Най- добрият ексфолиант за лице

  • 45 617
  • 170
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 1 416
Аз съм ползвала какво ли не, но съм най-доволна от ефекта на кестеновите трици.
Моля те кажи триците как си ги нанасяш на лицето? Смесваш  ги със жехтин, както пише на опаковката им или само с водичка ги размесваш? Аз съм  ги ползвала досега само за тялото  и много доволна останах, такава мека гладка и нежна кожа правят! Смесвах ги със зехтин, но понеже ми е мазна кожата на лицето и проблемна ме е страх, че ако ги смеся със зехтин пак може да се изпъпча.

# 151
  • Мнения: 122
amra
exfoliac от аптечната мрежа ли се купува и колко струва

# 152
  • Мнения: 803
Цитат
Моля те кажи триците как си ги нанасяш на лицето? Смесваш  ги със жехтин, както пише на опаковката им или само с водичка ги размесваш? Аз съм  ги ползвала досега само за тялото  и много доволна останах, такава мека гладка и нежна кожа правят! Смесвах ги със зехтин, но понеже ми е мазна кожата на лицето и проблемна ме е страх, че ако ги смеся със зехтин пак може да се изпъпча.
Със зехтин, но моята кожа е прекалено суха и добре ми понася.Но пък предполагам, че не пречи и с вода да се смесят, или с някакъв почистващ тоник... newsm78
Първият път и аз се изприщих, защото прекалих с масажа, и цялото ми лице пламна.Сега разтривам съвсем малко и лекичко, и оставям да стои така около десетина минути.

# 153
  • Мнения: 1 416
amra
exfoliac от аптечната мрежа ли се купува и колко струва
Да, в аптеките го има Peace Около 15 лв му е цената

# 154
  • Мнения: 1 416
Цитат
Моля те кажи триците как си ги нанасяш на лицето? Смесваш  ги със жехтин, както пише на опаковката им или само с водичка ги размесваш? Аз съм  ги ползвала досега само за тялото  и много доволна останах, такава мека гладка и нежна кожа правят! Смесвах ги със зехтин, но понеже ми е мазна кожата на лицето и проблемна ме е страх, че ако ги смеся със зехтин пак може да се изпъпча.
Със зехтин, но моята кожа е прекалено суха и добре ми понася.Но пък предполагам, че не пречи и с вода да се смесят, или с някакъв почистващ тоник... newsm78
Първият път и аз се изприщих, защото прекалих с масажа, и цялото ми лице пламна.Сега разтривам съвсем малко и лекичко, и оставям да стои така около десетина минути.
Добре, ще пробвам и за лицето тогава. мерси за отговора  bouquet Ще гледам да не се претъркам, че каквато съм Crazy

# 155
  • Мнения: 56
Аз съм доволна от ексфолианта на Авен за проблемна кожа ,много е нежен  Peace

# 156
  • Мнения: 3 050
и аз съм го ползвала
нежно измива и почиства  Peace

тук намерих инфо
http://kozmetikata-2.bestphpbb3.com/viewtopic.php?f=16&t=96

# 157
  • Пловдив
  • Мнения: 4 736
Аз съм страшно доволна от този ексфолиант на Клиник:

Перфектен е за нормална към суха и за суха кожа.

# 158
  • Мнения: 241
Този на Yves Rocher e страхотен! Heart Eyes


Има го и в малко пакетче в комбинация с маска за лице,струва 1.50 и е идеално,защото може да се пробва преди някой да реши да си купи цялата тубичка.

# 159
  • Мнения: 56
и аз съм го ползвала
нежно измива и почиства  Peace

тук намерих инфо
http://kozmetikata-2.bestphpbb3.com/viewtopic.php?f=16&t=96
Аз имах в предвид ето това:http://www.eau-thermale-avene.com/public/avene/html/toolkit/flash/site.php?langueHtml=en
за лице с пъпчици Peace

# 160
  • София
  • Мнения: 1 956
Аз имам също Mild aroma peeling на Дарфен. Малко се колебая обаче дали пак да си го купя. Може би не го ползвам правилно... Като го ползвам 2-3 пъти в седмицата ми изчезват всички черни точки и несъвършенства, но някак не забелязвам моментален изглаждащ ефект, остават си ми едни фини бели кожички на места, които после трябва да доизпилвам с друг ексфолиант - даже за тяло ползвам след това - на Ив роше или на Галеник (такив аимам в момента). Да не би да не знам как да го сваля ексфолианта след 5-те минути. Пише да се обтрива с 2 пръста, но не мога така и си навлажнявам ръцете и обтривам няколко минути и после изплаквам  newsm78
Но иначе пък това е единственият ексфлоиант след които не ми се възпаляват порите...

# 161
  • София
  • Мнения: 1 956
Иначе за ежедневна употреба е много хубав one step gentle exfoliating cleaser на Clarins. За  всеки тип кожа е, макар пък за суха да опъва след него малко... Но за лятото е супер. За комбинирана (когато бях с по-малко години) много хубав ежедневен ексфолииращ гел имат Ив роше - един зелен. А на Сейнт ивс беше разкошотия навремето...
Ползвала съм ексфолиант на Нюкс - зачервяваха ми се порите от него, ползвала съм на Регал - излизаха ми пъпки, позвала съм на Новидерм, сериата Бореаде - хубав беше, ползвах го за доизпилване след Дарфена...
Но като цяло трябва да се внимава с ексфолиантите - свалят защитния филм на кожата и после ако не е добър ексфолианта, излизат пъпки с гнои от порите... Или пък изсушават кожата и тя започва да лъщи... Много индивидуално и внимателно трябва да се подбере ексфолиантът. Хем като е подбран е незаменим, хем като се обърка става страшно.

# 162
  • Мнения: 776
Darphin Mild Aroma Peeling и ензимният пилинг на Collin Peace

# 163
  • Мнения: 2
записвам се да ви следя

# 164
  • Мнения: 90
мокри пшеничени трици на Христина. Невроятни са!

Общи условия

Активация на акаунт