въпрос за прохождането

  • 10 454
  • 60
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 960
Каката проходи на 10 месеца.
Малкия проходи на 11 месеца
Всяко детенце е индивидуално,прохожда когато се почувства готово за това.Ние родителите не трябва да ги пришпорваме ,а само да следим и подпомагаме процеса!!!

# 46
# 47
  • Мнения: 32
Благодаря на всички за отговорите.Наясно съм с всичко,като например,че всички деца са различни,че всичко с времето си,но просто като отида на консултация първата дума е "Вече изправяли се"-ето това ме тревожи,но мисля,че си се развиваме нормално и всичко ще е наред-просто всичко с времето си.Избягвам да насилвам нещата.Така се притеснавах и за обръщането от корем по гръб,просто не можеше да се връща,но един ден седнах и започнах да и показвам как се прави и сега само това прави.Вече се успокоих,да сме живи и здрави пък ще почне и бели да прави.Целувки на всички майчета Hug

# 48
# 49
  • София
  • Мнения: 5 079
Ще се реши, имай търпение, всяко детенце си е строго индивидуална личност, ще видиш как отведнъж ще протича. Wink

# 50
  • Мнения: 70
Присъединявам се към притеснените майки. Моята Киара е на 9 месеца, късно започна да се обръща. Сега може само да седи що-годе стаблно, като я държа за ръчички прави плахи крачки и в проходилка също я слагам да върви. Но не умее да се изправя, нито да пълзи. Мрази да стои по корем. Слагала съм я на земята много пъти, нареждала съм играчки, но тя само се ядосва, че  не може да ги достигне. Придърпване на завивката ми е добре познато, и аз много се смях на този номер. Като споделих с педито на последната консултация, тя ми каза да я поставям да се държи за решетките на кошарата и да я стимулирам да прави крачки встрани...
Направо съм изкукуригала с тези мои страхове. Представям си я как е последна в училище..., макар да знам, че двигателното развитие при бебетата няма нищо общо с интелектуалното им развитие за в бъдеще...Абе иде ми да се гръмна. #2gunfire Чувствам се гузна пред нея, че ми идват подобни налудничави идеи...Ама май така е при повечето майки. Затова го има този форум и четем за неакащи, неспящи, суперактивни и "мързеливи" бебета...и дерзаещи мами....
Дано , наистина децата ни са здравички и след време със смях да се сещаме за тези наши притеснения...

# 51
  • Мнения: 3 034
през ум не ми минава да се притеснявам, но ни е по-лежерен доктора  Laughing примерно, прословутото пълзене е нормално да се случи между 5-тия и 10-тия месец, а не в 6-тия точно. моят син рано седна, но за сметка на това късно се обърна от корем по гръб. не пълзи, само мята ръце и крака във въздуха. иска да скача, но не и да стои прав. нищо му няма физически или психически, изключително е силен за възрастта си. с две думи, ако лекарите не намират нищо обезпокоително и детето е активно, просто няма смисъл от излишни тревоги.

# 52
  • Мнения: 512
Голямата ми дъщеря проходи на година и 1 месец и честно казано доста се бях притеснила.
На теория всички знаем, че всяко дете е индивидуално и не бива да се сравнява неговото развитие с това на другите деца, но........когато става въпрос за твоето си дете без да искаш  - сравняваш и ако ( не дай си Боже) другите деца вече правят неща, които твоето още не умее ( щеш - не щеш) драмата настъпва.  ooooh!
А за прохождането се успокой и не се притеснявай, веднъж отпусне ли се да тръгне - няма да има спиране.
  Hug

# 53
  • София
  • Мнения: 9 517
Ами моята е на 10 месеца вече, отказва да пълзи и да стои по корем. Седна на 8 месеца за първи път, но от раз стабилно - без да се подпира на ръце. Преди това отказваше категорично. Не се изправя сама, но постоянно ходи из къщата, като я държа за двете ръце. В проходилка категорично отказва да стои. Но аз не се притеснявам - всичко с времето си - следвам си детето и не го сравнявам с другите.

# 54
  • Мнения: 9 973
ще проходи,спокойно Wink

# 55
  • Мнения: 9 814
Ми темата е пусната на 21 юли, най-вероятно въпросното детенце вече отдавна е проходило.

# 56
  • Мнения: 1 817
Какво каза лекарката ви затова, че на тази възраст още не се изправя детето. Много деца прохождат по-късно и това е по-добре за майките им Wink , но пък още да не се изправя newsm78..ей това е по-различното тук.
Аз бих се консултирала със специалист.

Проходилки СМЕ ползвали. Чудесна помощ са и за мама , а за детето забавление.
Децата ми проходиха на 9 и на 10 месеца. Но пак казвам за майката е по-добре по-късно да проходи бебо.

Ми темата е пусната на 21 юли, най-вероятно въпросното детенце вече отдавна е проходило.
ммм да бе. Wink Да влезе мама и да пиши.

# 57
  • Мнения: 1 986
Ми темата е пусната на 21 юли, най-вероятно въпросното детенце вече отдавна е проходило.
Ами, те май и други майки споделят проблема си, след авторката на темата!

Присъединявам се към притеснените майки. Моята Киара е на 9 месеца, късно започна да се обръща. Сега може само да седи що-годе стаблно, като я държа за ръчички прави плахи крачки и в проходилка също я слагам да върви. Но не умее да се изправя, нито да пълзи. Мрази да стои по корем....
Yzida, не мисля, че е притеснително, че не прави крачки все още! Тя е само на 9 м. До 11 си месец и моят син не искаше да пристъпва, дори с моя помощ, но внезапно се отпусна и проходи десет дена след първия си рожден ден!

# 58
  • Мнения: 1 554
Ми темата е пусната на 21 юли, най-вероятно въпросното детенце вече отдавна е проходило.
Ами, те май и други майки споделят проблема си, след авторката на темата!



подкрепям Peace моя син е от рано изправилите се на 7 месеца,тогава почна да лази и седеше стабилно,на 9 месеца проходи,но това не му пречи да е спънат в краката ooooh! Laughing

# 59
  • Казанлък
  • Мнения: 106
Моята мома и тя не ходи, чак напоследък почна да се опира по мебелите, или по мен да се катери и така да ходи. За едната ръка, ако я държа често я е страх и посяга да сяда, иначе пълзи като замаено  Joy за двете ръце върви... вече и върви, защотот до скоро едно,че не обичаше много да я водя за ръка, друго използваше крачетата си, за да достигне с тях някоя играчка и откровени шпагати правеше  Laughing Започна да пълзи на 5 месеца, първо назад, после напред. Изправяше се още от 8-9 месец, но чак сега виждам някаква стабилност. и аз малко се коркам,че не е проходила, ние не ползваме проходилка също.. обаче ми ставя хубаво като я виждам  как се пази да не падне и независимо как залитне напред, или назад ръчичката я слага да се опре на нея. Когато се научи да се изправя в кошарата няколко пъти си удря главата и имахме уроци по падане на дупе. Та от 9 месец все си казвах всеки момент ще проходи..ама не би. Тъй че и аз чакам  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт