Ходихте ли на мамограф след раждането?

  • 9 999
  • 70
  •   1
Отговори
# 15
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Аз от 3 години ходя на ехография на млечните жлези всяко лято.

# 16
  • София
  • Мнения: 5 758
Никога не съм ходила на какъвто и да е преглед за гръдите Blush , а може би трябва.  Rolling Eyes

# 17
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
И аз не съм ходила,но май трябва да се замисля..... Rolling Eyes

# 18
  • София
  • Мнения: 39 771
Никога не съм ходила на какъвто и да е преглед за гръдите Blush , а може би трябва.  Rolling Eyes
Няма да е лошо.
И аз така се подмотвах... докато мама не ми съобщи по телефона, че са я оперирали. И попадам в "рискова група".

# 19
  • Мнения: 114
Аз също ходих преди месец.Намериха ми Мастопатия,но бях с големи болки. Sad За сега няма да ме оперират,а ще ходя на профилактични прегледи на 6 месеца.Ходете,а не чакайте да заболи! Naughty
Едно "облъчване"годишно на мамограф,може да ви спаси живота.Когато бях на мамографа лекарката каза,че не било толкова опасно колкото всички си мислят и че ходели и момичета на по 20 години профилактично.

# 20
  • София
  • Мнения: 5 758
Никога не съм ходила на какъвто и да е преглед за гръдите Blush , а може би трябва.  Rolling Eyes
Няма да е лошо.
И аз така се подмотвах... докато мама не ми съобщи по телефона, че са я оперирали. И попадам в "рискова група".
Дано всичко е наред и с теб, и с майка ти!  Praynig
Аз също ходих преди месец.Намериха ми Мастопатия,но бях с големи болки. Sad За сега няма да ме оперират,а ще ходя на профилактични прегледи на 6 месеца.Ходете,а не чакайте да заболи! Naughty
Едно "облъчване"годишно на мамограф,може да ви спаси живота.Когато бях на мамографа лекарката каза,че не било толкова опасно колкото всички си мислят и че ходели и момичета на по 20 години профилактично.
Не съм ходила, не защото мисля че е вредно и опасно, просто съм явно безотговорна към здравето си  Embarassed

# 21
  • София
  • Мнения: 39 771
О, мама вече е добре. Мина през всичко - операция, химиотерапия, сега е на лекарства и прегледи на определен интервал от време.

# 22
  • Мнения: 645
И аз не съм ходила,но май трябва да се замисля..... Rolling Eyes
Rolling Eyes

# 23
  • София
  • Мнения: 2 296
След първото раждане ходих на преглед при мамолог 1 месец след като спрях да
кърмя дъщеря си,гледаха ме на ехограф,смятам като спра да кърмя малкия пак да отида.
И след това всяка година. Peace

# 24
  • Мнения: 2 807
Не съм ходила досега, но и през последните 6 години съм все бременна, кърмачка и пак така...
А аз като Evka мисля, че е добре да се правят такива прегледи всяка година  Peace

# 25
  • Мнения: 3 453
Ходя веднъж годишно на ехограф на млечните жлези. Там, където отидох не правеха мамография на жени под 30г.

    Аз също Laughing

# 26
  • Мнения: 9 973
не  съм ходила

# 27
# 28
  • Мнения: 396
Ходила съм само на преглед .
Мисля след раждането и кърменето да отида на мамограф.
Чета много информация за жени, при които проблем е открит навреме и успешно лекуван!
Затова няма да отлагам!

# 29
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Отидох на мамолог след като спрях да кърмя. От тогава си ходя на всеки 6 месеца, защото имам фамилна обремененост. И майка ми и сестра ми са оперирани от доброкачествени образувания, а леля ми е оперирана от рак на гърдата. Това за мен е много важно и не бих пропуснала преглед. Много пъти едно закъснение усложнява нещата.

Общи условия

Активация на акаунт