Хммм не знам как да озаглавя темата, ама пак е за свекърва...

  • 4 628
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 709
Доколкото разбирам единствената причина да не искаш да го пуснеш е собственото ти притеснение. Разбираш се със свеки и не се съмняваш в нейните способности.
Тогава просто преодолей себе си и го изпрати при нея. За всички така ще е по-добре.
Иначе разбирам притесненията ти на млада майка, на все някога ще трябва да има първи път, така че може би сега е добър момент.
Не прави грешката да не го пускаш и да го държиш все при себе си. Няколко мои приятелки бяха така - ма как ще го пусна, ма то е толкова малко, не мога да се отделя от него и т.н. Междувременно децата пораснаха и сега не искат да ходят при бабите си, а приятелките ми се оплакват и ми завиждат защо моето иска и нямам проблеми.

# 16
Аз те разбирам напълно! Дъщеря ми започнах да я давам след годинка при баби да спи и да престоява по ден-два, преди това и дума не давах да се каже някой да я вземе, когато ми се налагаше да изляза идваха да я гледат вкъщи.
Смятам, че майката усеща най-добре кое ще е най-добро за детето и къде ще се чувства спокойно. Моето мнение е, че свекърва ти би трябвало да се съобрази с желанието ти и ако наистина иска да помогне да дойде във вас и да гледа детето ти, за да си свършиш спокойно работата!
 

# 17
Доколкото разбирам единствената причина да не искаш да го пуснеш е собственото ти притеснение. Разбираш се със свеки и не се съмняваш в нейните способности.
Тогава просто преодолей себе си и го изпрати при нея. За всички така ще е по-добре.
Иначе разбирам притесненията ти на млада майка, на все някога ще трябва да има първи път, така че може би сега е добър момент.
Не прави грешката да не го пускаш и да го държиш все при себе си. Няколко мои приятелки бяха така - ма как ще го пусна, ма то е толкова малко, не мога да се отделя от него и т.н. Междувременно децата пораснаха и сега не искат да ходят при бабите си, а приятелките ми се оплакват и ми завиждат защо моето иска и нямам проблеми.
Не е точно така, всичко е много индивидуално и зависи предимно от детето и съгласи се, че всяка майка го усеща това. Пак ще се повторя, но аз преди годинка не съм давала дъщеря ми никъде да преспива, така ги преценявах нещата, така бях по-спокойна, след това може би и умората ми надделя и първоначално я оставих за един цял ден, после за една нощ, после за две и сега един път в месеца задължително отива при баба за няколко дни, но вече е на 2г. и 4м. и мисля, че има разлика от 10 месечно бебе.
Има доста чувствителни дечица и едно ранно даване при когото и да било и отделяне дори и за един ден от семейната среда мое да се отрази на психиката им, така че подкрепям майката изцяло за решението и.

# 18
  • Мнения: 2 005
Не бих и го дала , ако дойде у вас да го гледа - да , но в противен случай - категорично - нееееее!

# 19
  • Мнения: 263
Моят е на 3 години и изпитвам ужас от мисълта да го оставя със свекърва ми.... Но и аз си имам причини да и нямам никакво доверие де...
Ако свекърва ти няма да се разсърди, а за майка ти няма да е проблем да си вземе отпуск май е по-добре в случая да я помолисх да го направи... Макар че, ако мислиш. че детето ще понесе леко една такава раздяла и в нея няма нищо лошо...

# 20
  • София
  • Мнения: 1 823
Моята свекърва също не се чувства комфортно да идва в къщи, за да гледа Яна. Аз приех този факт и това нейно желание, защото смятам,ч е за да гледа добре детето трябва да е спокойна и да се чувства добре. За първи път й оставих детето, когато беше на около 3 месеца. Не правя драми от това просто нейно желание, съобразявам се. Майка ми е другата крайност - тя предпочита да дойде в къщи.

Смятам, че не трябва да сме такива егоисти да очакваме всички да се съобразяват с нас.

Ако сега не занесеш детето в свекърва си, а извикаш майка ти, съпругът ти как ли би се почувствал??! Все едно казваш: Виждаш ли, аз мога и без майка ти". Лично моето мнение е, че трябва да превъзмогнеш страха от раздялата с детето за два-три дни и да се насладиш на това време, което можете да изкарате двамата с половинката ти. Нягой ден ще разбереш, че тези моменти на усамотение са невероятно отпускащи и прекрасни.

# 21
  • Мнения: 600
ние сме в същото положение - ако трябва да изляза от 18 до 20 часа без детето, свекърва ми иска да го я закарам при нея и да спи там, не иска да я гледа у нас. а на мен ми се струва супер тъпо - при положение, че аз през нощта ще си бъда в къщи, детето ми да спи другаде. затова викам само майка. тя пък живее далеч и затова остава да спи в къщи, което не винаги й е удобно.

аз знам защо свекърва ми иска така - най-добре й е в къщи - с ракийката и салатката вечер, у нас няма как Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 1 335
Ако сега не занесеш детето в свекърва си, а извикаш майка ти, съпругът ти как ли би се почувствал??! Все едно казваш: Виждаш ли, аз мога и без майка ти". Лично моето мнение е, че трябва да превъзмогнеш страха от раздялата с детето за два-три дни и да се насладиш на това време, което можете да изкарате двамата с половинката ти. Нягой ден ще разбереш, че тези моменти на усамотение са невероятно отпускащи и прекрасни.

Точно това е причината да пусна темата и да търся странични мнения. Не искам да обидя жената, харесвам я, разбираме се, добре се грижи за детето ми. НО просто не разбирам какъв би бил проблема да гледа детето у нас, мъжа ми я кара след работа вкъщи (това е било винаги като е идвала, дори много пъти и я е взимал от предната вечер ако е имала желание) не става въпрос да дойде за цяла седмица и да трябва да помъкне и багаж със себе си; не искам от нея редовно да ми търчи по прищявките, това е за първи път от поне 3 месеца(а последното идване беше за 2 часа)....
И просто още ми е малко детето - не бих се притеснявала така ако е сравнително самостоятелен - да ходи, да се храни с обща храна (има много храни, които още не съм въвела, а не ми се ще да го прави друг)... а и в тях в момента е малко пренаселено (роднини временно пребиваващи; наемател, още едно дететнце и то сравнително малко).  Thinking
Иначе съм съгласна - никой в крайна сметка не ми е длъжен да ми гледа детето - аз затова съм майчиство, за да си го гледам аз. Не товаря никого с редовни ежеседмични претенции и може би именно, защото не го правя очаквах, че като не го е гледала дълго време няма да има никакъв проблем. То всъщност не е чак проблем де, но просто тази помощ мен не ме устройва. Ще говоря пак и надявам се да стигнем до разумно решение. Вариант е да го караме сутрин и да си го прибираме вечер - но това пък за мъжа ми ще е голям проблем, тъй като аз имам книжка ама не шофирам още....  Embarassed

# 23
  • Мнения: 103
При положение, че има толкова много хора у тях най добре тя да дойде у вас. Абсолютно с право имаш резерви относно престоя на детето ти там.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 823
Rhiana, извинявай за това, което ще кажа, но "още ми е малко детето...." не е вярно. Никак не ти е малко детето и колкото повече го притискаш към теб, толкова по-трудно ще му бъде когато в бъдеще се отделя от теб - я за ясла, градина, за да отиде на гости на баба или нещо друго. Щом го гледа добре - занеси й го. И пак ти казвам - възползвай се от времето...

Успех!

# 25
  • Мнения: 52
Разбирам те напълно, аз не съм оставяла сина си (10 м.) на никого за повече от 2-3 часа, може и грешно да е, но аз чувствам вътре в себе си притеснение, когато е при друг, а особено за през нощта не ми се мисли!  Друг въпрос е, че аз го кърмя още и нощем, и донякъде излизам с това "оправдание", но истината е че нямам желание и доверие да го оставя на друг. И относно захранването те разбирам, ние също сме така, все още не яде много неща, а бабите напират да го захранят както са правили едно време, смятам че това си е мое решение и аз ще преценя кога да стане!
Според ситуацията, която описа, не виждам какъв е толкова проблема свекърва ти да дойде у вас, ако наистина иска да помогне!

# 26
  • Мнения: 1 335
Благодаря на всички за съветите и мненията Simple Smile
etomira , за мен наистина е малко детето ми, но ще помисля над думите ти, наистина си права, че е хубаво да свиква с бабите и дядовците, но пък ние за по няколко часа сме го оставяли и при моите родители и при свекърва ми не малко пъти.
Реален проблем да дойде няма, а и не е казвала, че твърдо няма да дойде; просто предпочита да и го закараме и подозирам, че й е зор да остане и за през нощта. Но още не си го представям; ако все пак откаже да идва, за да не се получи напрегната ситуация ще го заведа за през деня ще гледам да успея поне част от нещата да си свърша, пък другите майка ми като излезе отпуска. Май това ще бъде компромисния вариант..  Thinking

# 27
  • Мнения: 289
  "още ми е малко детето...." не е вярно. Никак не ти е малко детето...
Успех!

Как да не е малко  Rolling Eyes то дори не е малко дете, а е бебе.

# 28
  • Мнения: 278
  Бихте ли приели съвет от мамче на големи вече деца. Децата ми от много малки - бебета , започнаха да  ходят и спят у бабите  , първо защото и те имаха право да бъдат с тях , второ на нас ни се налагаше - все пак и ние си имахме нужда от своето , а и така децата свикват и не се налага да висят постоянно закачени за мен , та дори и в тоалетната да влизам с тях  Joy.И така после винаги когато трябваше да ходим някъде , дори и за няколко дни без децата , нямахме проблеми за това . На моята кумица голямата дъщеря , която никога не даваха на свеки , защото не можела да се справи ,била незнам си каква , а видите ли мама е най - добра , все гледала другите деца и прочее , пищеше ,а и сега това прави въпреки ,че е на 4г. когато я няма майка и. Познайте как си гледа сега бебето. Та така , че по - кротко и се наслаждавайте на помощта когато ви се предлага , а  не реагирайте  #Cussing out #2gunfire

# 29
  • София
  • Мнения: 1 823
Edelia, бебе е, но е достатъчно голямо за да го остави за през нощта. Идеята ми е, че не е съвсем малко бебе, което има нужда от кърмене. Наистина е хубаво за детето да свиква с бабите. Моята дъщеря сега много се радва всеки път като я оставя при свекърва ми.

Общи условия

Активация на акаунт