Отговори
# 270
  • Мнения: 23
ДОБРО УТРО мами аз пак се събудих по никое време.пожелавам на всички един хубав и слънчев ден

# 271
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
 Добро утро мами! Аз малко късничко се усетих за БХС-то и ФМ. Днес ще си записвам час и се надявам да не ме пратят за септември-октомври. В Русе има някакъв "нов" апарат, е 4Д е, ама като за нас е ново. И всички бременелки, до 17г.с могат да се изследват безплатно. Съответно апарата е на седмица, така че нямам повод да ме е яд, че съм изтървала безплатното  Joy Надявам се и като за нов апарат, да не надуят цените, че вече сериозно мисля да отскоча до Тутракан.  Rolling Eyes След малко отивам при доки, да ми види ПКК, дано тия разминавания в показателите не са опасни за бебо и мен.
 Лек и спокоен ден  Hug

# 272
  • Мнения: 4 589
Добро утро и от мен,

да ви кажа, че нещо и аз не можах да спя. Ние нали планираме отпуска и аз съм се притеснила, че ще оставим апартамента за 10 дни без надзор и с тези обири, абе луда глава.

Та сутринта в 6ч. да ви кажа, че май усетих бебетата, този път по-дълго и ясно, като леко потупване, много се зарадвах.

За ФМ знам, че е хубаво в 12, 18-21 г.с и към 28 г.с. На мен кръв ми взимат всеки месец, както и урина и антитела. Аз кръв от вената нямам проблем да давам.

Това е от мен. Днес ще е натоварен ден, че много срещи ще имам, но още един ден и Хей Море Здравей.

Лек ден.

# 273
  • Мнения: 23
към по опитните мами- от снощи имам болки и придърпване ниско долу в дясно без да спрат и корема ми е напрегнат вече май започвам да се притеснявам ,пих нош па ,магнерич без успех. ако са контракции не може да ме боли и дърпа само полвината корем нали защото в ляво нямам никакви оплаквания или е някое старо срастване и аз не знам дано да не е нещо сериозно
  и друг път ме е предърпвало но за малко или с нарастване на бременност аще става по често и аз не знам

# 274
  • Мнения: 616
Добро утро  Hug

Геви много ти е хубав бебока, на едната снимка как се е подпрял все едно умува нещо важно  Joy Heart Eyes за снимки от екрана мисля ще ти е по-лесно с бутон Print Screen + Shift, ако те интересува ще ти обясня подробно  Peace

nikolina-pikolina и аз съм така като трябва да пътуваме много ми е притеснено .... въпреки СОТ-а пак ми е напрегнато  Thinking ама да не предизвикваме лоши мисли де, всичко ще е наред  Hug


bambi25 почивай си повече, може и да е от нарастването на матката нещо да притиска и за това да те боли. Ако е силно звънни на док да си по-спокойна  Hug

# 275
  • София
  • Мнения: 229
здравейте, мами!

накратко да се отчета за вчерашния преглед. доц. Томова много подробно огледа бебето и отново не откри никакви аномалии, с изключение на прословутите бъбречни легеенчета, които си стоят леко увеличени. дори този път бяха по 7мм. но пък тя изобщо не спрегна думата амниоцентеза или че това е маркер за Даун, дори каза, че не е необходимо да ходя и на още проследявания до края на бременността, а да се види едва след раждането, че и без това пренатално нищо не може да се лекува. аз все пак ще отида и на трета ФМ и без това имам записан час при Марков. госпожицата ни (тя беше третия лекар, който потвърждава, че ще имаме МОМИЧЕ) се оказа дългокрака (5 дни напред). таткото беше с мен този път и след като излязохме беше много доволен от прегледа, силно развълнуван и само се подсмихваше. той и преди не беше с претенции за пола на бебо, но явно изобщо не е разочарован, че ще е момиче. сега остава да смелим на порции новината за сестричка и да я поднесем внимателно и на баткото, че той по принцип каза, че може и да си имам бебе, ама само ако е момче Simple Smile

ами това е засега. благодаря на момичетата, които ме подкрепиха. сега съм доста по-спокойна от преди и се надявам аз и другите мами да нямаме проблеми до края.

тия дни ще кача и аз една снимка на бебка, макар и от преди 2 седмици Simple Smile


лек и успешен ден.

# 276
  • Мнения: 65
Kaк сте мамчета.Най накрая да се включа и аз,вчера нямах никакво време голяма разходка си направих.Вечерта пък мъжлето вдигна температура,че ме достраша да не се разболее но слава богу днес нищо му няма.
Много се радвам за  мамите с добрите резултати който толкова дълго чакахте   bouquet
Karacheviyska честита годишнина на патерици.Пожелавам ви да бъдете все така влюбени  и декември да се радвате на едно прекрасно бебче newsm32.
Добре дошли на новите мамчета  newsm51.
Лек ден на всички!

# 277
  • Мнения: 1 541
Здравейте, мили мами  Hug
Много се радвам на добрите новини  Hug   bouquet   bouquet
При мен нищо ново, имам много работа тези дни и не мога да се добера до форума  Sad В петък съм при доки, дано всичко е наред  Praynig
Елмина, аз мисля да ходя на ФМ само в 21 г.с. Peace

Целувки, кукли

# 278
  • София
  • Мнения: 438
Ето това са и двете колички
http://www.pegperego.com/page.php?sid=27b4f8dceefc0723ea7520ca4f … p;idf=08&cl=N
Аз предпочетох Уно-то пред Скей-та, защото цената е на половина, по-лека е с 5 кг, на скейта не ми харесва багажника, а уно-то има табличка за детето. Simple Smile

Мда, всеки взима нещо предвид  Grinning
На мен понеже ще ми се налага да я разнасям количката един етаж по стълби, та се спрях на Скейта, защото се разглабя много лесно - с едно щракване Simple Smile
Така ще мога да си я нося - коша и шасито отделно, без да е проблем, че на всяко излизане ще я разглабям Wink А иначе колкото и да тежи + бебето, ще е повече отколкото мога да вдигна, та така я измислих.
Отделно, че коша е един и се трансформира в зимен/летен. За багажника и по-точно размера му, да си призная това никога не съм го забелязвала в количките, аз винаги си ходя с гигантски чанти и някак такава ми е нагласата Wink

В общи линии в един магазин уморихме един консултант с нея - сглабяхме, разглабяхме, бутахме, носихме - закачхме и откачахаме кошове и столчета...  Laughing
По мои наблюдения (за съжаление) идеална количка няма, затова е важно да се ръководим основно дали това което сме харесали е здраво и дали ще ни е удобно на нас и бебчовците, които ще сме основните ползватели Wink

За венците - и аз имах лек проблем, но си направих профилактично почистване на зъбен камък преди около месец. И макар зъболекарката да каза, че почти нямам - оттогава всякакво кървене спря. Пртосто от бременността плаката се увеличава многократно и натрупването причинява различни проблеми... Ползвам електрическа четка за зъби и вода на Sensodyne, като много лека и щадяща. Може да посетите зъболекарите профилактично, да видите дали няма какво да се направи, евентуално почистване Wink




# 279
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 751
Добър ден и от мен!

След всичките притеснения покрай дете и свекърва неделя и понеделник аз днес съм наработа. Нещата се нормализираха и моите контракции спяха. Снощи бебо се поразмърда от събота небях го усещала, но да се надяваме, че е било само от притеснението. Мъжът ми го усети за първи път и беше много щастлив.  Mr. Green Сигурно половин час неспря да ме целува по корема и да му говори. Joy

пОЖЕЛАВАМ ВИ ЕДИН ХУБАВ И УСМИНАТ ДЕН!

# 280
  • Бургас
  • Мнения: 326
Чак сега ми остана време да чета.
Цюрих, на мен гинеколожката ми даде направление за кардиолог.Той ми направи ехокардиография и на мен и на бебчо. Каза, че всичко е наред и в норми за бременността. Питах го за хормона на щитовидната жлеза, защото ми е изследван преди 3 години и беше в норма, но човека каза, че от ехокардиографията се вижда всичко. Повече спокойствие просто, че приемам много емоционално всичко. Та моето сърцебиене е от нервички. Grinning Съвета ми е да минеш и ти един такъв преглед.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=265201&pid=6677306&lp=30 - качих си 3 снимки от 3Д-то миналата седмица в нашето албумче. Последните 3 снимки са, но незнам как да си ги прекръстя, че да се знае на кой са. Grinning На пъвата снимка е в лице, на втората в гръба и третата е на страни. Ама вашите като гледам са по-ясни. Grinning
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=317132.0 - това видяхте ли го.За нас дали се отнася?

# 281
  • София
  • Мнения: 3
Добро утро и от мен!

Току що се обадих за резултати от поредните кръвни изследвания- пак същото, да съм давала стерилна урина. Като припомних, че съм давала преди седмица и половина горе долу и е била ок- а, добре, ами значи то се и от влагалището (?!). С което разговорът приключи... Ама нищо не обяснавят тия лекари. Ще ходя на преглед в края на август и ще питам пак. Ама имам чувството, че думите трябва с ченгел да им ги вадя.

Poli, той и моят мъж вдигна температура в събота. Това май е вирусът, който обсъждахме тук преди време. Трае само един ден, ама е гадно-  повръщане, разстройство и температура. И аз се тревожех да неме зарази нещо, ама вс. е наред. пък да си ходя при нашите или той при майка си, не ми се искаше. На всичкото отгоре той в събота сутринта тръгна да пътува по работа за провинцията на някаква конференция и като му станало лошо, кошмар. Давай на обратно. Така се притесних. Обади ми се от една бензиностанция едвам приказващ с висока температура, че пътувал на обратно. Ама за един ден премина и в неделя беше добре. Дори гости идваха вкъщи.

приятен ден на всички пожелавам!

# 282
  • София
  • Мнения: 3
Бубабо,
моите снимки от 3 Д са още по-неясни, пък и ги имам само на хартия.  А твоите ми харесват Simple Smile Да ти е живо и здраво съкровището!

# 283
  • Мнения: 6 206

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=317132.0 - това видяхте ли го.За нас дали се отнася?

Да, отнася се...
За Пловдив - 5ти, в ДКЦ 1, ще бъдат и моите момичета... За съжаление аз няма да мога да отида, защото съм плътно вкъщи, но информацията е полезна за всички.

# 284

Общи условия

Активация на акаунт