Продълговата глава

  • 4 479
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Нашата главичка пък се изкриви от лежане само на една страна. Както и да го сложа, той се извърта на гръб и си слага главичката на дясно. Така се изкриви главичката, но педи каза, че ще се оправи когато започне да сяда и да стой седнал, а не полегнал. Т.е. около 6 - 8 месец.
Спокойно  Hug!

# 16
  • Мнения: 27 524
Разбира се, че не. Няма нищо по-полезно от нормалното раждане. Не се вторачвайте в ненужни тъпотии  Stop

# 17
  • Мнения: 984
Тефи, радвам се, че сте си вече у дома. Така се получава от залежаването. В кувьоза държат бебетата ту на едната, ту на другата страна и така се получава леко изкривяване поради меката структура на черепа. Не се притеснявай, ще се възстанови до три - четири месеца. И при Ния беше така известно вереме. Сега е красавица - принцеса.
 Hug

# 18
  • Мнения: 4 784
Не се притеснявай. Ще се оправи. Още по време на бременността ми, докторът при прегледите с ехограф ми каза, че бебо ще се роди с продълговата форма на главичката. И наистина така стана - беше като пъпеш, но всичко се оправи с времето.

# 19
  • Мнения: 27 524
Така се получава от залежаването. В кувьоза държат бебетата ту на едната, ту на другата страна и така се получава леко изкривяване поради меката структура на черепа.

Ами, то след раждането всички бебета се залежават. Просто друг избор нямат  Laughing  Изобщо няма връзка кувьоз или не с изкривяването на главичката.  Peace

# 20
  • Мнения: 4 784
Ами, то след раждането всички бебета се залежават. Просто друг избор нямат  Laughing  Изобщо няма връзка кувьоз или не с изкривяването на главичката.  Peace
Подкрепям. Така е.

# 21
  • Мнения: 1 586
Ще се оправи ,разбира се,не се притеснявай,и аз родоих по подобен начин,със спешно секцио но на 8см. разкритие.... Crazy Whistling,Хриси имаше голяма подутина от едната страна на главата си но още в болницата ми казаха ,че до няколко месеца напълно ще изчезне,така и стана!  bouquet

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Ще се оправи....спокойно

# 23
  • Мнения: 984
Така се получава от залежаването. В кувьоза държат бебетата ту на едната, ту на другата страна и така се получава леко изкривяване поради меката структура на черепа.
Ами, то след раждането всички бебета се залежават. Просто друг избор нямат  Laughing  Изобщо няма връзка кувьоз или не с изкривяването на главичката.  Peace
Блонди, в кувьоз се поддържа постоянна температура и за това бебетата се изваждат само да бъдат нахранени, а някои от тях, които биват хранени със сонда, се изваждат за сутрешния и вечерния тоалет /и два пъти за смяна на памп/. Така че тези бебенца много по-продължително време са само и единствено в легнало настрани състояние. ОК?
Бебетата, дето майките си ги гледат са в много по-подвижно състояние и са много по-често вземани, изправяни /с поддържане на главичката и т.н/, което подпомага възстановяването на формата на главата, ако има някакво изкривяване.

Последна редакция: ср, 23 юли 2008, 12:32 от Мишона

# 24
  • Мнения: 332
На племенника ми главичката му беше леко изкривена на едната страна и тя също като теб се притесняваше, но всичко се оправи за няколко месеца. Даже сега главичката му е като топчица кръгла и няма спомен от онова изкривяване  Peace

Общи условия

Активация на акаунт