стафилококова инфекция във влагалището?

  • 15 697
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Staphylococcus epidermidis , това се оказа че имам във влагалището,след като си мислех че са гъбички ,но явно не са.
Търсих във форума ,но нещо не намерих точно такъв случай и за това пиша нова тема.
Търсих и в интернет,но също не намерих нещо полезно.
Някой може ли да ми каже нещо за тях?Опасни ли са много ?До какво могат да доведат?Лесно ли се лекуват?
Някой който ги е имал,препоръки и помощ?
Имам предназначено лечение,но все пак искам и да споделя с хората тук и да ми се дадат някой съвети!

# 1
  • Мнения: 2 011
Кои са добри и кои лоши? Зависи. Една характерна за кожата и често срещана бактерия е Staphylococcus epidermidis, открита почти навсякъде по тялото. Тя ни защитава от вредния й братовчед Staphylococcus aureus, който предизвиква инфекции. Но и Staphylococcus epidermidis може да навреди и да доведе до инфекции, ако попадне под кожата.

Не се  притеснявай -  с антибиограма ще определят подходящия антибиотик ! ( но задължително искай антибиограма да  се направи)
  bouquet Успешно лечение  Peace  bouquet

# 2
  • Мнения: 13
какво е това?
Аз ходих на микробиологично изследване ,уш да видим дали имам гъбички,но се оказаха тези бактерии.На изследванията, отгоре в една колонка има изброени едни неща,които си мисля ,че са антибиотици,под които се пише дали съм резистентна към тях или не.
За това ли говориш?

# 3
  • Мнения: 700
С микробиологията би трябвало лекарят да е назначил и лечение.
Аз имах не стафилококи, а стрептококи, писала съм тук.
Лечението беше: антибиотик 5 дни за пиене и 7 дни антибиотик вагинално едновременно. После противогъбично лекарство вагинално и после заздравяване на влагалищната флора с Лактажин /млечнокисели бактерии, защото излезе, че нямам изобщо от тези, а те предпазват от инфекции/.

# 4
  • Мнения: 7 201
На изследванията, отгоре в една колонка има изброени едни неща,които си мисля ,че са антибиотици,под които се пише дали съм резистентна към тях или не.
За това ли говориш?
Да,това е антибиограмата.
Задължително след лечението да пиеш и противогъбично,че АБ ги развъжда. Peace

# 5
  • Мнения: 15 619
Да,това е антибиограмата.
Задължително след лечението да пиеш и противогъбично,че АБ ги развъжда. Peace

Е, не се ли изписват витамини  В за тая цел!?  Thinking

# 6
  • Мнения: 2 011
Да,това е антибиограмата.
Задължително след лечението да пиеш и противогъбично,че АБ ги развъжда. Peace

Е, не се ли изписват витамини  В за тая цел!?  Thinking
да , и аз знам  че се изписват и витамини , но в повечето случаи добавят и някой антимикотик Peace

# 7
  • Мнения: 13
Благодаря ви много за информацията.
На мен са ми изписали антибиотик,свещички,витамини и още едно хапче,което да ме предпази от гъбична инфекция,която може да се породи от антибиотика.
А иначе някой нещо да каже до какво могат да доведат,ако не се лекуват?
Приятелят ми има такива ,само че в гърлото и сигурно от него ще съм ги прихванала.Явно за вбъдеще трябва ,бая ограничения в интимния живот да имаме!

Общи условия

Активация на акаунт