Как родихте?

  • 26 598
  • 460
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 252
Родих нормално ускорено т.е със спукваме на мехура и система. Преносвах втори ден.

# 61
  • Мнения: 4 414
два пъти нормално, без упойки, без епизиотомии, без разкъсвания.  но затова пък и двата пъти с абсолютно ненужно ускоряване на раждането/с окситоцин/, което си течеше и без това. и двата пъти родих преждевременно.

Последна редакция: пт, 25 юли 2008, 09:02 от agneshka

# 62
  • Мнения: 9 814
Предизвикано нормално раждане, с поставяне на таблетка, след това окситоцин и спукване на околоплодния мехур+ епизотомия.

# 63
  • Мнения: 160
Много ми е мъчно че така мамите са манипулирани в Бг с този "тесен таз." Първо, аз живея в Азия и там жените са толкова малки че като забременеят стават като кукли невеляшки... и раждат нормално. Второ, през 60те в Америка също е имало бум на цекцио, та след хиляди проблеми конгреса на САЩ прави национално (федерално) разследване, при което се установяват един куп нередности, включително и че т. нар. "тесен таз"се появява веднаж на 2500 раждания и че  ЛЕКАРЯТ НЯМА КАК ДА ГО ПРЕДВИДИ, ДОКАТО ЖЕНАТА НЕ СЕ НАПЪНЕ МАЛКО. Аз раждах в Азия в една доста реномирана болница при лекар завършил в САЩ. Той чака бебето да се роди по естествен начин 2 седмици, при което имах оkcитоцин защото около-плодните води се бяха абсорбирали и Софи се роди цялата наакана.

Ще има много "тесни тазове," докато българите се образоваме здравно za da търсим лекари, които не приказват глупости и не искат само да си напълнят джоба... В резултат на това, в САЩ за добър лекар се смята този, чиито проценти цекцио са единична цифра (1% - 10%). Никога няма да забравя как моят лекар, облечен вече в хирургически дрехи, 2 часа преди операция проверяваше една шведка със седалищно дали не се е обърнало бебето от сутринта до обяд, че да няма секцио... и това е специалист по ГЕНИКОКОГИЧНА ХИРУРГИА. Който иска, с удоволствие ще му изпратя моята история. Не съм я публикувала в естествено, защото все още е само на английски. Все пак това е българска страница, и аз искам да уважа това...

# 64
  • Мнения: 1 266
lids law, макар че споделям доста от възгледите ти, нека да не подклаждаме спор. Аз наистина искам само грубо да се очертае някаква статистика, макар че тук не сме представителна извадка, но все пак... искам да видя цифри някакви - не "официалните", а цифрите от истинските истории на жените...

Ще се радваме да прочетем твоята история - мейлът на "Естествено" е estestveno@gmail.com Simple Smile

# 65
  • Мнения: 9 973
нормално с епизиотомия

# 66
  • София
  • Мнения: 618
Нормално, със система окситоцин, спукване на мехура, епизиотомия. Без упойка  Peace

# 67
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
При мен започна нормално , като ми го предизвикаха и завърши със секцио Peace

# 68
  • Варна
  • Мнения: 4 969
първото ми раждане започна нормално но завърши със секцио по спешност.Второто беше планово секцио заради първото секцио а и плацентата ми доста беше остаряла

# 69
  • Мнения: 5 393
Първа опция- планово секцио по медицински причини.

# 70
  • София
  • Мнения: 1 603
Ускорено нормално раждане (система с окситоцин, спукване на околоплодния мехур)

# 71
  • Мнения: 950
Аз бях секцио по спешност. Когато бях на преглед при доктора, който ме израждаше, ми изтекоха водите и те бяха много кални, направи си бяха кафеви. Той знаеше, че трябваше раждането да бъде нормално, но ме предупреди, че ако бебето глътне от тези води при раждането (макар че не винаги е така, но вероятността я има) ще се задуши и е по-сигурно секциото.

# 72
  • Мнения: 176
Аз преносих с 4 дни, но бебчо накрая реши все пак да си излезе сам. Раждането мина нормално, без упойка, но с епизиотомия за съжаление. Simple Smile

# 73
  • София
  • Мнения: 4 590
Планово секцио по медицински причини, планирано от предишния ден. Причини - тесен таз, едро бебе, преносване без никакви индикации за раждане... Не съжалявам, макар че бях настроена за нормално раждане. Peace

# 74
  • Мнения: 5 940
Нормално раждане с епизотомия.

Общи условия

Активация на акаунт