За изхождането (ЕБХ) - част 7

  • 16 110
  • 291
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 652
Да се включа ли, да не се ли включа... При нас не върви. Това е, откакто е проходила и все още е така. Както се беше научила да дава знак, така изведнъж престана (а много добре знае за какво става въпрос), не иска да стои на гърнето и това е. Ми, аз си чакам и така.

# 16
  • Мнения: 2 818
Да се запиша и аз  Grinning
От два месеца Ангел(1г5м) през деня е без памперс (преди това, понякога слагах, понякога не). По време на сън обаче пишка много, през нощта(суче поне 4 пъти) просто не става с многократните - сутрин е препълнен. Понякога се върти и мрънка преди да се изпишка, но при опитите ми да го изпишкам той оревава блока, че съм го размърдала. Следобедния понякога е сух, понякога не. Гърне не иска. Аз не че съм твърде настоятелна... всеки път като направи локвичка му казвам спокойно, че се пишка в гърнето, а той го поглежда многозначително.... явно знае за какво става въпрос, сега остава да пожелае да не препикава къщата Simple Smile Иначе навън рядко се напишква и ми дава да го изпишквам, докато вкъщи все по-рядко иска.... Акането започна да е проблем, защото не иска нито на гърнето, нито над мивката, нито в гащите  ooooh! Накрая все склонява в някое от последните две... Усещам го как вече иска да ми е опозиция и затова са повечето изпълнения, но не знам как да подходя... Айде, опишкахме и ние темата  Mr. Green

# 17
  • София
  • Мнения: 1 078
Grace m, по това, което са писали други момичета, децата около годинка са така. Инатят ли се, изпитват ли ни, себе си ли изучават...все нещо има. То и аз ще трябва да се подготвя психически.
да се похваля, че при нас май върви и към самостоятелно изпишкване през нощта непридружено със сучене. Точно се оплаках при вас, че така не става и потръгна. Явно трябва по-често се оплакваме Mr. Green
На мен не ми е проблем да ставам по колкото пъти трябва, ама да е по-отделно за кърмене и за пишкане. Бих искала да не са свързани. Разбирам, че мускулите се отпускат по време на сученето, разбирам и че допълнително по време на сън детето е отпуснато. Просто мисълта ми е, когато се разбужда, ако му се пишка (което вече е налице), да не изисква задължително сучене, а само да си свърши работата и толкова. Дано позадържи тази тенденция Laughing

# 18
  • Мнения: 324
Здравейте и в новата тема  Grinning

Ще я следя, за да не се обезкуражавам. Мая категорично отказва да сяда, като пишка и не ползваме нито гърне, нито тоалетна чиния. Пишка във ваната: разхожда се из нея (аз я държа, разбира се) и търси интересни неща, спира, изпишква се и после пробва да пусне водата. Пишка и на пода  Confused , когато се е заиграла и не дава какъвто и да е знак преди това. Единственото, което ме кара да мисля, че осъзнава какво прави, е, че слиза от спалнята или дивана и тогава се изпишква - явно мисли, че на пода може, на леглото - не. Ще чакам докато се усети, че и на пода не може, но колко ли време ще мине  Tired

# 19
  • Мнения: 762
Ех,Вещичке,аз дълго време плаках на тая тема.Да ти кажа-ако си упорита като мен-дълго ще продължи кошмара.Според мен има някакво скрито послание (при Калина се оказа,че иска първо да се разсъни малко,демек да посуче малко и тогава да я надупя над гърнето/легенче,но при теб надали е същото) и единствения начин (до който аз дозрях) е да спре да ти пука-да си направиш удобно на теб и да не му мислиш колко дълбоко е заспал и дали не се чувства дискомфортно.И Калина спи много дълбоко-даже като се напишка и не и пречи да си спи на мокро по цял час понякога.
И все пак-ето малко от моя опит:
Значи в началото (на вашата възраст някъде) се опитах да разбера кога пишка и не се обажда.Оказа се,че независимо кога съм я приспала пишка около 23:30-24:00 часа и аз реших просто да не си лягам преди тези часове.Като стане времето се ослушвам и ако мръдне-грабвам я (уж нежно) и давам гърдата.Разбира се,в повечето случаи ми се е спяло толкова много (или съм чертала съсредоточено точно в тоя момент) и явно не е било много нежно,та тя понякога отказваше и после (като се успокои) се напишкваше в кревата.
Писна ми да дебна и засякох колко пъти се напишква.Три броя.ОК.Взех си до възглавницата 3 броя парчета пелени и 3 бр гащи и вместо да изпишквам-сменям.Отнема почти същото време,но на сутринта можеш да се забавляваш с баскетболните си умения около коша за пране.
Добре,ама тя порастна и вече парчетата пелена не и стигаха-стигна и до кревата.В началото малко,ама после вече не ми стигаше да се отместя просто и да продължа да спя,та взех голяма пелена (тип чаршафче) и я подредих до пелените с гащи.Като ми опикае кревата-постилам я на мокрото (сгъната) и се мятам отгоре да си доспивам.Слагам понякога и гумени подложки с олекотени завивки,ама от толкова пране завивките станаха на чаршафи и реших,че дюшека ми е по-малко мил и съхне по-бързо.
С натрупаната у мен умора,Калина поне намали броя пишкания на нощ.
Накрая започна да пишка само по веднъж и аз започнах да и давам първо гърда,после нежно да я вдигам и приканям.Дърпа се.Спрях да я приканям-оставих само позата да и говори.Пак се колебаеше.Накрая я оставих да си суче над легенчето и тя като се разбуди започна най-накрая да се изпишква всеки път.
Идеше ми да се гръмна-тя просто е искала да се посъбуди малко.
Та сега я покърмя малко,и като усетя че е разбудена достатъчно я вдигам.Е,не всеки път се получава,но поне планината бельо до възглавницата ми намаля. Wink

п.с.Това го споделям като горчив опит.Все пак и такъв трябва да обменяме,за да не си блъскаме главите по един и същи начин.

Последна редакция: вт, 22 юли 2008, 13:44 от dimitriana

# 20
  • София
  • Мнения: 2 658
Значи Габи също държи да се е разсънила и да си посуче и тогава да я заведа да пишка. Тя също съче доста нощем, но за сега се стиска и е съха сутрин, дано и занапред да е така и да махам и нощния памперс.
За кризата на годинка и ние бяхме така. Аз я изпишквах и изаквах над мивката без проблем. В продължение на седмица-две започна да си показва, че и се пишка, както си показваше и за акането. И в един момент, край, акане и пишкане само в гащите. Като и кажех "хайде да се изпишкаме", тя ми бяга и докато я хвана, се е изпишкала или се криеше, за да не я видя, че се напъва и ака в гащите. Тогава купихме детска дъска за тоалетната чиния и от тогава не сме имали такива проблеми. Според мен има нужда да се чувства като голямо дете, щом мама ходи на тоалетната, значи и тя трябва да ходи там. Поне при мен, самостоятелното ходене до тоалетната е мисия невъзможна. Дори, когато баща и си е в къщи и не остава сама, настава голяма драма, ако отида без нея. Естествено когато тя е на тоалетната, трябва и двамата да я гледаме и да и ръкопляскаме, че си прави всичко на тоалетната.
Навън се е изпишкала като я издържам само 1-2 пъти. Или стиска или се напишква. Ако сме в заведение, не мога да я склоня да се изпишка над мивката.

# 21
  • София
  • Мнения: 12 232
  Някъде преди годинката и при мен беше подобно изпишкването нощем. Будят се, ако се опитам веднага да ги изпишкам почва едно опъване, извиване и тн, понякога с гърда в устата ставаше номера, но най-лесно беше първо да ги накърмя, после изпишкам, вече спокоини нямаше никакъв проблем и после хоп пак на гърдата за приспиване набързо. Единствения проблем ми беше, че понякога по време на пръвото кърмене преди пишкането, заспивах и забравях за останалите деиности, докато не се събудя мокра.
   Това вече е отдавна в миналото, в момента почти не пишкат нощем, най-много веднъж, и то често без никакво сукане, стават изпишкват се и заспиват  Simple Smile Рязка промяна и в дълбочината на съня, спряха да се будят за сукане, а оттам и за пишкане някъде след годинка и половина.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 078
Dimitriana, то аз всъщност не си го взимам много присърце, само от време на време де Rolling Eyes Разсънвам се само, когато го чуя - абсурд е да се събудя преди това Crazy Понякога мрънка и се събужда вече мокър, тогава само му сменям гащите. Аз ги държа точно 2 броя допълнителни до леглото Wink От онези дебелите, тип памперс, та не се мокри леглото. както писах вече, имаме дори и малък напредъм - изпишка се на няколко пъти без да суче. А понякога ми се гъне на дъга за да го слагам да спи след като се насуче, тогава следващото мъ събуждане е задължително мокро.
Махнах вече с ръка , ще чакам и толкова. Laughing

# 23
  • Мнения: 1 065
Явно си има задължителни периоди  Simple Smile. Ето, и Калина е в онзи, по време на който не пишка, лягаме, суче и след малко сме мокри. А преди това ни е помляла и двамата с баща и от ритане и въртене. Може би това е някакво разрешение- да посуче малко и после да я вдигна. Снощи, след като няколко пъти се завъртя и след като и двамата с баща и направо седнахме в леглото, я вдигнах. Клюмна в ръцете ми първо, а после започна да нервничи, че не и давам да суче. Докато легна отново вече почти се е разхленчила. Сука малко, но не се спира, през цялото време продължава да се върти и да се катери отгоре ми (абсурд да заспя  Grinning) и малко попрепика. Баща и стана и я доизпика. Така или иначе напоследък повече от половината пъти нощем той я изпишва. Не че не се събуждам, ама и аз гледам да не ги свързва много двете неща. Така че явно самото пишкане става и без сукане, но после настава вой. Определено обаче не им се тръшкам на пропуските, както в началото, даже и не могат да ме смутят  Grinning

# 24
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Може ли да си похваля...половинката, започна вече безропотно да става сутрин, за да издържа малкия  Party
Това вместо стандартното /запис/ защото при нас нищо интересно, Фаби отива сам до вратата на тоалетната, или ако е отворена застава пред тоал. чиния и започва да тропа и чака някой от нас да дойде и го събуе.

# 25
  • Мнения: 762
Аз реших да не предлагам на Калина гърне освен след сън и нощем.За сега резултата е че идва с мокри гащи да ми ги покаже,но като цяло е започнала да пишка предимно на балкона и пред тоалетната чиния.Важното за нея е че го прави сама.

# 26
  • Мнения: 2 652
.... но като цяло е започнала да пишка предимно на балкона ....

Тя като кученце, милата, на балкона  Joy

# 27
  • Мнения: 485
   Оля, я се похвали нещичко, загуби се.  Hug

Ами какво да се похваля - много между другото правя всичко. Само навън му слагам от многократните памперси, иначе е по голо дупе. Пишкаме, акаме, ама нито броя попаденията, нито локвите нито си водя статистика  Laughing

Обаче това дето Людмил го казва, за 5-месечно бебе дето надеждно си казва  hahaha Ако щете ме набийте, ама не го вярвам! За по-амбиционните майки само ще кажа, че ЕБХ е приспособяване на майката към бебето, а не обратното.  Peace

# 28
  • Мнения: 1 947
   Да, и аз все това повтарям - че майката се учи, а не бебето и то най-вече
противниците на ЕБХ трябва да го знаят, ама не им увират главите.
   Аила беше подала един въпрос в предната тема - за правенето на някои неща и говоренето.
Ами, Малена казва едно единствено изречение - "Мама, пиш!". Всичко друго е знаци, действия
и ясни или по-заваляни думи, вероятно и заради двуезичната (по-скоро многоезичната Laughing) среда.
Но сваля и обува гащи, къса хартия и се бърше, застава на мивката да си мие ръцете (още не стига
крана, но нищо), понякога направо се събува и кляка, ако има нещо спешно. Laughing Май няма някакво
правило или зависимост, но мисля, че момичетата просто са по-оправни в хигиената. Wink

# 29
  • Мнения: 485
Невероятни умения!
Андрей на нейната възраст говореше перфектно с изречения, но пикаеше в гащите без да му мигне окото.  Grinning
Сега почти на 3 г., вече напълно самостоятелен в тоалетните си дела, но пак ако прави нещо мнооого интересно може да се заплесне и да се напишка. Например, скоро се случи - напика се горе на една много висока катерушка  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт