Да помогна ли? А да разчитам ли и на вас?

  • 12 936
  • 105
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 877
Случаят е следният - в неделя една жена дойде (каза,че има фондация - Благородно сърце") да търси средства за едно момиче с нефункциониращ бъбрек (ходи през ден на хемодиализа).Каза ми,че момичето се нуждае от 40 000 евро за трансплантация,но досега в сметката почти не са набрани средства.Майката ходила при Слави Трифонов,но той я отпратил...Ккато и да е.Разменихме си тел. с жената от фондацията и аз и дадох тел. на save-darina.Но,както се оказа save-darina работят с деца до 18-годишна възраст (по инфо от ММка,за което и благодаря)Днес се свързах и с майката на момичето,обясних и че имам желание да помогна поне пускайки в нета инфо за проблема на дъщеря и.Помолих я да ми донесе епикриза,лекарски решения и номерата на сметката,но се оказа,че жената няма средства да дойде до Хисар,а аз и предложих ние с мъжа ми да отидем до тях в с.Дълго поле.Та въпросът ми към вас е :Дали ви се струва сериозно и да ходя ли до там? Дали и вие ще помогнете,ако се захвана с това? Абе изобщо - пишете какво ви е мнението... Надявам се това да не е някоя уловка,но и майката и жената от фондацията ми звучаха много искрени...


==============================================================================================

УМБАЛ „Св.Георги” Пловдив
Отделение по Хемодиализа – тел. за връзка 032/602 285

                            ЕТАПНА ЕПИКРИЗА
На Недка Иванова Колева 31г. с. Дълго поле,ул.”Четвърта” обл. Пловдивска
Диагноза: ХРОНИОДИАЛИЗНО ЛЕЧЕНИЕ. Хронична бъбречна недостатъчност – терминален стадий. ГЛОМЕРУЛОНЕФРИТИС ХРОНИКА. ХИПОПЛАЗИЯ РЕНИС СИН. ХИПЕРТОНИЯ АРТЕРИАЛИС СИМПТОМАТИКА . СИМПТОМАТИЧНА РЕНАЛНА АНЕМИЯ.

От Анамнезата: От 2003г. установена артериална хипертония и увеличени стойности на небелтъчни азотни тела. Не е имала бъбречни кризи и не е елиминирала конкременти.Не съобщава за изразен оточен синдром. През 2003г. е лекувана в Нефрологична клиника УМБАЛ Пловдив,но поради изразената нефросклероза и данните за ХБН I-II не е проведена ПББ и системно патегенично лечение.Поради прогресиране на ХБН,акцелериране на реналната анемия,въпреки лечението с железни препарати и засилване на оплакванията от лесни заморяване,отпадналост се започва лечение с рекомбинантен еритропотеин /Нео-Рекормон/ с много добро повлияване. През 2004г. хоспитализирана отново в Нефрологична клиника поради завишаване стойностите на сер.креатинин-над 500мкмол/л.От 19.03.2005г. започва хрониодиализно лечение като се включи по спешност чрез поставяне на катетър за временен съдов достъп.В момента е с A/V фистула на лява предмишница,която работи с добър трил.
Лечение: Изодинит, Коринфар, Бизогама, Рокалтрол, НеоРекормон. Провежда хрониодиализно лечение в програма три пъти седмично по 4 часа. С добра поносимост и колаборативност.Ултрафилтрация – 3000-4000мл.

29.05.2007г.


                                                   Лек.лекар д-р Сотиров
                                                      Зав.център д-р Благо Благов

Експертно решение на ТЕЛК  N 1745 от 111  20.06.2008г.
 
Оценка на трудоспособността 100% СТО % ЗАГ.РАБ. С ЧУЖДА ПОМОЩ
Противопоказни условия на труд: КАКЪВТО И ДА БИЛО ТРУД

Последна редакция: вт, 09 сеп 2008, 03:31 от iskrica_nadejda

# 1
  • Мнения: 4 521
Трябва да вземеш епикриза и повече документация. Мисля, че ще се намерят хора да помогнат  Peace, но трябват повече подробности. Щом си решила да идеш до там, успех! Дано има повече хора като теб и помогнат.
А има ли уговорена клиника за трансплантация - къде, евентуално кога (до кога трябва да се съберат парите) и т.н.

# 2
  • Мнения: 1 134
Ако имаш възможност отиди.
Дадат ли ти документацията, ще се опитаме да помогнем.
В случай, че  историята е друга - поне ще спиш спокойно, че си проверила нещата до края... Peace

# 3
  • Мнения: 1 877
Ох,мила Анту! Доколкото разбрах от майката положението им е доста "в затънтена улица"...ходила е жената по разни институции и фирми,но до сега никой не се е отзовал.С нея се разбрахме да ми даде епикриза и разни документи,но подробности не съм я питала.Надявам се,като отидем,да получа повече инфо!Ще я питам за тия неща.Просто за първи път се захващам с такова нещо. Когато съм готова,ще пусна тук тема заедно с епикриза и т.н.

# 4
  • Мнения: 581
 На мен не ми е ясно как така веднъж вече е идвала, ходила е при други хора и изведнъж няма средства да дойде да ти донесе необходимата документация.Поне да ти прати по пощата копия и ако се убедиш, че не е поредното шарлатанство, тогава можеш да отидеш на място.Аз лично не бих отишла без да съм видяла документацията, която си изредила.
 
 

# 5
  • Мнения: 1 877
При мен идва жената от фондацията,а не майката.Ама и тя,жената от фондацията,направила фондация без да има интернет...
Той и мъжа ми ме гледа скептично и не вЕрва много,ама ме вижда,че аз съм се амбицирала и не иска да ми "чупи кахъра"...

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 1 270
Дано не е поредната партенка,при нас обикаляха от врете на врете с копия от епикризи на деца и продаваха картички от името на фондации.Доста дълго се вързвах,но последния път ми прикипя.По една случайност работех с един дом за деца в нашия регион и имах телефонни контакти с директора.Та-идват на вратат в къщи и ми прбутват някакви карнетки за сма от 0.50 ст до 2 лв,по мое желание.Събират ги за въпросния дом.Поисках телефони и името на директора-нищо не съвпадаше.
Как да вярваш после?

# 7
  • Мнения: 1 877
Дано не е поредната партенка
Надявам се,че като отида там на място,у тях да се убедя,че не е!Ама,както вали едва ли ще е днес....

# 8
  • Мнения: 247
Хелта, не си играй с огъня ! Съвет. Аз лично и на теб не бих повярвала. Изясняваш си някоя схема на действие ли? Тя като тръгне да мами ти каква се явяваш - съучастница ли?

# 9
  • Мнения: 3 376
Може да ти изпрати документите по пощата например,ако нямаш възможност да ходиш чак до там Peace

Браво,аз те поздравявам за ентусиазма и доброто сърце!
Ако има нещо-ще излезе наяве така или иначе,няма как дълго да се скрие.

Бих помогнала!Дано успеете по-бързо с документите,може да пуснеш и тема тук после.40000 евро не са чак толкова непосилна сума,вярвам,че ще може да се събере.

# 10
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Жената от фондацията, след като е тръгнала да събира средства за трансплатанция на орган, би трябвало да разполага с нужната документация - епикризи, лекарски становища. Много невзрачна фондация, с още по-невзрачно управление ще да е, щом не е чувала за save-darina  newsm78.
http://www.koleda365.org/ - ето тук се събират средства за  лица над 18 години, на които им предстои трансплантация. Може ли да тръгнеш от врата на врата и да събереш 40 000 евро? Thinking
Мое мнение - поредните мошеници! Не им позволявай да спекулират с добрината и състраданието ти!

# 11
  • Мнения: 1 877
А според вас ,ако отида у тях,няма ли да се уверя сама? В смисъл как би трябвало да изглежда човек,който ходи на хемодиализа и не му работи единият бъбрек,за да знам какво да наблюдавам по външни белези нба момичето.
А,и още нещо се сетих - вчера ,когато жената от фондацията ми даде дом. тел. на хората ,беше объркала последните две цифри (вместо 34 бях записала 43).И така звъня аз на грешния номер и ми вдига една жена и двата пъти ми казва,че имам грешка.Накрая аз я попитах,дали изобщо разговарям с човек от въпросното село,тя ми отговори: да.И тогава я попитах,дали знае за това момиче с бъбречнте проблеми и тя потвърди,че има такова момиче.Аз я поптах може ли ма даде нейния тел. номер,но тя не го знаеше и ми затвори..." И те така"!

# 12
  • Мнения: 47 998
Момичето къде ходи на хемодиализа?Със сигурност не в селото.
Да ти прати документите по пощата.
Има много фондации, които злоупотребяват с данните на хората. Но има и много хора, които са по-...неоправни ли да кажа, и в такива моменти не знаят как да си помогнат. Така че щом искаш , провери данните, поне документите и после ще видим.

# 13
  • Мнения: 1 877
Момичето къде ходи на хемодиализа?Със сигурност не в селото.
Да ти прати документите по пощата.
Има много фондации, които злоупотребяват с данните на хората. Но има и много хора, които са по-...неоправни ли да кажа, и в такива моменти не знаят как да си помогнат...

Ами те явно са от тия хора,дето не знаят какво трябва да се направи... Вече обещах на майката да отида до там,а пък и за мое успокоение,ще е добре да отида  и да се уверя лично за състоянието на момичето (все пак не е толкова далече от Хисар).
Момичето ходи във ВМИ - Пловдив на хемодиализа

# 14
  • Мнения: 1 877
Сега ми дойде една идея - ако има мами от Пловдив и ако им се занимава,може да отидат до болницата и да проверят за това момиче,което се казва Недка Колева от с. Дълго поле.Майката се казва Ценка Колева.Така поне няма да има съмнение,а и ще ми направят услуга...

# 15
  • Мнения: 4 521
Хелта, не си играй с огъня ! Съвет. Аз лично и на теб не бих повярвала. Изясняваш си някоя схема на действие ли? Тя като тръгне да мами ти каква се явяваш - съучастница ли?
Тц тц тц....  ooooh!

Хелта, и друго ми хрумна, дано не съм права. Напълно е възможно това момиче да съществува и да е болно Sad, но тази жена от фондацията, да е научила някак за нея и да събира "средства" без знанието на семейството, т.е. тя да е измамницата, без задължително да са намесени болната и майка й.  Дано не съм права де, но наистина - да знае толкова малко и да е така неподготвена... малко съмнително. Във всеки случай като отидеш при момичето, попитай и за това - дали ли са съгласие някой да ги представлява и да събира средства от тяхно име.
А в болницата наистина би трябвало да имат информация. Успех!  Peace

# 16
  • Мнения: 1 877
Анту,благодаря ти! Вдъхваш ми кураж и ми даваш много ценни съвети   bouquet

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 1 270
Това с обърканите телефони ме смущава.Да не би да не иска да имаш пряк контакт с майката ,примерно да отклонява част от средствата за фондацията,нещо като необявена комисионна?

# 18
  • Мнения: 1 877
Това с обърканите телефони ме смущава.Да не би да не иска да имаш пряк контакт с майката ,примерно да отклонява част от средствата за фондацията,нещо като необявена комисионна?
Както и да е - аз все пак се свързах с майката и с това объркване все пак се уверих,че такова момиче,което има нужда, съществува

# 19
  • Мнения: 4 521
А подробности научи ли? Как смяташ да събираш парите? С ходене по фирмите ще е много трудно и надали ще има успех. Пиши, когато решиш какво да правиш.  Peace

# 20
  • Мнения: 1 877
А подробности научи ли? Как смяташ да събираш парите? С ходене по фирмите ще е много трудно и надали ще има успех. Пиши, когато решиш какво да правиш.  Peace
Аз съм решила просто да дам повече гласност на случая,чрез интернет - ще изпращам мейли,ще пусна тема тук и така се надявам,след като приложа и необходимите документи,да се подеме инициативата и да се съберат  средствата...!!!

# 21
  • Мнения: 1 877
Днес се надявам,че най-после ще се срещна с момичето и майка му! Утре ще пиша новини

# 22
  • Мнения: 34
Аз съм от Дълго поле и всичко за Недка е абсолютна истина.Момичето е наистина болно,ходи на хемодиализа,по магазините в селото има оставени кутии за дарения.Семейството не разполага със средства,бащата на Недка почина преди година-две(не съм точно сигурна) .Питайте каквото ви интересува,ще отговоря.

# 23
  • Мнения: 1 877
Аз съм от Дълго поле и всичко за Недка е абсолютна истина.Момичето е наистина болно,ходи на хемодиализа,по магазините в селото има оставени кутии за дарения.Семейството не разполага със средства,бащата на Недка почина преди година-две(не съм точно сигурна) .Питайте каквото ви интересува,ще отговоря.
Ооооо,много се радвам! Ние след малко мислим да тръгнем натам.Само трябва да им звънна по тел. ,да ни чакат....

# 24
  • Мнения: 750
Нищо чудно да има хора, които си живеят тихо и мирно на село и не знаят много-много за фондациите, просто изведнъж им се е стоварило това нещастие на главата и се опитват нещо да направят.
Хелта, хубаво е това което правиш, доброто не страда от предразсъдъци............

# 25
  • Мнения: 958
Здравей, отдала ти се е възможност, заинтересувала си се. това според мен е достойно за уважение!
Аз също мисля, че фондацията може да е кьорфишек, след като не ти е дала достатъчно информация.
Като разучиш, пиши, може да успеем да им помогнем поне малко на хората  Peace

# 26
  • Мнения: 1 877
Deina,много си права

# 27
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
Браво. HugМного се радвам ,че има хора като теб.Успех в начинанието.

# 28
  • Мнения: 502
  Хелта,хубаво постъпваш!  bouquetНямам търпение да чуя новини от срещата ти с хората.

# 29
  • Мнения: 1 877
Ето и новините - видях хора,които са приели съдбата си,но Искрицата Надежда все още я има.Чуват от други ,с които са ходили в центъра по хемодиализа,че са се излекували в Пакистан (разбира се срещу 40-50 хил. евро)....Аз пък видях какво представлява ръката на човек,който ходи на диализа от 3 години и ..... цяла нощ я сънувах ....тази ръка.....
Тук ще пусна сметките,а после и една специална тема ще пусна,когато съм готова с документитве,че ми е за първи път и не съм много добра с компютрите


СТОПАНСКА И ИНВЕСТИЦИОННА БАНКА - клон Пловдив бул."Кн. Мария Луиза" 26А

BG26BUIB 78364011814500 (в лева)

BG08BUIB 78364411814500 (в евро)

Недка Колева

# 30
  • Мнения: 31
здравей,аз лично бих помогнала само ако наистина се увериш, че детето не е добре със здравето, т.е. ако имаш възможност отиди до селото и най - важното парите да отидат направо при майката а не през фондация която и ще да е. Успех подкрепям те и ако и ако искаш след това се свържи лично с мен.

# 31
  • Мнения: 1 877
mama desy:),бях при тях (виж по-горе).Хората наистина се нуждаят от помощ! Вече написах и банковите сметки(техните лични,а не на фондацията)Те ме увериха,че жената от фондацията им превежда пари,които са около 100лв. на месец....Така ще има да ги събират тези 40 000 евро дкоато "свят светува".....

# 32
  • Мнения: 1 470
Браво на теб!!!Възхищавам ти се!!!  bouquet  bouquet  bouquet

Ще се включа с каквото мога.

# 33
  • Мнения: 47 998
Ате какво точно искат? Лечение в Пакистан ли, защото то не е много легално и даже е доста рисково. Трансплантация може да се направи и тук, изследвали ли са се роднините за съвместимост?

# 34
  • Мнения: 141
Браво на теб!!!Възхищавам ти се!!!  bouquet  bouquet  bouquet

Ще се включа с каквото мога.
       И аз.Peace

# 35
  • Мнения: 1 877
Ате какво точно искат? Лечение в Пакистан ли, защото то не е много легално и даже е доста рисково. Трансплантация може да се направи и тук, изследвали ли са се роднините за съвместимост?
Казаха,че са се записали в списъка на чакащите тук в България,но никой няма време да чака.Затова много от хората поемат риска да се оперират в Пакистан.Защото в Пакистан ти осигуряват всичко - донор,операция и т.н. само да имаш пари и всичко е ок.

# 36
  • Мнения: 141
Няма ли възможност да се открие нова сметка, да не е към тази фондация. Имам предвид парите да отиват директно при Недка, а не да минават през посредници?

# 37
  • Мнения: 1 877
Няма ли възможност да се открие нова сметка, да не е към тази фондация. Имам предвид парите да отиват директно при Недка, а не да минават през посредници?
Тези сметки ,които съм обявила,са именно на Недка,а не на фондацията...Момичета,много ме трогвате ....Предполагам,че Недка и майка и ще са много окрилени,ако видят,че в сметката постъпват дарения.Дано да успеем! Аз вярвам в нас/вас,защото неведнъж сме доказвали,че чудеса се случват не само по Коледа!

# 38
  • Мнения: 6 206
Ате какво точно искат? Лечение в Пакистан ли, защото то не е много легално и даже е доста рисково. Трансплантация може да се направи и тук, изследвали ли са се роднините за съвместимост?
Казаха,че са се записали в списъка на чакащите тук в България,но никой няма време да чака.Затова много от хората поемат риска да се оперират в Пакистан.Защото в Пакистан ти осигуряват всичко - донор,операция и т.н. само да имаш пари и всичко е ок.
но също е и много рисково, доколкото съм запозната.
Паралелно със събирането на парите, трябва да се изчиства и плана за действие...
Тоест за да даде някой наистина сериозно пари, трябва да има кое и как ще се направи.
Чухме от други хора, че в Пакистан няма проблеми, стига да имаш парите - това звучи несериозно
Ти самата също не си запозната в детайли
Няколкото пъти, които ми се е случвало да се занимавам с такива неща, първото нещо съм говорила с доктора.
Те винаги дават най-точната информация.

# 39
  • Мнения: 1 877
Каспър,аз наистина не съм се занимавала с такива неща досега.Просто се наех да оглася случая,защото като разбрах,че хората даже с нет не разполагат,ми стана много кофти.А колкото до разговор с доктора,не знам - аз ли трябва да говоря с него или те? Явно и самите те не са наясно.Защото като ги питах за къде са ги насочили и те ми казахе,че всички ходели в Пакистан,ама дали по препоръка на лекарите или на своя глава - не разбрах

# 40
  • Мнения: 6 206
Ако наистина искаш да помогнеш - трябва да се нагърбиш и с докторите и с пътя нататък. Защото хората явно не са достатъчно ориентирани.
да станеш нещо като координатор, защото фондацията явно няма да я свърши тази работа
това ще те ангажира и емоционално, и с време и с всичко.
Помисли за себе си - готова ли си на такава стъпка.

# 41
  • Мнения: 47 998
Българските доктори не подкрепят лечението в пакистан!
Там се извършва трансплантация от нетрупен донор...тоест от жив доброволец, ама срещу заплащане, което не е редно
освен това там се извършва само самата трансплантация, а последващото постоянно лечение се извършва тук

# 42
  • Мнения: 141
Нека се съберат първо парите, пък тогава хората да си решават къде да ходят

# 43
  • Мнения: 135
Ами ако решат, че никъде няма да ходят? Аз не съм убедена. Ще помогна ако някой успее да ме убеди.

# 44
  • Мнения: 47 998
http://www.mfa.bg/bg/index.php?option=com_content&task=view& … 92&Itemid=277
Тъй като имам близък, който страда от бъбречно заболяване, имам представа че трансплантацията в Пакистан е доста рискова(не е трансплантиран, но е със сериозни проблеми и се лекува в клиниката, където са и трансплантираните).

# 45
  • Мнения: 1 877
http://www.mfa.bg/bg/index.php?option=com_content&task=view& … 92&Itemid=277
Тъй като имам близък, който страда от бъбречно заболяване, имам представа че трансплантацията в Пакистан е доста рискова(не е трансплантиран, но е със сериозни проблеми и се лекува в клиниката, където са и трансплантираните).
Ами сега....? Това наистина звучи сериозно.Ще им се обадя по телефона,за да им кажа и да ги питам знаят ли за това.По всяка вероятност знаят,но пък знаят и за случаи,които са имали успешен завършек.

# 46
  • Мнения: 47 998
Виж сега, знам че в отчаянието си много хора предприемат тази стъпка, защото е все пак някакъв шанс, но пусни в гугъл трансплантация пакистан, и виж каква информация ще ти излезе...просто има шанс, но има и голям риск. Освен това след трансплантацията има постоянно поддържащо лечение, което пак става тук, в България, но вече има и усложнения.
Не мога да обвиня хората, че имат някаква надежда, но може би ще им помогнем повече, ако съберем информация за лечение в други държави, не точно там.

# 47
  • Мнения: 4 521
Хелта, нямаше ме 2-3 дни и се радвам, че има развитие по темата.
Колкото до лечението в Пакистан, давали са и док. филм по ТВ, наистина беше доста противоречив.  Confused
За сметката - ще се включа, с колкото мога и дано се съберат парите по-скоро, а какво ще се предприеме по-нататък е избор на семейството. Без пари така или иначе нищо не могат да направят. Sad
На съмняващите се ще кажа, че който не иска да помага, просто да не помага. Лесно е. Да се нагърбиш със задачата да помагаш на някого, за когото си разбрал случайно, е много по-трудно и достойно за уважение. браво, Хелта!   bouquet

# 48
  • Мнения: 1 877
Анту   bouquet
пак си права

# 49
  • Мнения: 167
Ще следя темата, мога да помогна с малка сума. Дано да се намери друг вариант за трансплантация, който да е различен от ходене до Пакистан.

# 50
  • Мнения: 1 877
Ще следя темата, мога да помогна с малка сума. Дано да се намери друг вариант за трансплантация, който да е различен от ходене до Пакистан.
И аз това се надявам.Но, както е писала Феята,в другите държави изискванията са доста усложняващи нуждаещите се...

# 51
  • Мнения: 1 877
Имам една молба към вас - имам намерение да изпратя мейли на всички медии и по-големи фирми.Какви заглавия да им сложа,за да не ги приемат като спамове и поне да ги прочетат?Моля,приемам предложения....!

# 52
  • Мнения: 167
Имам позната, на която на дъщеря й и правиха трасплантация на бъбрек в Испания. Но тя живее и работи там и взе дъщеря си при себе си, изкара й испански документи и в началото ходеше на хемодиализа и след като й направиха всички необходими изследвания я включиха в списък за чакащи и така след около година и половина й дошъл реда.
Този случай е неприложим към ситуацията на Недка, но исках да го споделя, ако е полезна информацията.

# 53
  • Мнения: 47 998
хелта, всеки би искал да види документацията на момичето както и конкретна оферта и сума, която се иска да се събере.
Дано с постовете ми да не ти се виждам прекалено безсърдечна, просто мисля практично.

# 54
  • Мнения: 1 877
хелта, всеки би искал да види документацията на момичето както и конкретна оферта и сума, която се иска да се събере.
Дано с постовете ми да не ти се виждам прекалено безсърдечна, просто мисля практично.
Напротив,даже ми помагаш с постовете си,защото не мога да се сетя за всичко,а пък и в къщи си имам достатъчно ангажименти покрай децата...
Ще копна това,което успях да набера на Уърд-а - епикриза и становището на ТЕЛК (това от ТЕЛК е на таблица,която аз не мога да направя,затова само становището съм написала)

# 55
  • Мнения: 1 877
УМБАЛ „Св.Георги” Пловдив
Отделение по Хемодиализа – тел. за връзка 032/602 285

                            ЕТАПНА ЕПИКРИЗА
На Недка Иванова Колева 31г. с. Дълго поле,ул.”Четвърта” обл. Пловдивска
Диагноза: ХРОНИОДИАЛИЗНО ЛЕЧЕНИЕ. Хронична бъбречна недостатъчност – терминален стадий. ГЛОМЕРУЛОНЕФРИТИС ХРОНИКА. ХИПОПЛАЗИЯ РЕНИС СИН. ХИПЕРТОНИЯ АРТЕРИАЛИС СИМПТОМАТИКА . СИМПТОМАТИЧНА РЕНАЛНА АНЕМИЯ.

От Анамнезата: От 2003г. установена артериална хипертония и увеличени стойности на небелтъчни азотни тела. Не е имала бъбречни кризи и не е елиминирала конкременти.Не съобщава за изразен оточен синдром. През 2003г. е лекувана в Нефрологична клиника УМБАЛ Пловдив,но поради изразената нефросклероза и данните за ХБН I-II не е проведена ПББ и системно патегенично лечение.Поради прогресиране на ХБН,акцелериране на реналната анемия,въпреки лечението с железни препарати и засилване на оплакванията от лесни заморяване,отпадналост се започва лечение с рекомбинантен еритропотеин /Нео-Рекормон/ с много добро повлияване. През 2004г. хоспитализирана отново в Нефрологична клиника поради завишаване стойностите на сер.креатинин-над 500мкмол/л.От 19.03.2005г. започва хрониодиализно лечение като се включи по спешност чрез поставяне на катетър за временен съдов достъп.В момента е с A/V фистула на лява предмишница,която работи с добър трил.
Лечение: Изодинит, Коринфар, Бизогама, Рокалтрол, НеоРекормон. Провежда хрониодиализно лечение в програма три пъти седмично по 4 часа. С добра поносимост и колаборативност.Ултрафилтрация – 3000-4000мл.

29.05.2007г.


                                                   Лек.лекар д-р Сотиров
                                                      Зав.център д-р Благо Благов

Експертно решение на ТЕЛК  N 1745 от 111  20.06.2008г.
 
Оценка на трудоспособността 100% СТО % ЗАГ.РАБ. С ЧУЖДА ПОМОЩ
Противопоказни условия на труд: КАКЪВТО И ДА БИЛО ТРУД

# 56
  • Мнения: 4 521
                            ЕТАПНА ЕПИКРИЗА
На Недка Иванова Колева 31г. с. Дълго поле,ул.”Четвърта” обл. Пловдивска
Диагноза: ХРОНИОДИАЛИЗНО ЛЕЧЕНИЕ. Хронична бъбречна недостатъчност – терминален стадий.
Ужас, това звучи много страшно! Това не означава ли "последен стадий"?  Sad Дано бързо се съберат средства, а и не само това - да има вариант за лечение, преди да е станало късно.  Confused

# 57
  • Мнения: 8 242
Ух.. като видях темата и .. не мога да не пиша  Rolling Eyes
Девер ми е от 2 години на диализа през ден, че понякога дори и всеки ден (на 27 години е).. Кръвното му е ужасно високо, а след диализа адски ниско.. Постоянно е на шепи хапчета.. Почти не могат да му правят биопсии на бъбреците, за да разберат какво точно става, защото са целите покрити с кисти и всяка манипулация може да спука киста и да се окаже фатална.. Бъбреците му са намалили размерите си 3 пъти за последната година - просто съхнат..
Никой от роднините не може да стане донор - всички са адски несъвместими (най-голямата съвместимост е 60% с майка му, но нейните бъбреци никак не са здрави и няма смисъл да се рискува според лекарите)..
За Пакистан - има 2ма приятели (от диализата), на които са правили операции там.. Едното момче вече не е между живите  Praynig .. Другото - ще се прибере (дано всичко е нормално) до няколко дни.. Всичко е незаконно.. и всичко е под масата.. 35 000 Е...
В Москва също може да се направи операция - искат им 45-50 000 Е. Пак не е 100% законно..
Драмата е голяма, особено когато живееш с нея  Rolling Eyes
Той до скоро отказваше всякакви варианти да му се прави трансплантация - някак си не го беше приел на психично ниво и смята, че няма да излезе жив от операцията.. особено след случката с приятеля му..
Сега май май започва да се навива.. само дето техните не виждам как ще намерят парите.. А това с фондациите ми се струва пълна глупост и загуба на време..
За съжаление и да се направят дарителски сметки и блабла.. всичко в България се прави най-вече за деца.. а той не е .. И става още по-сложно и ..
И аз вече не знам какво да мисля и как изобщо може да се излезе от тази въртележка..
Питах в по-бели страни в няколко болници, извършвящи трансплантация - всички казват, че не се наемат освен, ако не е от роднина до 2ра степен донор.. А сумата варира 50-100 000 Е..

# 58
  • Мнения: 1 877
                           
Ужас, това звучи много страшно! Това не означава ли "последен стадий"?  Sad Дано бързо се съберат средства, а и не само това - да има вариант за лечение, преди да е станало късно.  Confused
Не ме плаши така ,де...? Не разбирам медицинските термини,но на прост език те ми казаха,че единият бъбрек е изсъхнал нацяло.....
duhi puhi,съжалявам за девер ти! направо нямам думи...толкова млад човек.Аз също като разбрах,че Недка не е дете,малко ентусиазмът ми се изпари ,защото хората са по-склонни да дават дарения за дечица.Но всеки има право на шанс...Нали?

# 59
  • Мнения: 1 877
Нещо цитатите и поста не излязоха както трябва,но бързам да пиша,докато не са се събудили децата,че после настава лудница тука...
Само още нещо пак да ви помоля - как да си озаглавявам мейлите до медиите,че да не ми изтриват писмото още преди да са го прочели? Между другото имам и писмото на майката,което е изпращала до БТВ,Нова и т.н. Дали ще е добре и него да приложа?

# 60
  • Мнения: 4 521
Пиши до Лора Крумова за "Здравей, България". Нагърби се със случая на Гошко, може да се трогне и от историята на Недка, макар че не става въпрос за дете. Това е от сайта на НТВ:
За контакти:
телефон: 02 / 805 05 32
e-mail: zdravei_bulgaria@ntv.bg


Дано се заемат със случая, така поне ще дадат гласност. Дори и само сметката да публикуват, пак е нещо.
След написаното от duhi_puhi съм направо отчаяна.  Sad Ужас, защо сме създадени толкова несъвършени и най-вече, защо не можем да разчитаме на сносно здравеопазване?!  Sad Duhi_puhi, късмет на девер ти, дано се излекува!  Praynig

# 61
  • Мнения: 47 998
Ох, разбирате ли , в пакистан е незаконно и много, ама много рисково, освен парите. Тук пък и в белия свят се чака много време за донор. Добре е като има донор роднина, ама и тогава няма гаранция че няма да се отхвърли бъбрека, пък и да не го отхвърли, около 5 години може да го ползва.
Та проблема е че не се правят повече трансплантации в Бг...

Последна редакция: вт, 29 юли 2008, 10:43 от Плодова фея

# 62
  • Мнения: 4 521
Разбираме, Фейо, и си много права, но така или иначе без средства нищо не могат да направят. Ни тук, ни там.
Аз също апелирам семейството да помисли разумно и да не се хваща като удавник за сламка за идеята за Пакистан, защото минусите са доста повече от плюсовете и рисковете са огромни. Но искам да помогна, все пак. То не мога и с много де...  Confused
Затова мисля, че ако се даде гласност на случая, може да се появи някаква идея от някъде.  Praynig

# 63
  • Мнения: 1 877
Анту,благодаря за мейла! Сега се захващам,докато спи малкия,да диря мейли на други медии и фирми... Явно положението е сложно,а доколкото схващам самите те (Недка и майка и) не допускат това... и си мислят,че ако имат парите,всичко ще е наред.Но,както казваш ти "без пари пък още по-лошо"

# 64
  • Мнения: 624
Разчитай и на мен!   Peace

Връщам се да прочета по-подробно темата.

# 65
  • Мнения: 1 877
Днес говорих с майката на Недка - каза,че в сметката има 1500лв.
С една форумка - Ели,сме се заели(по-скоро тя) да търсим алтернативно лечение.
Ели,благодаря ти!

# 66
  • Мнения: 624
В какво се изразява това алтернативно лечение?

# 67
  • Мнения: 167
Аз реших да пиша в тукашната тема за Германската Нова Медицина (ГНМ)
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=276180.msg8226060;topicseen#new
да питам тези, които пишат там дали ГНМ предлага решение в случая на Недка и дали е възможно да се излекува. В момента сме в процес на проучване дали може този метод да й помогне с нещо и как точно да го направим ако може. Просто си мислех, че докато чакат да се съберат пари и се чудят какво да правят,   може да се пробва и нещо друго. И реших да разуча за тази ГНМ, че ми звучи най - правдоподобно от всички неща, които съм срещала.

# 68
  • Мнения: 4 521
Ох, освен да ви пожелая успех, нищо не се сещам. Наистина нямам идея какво може да се направи. Но при първа възможност ще помогна финансово, надявам се това да е другата седмица. Успех, момичета!  Peace

# 69
  • Мнения: 1 877
Ох, освен да ви пожелая успех, нищо не се сещам. Наистина нямам идея какво може да се направи. Но при първа възможност ще помогна финансово, надявам се това да е другата седмица. Успех, момичета!  Peace
Благодаря Анту!
Ще трябва да се направят някои допълнителни изследвания (по препоръка на Christian),за да може да се види къде е "конфликта".
п.п. С Ели решихме да се доверим на него - Cristian,който се занимава с ГНМ

# 70
  • Мнения: 1 877
Да побутна... Въпреки,че залагаме някакви надежди на алтернативната медицина,няма гаранция. А пък и Кристиян още не ни е отговорил.Та,ако има състрадателни и с възможности,много ще съм благодарна на тези,които се отзоват!

# 71
  • Мнения: 624
Въпреки,че залагаме някакви надежди на алтернативната медицина,няма гаранция.
Ако се разсъждава така до никъде няма да се стигне. В алтернативната медицина 70 % и повече е вярата на болния, че ще се излекува.

Има ли някакво развитие?

# 72
  • Мнения: 167
Чакам Кристиян, лекаря който пише в темата за ГНМ да ми пише, да му пратим изследванията и да каже какво и как можеш да направим. Другото, което съм измислила да подаря на Недка някои книжки, но незнам дали биха помогнали. Общо взето отворени сме откъм предложения какво още може да се направи.

# 73
  • Мнения: 1 877
Оказа се ,че Недка лично трябва да кореспондира с Кристиян - иначе е много трудно да пре-предавам информацията. Свързах се с майките на Роси и Деян от сайта коледа365.орг и те ми предлагат помощта си,за което съм им МНОГО благодарна! Всичко изисква време и май още документи...А моето време е ограничено.Вчера сканирах епикризата,решението на ТЕЛК и снимката.Ако има желаещи да ми помогнат, ще се радвам.Ако може поне да качим случая на Недка в сайта коледа365.Може да ми пишете на КЮ-то,ще изпратя документите и каквото има нужда

# 74
  • София
  • Мнения: 1 890
Казаха,че са се записали в списъка на чакащите тук в България,но никой няма време да чака.Затова много от хората поемат риска да се оперират в Пакистан.Защото в Пакистан ти осигуряват всичко - донор,операция и т.н. само да имаш пари и всичко е ок.

    Sad Не всичко е ок, за съжаление. Най-добрата ми приятелка почина точно след такава операция в Пакистан...  Confused Ще преведа парички по сметката, дано повече хора се отзоват.  Peace

# 75
  • Мнения: 1 877
Казаха,че са се записали в списъка на чакащите тук в България,но никой няма време да чака.Затова много от хората поемат риска да се оперират в Пакистан.Защото в Пакистан ти осигуряват всичко - донор,операция и т.н. само да имаш пари и всичко е ок.
О,съжалявам за приятелката ти...много съжалявам! Ако не е трудно за теб,пиши как е станало това,за да можем да предпазим и други хора...
 
    Sad Не всичко е ок, за съжаление. Най-добрата ми приятелка почина точно след такава операция в Пакистан...  Confused Ще преведа парички по сметката, дано повече хора се отзоват.  Peace

# 76
  • Мнения: 1 877
За откриването на дарителски номер е необходимо да има медийни партньори

http://dmsbg.com/candidature_dms.php

Давайте идеи! Моля за съдействие мамите,които имат възможност да ми помогнат!

# 77
  • Мнения: 1 877
За тези,които все още не вярват,ще напиша,че като кача случая на Недка в сайта koleda365.org,съм задължена всеки месец да публикувам банково извлечение с имената на дарителите.Това се прави,за да има прозрачност(преди малко говорих с жената ,която отговаря за техническата поддръжка на двата сайта - save-darina i koleda365)...
Още веднъж призовавам за съпричастност и съдействие! Дано и този път не е "глас в пустиня"!!!

# 78
  • Мнения: 4 521
дано! Успех още веднъж, ще се опитам да съм редовна.

# 79
  • Мнения: 1 877
Остават още няколко стъпки до качването на Недка в коледа365.Днес майка й ми се обади и ми каза,че ще ми изпрати удостоверението от банката.Като го получа,ще го изпратя на администраторите.Следващите стъпки ще са опит за получаване на дарителски СМС...

# 80
  • Мнения: 1 877
Вчера се обаждах на майката на Неда.Каза ми,че тази от т.нар. фондация и писала писмо,че прекратява договора с тях и не им е изпратила и лев...

# 81
  • Мнения: 1 877
Получих документите.След малко ще ходя да ги сканирам и утре ще ги пратя на админа на коледа 365.После започваме подготовка на документи за ДМС... Стискайте палци и се молете да не ви застигат такива беди,че човешкото бездушие е навсякъде!

# 82
  • Мнения: 4 521
Така е, Хелта. Всеки чука на дърво и се моли да не го застига, което сигурно е нормална реакция, но хората сякаш не разбират, че всяка подадена ръка (както и всяко зло, което си сторил) се записва някъде и всичко се връща. Още веднъж поздравления за смелостта ти и успех! Ще помагам, с каквото мога.

# 83
  • Мнения: 1 877
Анту   bouquet

# 84
  • Мнения: 1 877
Случаят на Недка вече е качен в сайта

http://www.koleda365.org/component/option,com_frontpage/Itemid,1/

Благодарение на усилията и коректността на Аделина Низамова,за което съм и много признателна и благодарна!

# 85
  • Мнения: 1 877
След като се свързах с майката на едно трансплантирано момче,се оказа,че от ДМС се събирали много малко средства.В техния случай са продали апартамент,а останалата част от сумата са събрали от фирми и по-заможни приятели и роднини.От ДМС имало едва към 4-500 лева... Сега пък се чудя заслужава ли си да минаваме през цялата процедура за откриване на дарителски номер???
 

# 86
  • Мнения: 851
За ДМС и аз така съм виждала на сайта им. Пращала съм няколко пъти и после виждам, че са събрани по 24-25 смс-а на месец. Не се реакламират активно явно. Незнам защо така. Но ако има смс-номер е добре, защото аз например предпочитам да пращам, по-трудно ми е да превеждам по сметка. И като пуснеш тук една тема с номера на смс-а вярвам, че доста мами ще пуснат по един-два, някои ще преведат и ще съберем прилична сума. Успех и поклон пред такива милосърдни хора като теб! Имаш огромното ми уважение! Ще помогна с каквото мога!  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 87
  • Мнения: 1 877
За ДМС и аз така съм виждала на сайта им. Пращала съм няколко пъти и после виждам, че са събрани по 24-25 смс-а на месец. Не се реакламират активно явно. Незнам защо така. Но ако има смс-номер е добре, защото аз например предпочитам да пращам, по-трудно ми е да превеждам по сметка. И като пуснеш тук една тема с номера на смс-а вярвам, че доста мами ще пуснат по един-два, някои ще преведат и ще съберем прилична сума. Успех и поклон пред такива милосърдни хора като теб! Имаш огромното ми уважение! Ще помогна с каквото мога!  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet
Няма да се предаваме! Много благодаря за подкрепата!

# 88
  • Мнения: 1 877
Искам да благодаря на Passiflora,която ще уреди компютър на Недка.С малко помощ се надявам,че бързо ще се ориентира в нет пространството.
Пасифлора, благодаря ти от сърце!

# 89
  • Мнения: 1 877
Стискайте палци! Днес изпратих документите за ДМС.Дано нямам пропуски и процедурата да мине бързо!

# 90
  • Мнения: 1 877
За съжаление ще се позабави процедурата.От ДМС  си държат на офертата от клиника,както и на такава от пътническа агенция.Сега трябва да пиша запитване до клиника и да чакам отговор и тогава чак ще разглеждат документите.......

# 91
  • Мнения: 1 877
Момичета,получихме оферта от три места - Пакистан и от две клиники от Германия.От Пакистан искат 30 000 долара,които включват операцията, изследванията и донора + престоя за 10-12 дни. От немците най-ниската оферта е 60 000 евро,без да включват донор,който пациентът САМ трябва да си осигури....нищо повече не ми се пише Sad ,защото за Пакистан няма добри отзиви... Сега чакам да ми звъннат от туристическата агенция за оферта за цената на самолетния билет,че го изискват от ДМС-а....Това е от мен.По-късно ще пиша и за състоянието на Недка,което никак не е розово

# 92
  • Мнения: 1 877
Недка страда от остеопороза,поради липса на менструация,която е спряла след включването на хемодиализа,тоест - тя от повече от три години няма месечен цикъл. Чакам да получи ДМС и ще пусна тема с молба за финансова подкрепа от ваша страна,защото спешно трябва да се оперира

# 93
  • Мнения: 172
Хелта, извинявам се ако вече е писано, но нямам време да го изчета.
Имаше и някакъв вариянт за трансплантация в Русия - там не сте ли търсили оферти?
Гледах едно момче в предаването на Кабровси преди време, трансплантирано в Пакистан, отхвърлило трансплантирания бъбрек. Той казваше за Русия цена 40 000 евро, ако не се лъжа.
Не е лошо да се види и тази възможност.
Идеята за телефон дза смс-и на мен лично ми харесва и ми е най-удобно да помагам по този начин.
Дано има късмет Недка.

# 94
  • Мнения: 1 877
Хелта, извинявам се ако вече е писано, но нямам време да го изчета.
Имаше и някакъв вариянт за трансплантация в Русия - там не сте ли търсили оферти?
Гледах едно момче в предаването на Кабровси преди време, трансплантирано в Пакистан, отхвърлило трансплантирания бъбрек. Той казваше за Русия цена 40 000 евро, ако не се лъжа.
Не е лошо да се види и тази възможност.
Идеята за телефон дза смс-и на мен лично ми харесва и ми е най-удобно да помагам по този начин.
Дано има късмет Недка.
Ами писахме в Русия,но не ни отговориха.А за момчето,за което говориш - аз го познавам лично и неговото мнение е,че не в Пакистан са му направили зле трансплантацията,а тук в България са му объркали следоперативното лечение....сигурно не подплатил финансово лечението си

# 95
  • Мнения: 172
Аз не съм казала , че в Пакистан са виновни за отхвърлянето.
Нашата здравна система е под всякаква критика. Това е друга тема. Тук обсъждаме как и с какво можем да помогнем. Пиши като има нещо ново.

# 96
  • Мнения: 1 877
Недка вече има компютър,благодарение на прекрасния жест на Пасифлора,която го занесе на Неда у дома.Пасифлорка,благодаря ти!!!

# 97
  • Мнения: 1 877
Аз не съм казала , че в Пакистан са виновни за отхвърлянето.
Нашата здравна система е под всякаква критика. Това е друга тема. Тук обсъждаме как и с какво можем да помогнем. Пиши като има нещо ново.
Като стана дума се сетих,че по всяка вероятност след операцията, която е 30 000 долара,ще трябват още толкова пари за следоперативното лечение,което се провежда в България...Така че не знам как ще ги съберем..И,доколкото разбрах,от ДМС имат изискване да постъпят поне 500 СМС-а,за да продължи кампанията.Но това ще го проуча допълнително - нека да получим номера!

# 98
  • Мнения: 1 877
Благодаря ти, Михалко, за чудесния банер,който ми направи!

# 99
  • Мнения: 1 877
Имаме първоначално одобрение за ДМС.Сега чакаме официалния протокол

# 100
  • Мнения: 624
Хелта, заинтересувах се по темата и разбрах, че на хемодиализа човек може да е само няколко години, за това се и налага тази трансплантацията на бъбрек, т. е. след като този срок изтече, човек може да живее само ако са му направили трансплантацията  Sad  .

# 101
  • Мнения: 1 877
Да,така е! Проблемът е там,че от хемодиализата се износват много от органите и те също престават да функционират добре - Недка например има остеопороза,проблеми със зрението,както и липса на менструация  ooooh!

# 102
Случаят е следният - в неделя една жена дойде (каза,че има фондация - Благородно сърце") да търси средства за едно момиче с нефункциониращ бъбрек (ходи през ден на хемодиализа).Каза ми,че момичето се нуждае от 40 000 евро за трансплантация,но досега в сметката почти не са набрани средства.Майката ходила при Слави Трифонов,но той я отпратил...Ккато и да е.Разменихме си тел. с жената от фондацията и аз и дадох тел. на save-darina.Но,както се оказа save-darina работят с деца до 18-годишна възраст (по инфо от ММка,за което и благодаря)Днес се свързах и с майката на момичето,обясних и че имам желание да помогна поне пускайки в нета инфо за проблема на дъщеря и.Помолих я да ми донесе епикриза,лекарски решения и номерата на сметката,но се оказа,че жената няма средства да дойде до Хисар,а аз и предложих ние с мъжа ми да отидем до тях в с.Дълго поле.Та въпросът ми към вас е :Дали ви се струва сериозно и да ходя ли до там? Дали и вие ще помогнете,ако се захвана с това? Абе изобщо - пишете какво ви е мнението... Надявам се това да не е някоя уловка,но и майката и жената от фондацията ми звучаха много искрени...


==============================================================================================

УМБАЛ „Св.Георги” Пловдив
Отделение по Хемодиализа – тел. за връзка 032/602 285

                            ЕТАПНА ЕПИКРИЗА
На Недка Иванова Колева 31г. с. Дълго поле,ул.”Четвърта” обл. Пловдивска
Диагноза: ХРОНИОДИАЛИЗНО ЛЕЧЕНИЕ. Хронична бъбречна недостатъчност – терминален стадий. ГЛОМЕРУЛОНЕФРИТИС ХРОНИКА. ХИПОПЛАЗИЯ РЕНИС СИН. ХИПЕРТОНИЯ АРТЕРИАЛИС СИМПТОМАТИКА . СИМПТОМАТИЧНА РЕНАЛНА АНЕМИЯ.

От Анамнезата: От 2003г. установена артериална хипертония и увеличени стойности на небелтъчни азотни тела. Не е имала бъбречни кризи и не е елиминирала конкременти.Не съобщава за изразен оточен синдром. През 2003г. е лекувана в Нефрологична клиника УМБАЛ Пловдив,но поради изразената нефросклероза и данните за ХБН I-II не е проведена ПББ и системно патегенично лечение.Поради прогресиране на ХБН,акцелериране на реналната анемия,въпреки лечението с железни препарати и засилване на оплакванията от лесни заморяване,отпадналост се започва лечение с рекомбинантен еритропотеин /Нео-Рекормон/ с много добро повлияване. През 2004г. хоспитализирана отново в Нефрологична клиника поради завишаване стойностите на сер.креатинин-над 500мкмол/л.От 19.03.2005г. започва хрониодиализно лечение като се включи по спешност чрез поставяне на катетър за временен съдов достъп.В момента е с A/V фистула на лява предмишница,която работи с добър трил.
Лечение: Изодинит, Коринфар, Бизогама, Рокалтрол, НеоРекормон. Провежда хрониодиализно лечение в програма три пъти седмично по 4 часа. С добра поносимост и колаборативност.Ултрафилтрация – 3000-4000мл.

29.05.2007г.


                                                   Лек.лекар д-р Сотиров
                                                      Зав.център д-р Благо Благов

Експертно решение на ТЕЛК  N 1745 от 111  20.06.2008г.
 
Оценка на трудоспособността 100% СТО % ЗАГ.РАБ. С ЧУЖДА ПОМОЩ
Противопоказни условия на труд: КАКЪВТО И ДА БИЛО ТРУД


Димитрийка Неделева Гаргова - представляваща Фондация "Благородно сърце" По повод писаното за мен и моята фондация мога да кажа следното:
Дарение за Недка Колева от с. Дълго поле съм събирала само един месец и още лятото на миналата година майката има отговор от мен, че отказвам да събирам дарения за дъщеря й Недка Колева, тъй като тя злоупотребява с даренията на Недка. В момента работя за друго дете - Николай Банков от с. Граф Игнатиево. До момента са събрани в дарителската сметка на Николай 42 000 лева и до края на този месец ще работя за него, тъй като им предстои заминаване за лечение в Израел.
Престанете да пишете глупости, защото ще си търся правата по съдебен път.

# 103
  • Мнения: 624
Г-жо Гаргова, нормално е когато не е имало възможност да се изслуша мнението и на другата страна, тогава се получат разминавания. Радвам се, че решихте да се включите в темата и да уточните това недоразумение.

Доколкото съм запозната Николай Банков е детето, което е изпаднало в будна кома след като пада в басейн. Може ли да дадете информация за неговото състояние, защото в една друга тема във форума беше споменато, че чрез хомеопатия са успели да го изкарат от това състояние.
"Хората в будна кома!?"  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=337139.105

Търсих други източници, които да потвърдят тази информация, но за съжаление не успях да намеря. Бих ви била много благодарна, ако дадете някакво уточнение!   bouquet

Последна редакция: нд, 22 фев 2009, 16:33 от Passiflora

# 104
  • Мнения: 1 877
Аз също се надявам да научим повече за момчето и ако можем да помогнем  Peace
Радвам се,че се включихте г-жо Гаргова   bouquet

# 105
  • Мнения: 4 521
Хубаво е човек преди да седне да заплашва със съд, да вземе да разкаже каква е цялата истина или поне от негова гледна точка.
Съгласете се, г-жо Гаргова, че българите сме доста опарени от фалшиви дарителски организации и всеки сигнал за потенциална измама ни изправя на нокти. Не виждам за какво можете да съдите, преди да сте разказали Вашата истина. Хвърляте бомба, че майката злоупотребявала и изчезвате. Ми тя ако Ви заплаши със съд??
Благодарете, че някой се е хванал да помага на Недка (Хелта получи информация за момичето съвсем случайно, ако не ме лъже паметта и оттогава досега помага безвъзмездно!) и недейте да заплашвате в Интернет пространството!  Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт