За ремонтите, спонсорствата от родители и други подобни

  • 2 309
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 520
Не искам да разсъждавам, достатъчно ми е, че Директорката на нашата градина го приема за ненормално и затова не закача родителите, а търси спонсори.

За мен тя е пример за инициативен човек, на който наистина му се работи. За да не съм голословна:
- сградата беше скоро боядисана отвън, когато тръгна София
- дворът е огромен, но се поддържа като такъв на скъпа къща
- легълцата също нови
- чаршафите и те - за пране и т.н. не ни търсят (в други градини съм чувала, че родителите ги перат)

За тази година, през която дъщеря ми беше 1 група:
- смениха дограмата с алуминиева
- махнаха старите гардеробчета от преди 30 г., които децата ползваха по двечки на гардеробче  Tired и сложиха нови, цветнички  Simple Smile за всеко дете индивидуално
- 3 пъти докарваха играчки и то не само дребни, а от рода на кухните с тенджерки и т.н.
- сега ще строят нов салон  Peace

Реално е останало само да се пребоядиса оградата и да се сменят тоалетните, за да придобие вид едва ли не на частна градина, но ми е ясно, че не може всичко накуп Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 18 679
Приемам го за нормално. Знам колко им е общинския бюджет и докъде би стигнал, ако чакахме само на него. Там е детето ми по цял ден все пак. Няма да обеднея с еди колко си лева годишно /не искам да конкретизирам/, а и никой не ме кара насила - сама виждам от какво има нужда групата.
Никол, чудно ми е, не се ли замисляш все пак кой спонсорира ей така детска градина  Laughing Уверявам те, не е някоя банка или някой нефтен бос, освен ако собственото му дете/внуче не е в същата градина Laughing Нали пак някои от родителите са дали за всичко това...Ако на теб не са ти искали, това не означава, че и на други не са Wink

# 17
  • Мнения: 9 814
"Спонсорирам" редовно- освен, че съм купувала играчки за пясъка, боя, разредител и четки за детската площадка и какво ли още не, всяка седмица нося тоалетна хартия и мокри кърпички за всички деца.
Не ми тежи, но доста зависи и от финансовото състояние на родителите. Не може да караш семейство с две деца и месечен доход от 400 лв например да прави дарения.

# 18
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 340
...Не може да караш семейство с две деца и месечен доход от 400 лв например да прави дарения.

Така е  Peace Мен ме дразни фактът, че уж са дарения парите, а ги събират по списък. И на всяка род. среща се изтъкват родителите, които все още не са дали пари...

# 19
  • Мнения: 47 994
Абе тоя списък...виждала съм списъка за тоалетната хартия...от примерно 30 деца в групата, в началото носеха около 10, после към края на годината бяхме само 2-3 майки, дето носехме...за всички. Ами и на учителките им писна да се молят еждневно за тоалетна хартия за децата.
Иначе общински пари за детските градини има, има и спонсори, но някои директорки не са достатъчно инициативни. Ние сме в такава градина...все едно липсва директор. Поне в яслата сме случили- там всичко "свети" и е ново! И със сигурност знам че големите неща не са с пари на родители, а на общината. Е значи можело!

# 20
  • София
  • Мнения: 12 554
Синът ми ще тръгне на ясла от септември.
Ако се наложи да се дадат пари за ремонт или нещо друго нямам нищо против. Все пак моето дете ще прекара следващите четири години от живота си в тази детска градина. Ясно е, че с държавни пари почти нищо не може да се поправи. Защо е така е друг въпрос.

# 21
  • Мнения: 46 520
При нас няма списъци за тоалетната харти, салфетките и мокрите кърпи, аз носех всеки понеделник, но още в началото ме помолиха да престана, защото се били заринали и няма къде да ги държат newsm78

... Никол, чудно ми е, не се ли замисляш все пак кой спонсорира ей така детска градина  Laughing ...

Със сигурност не е от родителите. Според мен са фирми с цел реклама и/или намаляване на годишната печалба, не знам ...



# 22
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 За съжаление дарение за детска градина не намалява данъците.Всичко е на добра воля. Confused

# 23
  • Мнения: 46 520
За съжаление дарение за детска градина не намалява данъците.Всичко е на добра воля. Confused

ЗАКОН ЗА КОРПОРАТИВНОТО ПОДОХОДНО ОБЛАГАНЕ

"Чл. 31. (1) За данъчни цели се признават счетоводни разходи за дарения в общ размер до 10 на сто от положителния счетоводен финансов резултат (счетоводната печалба), когато разходите за дарения са направени в полза на: ...

... 4. детски ясли, детски градини, училища, висши училища или академии;"

# 24
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Спистка е подновен,моя шеф искаше да направи дарение и го проверявахме,в крайна сметка направихме дарението на дом за сираци.
Държеше да е за дечица. Peace

Общи условия

Активация на акаунт