Да отдадем дължимото...

  • 6 103
  • 143
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 759
...Сега и за друго се замислих - хората от Челопечене, като са поели риск да живеят до военен обект, защо не са си застраховали джамовете, ами аз сега трябва да ги платя сега, в лицето на човек плащащ местни данъци  и такси?...
                    Защото държавата носи отговорност за Челопечене сигурно. Когато съхне реколтата нищо не се плаща на земеделците - да са застраховали, държавата не е виновна, че не вали...
                    И да, България не е виновна за гурбетчиите. Аз поне не се сещам за държава, чието население не ходи да работи другаде. Къде по-масово, къде не... Държавата може да бъде виновна за бежанци по политически причини.

# 76
  • София
  • Мнения: 62 595
Добре, Имелда,

Така, както ги искаш нещата можеш да ги намериш в някаква степен в някоя развита във всяка гледна точка държава. Това, че хората нямат идея, че трябва да си застраховат имуществото си е техен проблем. Ако има нарушения от страна на някоя фирма, организация или институция се завежда иск и в другите държави така се прави.

Когато някой кореспондент отива в гореща точка е напълно наясно, че рисковете са големи и има право да откаже. Не вярвам някой работодател насила да накара някого да работи в чужбина.
Вече написах - гледате международни новини, четете история.

# 77
  • Мнения: 2 759
...Когато някой кореспондент отива в гореща точка е напълно наясно, че рисковете са големи и има право да откаже. Не вярвам някой работодател насила да накара някого да работи в чужбина. Вече написах - гледате международни новини, четете история.
                    Когато бях в друга държава и положението стана много зле политически си дойдох по най-бързия начин. Други избраха да останат.
                    И доколкото стана дума за сестрите ни - нали в началото държавата е искала да ги изтегли, но те са избрали да чакат някакви пари, не помня там кво беше... Но помня, че те избраха да останат... После ги арестуваха, и така...

# 78
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Кой ги прати тези медици там?
По чия воля те са заминали на работа в Либия/
Надали ако можеха да изкарват прилични пари с професията си тук щяха да отидат в либия...

всеки сам си оценява риска, който поема...
Какво направи държавата, за загиналите наши рейнджъри (по-точно за техните семейства)?
Дето казва рони - "най-красивия" гроб и погребение с почести. До тук.

Ама кой ги е пратил рейнджърите там? Всеки сам си е решил, къде да отиде.

Върнаха се живи и здрави сестрите. ОК. Какво съм длъжна аз да им плащам, щот' им се дощял гурбет?  Thinking
Пък и дим без огън няма.

# 79
  • Мнения: 1 858
Във предишната тема писах и пак ще го напиша. Никой не им е крив за това, което им се е случило. Държавата много даде и много направи... толкова колкото за никой друг неин гражданин в подобно положение. Аз ако бях на тяхно място щях да съм щастлива, че съм у дома жива и до колкото може здрава.  Щели да протестират... ми да протестират в България лесно няма!

# 80
  • Мнения: 528
Медиците трябваше да съдят държавата ни до дупка. Не знам защо и простиха.

# 81
  • Мнения: 2 759
Медиците трябваше да съдят държавата ни до дупка. Не знам защо и простиха.
                      А защо мислиш, че са? Аз очаквам дело в недалечно бъдеще.

# 82
  • София
  • Мнения: 62 595
.

Последна редакция: сб, 26 юли 2008, 01:10 от RadostinaHZ

# 83
  • Мнения: 419
Медиците са обикновени хора. Трагедии се случват постоянно. Големи, малки, непоправими. Не мисля, че има нужда да се изброяват. Държавата направи, каквото можа по техния казус. Друг е въпросът дали тази помощ е била навременна, адекватна и т.н. Резултатът е, че те се прибраха живи и здрави. И свободни.
Разбира се, че са травмирани. Не мисля че някой го оспорва.
Но не са национални герои.
Не мога да си обясня неистовото им желание постоянно да напомнят за присъствието си. Както казах/написах, те са обикновени хора.
Да са живи и здрави. Да се възстановят.И да спрат с претенциите.
Вярно е, че дълго време са били далеч от българската действителност. Ето, поживяха една година и не им харесва. Ми това е положението. Безработица, плащане на осигуровки, безперспективност.
Ако те сами не отворят нова страница от живота си, няма кой да го направи вместо тях.
(Цялата тази история много ми напомня за една моя позната, която от десет години е разведена, но още не е спряла да мрънка за травмите от развода си, затова колко много е бла-бла-бла, и е спряла някъде там, преди десет години. Бившият и съпруг обаче има ново семейство и продължи напред.Така че, всеки избира сам за себе си. Аз лично не обичам (да не кажа друга дума) мрънкащите.)

# 84
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
За съжаление държавата и управниците ни са такива .Вярно,много са преживели хората  дано никой не познае това ,което те са изпитали. Съжалявам ги , ако може държавата да им плати осигуровките  и  това е.Ама не виждам какво повече могат да искат.И аз имам проблеми , но сама се оправям ,държавата с нищо не ми помага

# 85
  • Мнения: 2 759
                     Тъй като този коментар остана след почистването на темата, ще те помоля да обясниш защо мислиш така?

# 86
  • Мнения: 677
Портокаловата, ше те замоля, да не се изживяваш като модератор на темата. И не всеки ти дължи обяснение за мнението си, различно от твоето. Като не вдяваш си е за твоя сметка. Можеш да вдигнеш очи и да погледнеш малко по-далеч от носът си. Или да се поставиш на мястото на тези, за които пишеш. Или на децата им. Или да дадеш линкове, какво толкова искат и какво те е възмутило. Щото аз не видях нещо подобно. Или да кажеш какво пък толкова те боли и какво си им дала.

# 87
  • Мнения: 2 759
Портокаловата, ше те замоля...
                     Никакъв коментар не мога да направя на поста ти, вероятно си ми твърде сложен.

# 88
  • Sofia
  • Мнения: 4 232
                     Тъй като този коментар остана след почистването на темата, ще те помоля да обясниш защо мислиш така?

Благодаря за поканата.
Но нужда от пояснение не намирам за наложителна. То се съдържа във вашите коментари, които ми е неприятно да дисектирам.


# 89
  • Мнения: 2 759
...нужда от пояснение не намирам за наложителна. То се съдържа във вашите коментари, които ми е неприятно да дисектирам.
                        По никакъв начин не си длъжна да го правиш. Просто имаш възможност да защитиш позицията си (важи за всеки и всяка позиция). Вярвам можеш. Както си решиш, все пак...

Общи условия

Активация на акаунт