Да помогна ли? А да разчитам ли и на вас?

  • 12 950
  • 105
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 877
http://www.mfa.bg/bg/index.php?option=com_content&task=view& … 92&Itemid=277
Тъй като имам близък, който страда от бъбречно заболяване, имам представа че трансплантацията в Пакистан е доста рискова(не е трансплантиран, но е със сериозни проблеми и се лекува в клиниката, където са и трансплантираните).
Ами сега....? Това наистина звучи сериозно.Ще им се обадя по телефона,за да им кажа и да ги питам знаят ли за това.По всяка вероятност знаят,но пък знаят и за случаи,които са имали успешен завършек.

# 46
  • Мнения: 48 056
Виж сега, знам че в отчаянието си много хора предприемат тази стъпка, защото е все пак някакъв шанс, но пусни в гугъл трансплантация пакистан, и виж каква информация ще ти излезе...просто има шанс, но има и голям риск. Освен това след трансплантацията има постоянно поддържащо лечение, което пак става тук, в България, но вече има и усложнения.
Не мога да обвиня хората, че имат някаква надежда, но може би ще им помогнем повече, ако съберем информация за лечение в други държави, не точно там.

# 47
  • Мнения: 4 532
Хелта, нямаше ме 2-3 дни и се радвам, че има развитие по темата.
Колкото до лечението в Пакистан, давали са и док. филм по ТВ, наистина беше доста противоречив.  Confused
За сметката - ще се включа, с колкото мога и дано се съберат парите по-скоро, а какво ще се предприеме по-нататък е избор на семейството. Без пари така или иначе нищо не могат да направят. Sad
На съмняващите се ще кажа, че който не иска да помага, просто да не помага. Лесно е. Да се нагърбиш със задачата да помагаш на някого, за когото си разбрал случайно, е много по-трудно и достойно за уважение. браво, Хелта!   bouquet

# 48
  • Мнения: 1 877
Анту   bouquet
пак си права

# 49
  • Мнения: 167
Ще следя темата, мога да помогна с малка сума. Дано да се намери друг вариант за трансплантация, който да е различен от ходене до Пакистан.

# 50
  • Мнения: 1 877
Ще следя темата, мога да помогна с малка сума. Дано да се намери друг вариант за трансплантация, който да е различен от ходене до Пакистан.
И аз това се надявам.Но, както е писала Феята,в другите държави изискванията са доста усложняващи нуждаещите се...

# 51
  • Мнения: 1 877
Имам една молба към вас - имам намерение да изпратя мейли на всички медии и по-големи фирми.Какви заглавия да им сложа,за да не ги приемат като спамове и поне да ги прочетат?Моля,приемам предложения....!

# 52
  • Мнения: 167
Имам позната, на която на дъщеря й и правиха трасплантация на бъбрек в Испания. Но тя живее и работи там и взе дъщеря си при себе си, изкара й испански документи и в началото ходеше на хемодиализа и след като й направиха всички необходими изследвания я включиха в списък за чакащи и така след около година и половина й дошъл реда.
Този случай е неприложим към ситуацията на Недка, но исках да го споделя, ако е полезна информацията.

# 53
  • Мнения: 48 056
хелта, всеки би искал да види документацията на момичето както и конкретна оферта и сума, която се иска да се събере.
Дано с постовете ми да не ти се виждам прекалено безсърдечна, просто мисля практично.

# 54
  • Мнения: 1 877
хелта, всеки би искал да види документацията на момичето както и конкретна оферта и сума, която се иска да се събере.
Дано с постовете ми да не ти се виждам прекалено безсърдечна, просто мисля практично.
Напротив,даже ми помагаш с постовете си,защото не мога да се сетя за всичко,а пък и в къщи си имам достатъчно ангажименти покрай децата...
Ще копна това,което успях да набера на Уърд-а - епикриза и становището на ТЕЛК (това от ТЕЛК е на таблица,която аз не мога да направя,затова само становището съм написала)

# 55
  • Мнения: 1 877
УМБАЛ „Св.Георги” Пловдив
Отделение по Хемодиализа – тел. за връзка 032/602 285

                            ЕТАПНА ЕПИКРИЗА
На Недка Иванова Колева 31г. с. Дълго поле,ул.”Четвърта” обл. Пловдивска
Диагноза: ХРОНИОДИАЛИЗНО ЛЕЧЕНИЕ. Хронична бъбречна недостатъчност – терминален стадий. ГЛОМЕРУЛОНЕФРИТИС ХРОНИКА. ХИПОПЛАЗИЯ РЕНИС СИН. ХИПЕРТОНИЯ АРТЕРИАЛИС СИМПТОМАТИКА . СИМПТОМАТИЧНА РЕНАЛНА АНЕМИЯ.

От Анамнезата: От 2003г. установена артериална хипертония и увеличени стойности на небелтъчни азотни тела. Не е имала бъбречни кризи и не е елиминирала конкременти.Не съобщава за изразен оточен синдром. През 2003г. е лекувана в Нефрологична клиника УМБАЛ Пловдив,но поради изразената нефросклероза и данните за ХБН I-II не е проведена ПББ и системно патегенично лечение.Поради прогресиране на ХБН,акцелериране на реналната анемия,въпреки лечението с железни препарати и засилване на оплакванията от лесни заморяване,отпадналост се започва лечение с рекомбинантен еритропотеин /Нео-Рекормон/ с много добро повлияване. През 2004г. хоспитализирана отново в Нефрологична клиника поради завишаване стойностите на сер.креатинин-над 500мкмол/л.От 19.03.2005г. започва хрониодиализно лечение като се включи по спешност чрез поставяне на катетър за временен съдов достъп.В момента е с A/V фистула на лява предмишница,която работи с добър трил.
Лечение: Изодинит, Коринфар, Бизогама, Рокалтрол, НеоРекормон. Провежда хрониодиализно лечение в програма три пъти седмично по 4 часа. С добра поносимост и колаборативност.Ултрафилтрация – 3000-4000мл.

29.05.2007г.


                                                   Лек.лекар д-р Сотиров
                                                      Зав.център д-р Благо Благов

Експертно решение на ТЕЛК  N 1745 от 111  20.06.2008г.
 
Оценка на трудоспособността 100% СТО % ЗАГ.РАБ. С ЧУЖДА ПОМОЩ
Противопоказни условия на труд: КАКЪВТО И ДА БИЛО ТРУД

# 56
  • Мнения: 4 532
                            ЕТАПНА ЕПИКРИЗА
На Недка Иванова Колева 31г. с. Дълго поле,ул.”Четвърта” обл. Пловдивска
Диагноза: ХРОНИОДИАЛИЗНО ЛЕЧЕНИЕ. Хронична бъбречна недостатъчност – терминален стадий.
Ужас, това звучи много страшно! Това не означава ли "последен стадий"?  Sad Дано бързо се съберат средства, а и не само това - да има вариант за лечение, преди да е станало късно.  Confused

# 57
  • Мнения: 8 242
Ух.. като видях темата и .. не мога да не пиша  Rolling Eyes
Девер ми е от 2 години на диализа през ден, че понякога дори и всеки ден (на 27 години е).. Кръвното му е ужасно високо, а след диализа адски ниско.. Постоянно е на шепи хапчета.. Почти не могат да му правят биопсии на бъбреците, за да разберат какво точно става, защото са целите покрити с кисти и всяка манипулация може да спука киста и да се окаже фатална.. Бъбреците му са намалили размерите си 3 пъти за последната година - просто съхнат..
Никой от роднините не може да стане донор - всички са адски несъвместими (най-голямата съвместимост е 60% с майка му, но нейните бъбреци никак не са здрави и няма смисъл да се рискува според лекарите)..
За Пакистан - има 2ма приятели (от диализата), на които са правили операции там.. Едното момче вече не е между живите  Praynig .. Другото - ще се прибере (дано всичко е нормално) до няколко дни.. Всичко е незаконно.. и всичко е под масата.. 35 000 Е...
В Москва също може да се направи операция - искат им 45-50 000 Е. Пак не е 100% законно..
Драмата е голяма, особено когато живееш с нея  Rolling Eyes
Той до скоро отказваше всякакви варианти да му се прави трансплантация - някак си не го беше приел на психично ниво и смята, че няма да излезе жив от операцията.. особено след случката с приятеля му..
Сега май май започва да се навива.. само дето техните не виждам как ще намерят парите.. А това с фондациите ми се струва пълна глупост и загуба на време..
За съжаление и да се направят дарителски сметки и блабла.. всичко в България се прави най-вече за деца.. а той не е .. И става още по-сложно и ..
И аз вече не знам какво да мисля и как изобщо може да се излезе от тази въртележка..
Питах в по-бели страни в няколко болници, извършвящи трансплантация - всички казват, че не се наемат освен, ако не е от роднина до 2ра степен донор.. А сумата варира 50-100 000 Е..

# 58
  • Мнения: 1 877
                           
Ужас, това звучи много страшно! Това не означава ли "последен стадий"?  Sad Дано бързо се съберат средства, а и не само това - да има вариант за лечение, преди да е станало късно.  Confused
Не ме плаши така ,де...? Не разбирам медицинските термини,но на прост език те ми казаха,че единият бъбрек е изсъхнал нацяло.....
duhi puhi,съжалявам за девер ти! направо нямам думи...толкова млад човек.Аз също като разбрах,че Недка не е дете,малко ентусиазмът ми се изпари ,защото хората са по-склонни да дават дарения за дечица.Но всеки има право на шанс...Нали?

# 59
  • Мнения: 1 877
Нещо цитатите и поста не излязоха както трябва,но бързам да пиша,докато не са се събудили децата,че после настава лудница тука...
Само още нещо пак да ви помоля - как да си озаглавявам мейлите до медиите,че да не ми изтриват писмото още преди да са го прочели? Между другото имам и писмото на майката,което е изпращала до БТВ,Нова и т.н. Дали ще е добре и него да приложа?

Общи условия

Активация на акаунт