Хммм не знам как да озаглавя темата, ама пак е за свекърва...

  • 4 641
  • 62
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 556
Нормално е когато човек е ограден от навити баби да им намира кусури и вечно те да са виновни. Всеки, който няма на кого да си остави детето и за 5 минути, би разсъждавал по друг начин.

# 46
  • Мнения: 1 340
Да така е Simple Smile
Нормално е когато човек е ограден от навити баби да им намира кусури и вечно те да са виновни. Всеки, който няма на кого да си остави детето и за 5 минути, би разсъждавал по друг начин.
Само че друг е въпроса колко в действителност са навити бабите и какви са условията.
Със сигурност е кофти като няма баби на близо, но пък тогава има детегледачки, ясли и детски градини. Разбира се това важи и за мен - като не ми изнася при бабите винаги съм свободна да си намеря детегледачка Simple Smile

# 47
  • Мнения: 2 556
И най-добре ще направиш  Simple Smile Проблема е само, че дори и като плащаш и жената идва у вас, няма да можеш да накараш друг човек да се грижи за детето точно по начина, по който го правиш ти. Защото просто не е възможно. Лично аз съм възхитена от собствената си детегледачка и никога не съм й поставяла условия това или онова да става точно еди как си, но ти можеш да опиташ с твоята бъдеща.

# 48
  • Мнения: 1 340
Е засега няма да ми се наложи да ползвам услугите на детегледачка; все пак бабите се съобразяват с мен - поне като става въпрос за кратко. Както казах вече със свекърва ми се разбрахме да идва вкъщи 2-3 дни, за да си свърша работа. А пък мама като си вземе отпуска по-натам пак ще имам свободно време да свърша това, което не успея сега и... да си почина малко - т.е. да направя няколко целодневни обиколки по магазини и посещение на някой салон за красота Simple Smile

# 49
  • Мнения: 2 478
Rhiana и аз имах проблем с оставянето на детето да пренощува при някоя баба.
Направих го за първи път,когато той беше на 6 месеца.Но при майка ми,на която имам по-голямо доверие.
Едва сега преди около 3-4 седмици,оставих сина ми да спи при свекърва ми.И ми беше много притеснено,не защото тя не иска да го гледа,а защото на моменти се държи неадекватно.
А за оставяне на толкова малко дете някъде другаде извън къщи за 2-3 дни е немислимо,поне според мен.

# 50
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Rhiana, напълно ми е познато чувството. Аз също не си давам детето - т.е. давам само на майка ми, но не и да спи на различно място от, където спя аз.
Не си давай детето, защото твоето спокойствие също е важно.
Освен това детето е малко.
Не знам как е твоята свекърва, но моята все на инат ми прави, а какво остава, ако и дам детето и мен ме няма там ooooh!

# 51
  • Мнения: 16
Много често, когато посетя този форум, оставам  раздвоен!
Или в Карлуково са прекарали интернет, или тук има прекалено много благородни особи, получаващи синини от грахово зърно през 7 дюшека...
Но повече клоня на първото...

# 52
  • Мнения: 289
 ValBo, а дали мислиш, че на някого му пука за това м  Wink

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 870
А стига бе...голяма дилема е това!
Риана, от прочетено дотук виждам проблем само и единствено в теб. Остро е наистина като изказване, но обективно.Имаш доверие на свекърва си пък не можеш да и оставиш детето ??? Предупреждаваш за бабата и кис.мляко ...и толкоз! Вземи се в ръце бе , момиче. Утре за друго ще ти се налож , пак ли ще разкарваш жените? Било то майка ти, било то свекърва ти. Ами те са хора с изградени навици, защо да не им заведеш детето?...Вечно ли у вас да стои и то е човек, и то има нужда да смени обстановката...Тези две майки са отгледали и теб и съпругът ти и още гледат децата на вашите братя/сестри мислиш, че ще се справят по-зле от теб ли?- НАПРОТИВ, повече ще му треперят даже на детенцето...Това имах да кажа. Животът и изоборът си е твой...

# 54
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Не прочетох цялата тема,не разбрах в един град ли живеете?Ако е така,какъв е проблема да оставяте детето всеки ден у тях (ако и е по удобно да го гледа там) и вечер да си го прибирате,така всички ще са доволни и няма да се притесняваш.Аз моята всеки ден я оставям у свекървата и вечерта я прибираме,никога не е оставала да спи там,а вече е на почти 3 години.

# 55
  • Мнения: 1 340
Да в София сме, проблема да го оставяме сутрин и да го взимаме вечер е за мъжа ми - няма време преди работа, ще се набие в задръствания и ...т.н. Но вече реално няма проблем тъй като мина; днес беше тук, гледа детето, сега мъжа ми я закара и всички сме доволни Simple Smile За другата седмица може да дойде още един ден и това е Simple Smile

# 56
  • София
  • Мнения: 2 109
Просто викни майка си, защо да разигравате свекървата изобщо. Тя прави услуга на теб, би трябвало ти да се съобразиш с нея, а не тя с теб. Simple Smile

Аз пък смятам, че ако някой ще ми прави услуга, трябва да е така, както на мен ми е удобно.
Ако не, избощо не ми трябва Crossing Arms

# 57
  • Мнения: 9 814
Нищо няма да му стане на детето за няколко дни при баба му.
Нито пък на теб.

# 58
  • Мнения: 127
ние сме в същото положение - ако трябва да изляза от 18 до 20 часа без детето, свекърва ми иска да го я закарам при нея и да спи там, не иска да я гледа у нас. а на мен ми се струва супер тъпо - при положение, че аз през нощта ще си бъда в къщи, детето ми да спи другаде. затова викам само майка. тя пък живее далеч и затова остава да спи в къщи, което не винаги й е удобно.

аз знам защо свекърва ми иска така - най-добре й е в къщи - с ракийката и салатката вечер, у нас няма как Rolling Eyes
Опссс има,има как #Cussing out
Миналият петък решихме с мъжо да се отпуснем една вечер и да идем на гости на кръстниците за малко,което ще рече от 19 часа до 23 часа,повиахме свекървата да бави у дома,на нея също и се ще да го заведем да спи у тях,ама това близко време няма да стане(четете по надоло и ще разберете защо)
Та излизаме си ние и на вратата аз я питам "Повикали етървата да ти помогне с къпането?", а тя ми отговаря "Ами не,тя много не и се бави,повиках комшийката" (което да подчертая не е вярно,етървата все още няма бебе и много обича синчето ми,умира си за него и с удоволствие го бави)Но както и да е...Свекито пристига у дома и си носи доматки за салатка,каймичка за кюфтенца,инструктира мъжо да и осигури ракийка,че да почерпела комшийката.
Отидохме ние на гости,изкарахме си хубаво,прибрахме се...Няма да ви описвам каква картина заварихме...Още се разтрепервам като се сетя.Свекито и нейната комшийка се бяха напили като прасенца #Cussing out Никак даже не преувеличавам,ако си мислите така,бяха пияни,викаха,пяха и всички екстри.Докладват ми че детето ми имало много лош сън,будило се няколко пъти и плачело...А после разбирам че ходили да го наглеждат,светвали лампата,опипвали го дали е потен,целували го  #Cussing out Е как няма да се буди детето,то да не е глухо smile3511
Ей го на мина една седмица от тогава и аз все още не мога да се успокоя,ами ако се беше стреснало детето,да ревне и да трябва да го вдигнат и на пиян акъл да го изтърват...Мисля си как може такова безотговорно отношение...Няма да и го оставя повече вечер,през деня съм и го давала и пак ще и го давам,но за вечер да си пие ракията у тях,по далеко от сина ми.
Да не ме обвините,че е било единичен случай,че просто им се е усладило пиенето...не е така.Свеки ако няма салата и ракия вечер,няма да легне да спи.

П.С. Другия месец ще правим кръщене и тя гордо ми заяви,че за този повид ще купи ледло на малкия за у тях newsm78 Да,ама ще спи тя в него  Laughing
Мъжо пък каза,че за нейния рожден ден трябвало да си купим климатик за у дома Joy

Последна редакция: сб, 26 юли 2008, 09:50 от natikot

# 59
  • Мнения: 953
Не бих и го дала , ако дойде у вас да го гледа - да , но в противен случай - категорично - нееееее!

и аз мисля така

Natikot, ако моята свекърва/майка се напие докато съм й поверила бебето си, за мен тя няма да съществува повече, ще я изтрия от живота на  семейството ми завинаги. Мъжът ми  никога не би й простил, както и аз.

Последна редакция: сб, 26 юли 2008, 15:34 от Candy girl

Общи условия

Активация на акаунт