Как родихте?

  • 26 594
  • 460
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 741
Секцио,заради по-тесен таз

# 31
  • Мнения: 1 266
Лекарят  предпочете да направи секцио,защото иначе трябваше да използва форцепс или вакуум.

До ден днешен никой не знае дали увреденото ми зрение не е от форцепса при раждането ми, защото иначе нямам фамилна обремененост  Sad

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Ускорено нормално раждане 2 дни преди термина с епидурална упойка и епизиотомия.
Други екстри  Mr. Green - система и спукване на околоплодния мехур.

# 33
  • Мнения: 5 370

Възможно е Simple Smile Колко време след изтичането на водите те оперираха?
Oколо 15-16 часа някъде, вечерта към 17 изтекоха, оперираха ме на другия ден някъде след 12.

# 34
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Предпоследния отговор "започна нормално , но завърши със секцио" не спада ли към  " секцио по спешност"?

Не задължително - да речем, че са два различни "сценария". Освен това от мед. гледна точка не съм убедена, че всяко раждане, което е запознало нормално, а е завършило със секцио, действително Е било с индикации за секцио по спешност. Затова ми се иска да диференцирам малко повече.

Мисля , че се води по спешност , защото раждането в повечето случаи е започнало доста преди това и за да направят секцио нещата не вървят на добре за майката или за бебето.Та поради тази причина мисля , че си е по спешност.
За анкетата да уточня , че маркирах секцио по спешност, като в моя случай си беше голяма спешност.

# 35
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Предпоследния отговор "започна нормално , но завърши със секцио" не спада ли към  " секцио по спешност"?

Не задължително - да речем, че са два различни "сценария". Освен това от мед. гледна точка не съм убедена, че всяко раждане, което е запознало нормално, а е завършило със секцио, действително Е било с индикации за секцио по спешност. Затова ми се иска да диференцирам малко повече.

Мисля , че се води по спешност , защото раждането в повечето случаи е започнало доста преди това и за да направят секцио нещата не вървят на добре за майката или за бебето.Та поради тази причина мисля , че си е по спешност.
За анкетата да уточня , че маркирах секцио по спешност, като в моя случай си беше голяма спешност.

Не съм съгласна! Нормално започнало раждане можеда завърши със секцио и без да се стигне до момента "спешност". Независимо как се нарича от медицинска гледна точка.

# 36
  • Мнения: 491
Секцио,заради по-тесен таз
И аз така

# 37
  • Мнения: 1 266
Мисля , че се води по спешност , защото раждането в повечето случаи е започнало доста преди това и за да направят секцио нещата не вървят на добре за майката или за бебето.Та поради тази причина мисля , че си е по спешност.
За анкетата да уточня , че маркирах секцио по спешност, като в моя случай си беше голяма спешност.

Понякога възниква спешна ситуация, но друг път - не. Затова съм дала две опции. Понякога просто се преценява, че секциото ще е по-щадящото родоразрешение за майката и/или плода - виж отговорите на Селин или erota.

# 38
  • България
  • Мнения: 181
Гласувах за планово секцио по мед. причини - макар че е силно казано планово - доктора го реши предния ден -  причини: голям плод (то аз не съм много малка ама...), и подвижна главичка. Родих девет дни преди термина. Страх ме бе да рискувам да чакам нормално раждане, а и щом докторът прецени така (защото кой по - добре от него ще знае кое е по добре за майката и за бебето) - не съм спорила с него. Не съжалявам. Всичко мина ОК е операцията и възстановяването.

# 39
  • Мнения: 4 753
Непланово секцио по медицински причини...  Crazy

# 40
  • Мнения: 662
Трябваше да е секцио по медицински причини, а родих секцио по спешност Laughing.

# 41
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Нормално,без никакви усложнения. Peace

# 42
  • Мнения: 1 065
Първото, преди 6 години, ускорено нормално с епизиотомия.
Второто, преди 7 месеца, исках да е същото, но без система и епизиотомия, без анестезия също. Не стана така обаче. Вдигах кръвно и ме приеха да го контролират и понеже бях близо до термин (3 дни преди него), се съгласих да предизвикаме раждането с хапче. Мислех си, че съм много подготвена с всякакви техники (представях си хубави работи, пълзях, кляках, бели денс танцувах  Laughing), бебето беше в оптимална позиция, но нещо разкритието не вървеше. Главата не се позиционираше и докторката каза, че и това, че съм много дебела също помага за това. Изтекоха ми междувременно водите с неприятен, кален цвят и взеха решение да оперират. Имах им огромно доверие и се съгласих. По- късно разбрах, че от самото начало сценария е бил предвидим, почти задължително приключвали така нещата. Жалко. Минало, дето казваше един телевизионен герой. За друг път ще си знам  Laughing.

# 43
  • Мнения: 298
Нормално раждане с епизиотомия.

# 44
  • Мнения: 2 807
Първо раждане - > нормално раждане с форцепс.
Главичката беше високо, балотираше над входа на таза, и когато тоновете започнаха да падат се наложи и спешната намеса.

Второ раждане - > Ускорено нормално раждане (система с окситоцин, спукване на околоплодния мехур) + епизиотомия и перинеотомия.

Трето раждане - > Предизвикано нормално раждане до 40 г.с. и отново епизиотомия и перинеотомия.


А как само се надявах, че всяко следващо раждане (при това с малка разлика във времето) ще е по-леко, по- безболезнено и с по-малко разкъсвания...
Може би четвъртото...  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт