Отговори
# 15
  • Мнения: 3 314
Нито едното, но не ме вълнува

# 16
  • Мнения: 2 818
Гласувах, но едно от нещата, които ме облекчаваха беше стоенето на 4 крака и клякането... няма опция за други позиции на тялото, освен йога.
Ползвах хомеопатия, есенции на Бах, самонавиване  Mr. Green , музика, релаксация  (диск с говорене), клякане и стоене на колене и длани, дишане, присъствие на таткото  Mr. Green И водата, в която родих.

# 17
  • Мнения: 557
Със второто си раждане имах невероятно желание да се разхождам! Особено когато контракциите станаха много силни и близки една до друга. Разхождах се между тях и по време на контракция просто спирах да се подпра някъде докато тя отмине, след което отново циркулирах из предродилната зала Wink
Беше инстинктивно и сякаш много ме облекчаваше. Болката не беше по-слаба, но някакси беше по-поносима, когато бях на краката си и се движех.
Сега, бременна в 6ти месец, понякога имам контракции - средно по една на ден, два, особено вечер - и усещам как цялото ми тяло сякаш замира по време на контракцията и сякаш чака да свърши, при което забравям да дишам. Така волево си налагам да дишам дълбоко и бавно и тогава контракцията преминава много по-леко. Интересно, че и с другите бременностти съм имала предварителни, подготвителни контракции, но никога не съм се замисляла за дишане. Сега сякаш усещам тялото си много по-добре.

# 18
  • Мнения: 9 973
последното

# 19
  • Мнения: 967
При второто ми раждане ползвах техники за дишане и за релаксация, смяна на позите, масаж и аромотерапия, както и безценната помощ на таткото, който като и той е запознат с гореописаните техники за обезболяване е най-безценния помощник по време на раждане  Heart Eyes При първото ми раждане не се бях подготвяла в тази насока и се оствих изцяло в ръцете на БГ лекарите - какво да ви кажа - разликата между двете ми раждания е ОГРОМНА. Първият път бях изтерзана след този ужас, а втория път след раждането бях щастлива, спокойна и доволна от преживяването  Peace
Не е вярно, че в българска действителност не може да се ползват техники за немедикаментозно обезболяване - стига да иска човек начини има и горещо го препоръчвам  Peace

# 20
  • Мнения: 411
Ами,дишане.
Това правех аз,инстинктивно вдишвах и издишвах,на моменти шумно,особено при засилване на болката  Confused
Не знам дали това ме е облекчавало  Rolling Eyes
Не можех да лежа,така като че ли много повече ме болеше,та бях права и се разхождах към 12 часа. ooooh!
Живот и здраве,ще се интересувам повече от тези неща,ако е рекъл Всевишния...
Hug
С второто, раждане във вода + самохипноза. Фантастично изживяване!
Би ли обяснила подробно? newsm78

# 21
  • Мнения: 2 401
В германската болница, в коявто съм карала стаж по АГ - неголяма, неспециализирана, без неонатологично отделение - 2/3 от лекарите бяха обучени в акупунктура и я прилагаха активно. Техниките за дишане са абсолютен стандарт. Докато получаваш разкритие, можеш да се разхождаш на воля - дори в парка на болницата или да ходиш в кафето - смята се, че не си пълен идиот и все ще се прибереш по някое време Wink
Аз като раждах всички в предродилна зала трябваше да лежим по леглата, без да ставаме и така да си чакаме разкритието, голяма идиотщина Angry!

# 22
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
По време на контракция дишах по дълбоко и по бързо като си мислех, че това ме успокоява  newsm78, но по скоро си беше чиста самозаблуда  Joy. Само като се разхождах се чувствах наистина малко по - добре ooooh!

# 23
  • Мнения: 1 517
В германската болница, в коявто съм карала стаж по АГ - неголяма, неспециализирана, без неонатологично отделение - 2/3 от лекарите бяха обучени в акупунктура и я прилагаха активно. Техниките за дишане са абсолютен стандарт. Докато получаваш разкритие, можеш да се разхождаш на воля - дори в парка на болницата или да ходиш в кафето - смята се, че не си пълен идиот и все ще се прибереш по някое време Wink
Аз като раждах всички в предродилна зала трябваше да лежим по леглата, без да ставаме и така да си чакаме разкритието, голяма идиотщина Angry!


При нас също беше така - лягаш, закачат ти разни работи по тялото и ти казват да не мърдаш, за да не ги разместиш  Cry

# 24
  • Мнения: 4 018
Вярвам че, от най-съществено значение е дишането. Не мисля, че се справих по най-добрия начин само от една лекция в училището за бременни. ..

# 25
  • Мнения: 1 266
В германската болница, в коявто съм карала стаж по АГ - неголяма, неспециализирана, без неонатологично отделение - 2/3 от лекарите бяха обучени в акупунктура и я прилагаха активно. Техниките за дишане са абсолютен стандарт. Докато получаваш разкритие, можеш да се разхождаш на воля - дори в парка на болницата или да ходиш в кафето - смята се, че не си пълен идиот и все ще се прибереш по някое време Wink
Аз като раждах всички в предродилна зала трябваше да лежим по леглата, без да ставаме и така да си чакаме разкритието, голяма идиотщина Angry!


При нас също беше така - лягаш, закачат ти разни работи по тялото и ти казват да не мърдаш, за да не ги разместиш  Cry

Да, знам. Просто съм "страшен фен" на постановката в Майчин дом - 8 легла в предродилна без никакви паравани помежду им, на тях натръшкани едни жени на монитори, периодично минава някой дежурен да ги "бръкне" като крави  Rolling Eyes Sick и после с пълно разкритие трябва да търчиш до магарето, където напъните ти са супер неефективни и в крайна сметка някой ти скача по корема, а акушерката ти прави епизиотомия, без да те е уведомила дори. За останалите неуредици да не говорим.

Знам, че е офф и не е за това темата, но се надявам полека-лека нещата и при нас да приемат по-цивилизован облик...

# 26
  • Мнения: 8 163
С второто, раждане във вода + самохипноза. Фантастично изживяване!
Би ли обяснила подробно? newsm78

За раждането във вода съм разказвала тук.

За самохипнозата: доказано е, че с ума си човек е в състояние да контролира процесите в тялото си. Самовнушение от типа "Мога да се справя, раждането е естествено и прелестно изживяване" са от огромна полза за контрол над нивото на болката - личен опит. За мен раждането е почти безболезнено и съпроводено само с положителни емоции.

# 27
  • Мнения: 645
Нито едното, но ми е интересно.

# 28
  • Попово
  • Мнения: 687
Нито едно, но се интересувам
гласувах с тази опция, с интерес ще следя темата  Hug

# 29
  • Мнения: 1 674
последното

Общи условия

Активация на акаунт