Отговори
# 15
  • Мнения: 483
Темата все едно аз съм я пуснала. И аз живея над магазин за хранителни стоки, но не е гараж, а преустроено общо мазе на входа. Същата история - безкрайно зареждане, камиони със стока един след друг, шум, мръсотия. Сутрин няма нужда от будилник - точно в 7 отварят, желязната врата е увиснала и стърже по бетона, а спалнята ми е точно над магазина. Нямат почивен ден. Затварят вечер в 10. Веднага след като отворят, започват да изнасят каси с бира и безалкохолно навън, хвърлят ги и тряскат, веднага идва камиона с млякото, после с хляба, после със саламите, после ....  По някое време става върволица от от работници от близките строежи, че там продават и цигари, кафе,  сандвичи, после  заемат пейките пред входа и започва едно безкрайно пиене на кафе и бира и люпене на семки. Това с работниците се повтаря рано сутрин, на обяд и вечер. Няма да описвам каква кочина става, а за шумът да не говорим изобщо, както и за вечно спрелите пред входа камиони, камионетки и микробуси, зареждащи с какво ли не, от всичко по 5 бройки. Отделен вход за зареждане няма разбира се. Вечер след работа, работниците пак окупират входа сега пък за вечерната бира. Пречи ни само на съседите над магазина, другите, чиито жилища са от другата страна на блока и нямат прозорци към магазина, не им пречи и си траят, не ги интересува изобщо. Но и не дават да спрем наема, било много удобно да имаш такъв магазин точно до входа. Можеш да си пазаруваш по пантофи. И целият този тормоз за наем от "крупната" сума 60 лв на месец. Не помагат нито молби, нито заплахи. Изкарали са си разрешителни за всичко, никой нищо не може да им направи. Това е положението. Направо нямам думи повече.

 #2gunfire
Абсолютно! И пониже не са с малки деца и не им дреме.... Даже ние сме виновни, че не си траем!  #Cussing out
Съчувствам ти най-искрено!

# 16
  • Мнения: 388
Unknown_lady, до колкото разбирам този магазин го давате под наем целия вход. Тези които имате проблем с магазина, можете да изчакате да ви изтече договора (предполагам че е сключен за някакъв период, а не е безсрочен) и отказвате да се подпишете за следващия договор докато проблема не бъде оправен(това е обща собственост и без подпис от всички, съседите ви не могат да го дадат под наем)... и сключвате договора за година или две максимум, не повече, за да можете да ги държите на тръни че ако не се съобразяват ще им спрете договора. И им увеличете наема заради шума и неудобствата които ви причиняват - след като за съседите ви са толкова важни тези 60лв, значи ще се съгласят да вдигнат наема (пък току виж като им вдигнете наема сте ги изгонили Wink )

Hristinec, при вас случая е по-различен, тъй като гаража не е собственост на входа, но пробвайте да подадете жалба в общината - от всички на които ви пречи. Можете примерно в момент когато зареждат да се обадите на полицията и да подадете сигнал за нарушаване на обществения ред и вдигане на шум (едва ли се съобразяват с това). Освен това като паркират директно до входа, наскоро мисля въведоха наредба за глоба по снимка - правиш една снимка на камиона, но така че да му се вижда номера и че е паркирал непосредствено до входа и ги няма задължителните 2 метра отстояние от блока и я пращаш в КАТ(или трябва да провериш къде че не съм сигурна)... като почнат да плащат редовно глоби зареждащите фирми, да видиш как ще се сетят да не паркират пред входа... За кучетата мога да те посъветвам, ако постоянно се въртят пред входа ви, можеш да се обадиш да ги приберат... в сайта на общината има телефон на който да се обадиш, ако кажеш че налитат и да хапят, ще ги приберат до няколко дни (това съм го правила с едни кучета на спирката на автобуса)... ние също имаме проблем с кучетата пред входа - някои съседи ги хранят до входната врата, но те обикалят квартала и не мога да ги засека, за да се обадя да кажа къде да ги търсят... а и ме притеснява че като приберат тези, ще дойдат други, които може да не са толкова дружелюбни (сегашните поне не налитат да хапят...)

# 17
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Винаги има решение.....
На събрание ,разрешете този въпрос,домоуправителя и дом съвета винаги могат да напишат жалба , да се подпишете живущите и в общината......
Домоуправителя,как реагира ,не взима ли някакво отношение,защото той е човека ,който да следи за нередности свързани с входа?

# 18
  • Мнения: 483
За домоуправител е провъзгласен баща ми, защото така или иначе той оправя течовете, прави решетки, вика асансьорните техници, сменя крушки, брави, катинари и т.н Той човека хич не е конфликтен а с добро не може да се направи нищо. Няколко пъти се повдига въпроса на събрания, някой комшии негодуват, на жалба да подпишат не щат. Казват, че не искат неприятности!

# 19
  • Мнения: 483
Краставичка, Внашата община явно не е като във вашата. За кучетата звъняхми 100 пъти. Прехвърляха ни на 50 човека и накрая казаха да се обадим в екоравновесие, където ни обясниха, че кано ги вземат ще ги кастрират и маркират  и пак ще ги пуснат в същия район.
Днес снимах един ТИР ама беше толкова голям, че не се хвана на снимката  #Crazy
От днес наистина започвам да правя снимки и някой ден ще ги използвам!  Peace

# 20
  • Мнения: 388
ми за София става въпрос... но кучетата бяха наистина зли и се опитаха да нахапят 3-ма човека в рамките на 15-тина минути (и аз това го казах по телефона)... не знам къде сте звънели, но пробвайте на 9314160 (ако сте от София) - жената беше много разбрана... Ако и вашите кучета налитат на хора мисля че ще обърнат внимание...
Успех  Peace

# 21
  • Мнения: 483
ми за София става въпрос... но кучетата бяха наистина зли и се опитаха да нахапят 3-ма човека в рамките на 15-тина минути (и аз това го казах по телефона)... не знам къде сте звънели, но пробвайте на 9314160 (ако сте от София) - жената беше много разбрана... Ако и вашите кучета налитат на хора мисля че ще обърнат внимание...
Успех  Peace

За София става дума! Община Илинден, ж.к. Света Троица"  Peace
Ще прозвъня и този телефон! Мерси!
Благодарности и на всички, които взимат отношене и ми дават мнения, понякога дори това успокоява и зарежда с нови сили и търпение!   bouquet

# 22
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 695
Unknown_lady, до колкото разбирам този магазин го давате под наем целия вход. Тези които имате проблем с магазина, можете да изчакате да ви изтече договора (предполагам че е сключен за някакъв период, а не е безсрочен) и отказвате да се подпишете за следващия договор докато проблема не бъде оправен(това е обща собственост и без подпис от всички, съседите ви не могат да го дадат под наем)... и сключвате договора за година или две максимум, не повече, за да можете да ги държите на тръни че ако не се съобразяват ще им спрете договора. И им увеличете наема заради шума и неудобствата които ви причиняват - след като за съседите ви са толкова важни тези 60лв, значи ще се съгласят да вдигнат наема (пък току виж като им вдигнете наема сте ги изгонили Wink )

За съжаление наема им е безсрочен Sad На съседите не са им важни тези пари, те затова са и толкова малко, а им е важно, че магазина е до входа. Т.е., не се налага да се влачат торби от далече, удобно е за пазаруване. Винаги, когато забравиш нещо, можеш да притичаш по пантофи за минутка, т.к. постоянно е отворено и продават всичко. Затова и са навити да си продават там. Не отричам, че е удобно, но само да не живееш на ниския етаж над тях.  За съжаление, те пречат само на 3-4 семейства, на мен включително, които сме непосредствено до и над тях, другите апартаменти са с изложение, което е от другата страна на блока и там нищо не се вижда и чува. Затова и са против да ги махнем. Сега като се замисля, то проблема май не е чак толкова в магазина, колкото в съседите. Такъв непукизъм не съм виждала на друго място.

# 23
  • Мнения: 2 401
За съжаление нищо не можеш да направиш. Това е въпрос на култура и манталитет, а срещу всеобщата простотия не можеш да се бориш.

Ей такива, с такова мислене ми идва да ги изям с парцалите. Как така нищо не може да се направи? Каква култура, какви пет лева? Има си правила и закони.
Доколкото знам още преди няколко години забраниха магазини за хранителни стоки да се помещават в гаражи.

# 24
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Минзухар,зависи от височината на помещението....,но ако е от старите гаражи са го закъсали въпросните търговци. Simple Smile
Хората трябва да си търсят правата,какво е това едни негодуват ,но ще си мълчат Twisted Evil за да нямат неприятности,от кого и за какво....времето на мутрите отдавна мина........!?
Нямам обяснение..... newsm78

# 25
  • Мнения: 5 462
Минзухар,зависи от височината на помещението....,но ако е от старите гаражи са го закъсали въпросните търговци. Simple Smile
Tова за заварено положение важи ли , или не ???Тоест ако построено помещението примерно преди 10 години и не е с висок таван , може ли да се направи хранителен магазин ???

# 26
  • Мнения: 5 462
И изобщо къде може да се прочете какви са изискванията ???Една моя позната иска да предоврати отварянето на такъв магазин , точно поради горе изброените причини .В момента собствениците на въпросното помещение подготвят документи за смяна на предназначението от магазин за промишлени стоки в магазин за хранителни стоки .Помещенията не са с  нужната височина над3 метра .Дали ще им издадат нужните документи ???

# 27
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Има  определена височина ,според изискванията....,но точно колко вече нямам спомен.....
Няма значение кога е строен гаража ,ако отговаря на новите изисквания,може да се отвори хранителен магазин.

Определено не им е нужна височина над 3 метра.......,но не по ниска от около 2,70

# 28
  • Мнения: 5 462
Има  определена височина ,според изискванията....,но точно колко вече нямам спомен.....
Няма значение кога е строен гаража ,ако отговаря на новите изисквания,може да се отвори хранителен магазин.

Определено не им е нужна височина над 3 метра.......,но не по ниска около 2,70

Помощението не е гараж , но не е толкова голямо .Не е достатъчно високо обаче .

# 29
  • Мнения: 953
Ами решението на проблема ти не е никак сложно, в съседната кооперация направиха така и се спря с катеренето по тротоара и запушването на входове.
Просто пробиха дупки на края на тротоара, пъхнаха метални колове, бетонираха ги и ги оцветиха в ярки цветове.
Свикай събрание на входа, вземете решение и си сложете колчета.

Другият вариант е да купиш от огромните тежки саксии и са сложиш цветя пред входа като препречиш пътя на колите - хем ще е красиво. Саксиите трябва да са тежки за да не ги махат, може да ги бетониращ отдолу.

Общи условия

Активация на акаунт