Говорите ли с мъжете/жените си?

  • 11 947
  • 135
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1 536
Ами ....по тази тема си имаме проблеми.
Той не  е хич разговорлив и така говоря предимно аз.
Отвреме -навреме го питам ''-Ама ти слушаш ли ме изобщо?'',той кимва и аз продължавам....
Така си  говориме  в 90 % от случаите.
Също така никога  не спори за да защити тезата си,просто млъква и разговора  остава там.Хич не ми е приятно,но си е такъв. Confused

# 106
  • Мнения: 83
Общо взето аз говоря повече,а той уж ме слуша Heart Eyes

# 107
  • Мнения: 122
Да... за 11 г. не се наприказвахме...   Crazy
... а причината е може би в това, че и двамата сме диванета...  Blush

# 108
  • Мнения: 3 453
Говорим! Най-много обичаме да си налеем някакъв сок или кафе и да си лафим за разни незначителни неща. Можем да откараме така с часове, стига да не сме заети.
Peace

# 109
  • Мнения: 62
говорим си само сутрин с кафето и малко до като приготвяме ве4ерята.почти не ни остава време да си говорим.вижда ме се за по 2-3 часа на ден.когато сме заедно ве4ер вечеряме на бързо и след това единя е на компютъра другия пред телевизора

# 110
  • Мнения: 2 786
През деня ако намерим нещо интересно в нета си го изпращаме и вечер коментираме.


Това и ние го правим  Laughing
Говорим си за всичко - планове, политика, новини, кой какво чул, прочел или видял през деня, филма, който сме гледали (или гледаме в момента)  Sunglasses
Най-весело става като гледаме нещо по телевизията и някой (политик или бизнесмен) изръси нещо, с което единия не е съгласен, и се започва: Абе тоя/тая слуша ли се какви ги говори? Как може да има толкова загубени хора? Тия мислят ли изобщо?
Тогава установявам, че сме на "една вълна" и мислим еднакво за почти всичко  Heart Eyes
Като се засечем вкъщи следобеда или вечерта задължително първия въпрос е: Как мина деня ти? Случи ли се нещо интересно днес?
А понякога и на двамата не ни се говори и се отпускаме като плужеци пред телевизора в мълчание, докато единия не наруши мълчанието със "сладолед?", а другия измънка одобрително  Laughing

# 111
  • София
  • Мнения: 23 124
Говорим си (главно аз).
Професиите са ни сходни и разбираме за какво става дума. Глупости си приказваме. Гледаме тв и си обсъждаме. Говорим си за приятелите. Изобщо има за какво да се говори, но дори и да си мълчим, пак си ни е приятно  Grinning

# 112
  • Мнения: 750
Е па говорим си.Иначе за какво сме заедно.Да се гледаме ли? Mr. Green
Когато мълчанието се настани в брака...значи той е приключил!
От опит го казвам!
Репликата ''Нямама какво да си кажем'' е по страшна и от свински грип. Mr. Green

# 113
  • Мнения: 83
Напълно съм съгласна с Djane.

# 114
  • Мнения: 4
И аз съм съгласна с Djane.
Много съм щастлива, че с мъжа ми си говорим за всичко. Може да ви се стори странно, но на него съм споделяла неща, които дори  на най-добрата си приятелка не съм казвала.

# 115
  • Мнения: 562
Може да ви се стори странно, но на него съм споделяла неща, които дори  на най-добрата си приятелка не съм казвала.

На мен това никак не ми е странно - странно би ми било обратното.  Peace

# 116
  • Мнения: 1 296
Може да ви се стори странно, но на него съм споделяла неща, които дори  на най-добрата си приятелка не съм казвала.

И аз така, неща, които дори на майка си не споделям. Също и много говорим помежду си - от това да си планираме почивните дни, кой какво ще прави, на кое да дадем приоритет и кое да подминем, изслушвам го за служебните неща, той за моите, понякога взаимно си даваме съвети, допълваме се. Дори някой от родителите ни да направи или да каже нещо, споделяме си кой как се е почувствал. Мисля, че някои неща не бих могла да се отпусна пред никой друг да ги споделя, както пред мъжа ми.

# 117
# 118
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 198
Интересно  Thinking
Стигнала съм до извода , не само от собствения си опит, но и от този на ВСИЧКИ малко и много мои познати хора ,че с времето диалога в семейството се свежда до битовизми- детето, яденето, къщата, и работата. Една приятелка напусна мъжа си защото както каза тя "Няма диалог", хвана се с друг с който водеха дълги и напоителни разговори, денем нощем, по телефона и по всякакъв възможен начин- това беше главния му плюс. Това беше преди 2 години, ела да ги видиш сега, диалога се свежда до какво наготви, стани да седна и т.н.
Незнам... радвам се че има толкова много щастливи изключения. Завиждам ви  Hug

# 119
  • Мнения: 364
Много и за всичко!  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт