Някой изследвал ли е детето си за олово?

  • 112 357
  • 1 075
  •   2
Отговори
# 1 035
  • Мнения: 2 652
Момичета, преди да се зачета из тези теми ми подариха тиган с незалепващо покритие Ballarini.
Полудях, акто видях колко струва и че има Тефлон и е вреден.
Сега чета на сайта има "All coatings applied to the Ballarini collections are PFOA-free and ideal for those with allergies to heavy metals and nickel"
от тук http://www.ballarini.it/eng/rivestimenti.php
Мислите ли, че може да се вярва на това?
Гледам имат някакви сертификати.
Благодаря!


Що не им драснеш един мейл да ги питаш а PTFE имат ли?

# 1 036
  • София
  • Мнения: 1 447

Що не им драснеш един мейл да ги питаш а PTFE имат ли?
И аз се сетих за това и им драснах, но най-вероятно ще ми отговорят същото като Tefal.
Чудя се обаче, Tefal не биха си позволили публично да съобщят нещо грешно, PTFE звучи като да не е вредно (инертно в-во. дъра бъра) .
Цитирали са и няколко  не случайни организации. Все пак не кварталната бакалия да излъжат така публично.

Как ме е яд за този тиган....

Да ви питам за стъклото - като беше бебе малкия от магазинче за 1лв. майка ми купи едно стъклено за преваряване  на вода и сега се чудя, дали може и в стъклото да има примеси, които са вредни? Ако има олово, моето момче е пийнало доста Sad

Имам и едни купи от ХИТ -изглеждат като стъкло, но като паднат на теракота нищо им няма, даже отскачат- егати стъклото.

Какво ли може да има вътре?

Последна редакция: нд, 21 ное 2010, 07:49 от Льонеберя

# 1 037
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Ами ако е пийнало по-добре да не знаеш....
Оловния кристал е с добавено олово. За това е и по-скъп и по-блестящ и по-тежък.
Обикновно в силиката няма.
Това аз знам. Не твърдя че е непремено единственаа иситина.

# 1 038
  • Мнения: 255
Някой може ли да ми препоръча каква форма за кекс мога да си купя, която е с безвредно покритие? В магазините попадам само на тефлонови.

# 1 039
  • Мнения: 2 652
Някой може ли да ми препоръча каква форма за кекс мога да си купя, която е с безвредно покритие? В магазините попадам само на тефлонови.

Силиконова. Но девойки се оплакаха, че някои от тях миришат. Първо подушкай добре.

# 1 040
  • Мнения: 2 176
Май е по-добре да са от иена формичките.
Нямам му доверие аз на тоя силикон и това е. Simple Smile

# 1 041
  • Мнения: 255
Някой може ли да ми препоръча каква форма за кекс мога да си купя, която е с безвредно покритие? В магазините попадам само на тефлонови.

Силиконова. Но девойки се оплакаха, че някои от тях миришат. Първо подушкай добре.

В магазина на Bravia  казаха, че ще получават, ще отида да ги подуша  Simple Smile. Имаше форми за мъфини, но оранжеви, малко ме притеснява боята. Сигурни ли сте, че силиконовите при нагряване са ОК до температурата, записана на опаковката?

Май е по-добре да са от иена формичките.
Нямам му доверие аз на тоя силикон и това е. Simple Smile

Аз всичко готвя в стъклени съдове на Simax. Искам обаче да си купя формичка от тези с дупка по средата, стъклена едва ли ще намеря.

# 1 042
  • Мнения: 2 652
Това с дупката в средата може лесно да стане с бабешкия метод стъклена формичка за мъфини, обърната и сложена в средата на големия съд Mr. Green

Не знам, обаче, как ще е със залепването и изваждането. Дори да се поръси достатъчно брашно дали няма пак да залепне, не съм го правила? Хрумва ми и вариант да се сложи хартия за печене, но трябва да се пробва. Хартията не е толкова мека и може да развали формата при гънките, които ще направи по стените на съда.

Силиконът уж съм го проучвала доста - вярно, не е естествен материал, но за сметка на това е силно устойчив до много висока температура и затова се твърди, че не контактува с храната.

При всички положения закаленият чугун и боросиликатното стъкло (тип Пирекс) са доказано безвредни, но за кекс става по-сложно. Въпрос на обмисляне все пак - ако се пече кекс 1 път в месеца, силиконът е по-удобната алтернатива.

За мен най-важно е основната храна да е приготвена в сигурни съдове.

# 1 043
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Аз съм.
Само няма релеф по геврека Wink
Добре че си го писала, да не пиша, че бързам - обрашнявам и става перфектно.

# 1 044
  • София
  • Мнения: 1 326
Някой може ли да ми препоръча каква форма за кекс мога да си купя, която е с безвредно покритие? В магазините попадам само на тефлонови.

Силиконова. Но девойки се оплакаха, че някои от тях миришат. Първо подушкай добре.

При моята форма миризмата се получава при нагряване, като я купувах не миришеше. Rolling Eyes

# 1 045
  • Мнения: 255
Това с дупката в средата може лесно да стане с бабешкия метод стъклена формичка за мъфини, обърната и сложена в средата на големия съд Mr. Green

Не знам, обаче, как ще е със залепването и изваждането. Дори да се поръси достатъчно брашно дали няма пак да залепне, не съм го правила? Хрумва ми и вариант да се сложи хартия за печене, но трябва да се пробва. Хартията не е толкова мека и може да развали формата при гънките, които ще направи по стените на съда.

......

Благодаря много за идеите, ще пробвам с формичка по средата. И на мен ми хрумна за хартията за печене, но досега не съм слагала хартия в стъклена тава, струва ми се че стъклото доста силно се нагрява, ще опитам и ще пиша дали се получава.
Иначе съда ми трябва не толкова за кекс, колкото за печене на безглутенов хляб, идеята на дупката е после да може да се нареже на филийки.

# 1 046
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Купи си стъклен калъп за хляб. Borcam /май е Pasahabache ако така се пише Simple Smile/ имат.

# 1 047
# 1 048
  • София
  • Мнения: 5 217
Аааа, а тук за бисфенола не пишеш!

За оловото в черната текстилна боя - ами така пише в книгата.... Изхвърлила съм и всички панталони, на които етикетът е получил оцветяване от цвета на основния плат. Но диван още не съм  хвърляла Joy
Тези на Икея са без олово, може би и въобще всички в САЩ, не знам! Ти защо не си купуваш с тестери в ръка?

# 1 049
  • Мнения: 2 761
Аз може и да съм пропуснала,но кой дава гаранция,че в бели глазури липсва олово,при положение,че естественият цвят на оловото е сиво-бял?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт