Юнчетата на разходки ходят, навънка с мама обичат те да бродят

  • 14 670
  • 290
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 39 918
По колко пъти давате от капките Еспумизан или Саб симплекс? Преди всяко хранене или само на част от храненията?
Давам преди всяко хранене.

Аз мисля да изчакам със захранването.

# 91
  • Мнения: 15
Привет  моми4ета и от мен  Hug
Елли мерси за теми4ката   bouquet
Аз най накрая да седна на компа ooooh!
о6те не съм из4ела вси4ко...изпуснах ви каря .....
Ние сме все на ръце все сме гладни ядем през 2 4аса ,заспива ми на гърдите охххх...много пла4е6е Валето предните дни 4ак се засинява6е изкара ми ангелите #Crazy добре 4е майка бе6е при мен.
4естито на вси4ки( на патерица) които са имали повод да празнуват  bouquet
Отивам да ви 4ета сега докато спи 4е скоро о4аквам събуждане Mr. Green
Надявам се да имам пове4е време като преди да пи6а
Целувки на вси4ки и лек ден   bouquet Heart Eyes

# 92
  • Мнения: 176
Давам Саб симплекс по 15 капки във всяко шише. Надвечер пак има криза, но не като в началото. Давах и Еспумизан по 25 капки, но съставката им е Симетикон и на двете, така че са еднакви. Миленка няма запек, напротив започна да ака нормално, т.е. кашесто, а не на топчета.
Нашата докторка много ми се "издигна в очите", като без да я питам ми каза да изчакам със соковете. Това е по повод повръщането и коликите. Каза да не давам Витамин Д. Много съм доволна. С голямата ми дъщеря не знаех, че ранното захранване, в това число и сокове, влошават положението ни с непоносимостта към кравето мляко. Могла съм да си спестя много... но всичко мина и замина. Както смятате за привно така постъпете. Докторът не може да знае всичко, особенно пък за собствените ни деца,  как ще му понесе дадена храна. Прилага се принципа на "опита и грешката". Ако на бебчето не му понася или не му харесва, просто не се дава, изчаква се.

# 93
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Мира, според лекарите от хепатитната няма реакция. Ама то знае ли човек! Ние я понесохме добре нея  Peace!

# 94
  • Мнения: 256
А, моя след хепатитната в началото на първия месец така хубаво се беше оакал, че си го изкъпах, като се върнахме от доки веднага. Той заспа и аз взех тогава брошурката, която сестрата ми даде да си следя по нея кое-кога и гледам - "ДА НЕ СЕ КЪПЕ"  Embarassed Упссссссс. Не съм забелязала нещо по-различно. Много рева като го убодоха, а после много спа Simple Smile

# 95
  • София
  • Мнения: 226
По повод захранването - свеки все обяснява как трябвало скоро да почнем със сокчета - че на едно друго бебе как му давали и т.н. Аз и разкавам за новите моди както тя казва, ама тя си знае нейното. И все обяснява как детето било дехидратирано, задето не пие вода. Понякога ми кипва, ама гледам да пропускам покрай ушите си подобни лафчета. Тя си е малко като плоча - върти си нейните и това е.

Та я кажете кога е оптимално да се захранва бебе, което е само на АМ. Аз тепърва разбира се ще чета по въпроса, ама все отлагам - викам си има време.

# 96
  • Мнения: 3 743
Дари, аз знаеш ли как им затварям устата за това, че не давам вода - напишканите памперси. Щом си пишка непрекъснато, значи не е обезводнена Peace.

Вери, разбира се, че те четем. Напълно съм съгласна, че всяко дете си е индивидуално и си показва само от какво има нужда. )Педитата ги виждат само за 10 мин, ние сме с тях по цял ден Hug.
В тази връзка - на мен ми костваше доста усилия да разбера защо Диди не иска да заспи и се буди, когато сме в Морската newsm78. А то какво било, ами чедото ми било много съвременно градско бебе - заспива при шум от автомобили и дупки по улиците. Тихите улици въобще не й понасят, само я изнервят Mr. Green.

# 97
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
... и гледам - "ДА НЕ СЕ КЪПЕ"  Embarassed

А пише ли "защо"? Моя днес е доста крив. Аде на два часа и сега спи. Направи си трите и го чакам уж да се събуди. Уф, дано да си е добре детето и просто деня му да е такъв кривичък, а да не е ваксината  Praynig!

Kory, аз давам СабСимплекс на всяко хранене по 15 капки, ама аз не съм критерии  Peace! Започнах ги преди 3 дни, когато след като спряхме другите му се върнаха коликите. Запека му от тях ли е? Не се бях сетила  Embarassed!

Последна редакция: пт, 25 юли 2008, 14:07 от dari75

# 98
# 99
Здравейте!
Ето една почерпка и от нас с Полина за първата и месечинка:

Честито и на Алекс на Пантерката! Много усмивки и здраве желая и на всички останали, който празнуват.  bouquet
Ние преди час се прибрахме от разходка и после един час преобличане, хранене и уригване.
На 30-ти сме на консултация и тогава ще ни слагат ваксината.
Май само аз слагам еспумизана във водичката, слагам по 20 капки, но тя никога не изпива всичката вода. Аз незнам дали Поли има колики, много съм зле, по нищо не личи да има newsm78, а док. ми каза да и слагам капките профилактично, пък може и да и действат, знам ли newsm78
Незнам какво ще каже док на консултацията по повод захранването, но от сега почвам да чета за да се информирам, не че не съм чела ама много забравям бе... Crazy
Казвайте, ако има нещо да оправям на 1-ва страница, да не съм пропуснала нещо.
 Hug

# 100
  • София
  • Мнения: 2 381
Марвеле, къжи на свекито ти колко процента е водата в кърмата. Не съм сигурна, но, май, беше 80%. Така че за какво да й даваш вода. Плюс това водата е със захар - е, много е полезна, няма що.
Аз вода също не давам. Само чая на Хип с копър, заради коликите, но и в него има захари... За съжаление.

# 101
  • София
  • Мнения: 226
Kia, а не кърмя - на АМ сме, ама тя като не иска да пие вода, няма да и наливам в гърлото я.

Днес голям сънчо е при нас - цяла сутрин от 8 до 11.30 спа, после будува до 14.30, яде и както ми заспа на рамото след оригването - така я оставих в леглото без да се събуди. За първи път осъществява този номер - ама е много гот.

# 102
  • София
  • Мнения: 2 381
А-а, не знаех, че сте на АМ. Права си. Като не иска детето, няма какво да направиш. Да го наливаш, та да почне да повръща и да се дави, ли?

# 103
  • Мнения: 389
Честито на всички, които имат повод за празнуване   bouquet

Аз мисля да не бързам със захранването. Събирам информация в момента, после ще я обработя  Wink и ще реша. До края на 4-тия със сигурност няма да и дам нищо друго освен кърма.

# 104
  • Мнения: 28
Здравейте сладурки и бебета,
Ние днес бяхме на консултация.Сложиха ваксина и беб4о плака.но малко,показаха ни масажните упражнения ,изписаха и вит.Д.Порастнали сме цели 6 см и 1 кг за 1 месец  Grinning.

Честити месечинки на всички празнуващи днес бебоци  Heart Eyes

Хиляди благодарност на  всички спорещи или даващи линкове с информация   bouquet
Безкрайно сте ми полезни  Grinning

За захранването- и аз съм за по-късното,към 4 -5 месец например.Четох,че при децата с колики е по-добре по-късното захранване.

За ваксините - имунната с-ма е доста сложна и непредсказуема,но все пак нека се придържаме към научните изследвания в продължение на десетилития и особено в наши дни т.е ваксините са по-скоро полезни отколкото вредни това си е мое мнение след доста изчетено по въпроса и аз ще ги сложа на бебо.

За водата - от последният световен конгрес по педиатрия отново ОТРИЧАТ американския стил "без вода" така че всеки да си прецени....аз лично съм за водата но БЕЗ захар


Целувки от нас с  baby_neutral  Heart Eyes.Ние заминаваме за вилата за около 2 седмици

Общи условия

Активация на акаунт