Посъветвайте Татенцето, кога да се разхожда бебчето в тези жеги ?

  • 1 453
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 155
И аз мисля, че не е удачно точно в тези часове да се разхожда бебока. В София поне, по това време не се диша  Stop Дори и да не го пече слънцето, самата топлина може да създаде проблем /топлинен удар/!
Ние излизаме на разходка към 10 до 12/13ч. и след обяд към 17-18ч. до 20/21ч.

# 16
  • Мнения: 287
Не се разхождайте в жегите, при нас проблемите бяха два - на сянка му изгоряха ръчичките, които бяха голи. А ена вечер получи спукване на капиляр в носа от жегата. Променете режима м/у 12 и 16 часа може да спи и яде - примерно!!!

# 17
  • Мнения: X
Точно тези часове са най-жегави...по-добре да си е вкъщи. Аз между 13 и 16 не излизам  Naughty

# 18
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Нели е на рзходка от 10 до 12.30 и след 17 до 20. Но пък тя спи между 13 и 16. Като беше по-малка в най-голямата жега не съм я извеждала, спеше си в къщи на хладно

# 19
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Синчето обича да си спи в леглото и затова м/у 13.30-17.30ч. сме си в нас!

Но ако майката се съобразява с някои особенности на летния климат, не виждам проблем да е навън бебето по повече часове и то жегавите Wink

# 20
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Аз лично не мога да разбера какво правят майките сутрин до 11 ч.  Shocked Аз излизам всеки ден в 9.30 - макс. 10.00 ч., хем съм с две, а градинките са АБСОЛЮТНО ПРАЗНИ до обяд! После пристигат с тежка стъпка наконтени и гримирани майчета и държат потни хлапета баш по жегите навън . Не го разбирам аз това. Иначе и на мен ми се е случвало да съм навън в най-тежкото време, но инцидентно. Аз ви говоря за масова практика, поне в нашия квартал!  Rolling Eyes

# 21
  • София
  • Мнения: 190
Ние също сме на разходка сутрин от 9 до към 11-12, ако е по-хладно и до 13 и след обед като се разхлади от към 16-17 до 19.  В горещините не излизаме,  на мен не мие приятно.

# 22
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Аз лично не мога да разбера какво правят майките сутрин до 11 ч.  :shock

Моткат се по форумите  Laughing

# 23
  • Мнения: 3 777
Зъхи и в нашия квартал е така. От 9 до 11 бях сам самичка и когато си тръгвах, почнаха да прииждат колички с бебета -  Shocked

# 24
  • Мнения: 1 645
И нас с топ не могат да на искарат от вкъщи между 12.00 - 17.30 часа, изключение правя само когато има облаци и не е толкова горещо,а ако има и ветрец......Ама то е страшна жега, аз едвам издържам.Ако малкият не спи сутринта го свалям долу и се прибираме към 10.30 не по-късно.А следобяд след 17.30 часа.

Даниел - 21.04.2004г.

# 25
  • Мнения: 77
Ние сме навън от 10.30-11 до към 13 и после от 18 до към 21ч. Връщаме се задължително, защото първо жегите са ужасни и аз го виждам детето, че не му е приятно и освен това той от малък не обича да спи в количката, трябва да си е вкъщи, нахранен, измит, с пижамка.. и така.
Аз лично не мога да разбера какво правят майките сутрин до 11 ч. Shocked
Зъхи, аз и да искам да изляза по-рано, не мога, защото детето спи до 9ч., после докато закусим, измием и т.н. и ето ти едно 10.30! Всеки с режима си, знам ли за другите, но при нас не става...  Thinking А и тук няма детска кухня, трябва и да му се сготви... Не мисля, че всички се контят и гримират до 11ч., недейте така! Naughty

# 26
  • Мнения: 287
Аз лично не мога да разбера какво правят майките сутрин до 11 ч.  Shocked Аз излизам всеки ден в 9.30 - макс. 10.00 ч., хем съм с две, а градинките са АБСОЛЮТНО ПРАЗНИ до обяд! После пристигат с тежка стъпка наконтени и гримирани майчета и държат потни хлапета баш по жегите навън . Не го разбирам аз това. Иначе и на мен ми се е случвало да съм навън в най-тежкото време, но инцидентно. Аз ви говоря за масова практика, поне в нашия квартал!  Rolling Eyes
Става в 8.30-9.00 часа, докато с нахрани става 10 часа, а към 10.30-11.00 часа пие сок (пресно истискан) . Е как да изляза преди обяд??? Simple Smile

# 27
  • Мнения: 8 769
Аз лично не мога да разбера какво правят майките сутрин до 11 ч.  :shock
Моткат се по форумите  Laughing
Много вярно! hahahaНо има и нещо друго-специфичния режим на детето. Докато бяхме само Кейти и аз-нямаше излизане преди 11ч.-ами тя спи до 8-9, докаъо закуси, докато се намоткаме, пък и малко да пофорумираме....отичаше се работата. Вземах храната от куФнята и навън ядеше...Сега пък преди 12(!!!) ми е адски трудно да се измъкна от къщи. Докато се нахрани голямото, малкото започва да пищи за поредното си хранене и се завърта една.......... Crazy Crazy Crazy Crazy
Ами "биричке", мога само да ти предложа да поразговаряш с половинката относно вашите разходки. Щом като бебоче наистина се чувства изморено вечер, добре би било да разчупите малко режима с излизането. Питай майчето къде точно се разхождат и какви са там условията (сенки, вятър едно друго...)Успех ти желая!

# 28
  • София
  • Мнения: 472
През лятото децата е добре да се извеждат към 9,30 -10 часа до към 12, 30 ( два часа навън са им съвсем достатъчни) и после следобед след 17,30 до към 20 часа ( зависи кога спите). Добре е все пак детето да си има изграден режим ,да знае ,че се яде вкъщи на масичка , че се спинка с пижамка в креватчето и после пак навън игра. Така и детето няма да се изтощава от жегите ( това е най-горещия часови диапазон) ,хем ще свикне с режим( това ще Ви е от голяма полза , ако го давате на ясли или градина). Там децата излизат до 11,30 , после обят ,сън ,и в 16,30 пак навън.  Това е мое мнение !
 

мама Бубе

бебе Борис - 3 месеца
батко Георги - 6 ,5 години

# 29
  • Мнения: 3 550
Абе, и нашият юнак мног го мори жегата. Беше ми хрумнало да си навивам часовника за 5 ч., да сме излезли вече в 6 ч. и да сме се прибрали до 8,30 ч. ; вечер след 19,30 ч.  newsm78 Обаче, после ми се видя много крайно и още не съм го практикувала. Пък и бабата каза, че ще се притеснява да не ни се случи нещо лошо по парковете в това безлюдно време.

Общи условия

Активация на акаунт