Някой изследвал ли е детето си за олово?

  • 112 357
  • 1 075
  •   1
Отговори
# 1 020
  • Мнения: 2 652


Сега съм в очакване на стъклени форми за мъфини Simple Smile

Ооо, аз си имам стъкленички. Много им се радвам. И крем-карамел си правя в тях.
Имам и едни кафяви силиконови от един магазин в The Mall (не му помня името, продават различни тенджерлъци) - не миришат.

# 1 021
  • София
  • Мнения: 1 164
В Била тече промоция на тенджери Zwilling, които по принцип са доста скъпи, не намерих информация за тях в нета, някои знае ли от какъв материал са newsm78

# 1 022
  • София
  • Мнения: 5 217
Купих канчета за чай за децата, емайлирани, производител Брацигово. Омръзна ми да трошат скъпите  безоловни чаши, сега ще се озорят. А  като се чукнат някъде, ще стават за игра на пясъка. Много вкусно се пие чай от широкият им заоблен ръб. Дизайн - ще си въобразявам ,че е ретро  Simple Smile
Цена около 3 лв.
Много ми стана кеф, че си купувам нещо българско, от соц времена.... а магазинът наистина е ретро Simple Smile

# 1 023
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Аз пък купих евтини дебело стенни чаши от йенско стъкло, май са търски, но са яки и евтини - като канчетата Simple Smile

Онзи ден гледах тънкостенен комплект от 6 чешки - 20-30лв комплекта

# 1 024
  • Мнения: 1 048
Аз имам силиконово кошничка да я нарека,макар че не е за пара-не ми мирише изобщо Peace

А като купувате стъкло как сте сигурни ,че няма олово.

И кое е по-добре за топло според вас бял порцелан или бяла керамика.

# 1 025
  • Мнения: 1 048
artexa ти беше споменала ,че имаш на lodge cast iron,я кажи стават ли за котлон,и по-скоро на газ?Тук масово ги ползват за фурна,нещо като нашите глинини съдове

# 1 026
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Чиниите ми са стъклени също.  Предпочитам стъкло, ако може пак бяло.
Иначе преди това предпочитах порцелан. А между него и бялото стъкло, цветно стъкло...
Олово се добавя в кристала, да стане тежък и лъскав.
Когато с еизплозва за студени напитки, той си стои в стъклото да го краси. Но той кристаъл си е за студено.

Термостъклото, каквото можеш да използваш за посуда за готвене и сервиране, е чист силикат обикновено. Simax наскоро се усетиха, че им е предимство и си пишат "lead and cadmium free".

# 1 027
  • Мнения: 1 048
Аз преди няколко дни върнах онази тенджера ,която бяхме взели ,че беше много голяма ,а и някакси некачествена ми се струваше и преди 2 дни си купих тази -  http://www.lecreuset.com/en-us/Products/Enamel-on-Steel/Stockpots/ ,чак след това се замислих какво всъщност е carbon steel ?Разрових се тук тамтам и като цяло не съм доволна много,много...някой някакво мнение.
Днес ми направи пък впечатление ,че дръжката на капака не е като тези на тенджерата,а е пластмасова и  е захваната за капака с някакъв метал и от вътрешната страна на капака има някакъв желязен винт ooooh!

# 1 028
  • Мнения: 2 401
Търся си ник, откъде ги купуваш тези емайлирани канчета на Брацигово?

# 1 029
  • Мнения: 2 176
Търся си ник, откъде ги купуваш тези емайлирани канчета на Брацигово?
Simple Smile
Има ги и на женския пазар в София.

# 1 030
  • Мнения: 2 401
Търся си ник, откъде ги купуваш тези емайлирани канчета на Брацигово?
Simple Smile
Има ги и на женския пазар в София.

Благодаря!  bouquet
По сергиите ли да ги търся или в някое магазинче!

# 1 031
  • София
  • Мнения: 5 217
о, знам къде са точно българските емайлирани тенжери:

Женския пазар, като се върви от ул."Симеон" към ул. "Кирил и Методий", по десния тротоар и ще намериш фирмен магазин (че) на Брацигово. Ама само с техни продукти!

Има много готини стройни тенджерки с готин тумбест капак. (с малък диаметър, но високи)

10 лв май мернах за двулитрова такава.
Предполагам, че работното време е подобно на соц-а, примерно до 18 ч. В събота  работеха преди обяд.

В къщи са голям хит : Искате ли чай в канчетата? И отговорът винаги е - Да !

# 1 032
  • Мнения: 2 401
Търся си ник, благодаря, много подробно си обяснила!

# 1 033
  • София
  • Мнения: 1 447
Момичета, преди да се зачета из тези теми ми подариха тиган с незалепващо покритие Ballarini.
Полудях, акто видях колко струва и че има Тефлон и е вреден.
Сега чета на сайта има "All coatings applied to the Ballarini collections are PFOA-free and ideal for those with allergies to heavy metals and nickel"
от тук http://www.ballarini.it/eng/rivestimenti.php
Мислите ли, че може да се вярва на това?
Гледам имат някакви сертификати.
Благодаря!

# 1 034
  • София
  • Мнения: 5 217
да.... малко преди теб една потребителка пусна линк към Тефал за същото... и те нямали  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт