Вредни ли са вибриращите шезлонзи за бебетата

  • 5 587
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 753
За вредни - едва ли някой от форума ще докаже, че наистина са вредни, но с какво са полезни се чудя???  newsm78  За люлеенето съм съгласна, че на бебетата им харесва и им е добре, но това друсане (вибриране) на мен лично би ми било неприятно...  Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 1 085
Не мисля че ако бяха вредни шяха да ги пуснат на пазара.Моята комшийка така преспиваше дъщеря и ако и беше не приятно нямаше да заспива а щеше да реве. ooooh!

# 17
  • София
  • Мнения: 39 765
AnMary ,знаех си аз,че трбва да вземем люлка,ама пусто сърце пестеливо Mr. Green
Алекс в началото изобщо не беше впечатлен и аз си мислех, че съм си дала парите напразно. Сложих люлката на балкона, веднъж спа в нея.
Но и той е като мъж ти. Последният път си беше хапнал солидно, сложих го в люлката, той се загледал в стойката... вдигам го и оповръща целия балкон.

# 18
  • Мнения: 991
Бебетата се успокояват от вибрациите - затова лесно заспиват в кола (аз също се успивам в колата) и дори като ги тикаш в количка, тя се подрусва и вибрира от неравностите по пътя. Ако вибрациите са вредни за бебетата не би трябвало да ги качвате и на кола.

# 19
  • Мнения: 433
Бебетата се успокояват от вибрациите - затова лесно заспиват в кола (аз също се успивам в колата) и дори като ги тикаш в количка, тя се подрусва и вибрира от неравностите по пътя... Ако вибрациите са вредни за бебетата не би трябвало да ги качвате и на кола.
Принципно е така. Но!
Вибрациите от возене в количка или друсане от автомобил са с различна честота, интензитет и продължителност. Докато при вибриращия шезлонг / столче/ играчка  имаме изкуствено предизвикване на напълно еднакви вибрации за продължително време. Това не знам (и никой не знае) как точно се отразява на незрялата нервна система на бебетата.
По същата причина избягвам да пускам вибрациите от играчката-подарък от Памперс, която получихме.  А хлапето, слава богу, предпочита да я гризе и не се усеща да й пусне само вибрацията  Sunglasses

А успокояването в количка и кола и частен случай на това, което бях написала по-горе. В продължение на хилядолетия човешките бебета са били носени от майките си на гръб в различни приспособления, основно от плат. И майката е ходела, работила и т.н. с бебе на себе си, друсайки го съответно в хода на дейностите си - дали като копае, готви, сади, носи вода от съседния хълм, щави кожи/тъче плат за облекло и т.н.  Еволюцията е причина за това люлеенето на ни е приятно и да ни успива  Laughing  На сина ми е все едно дали аз шофирам по паветата на бул. Цар Борис 3 или копая нива - той просто се унася от (внимание!)  неравномерното полюшване.

извинявам се за пространните си обяснения, но исках да се изясня.  Научих се от родителите си, че повечето особености  в поведението могат да имат  съвсем простичко физично или химично обяснение.

# 20
  • Мнения: 9 814
Не знам дали таткото е получил главоболие то вибрациите, но аз не бих ползвала такъв шезлонг.

# 21
  • Мнения: 991
Бебетата се успокояват от вибрациите - затова лесно заспиват в кола (аз също се успивам в колата) и дори като ги тикаш в количка, тя се подрусва и вибрира от неравностите по пътя... Ако вибрациите са вредни за бебетата не би трябвало да ги качвате и на кола.
Принципно е така. Но!
Вибрациите от возене в количка или друсане от автомобил са с различна честота, интензитет и продължителност. Докато при вибриращия шезлонг / столче/ играчка  имаме изкуствено предизвикване на напълно еднакви вибрации за продължително време. Това не знам (и никой не знае) как точно се отразява на незрялата нервна система на бебетата.

Полюшването на колата от движението по пътя е неравномерно, но вибрациите на двигателя са равномерни. Много пъти съм си мислила, че тия шезлонги имитират возене в автомобил у дома. Вибрацията е двигателя и като добавиш люшкане - все едно бебето се вози в автомобил. Надявам се да не е вредно, защото щерка ми напоследък само така заспива - в шезлонга. Пускам вибрацията само, когато я приспивам. В колата се вози много по-дълго време - поне по час и половина на ден.

# 22
  • Попово
  • Мнения: 687
интересна тема... все пак не смятам че има нещо обезпокоително в ползването на такъв вид шезлонги, люлки и други забавачки

# 23
  • Мнения: 552
Ние пък си имаме люлка...в началото като я купих се олисах и го люлях там често,но след това ми дойде на главата,че може би не е чак толкова добре...сега го слагам в нея рядко,по-скоро за разнообразие.
Не бих ползвала тези уреди много често Peace

# 24
  • Мнения: 1 919
интересна тема... все пак не смятам че има нещо обезпокоително в ползването на такъв вид шезлонги, люлки и други забавачки
и аз така мисля, все пак уж се произвеждат за деца, но знае ли човек?! Ще следя темата.

# 25
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Не мисля, че са вредни

# 26
  • Мнения: 3 034
шезлонзите не са нов продукт и доста са се модифицирали от първите прототипи. ако някой има желание да изчака едно-две поколения, за да е сигурен вредни ли са или не, то темата е безсмислена. понеже зачестиха такива теми за какви ли не бебешки продукти, според мен е добре всяка майка за себе си да реши има ли доверие на производителите или не - форумът няма и не би следвало да повлияе на подобно решение, защото ако утре се окаже че нещо е вредно, какво следва? майките от форума ли да обвиним?

п.с. аз съм с шишета на Авент и не съм ги сменяла. хубаво е да се чете в дълбочина. шишетата отделят въпросния химикал (доколкото изобщо го отделят, според компанията всичко е в допустими норми, но нейсе) само при висока температура. аз не знам някой да вари мляко или вода в пластмасово бебешко шише или да налива в него вряла вода.

# 27
  • Мнения: 27 524
Според майка ми тия честоти "зомбирали" бебетата и били повече от вредни за развитието на нервната система.

Майка ти да пие една студена вода и да се скрие  Grinning
Няма никакви проблеми, разбира се  Peace

# 28
  • Мнения: 1 404
според мен е добре всяка майка за себе си да реши има ли доверие на производителите или не - форумът няма и не би следвало да повлияе на подобно решение, защото ако утре се окаже че нещо е вредно, какво следва? майките от форума ли да обвиним?

Напротив,тук много пъти съм намирала ценна информация,което е естествено-посещават го предимно хора,заети с отглеждането на децата си,всеки споделя,каквото знае,събират се повече мнения,а много ясно,че накрая за моето дете решение ще взема аз и отговорността също ще е моя.
За шишетата на Авент нямам мнение,защото не съм следила полемиката,но при стерилизация също се достига висока температура или бъркам newsm78

# 29
  • Мнения: 90
п.с. аз съм с шишета на Авент и не съм ги сменяла. хубаво е да се чете в дълбочина. шишетата отделят въпросния химикал (доколкото изобщо го отделят, според компанията всичко е в допустими норми, но нейсе) само при висока температура. аз не знам някой да вари мляко или вода в пластмасово бебешко шише или да налива в него вряла вода.
Благодаря за съвета да чета в дълбочина!  Mr. Green Това, че канадското правителство забрани производството на такива шишета, достатъчна дълбочина ли е? Предупрежденията са да не се загряват и използват такива продукти в микровълнова, защото има опасения, че бисфенола се отделя по-бързо при висока температура. А много майчета, включително и аз, стерилизират чрез изваряване. Дори и да е малък риска, заслужава ли си?

Общи условия

Активация на акаунт