въпрос за прохождането

  • 10 428
  • 60
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 39 766
Писала съм в няколко теми. 1вият опит на Дияна беше на 1,2г. Но мама я изпусна, дребната малко се стресира. На 1,3г обаче се престраши и проходи.

# 16
  • Мнения: 27 524
Винаги много странни са ми се виждали всякакви крайно погрешни сравнявания с други деца, като прохождане, проговаряне и каквото и друго да било. Всяко дете е различно. Не може да се насилва да яде картофи, ако не иска, нито да прохожда рано или да проговаря. Правилото е родителят да следва детето с насочване, но не и с насилване и комплексиSimple Smile Синът ми проходи точно на година и половина. Ползва проходилка и я смятам за страхотно изобретение и няма нищо вредно или лошо в нея, въпреки последните масови истерии колко са ужасни  Laughing  Проговори на 2 и половина, но и на 3 и половина да беше, пак не бих се притеснявала.
Мили майки, научете са де се радвате на майчинството, да не сравнявате с другите деца, нито дори да вярвате на разкази на майките. Няма да забравя как една майка разказваше как двумесечното й бебе като огладнее, допълзявало до гърдата й  Joy
Всяко дете е уникално, неповторимо, със собствени нужди и възможности. Радвайте му се и не търсете закъснения или кусури без нужда  Heart Eyes

# 17
# 18
  • Мнения: 953
Благодаря за съветите!
Аз често вземам детето в спалнята при мен като я слагам седнала на нашето легло върху одеалце. Пробвах да сложа една от любимите и играчки в края на одеалото, за да видя дали ще тръгне към нея. И какво мислите, че направи моята умница ... просто дръпна одеалото и докара ичрачкката до себе си без дори да се мръдне от мястата си!  Laughing  Laughing  Laughing  явно вече и ражда главичката как да си докопа любимите работи, но по мързеливия начин. с баща и умряхме да се смеем.
 

Моята го прави същото. Остави я да седи на пода  / килим за предпочитане да не се хлъзне на паркета/ , да не може да дърпа и ще видиш какво ще измисли хитрушата.
Аз също слагах под детето ми одеяала, и го отчитам като грешка - много лесно й беше да издърпа всичко на куп до нея.

# 19
  • София
  • Мнения: 44 120
Да, според мен на детето всичко си му е наред.
Когато се почувства готова ще се изправи и ще проходи.не в развитието си.
Когато се почувства готова, силна и уверена ще се изправи и ще проходи.

Не знам къде я държиш през деня, но повече оставяне на пода няма да навреди, там ще чувства достатъчна свобода, вероятно ще се пробва да се изправя по мебели да  стигне до нещо и т.н...

# 20
  • Мнения: 3 314
Моята хубавица е на 1,2г. ходи сама само в нас - навън предпочита да пълзи  Crazy  нищо лошо невиждам в това  Thinking  когато се почувства готова ще започне да ходи и навън

# 21
  • Мнения: 1 367
Моят си е от късно проходилите-на година и 4 месеца.Тогава започна и да пълзи.Можеш да помогнеш на детето,ако повече време се опитвате да ходите за ръчичка.Ние правихме това от 10 месеца чак до момента,в който събра кураж да се пусне от ръката ми.Оставяй го да те води където иска,където му е интересно на детето.В един момент ще разбере колко по-добре е да се движи самостоятелно.Може просто да се страхува.Щом усеща ръката ти лека полека ще преодолее страха си.За собствено успокоение можеш да го заведеш на ортопед,но мисля,че повод за притеснение няма,щом е жизнена и енергична.Дали са ти добър съвет да я оставяш повече на земята.Няма да стане веднага,но с времето ще се престраши.И още нещо-късно проходилите деца са по-стабилни.























# 22
  • София
  • Мнения: 44 120
И още нещо-късно проходилите деца са по-стабилни.

това съвсем не е вярно. това дали ще е стабилно детето, отново си е напълно индивидуално. както и дали ще ходи на пръси и т.н....

# 23
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Детето лази ли?
Мен ме смущава това, че е нестабилно като се изправи, и че е седнало сравнително късно.
Далеч съм от идеята за сравняване на деца.
Оставяй детето на пода и насърчавай лазенето. Не бързай с водене за ръка. Нестабилните глезени няма да станат по-стабилни, ако ги товариш.
Хубаво правиш, че не ползваш колани и проходилки.
Гледам, че си в София, ако искаш да се видим пиши ЛС. Моите деца проходиха на 1г4м едното и 1г5м другото, но второто при второто прохождането беше трудно и имаше рехабилитации.
Не мога да кажа по нет-а дали има проблем или няма.

# 24
  • София
  • Мнения: 39 766
И още нещо-късно проходилите деца са по-стабилни.

това съвсем не е вярно. това дали ще е стабилно детето, отново си е напълно индивидуално. както и дали ще ходи на пръси и т.н....
И аз не мисля, че е вярно.
Дияна ходи като спънат кон, в краката не прилича на момиче.

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И аз не мисля,че късно проходилите деца са по-стабилни  newsm78
Синът ми проходи на 8 месеца,а дъщеря ми на 11 месеца-всяко дете е различно....и двамата не са лазили Peace

# 26
  • Мнения: 3 092
Детето ми проходи на навършени година и три месеца - без проходилка , искаше да я държа за ръчичките и да ходя с нея .Останах без кръст  Rolling Eyes Можеше да си върви сама , но бе доста страхлива и така - мама все до нея  Laughing
Плюса ми от всичко това беше че нито веднъж не се преби   - ходеше си внимателно и леко и не падаше .
Щом си се консултирала с доктор и не откриват причина не я търси и ти !  Peace
Ако обаче продължаваш да имаш опасения и чувството че нещо не е наред задължително потърси друго мнение .

# 27
  • Мнения: 32
Здравейте,моята малка госпожица е на 9 месеца и също не иска да ходи,даже да се изправя,само седи и това е-въргаля се,маха с ръце и крака,но не и да се оптва да става сама.Тежи 10,800,педи каза,че е от килата,но и деца на нейната възраст с тези килограми поне стават сами в креватчетата си.Нещо за утеха,ще ми кажете ли? Страх ме е да я оставям много изправина,за да не и навреда.Целувки на всички майчета с малки зайчета.

# 28
  • Мнения: 1 440
Не  се притеснявай,при всяко дете двигателното развитие е различно!Не го насилвай,нека само определи кога да се изправи!
А за ходене още е твърде рано.
Най-добрият стимул за мен е детето да се оставя на земята сред играчки.Рано или късно ще се опита да се придвижи.

# 29
  • Мнения: 1 091
И аз мисля ,че да се сравняват децата е супер вредно ,както за майката така и за детето.Всяко нещо с времето си. Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт