Каква е разликата между супервайзор и мениджър?

  • 42 605
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 755
А когато даден човек упражнява и двете? Какъв е?
Началник. Wink

# 16
  • Мнения: 1 517
Ха ха...
Дразнят ме тези чужбински понятия. А началника значи е по-висш от мениджъра?
Ептен се обърках  newsm78

# 17
  • Мнения: 5 710
Ами зависи от стуктурата по всяка вероятност.
Според мен основната разлика е във властта при взимане на решения.  Мениджера взима решения  и носи отговорност.  Супервайзорът по-скоро го свързвам с наблюдението на процес, анализ, но не с взимане на управленски решения.

# 18
  • София
  • Мнения: 62 595
Едно време на супервайзъра му се викаше "началник смяна". Пак е началник, ама много малък.

# 19
  • Мнения: 1 517
А мърчандайзер какво е (нали така се пише)?

# 20
  • Мнения: 824
Мърчандайзера отговаря за представянето на даден продукт.За по-добрия търговски вид.

# 21
  • Мнения: 5 710
Също зависи, Дюкановице.
Мерчъндайзинг е когато един продукт се използва за продажба на друг. Примерно покимонс ( така ли се пише) - продаваш солетки, за да си продаваш индустрията, около героите Покимон - от значки през чашки до учебни пособия.
Или, ще пием кока кола, обаче понеже сме фенове ще си купим и чадъри, джапанки, плажни кърпи и т.н.
Мерчендайзер може да е този, който продава, който е добър в промоцията,  а може и да е този, който планира продажбите, не съм много наясно, и сигурно зависи отново от контекста.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Мърчандайзера отговаря за представянето на даден продукт.За по-добрия търговски вид.


 PeaceДа точно това е !С две думи в метро например има хора на заплата от компанията , а не от Метро.Те изваждат стоката от склада подреждат я по начин установен от компанията.Слагат цени / кой би си купил нещо без да знае колко струва / , увеличават мястото на продуктите, за които отговарят.Дават разяснения на клиенти за нови продукти , качества и въобще убеждават те да купиш точно този продукт !

# 23
  • Мнения: 2 197
Точното определение на длъжността супервайзор е "наблюдател". Т.е. той един вид инспектира работата на група хора. Мениджъра пък е този, който поставя задачите на групата хора. Въпрос на организация е кой на кой е подчинен.

Общи условия

Активация на акаунт