморена имам свойството да съм безкрайно будна и концентрирана като ставам за тях  baby_neutral.

# 21
  • СОФИЯ
  • Мнения: 185
Ние все още ползваме една кошарка за спане,а вече са на 7мес. Първоначално спяха хоризонтално един до друг, после един срещу друг, а сега се разминават по диагонал,разделени с възглавничка. Определено е по-лесно да погледнеш в едно легло през нощта, иначе ставаш разноглед Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 7 803
винаги са били в отделни легла. хамалогията не ми се вижда да е по-голяма

# 23
  • Мнения: 4 306
На нас вече ни предстои разделяне. Станаха на 4м, а и  са подвижни и дългиии, много се ритат. Как се оттласкват, че главичките им отиват в таблите не знам. Първоначално предпочетохме варианта да са заедно в едно легло заради освобождаването на място в стаята.  Вече няколко нощи спаха у майка в отделни легла и не виждам някаква разлика в съня им. Единствено призори почнаха да проплакват, но едва ли има връзка.

# 24
  • Мнения: 119
Моите момичета спяха в една кошара, защото на мен ми беше по-удобно. Кошарата беше точно до леглото ни и ако чуех звук само си отварях очите да погледна без да ставам. След третия месец обаче сутрин се събуждаха с почти опрени в таблата главички, а нощем ако някоя се събудеше и риташе другата. За свалянето сега като станаха на 5 месеца свалихме кошарата на Вики тъй като реши да излезе от нея /на мама пъргавелката/, но ми е доста неудобно с това навеждане. На Жаси още не съм я свалила, но като гледам май-вече трябва.

# 25
А горното положение на матрака за същото време за което са заедно ли се ползва?  newsm78

Защото казвате, че спят в едно креватче докато започнат да ритат или да стават по-подвижни. Но те като станат по-подвижни има опасност да паднат, ако са на горното ниво...

Затова си мисля, че когато се разделят в отделни креватчета, тогава трябва да се свали и нивото на матрака.
Т.е. на второто креватче не се използва горно положение на матрака.



 Grinning
принципно нивото на матрака се сваля след 6тия месец, преди това бебетата не се обръщат, определено не стават сами, а колкото и да са подвижни, височината на решетката на горното ниво е напълно достатъчна.

Те се ритат, но не се въртят из леглото, принципно.

То и от самото начало може легла само с долно положение да ползваш, но ще останеш без кръст и ръце.
Точно заради това отлагах смъкването на дюшека максимално.
Simple Smile Simple Smileздравеите момичета !за първи път влизам в форума  .Аз имам близначета  на5г.,и до днес не мога да ги разделя спят заедно в едно легло и не мога да гинакарам да спят отделно,незнам какво да направя.Даите ми съвет

# 26
  • Мнения: 3
ето една алтернатива три в едно. това беше когато си нямахме детска стая. До две годишна възраст бубулечките си спяха добре така, после вече взеха много да се разсейват и да заспиват трудно и се наложи отделни легалца.Добре , че и новото жилище е голямо и вече имат голяяма детска стая. newsm44 newsm44 newsm44
https://www.bg-mamma.com/assets/vessur/img/not_found.png

Последна редакция: ср, 20 авг 2008, 14:57 от geoorrgiewa

# 27
  • Мнения: 235
В едно са. Напречно на леглото, а сега и леко по диагонал. Много по-лесно е за обслужване - например  люлея само едно креватче, с две ще развия мускули и на двете ръце. Laughing

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Няма нужда от преграда. В началото е предостатачно едно легло. Мойте още спят в едно въпреки че вече им е късичко и се посритват отвереме навреме. Иначе много си се радват един на друг, но ще ги разделям вече, че си дърпат ушите и краката и реват  Joy

Общи условия

Активация на акаунт