А какво ще ядем на почивка?

  • 1 460
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
'Слънчо' Мая ги уважава много. Аз предпочитам да взимам безмлечна пшенична, защото 1) е с по-малко захар, 2) цената е наполовина на млечните и 3) тя си суче, така че не й трябва млечна.
Разтварят се добре в студена/хладка вода/мляко с бъркане с вилица. В топла течност стават на чудни бучки. Сипвай по малко, бъркай, изчакай да набъбне и после провери дали има нужда от още суха каша, да не стане твърде гъста.

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Я бързо пробвалите мами да препоръчат някоя готова каша, защото идея си нямам какво се предлага на пазара ooooh!Тия българските "Слънчо" стават ли за нещо?
Алекс предпочиташе най-много Зърнин М на  "Слънчо" и Млечно-бисквитената на Нестле, тази последната и аз не бих и простила Mr. Green

# 17
  • София
  • Мнения: 18 679
А за ресторантите.....хм....., аз не бих давала, особено необработена храна. Представи си колко мухи за кацали върху пресните плодове и зеленчуци преди да дойдат на масата ти???!!!! Пък и с какви ръце са нарязани..... Sick

Нали...и аз това си мислех Rolling EyesМоже би ще му давам само плодове от шведската маса, след като тайно съм ги измила в най-близката баня Mr. GreenИли такива, които нямат нужда от миене - банан примерно, вътрешното на динята и пъпеша...
За кашите мерси, момичета!А с кисело мляко стават ли или само с вода/прясно мляко?

Между другото, от хотела на морето казаха, че в ол инклузива се включвала и храна, подходяща за бебета ShockedА сега де newsm78

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
За кашите мерси, момичета!А с кисело мляко стават ли или само с вода/прясно мляко?

Между другото, от хотела на морето казаха, че в ол инклузива се включвала и храна, подходяща за бебета ShockedА сега де newsm78
Тези които съм ти написла аз се правят само с вода, те са си млечни, сигурно няма да са ти от полза newsm78

А на ол инклузива недей да разчиташ само, най-добре се подготви предварително, по-добре да хвърляш после, отколото да се чудиш какво яде.

# 19
  • Мнения: 6 243
Между другото, от хотела на морето казаха, че в ол инклузива се включвала и храна, подходяща за бебета ShockedА сега де newsm78
Ами и аз на тая кълка лежа  Laughing
Миналата година мъжът и синът бяха на почивка на същото място и се кълнат, че на шведската маса имало бебешки бурканчета. не помнят каква марка и пр. подробности, мъжка им работа. Пък ако все пак тия бурканчета ги няма, ще си купя, няма да съм на края на света - варненските мами все ще ме упътят де да ида.

# 20
  • Мнения: 34
здравейте,
аз още не съм станала мама, но ви чета редовно да се подготвям Simple Smile

не знам какви са условията по детските кухни и какви са изискваннията за да се взима  храна от там, но ако някой се интересува от Варненската такава, мога да отида да попитам и да пиша....

# 21
  • Мнения: 7 106
здравейте,
аз още не съм станала мама, но ви чета редовно да се подготвям Simple Smile

не знам какви са условията по детските кухни и какви са изискваннията за да се взима  храна от там, но ако някой се интересува от Варненската такава, мога да отида да попитам и да пиша....

Е Ако го направиш този жест, аз лично ще ти бъда много задължена Simple Smile. Тук при нас във Видин мога да си взема храна за колкото дни искам и когато искам - купувам си купона от предния ден и на следващея вземам храната. Обаче чета, че в София е голяма разправията с тези кухни - списъци, предварителни записвания, дрън-дрън. Незнам във Варна как е обаче, но ако е нещо подобно като при нас, мен идеално ще ме устрои да вземам храна за 2 седмици (колкото ни е почивката).
Благодаря ти предварително!

# 22
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Варненската куфня предлага купони от предната седмица. В сряда се купуват 5 броя, към 7 лв. Поне куфнята до нас така практикува.
На Shali с трябва кухня в бизост до Икономическия университет. Ако има мами наблизо да споделят къде има такава кухня и как практикуват с купона.
Тенкю и аз, в тоз късен час. Heart Eyes

По темата, ще ходим на Рибарица, та мисля да се запася с няколко бурканя готово пюре. Ще си нося миксера да пасирам, от Тетевен ще си накупя продукти и ще бъркотя манджа. аМА щото ще разполагаме с кухня. Иначе не бих хранила бебе в ресторант. Тряба си подозрителен! Sick

# 23
  • Мнения: 581
Здравейте момичета  Sunglasses
Включвам се за детската кухня във Варна. От десетина дни я ползвам и съм много доволна/въпреки че имаше доста неща, с които не бях захранила/. Купоните се купуват в петък за следващата седмица /до петък или и за събота и неделя/ . Цената е 1,40лв. на ден. Менюто е супа, пюре с месо/само един ден е без/ и кисел.  Вие си носите три бурканчета и храната се сипва пред вас. Работи от 11,30 ч. до 13ч. /за втория час не съм съвсем сигурна/. Аз вземам храна от кухнята на 'Цар Освободител' - близо е до морската градина и доста майки хранят децата си и там  feeding
Приятна почивка    newsm41 1swing

# 24
  • Мнения: 34
И аз ходих в кухнята на Цар Освободител и ми казаха същото. Просто купоните се купували от петък за следващата седмица.

# 25
  • Мнения: 7 106
Благодаря ви много за инфото, момичета.
breeze , към теб имам само още един въпрос - какви бурканчета трябват, от Ганчевите пюрета или от тези по-големите с широкото гърло и винт?

Белинда, извинявай че така питам в темата ти Blush?

# 26
  • София
  • Мнения: 18 679
Белинда, извинявай че така питам в темата ти Blush?

Ти пък  love001

# 27
  • Мнения: 7 106
Белинда, извинявай че така питам в темата ти Blush?

Ти пък  love001

Само така, между другото, защо не сложиш две-три пюрета в сака и да дойдете до Рибарица  тази събота и неделя, да потренирате за морето. Знаеш ли каква банда сме се събрали Wink
А помисли Grinning!

# 28
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Само така, между другото, защо не сложиш две-три пюрета в сака и да дойдете до Рибарица  тази събота и неделя, да потренирате за морето. Знаеш ли каква банда сме се събрали Wink
А помисли Grinning!
Верно, бе, ти в Пловдив не дойде, но сега поне до Рибарица отскокни.
Хайде яхвай щъркела и ...с нас Mr. Green

# 29
  • София
  • Мнения: 18 679
 smile3514Еееее, вие вече прекалявате с изкушенията smile3514Идва ми се, та ми се реве...Пак нямам транспорт CryНоооооо - в петък съм на изпит по кормуване и ако взема книжка, повече НИКОГА, ама НИКОГА няма да изпусна купона Grinning Е, друг е въпросът, че надали скоро ще се осмеля да возя детето, то опит си трябва, книжката нищо не е....

П.П.Няма ли някой път през Плевен да ни вземе в багажника Praynig

Общи условия

Активация на акаунт