Има ли някой Mercedes-Benz A 160?

  • 37 064
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 485
Иха,"болната " ми напоследък темичка. Аз също съм се "закрастила" по този модел автомобили, харесват ми и това е,вече съм почти на ръба де си поръчам въпреки доста негативните мнения. Сега да направя някои уточнения- А 160 нямат дизелов мотор,а само бензинов, ако искаш дизел непременно значи търсиш А 170.
Моделите към 2000година са А140 (бензин 1400 кубика), А160(бензин 1600кубика) и А 170 (дизел 1700кубика). Друго-от прочетеното в нета разбрах ,че моделите след март 2001г са доста подобрени и нямат кусурите на по-старите-премахнати са дрънчащите пластмаси по таблата и е избегната колкото е възможно нестабилността при завой. Въпреки всичко колата си остава едва ли не срам за мерцедес-ниска,хидравликата е разположена също ниско и често при дъжд се намокря и създава проблеми,пък ремонта както вече уточнихме никак не е евтин.
Ако те интересуват точно подробности и мнения на доволни и препатили -влез в клуба на мерцедес,там може да намериш отговори на всичките си въпроси от хора които наистина притежават този модел кола.
Аз все още се колебая,но май няма да устоя,харесва си ми и това е...ние за извън града си имаме голяма кола,така че май ще си прежаля и аз 10мандаринки ,за да се повозя на такава сладурана.Ако научиш нещо интересно или направо си купиш,пиши пак....

# 16
  • Мнения: 231
Как да няма А160 дизел точнотакава карах те са  cdi

# 17
  • Мнения: 765
 "Возила съм се", "чела съм"... глупости! Аз карам такава, но с по-голям двигател- 170, дизел. Идеална е за градски условия, за удряне и за паркиране. Икономична е . Какво значи нестабилна на завой? Зависи как шофираш. Вчера реших да я сменя, ще си взимам чисто нов смарт, нямам фетиш към големи автомобили, за сметка на това постоянно се налага да паркирам.
 Още нещо - 10 000 за А класа от 2000 година е що годе нормална цена, но не бих дала и лев повече, пробвай да свалиш.

# 18
  • Мнения: 6
Благодаря за мненията!
Всъщност малко съм се объркала  Embarassed Става дума за Mercedes-Benz A 170
Какво ще кажете за тази кола?

# 19
  • Мнения: 677
Идеална дамска кола е, продавам една такава!

# 20
  • Мнения: 6
Никоя ли от вас мами не кара такава кола?

# 21
  • Дъ Биг Вилидж
  • Мнения: 100
Недостатъци на А-класата:

1. Скъпи части - все пак е Мерцедес. Поддръжката не е като на опел или фау-ве
2. Ако ще караш екстремно със сигурност не е най-стабилната кола на пътя. В града грижи с стабилността нямаш. Абе и извън града няма да имаш - стига да караш нормално, а не да качваш Шипка с 90 км/ч
3. Не е най-нечупещия се Мерцедес - всъщност доста повече пари иска за поддръжка от евтините марки на пазара
4. Нисък е - ама доста - да паркираш по тротоари ще стане доста трудно да не кажа че може би няма да стане изобщо!

Най-широката малка кола - както за пътници, така и за багаж. Добър обзор на пътя от високо място. Колата няма габарити така че паркираш само на "фантазия и навик".

За поддръжката само съм чувал от собственика - иначе съм се возил - добре върви играчката но поведението и на пътя е като на малка градска кола а не като на Мерцедес. всякакви сравнения с возията на Е-класа са невъзможни.

# 22
  • Мнения: 485
Как да няма А160 дизел точнотакава карах те са  cdi
Ох,тъкмо гледах в Мобилето-наистина има..Мен ме метна един господинчо от автокъща,където ходих да гледам за А160-имаха А170 и явно усетил че съм нагласила парата,ми каза че дизел 160 няма,бреееее повече няма да стъпя там,че ще разкажа и на всички познати.

# 23
  • Мнения: 411
Недостатъци на А-класата:


2. Ако ще караш екстремно със сигурност не е най-стабилната кола на пътя. В града грижи с стабилността нямаш. Абе и извън града няма да имаш - стига да караш нормално, а не да качваш Шипка с 90 км/ч

Това би било проблем за 98% от автомобилите и на 120% от шофьорите Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 16 042
За тези пари бих си купила нормален Мерцедес. За какво ти е тази играчка? Може би след няколко месеца дъщеря ми ще изкара книжка, мисля да и взема 190 за начало, поне ми се вижда по-стабилен. Макар, че колкото и да си внимателен по улиците винаги има от веделите самоубийци и все някой ще се блъсне в тебе. Затова и не карам кола.

# 25
  • Мнения: 4 585
Никоя ли от вас мами не кара такава кола?
Е не четеш ли предните постинги бе,
Барабалекс кара, а Тони Сопрано кара, и е склонен да я продаде. За 9 900.

# 26
  • Мнения: 677
7900, Вълк. Но мога и за 9 900 да я дам.

# 27
  • Мнения: 4 585

На мен ми искаше 9900. Дискриминация по расов признак?
Бледоликите винаги са гледали да минат червенокожите.

# 28
  • Мнения: 43
Здравей, купих си А160 септември. До сега не съм имала проблеми с нея. Много  коли гледах и се чудех каква марка да избера, но тази просто ме грабна. Единствено съжалявам, че не взех А140- за градско са по икономични. Моята е бензин, градско харчи 10 на 100, извънградско 5.5. Иначе за нестабилност не мога да кажа, сега се върнах от море, не съм вдигала повече от 120км и не съм имала проблеми.  За частите още не мога да кажа, като я взех смених консумативите- маслен, горивен филтър, масло-  и платих 230лв.

# 29
  • Мнения: 6
Отказах се от този автомобил, защото не е с автоматична скоростна кутия. Сега търся автоматик

Общи условия

Активация на акаунт