суеверни или...

  • 1 882
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Суеверия нямам, но винаги преди да тръгна за някъде за повече от два дни, изключвам всички ел. уреди, разклонители, компютър, май само фризера оставям. Прозорци и врати плътно затворени и щорите пуснати и уговорка с някой близък да минава да проверява и да полее цветята. Това се случва винаги, но не от суеверие, а от съобразителност.

точно така  Peace Само дето аз спирам и водата...

Уф, да, вярно - водата. Нея май я забравям понякога. Благодаря, че ми напомни  bouquet, че се очертава скоро почивка.

# 16
  • Мнения: 1 840
Понеже много мразя да пътувам - имам голяма фобия от катастрофи, когато ми предстои дълъг път, си прочитам една молитва, която е специално за това.

# 17
  • Мнения: 958
в последният момент, преди пътуването, стягам багаж. Почва една лудница, обикновенно забравям сума ти неща, и нямам време за суеверия.

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Не нямам никакви ритуали. Само не обичам да се връщам след като сме тръгнали вече.

# 19
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
.....
Плюс това интелигентността представлява умение да се вземе правилно решение, съобразно получената информация за кратко време.
.........
Така и на базата на каква информация интелигентният решава да спази поредното суеверие?
И къде е взетото решение, след като независимо от обстоятелствата и всякаква логика, все пак се подчиняваш на суеверия?
Например в конкретната тема: преди път някой си спазва дадено суеверие и въпреки това(не го пожелавам на никого) се случва нещо на пътя. Интелигентният човек би си направил извод, че няма смисъл от спазването на подобен ритуал или тези случаи са изключение от правилото...

# 20
  • Мнения: 1 840
Мисля, че интелигентността тук няма нищо общо. И интелигентният, и неинтелигентният човек си имат своите ирационални страхове и търсят някакъв начин да се преборят с тях. Никой не знае кога ще го настигне смъртта, никой не може да избяга от нея, но всеки се страхува от този момент и се надява да се поотложи.

# 21
  • Мнения: 1 174
Ами, не знам дали е точно суеверие, но си е мое "сбогуване" с къщата, когато я напускам, защото и мен ме стигат разни страхове от пътувания, понякога. Simple Smile Багажът ми е предварително подготвен под опоределен ред е подреден, токът спрян. Преди да изляза от стаята си погалвам любимото цвете, после се упътвам към вратата, излизам от стаята, затварям вратата и преди да съм пуснала дръжката й, отново отварям, за да си погледна любимата стая (това е време за "довиждане" наум и мислене за забравени вещи) за последно преди тръгване. Всичките ми действия са тихи, като на престъпник, но така си го правя. Имам и малък ред на заключване, но е без особени мисли, през времето.
Това си ми е ритуалчето на излизане от дома, когато е за по-дълго, което никак не обичам, ako не съм предвидила.

Последна редакция: пт, 25 юли 2008, 12:49 от ive

# 22
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Да, суеверна съм......
Няма нормален човек ,на който да не му е познато чувството страх.....,независимо от какво.....

# 23
  • Мнения: 3 880
Суеверия нямам, но винаги преди да тръгна за някъде за повече от два дни, изключвам всички ел. уреди, разклонители, компютър, май само фризера оставям. Прозорци и врати плътно затворени и щорите пуснати и уговорка с някой близък да минава да проверява и да полее цветята. Това се случва винаги, но не от суеверие, а от съобразителност.

точно така  Peace Само дето аз спирам и водата...
Аз си мислех, че само аз съм изтрещяла така на тема щепсели, контакти и т.н. Laughing Мъжът ми ме пука от бъзик като тръгнем за някъде за повече от 2 нощувки, но аз не се отказвам, даже когато всичко е готово го изпращам към колата с детето, за да мога аз през последните минути да си свърша работата необезпокоявана hahaha Последните години обаче захитрях Wink свалям направо шалтерчетата от централното табло, оставям включено само това, което е за тези контакти в кухнята, където е включен хладилника, всичко друго- долу. По-бързо става от обикаляне из стаите и навиране зад разни мебели в търсене на контакти Laughing Водата също не я забравям Wink

# 24
  • Мнения: 2 803

Но спазвам едно нещо - винаги преди дълъг път си казвам "Бог пред нас и ние след него" - понякога на глас, понякога на ум...
  Peace

# 25
  • гр.Добрич
  • Мнения: 92

Но спазвам едно нещо - винаги преди дълъг път си казвам "Бог пред нас и ние след него" - понякога на глас, понякога на ум...
  Peace
Това се отнася и за нашето семейство!Наследих го от майка ми тя го казва винаги като ни предстои дълго пътуване!

# 26
  • Добрич
  • Мнения: 5 453
Не само преди почивка , но и преди важно пътуване, събитие и т. н. наливам малко вода точно пред врата, за да ни върви по вода.

# 27
  • Мнения: 958
Това с водата ме подсети. Навремето майка ми поливаше вода, преди всеки изпит. Не съм забелязала резултат, но жената така си беше решила.
Преди време, мъжът ми имаше важен изпит, и майка си знае, канчето с вода, той протестираше, ама тя му го ливна в краката. Отиде мъжът ми на изпит и след половин час звънна бесен. Професорът бил умрял, изпитът отменен. Майка ми обвинена, че му е подляла вода. От тогава никаква вода   Peace
Така че суеверията, за един са на добро, за друг на лошо.

# 28
  • Мнения: 3 880
Преди време, мъжът ми имаше важен изпит, и майка си знае, канчето с вода, той протестираше, ама тя му го ливна в краката. Отиде мъжът ми на изпит и след половин час звънна бесен. Професорът бил умрял, изпитът отменен. Майка ми обвинена, че му е подляла вода. От тогава никаква вода   Peace
Така че суеверията, за един са на добро, за друг на лошо.
ааа, то не се знае дали е било за добро или лошо Wink Можеше професорът да е жив и да го скъса, не се знае Laughing
Сори, не е хубаво, че човекът е умрял, но на мен ситуацията ми прозвуча комично с тези подляти води Peace Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт