Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 190
При влагалищни инфекции винаги предписват антибиотик. Много и различни антибиотици съм изпила и съм била при различни лекари. От бременни обаче не трябва да се пият в никакъв случай!  Naughty

Не е вярно  Stop Има куп АБ, походящи и за бременни  Peace
Не мисля че е добре да се пие какъвто и да било АБ пък дори и да пише че е подходящ за бременни. По принцип не е добре да се пият много АБ дори когато не си бременна, казвам го от личен опит. Но всеки сам си решава и си носи отговорността.
Не може така да се генерализира. Naughty
Понякога просто се налага да се пие антибиотик.

# 16
  • Мнения: 27 524
При влагалищни инфекции винаги предписват антибиотик. Много и различни антибиотици съм изпила и съм била при различни лекари. От бременни обаче не трябва да се пият в никакъв случай!  Naughty

Не е вярно  Stop Има куп АБ, походящи и за бременни  Peace
Не мисля че е добре да се пие какъвто и да било АБ пък дори и да пише че е подходящ за бременни. По принцип не е добре да се пият много АБ дори когато не си бременна, казвам го от личен опит. Но всеки сам си решава и си носи отговорността.

Съгласна съм. Но не и с изказването в никакъв случай. Много често са повече полезни, отколкото нежелателни. Не съм имала предвид да се налива бременната с десетки АБ  Simple Smile

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Когато се налага да се пие АБ и няма друг начин за лекуване.......просто няма избор

# 18
  • Мнения: 9 814
Когато се налага да се пие АБ и няма друг начин за лекуване.......просто няма избор

Съгласна съм.
През бременността си не съм пила АБ, но знам, че има доста, които се ползват и от бременни.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 555
На мен преди време ми бяха открили - стрептокок или стафилокок беше обаче не помня. newsm78 Тогава пих антибиотик той се изчисти, но се появи друга бактерия. Пих пак и се изчистих окончателно.  Peace И по време на антибиотика приемах и противогъбичен препарат (май някакви глобули бяха).  newsm78 Така че според мен зависи от бактерията, но лечението трябва да се прецени от лекар. 

# 20
  • Мнения: 1 763
Точно такава бактерия не съм имала. Но имах други и ми се наложи да пия антибиотик 5 пъти по време на бременността. Родих живо и здраво бебче. Ако не бях се лекувала, е много вероятно да бях получила преждевременно изтичане на околоплодните води и сега въобще да нямах бебе. Довери са на лекарите, ако трябва посети двама или трима.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Лекувала съм инфекция с глобули и съм пила и хапчета - на листовката пише за какво са  Peace . Как да не може да се лекува инфекция с лекарства през устата  Shocked . Друг е въпроса дали не е вредно за бебето, но това аз не мога да ти кажа

# 22
  • Мнения: 325
Лекарят ти се е изказал малко неподготвен или ти не си го разбрала... Разбира се, че ще лекуваш бактериите с антибиотик през устата. Има антибиотици, които се натрупват избирателно във възпалената тъкан и на практика в "отдалеченото място" са в много по-висока концентрация от колкото в плазмата(кръвта). Или аз не съм прочела или ти не си писала, но направиха ли ти антибиограма след като установиха стафилококите? Това е супер важно, защото последните години се появяват все повече полирезистентни щамове и да се стреля на сляпо с пеницилинов антибиотик не е най-разумното решение (макар че без съмнение е най-безопасното за плода). Освен това вероятно лекаря ти е обяснил, че някои хора(за съжаление не малко) са здрави носители на тази бактерия върху лигавица и кожа. При здрав имунитет нещата са ОК, но при спаднал такъв се създават условия за свръх размножаването им. Така че се опитай да си повишиш имунитета! С две думи-ОК е да се лекуваш с АБ през устата, стига да е правилно подбран по антибиограма и да е съвместим с бременността.

# 23
  • Мнения: 5 539
Моето мнение е, че това дето докторът ти е наговорил са пълни глупости на квадрат! Shocked Ако правилно си разбрала думите му, това е в топ 10 на глупостите, които съм чувала от медицинско лице.
Много АБ могат да се ползват през бременността при сравнително нисък риск за бебето. А при влагалищна бактериална инфекция се приема, че евентуалната полза от приема на АБ надвишава евентуалния риск за плода. В противен случай е възможно да се спука преждевременно мехура и бебето да се роди твърде рано с всички възможни последици от това.
Лошото е, че не винаги АБ лечение дава желания резултат и се налага да се провеждат няколко курса на лечение. Затова е важно да имаш добър специалист под ръка, който да прецени евентуалните рискове и дали да ти предпише следващ курс на лечение с АБ и какъв да е той.
Сискам палци всичко да е наред, Верж!  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт