Майчинството - счетоводно - 11

  • 70 868
  • 1 054
  •   1
Отговори
# 810
  • Мнения: 3 835
друга майка , която е питала и са и казали , че е невъзможно. не е ли така?

така и предположих

# 811
  • Мнения: 3 835
а кого трябва да уведомя и ри кого да пусна молба

Сега видях за какво пишеш.
Добре, Ала-Бала изчерпателно ти е обяснила.

Какъв е сега проблема - че си напуснала мястото, откъдето получаваш майчинство ли?

# 812
  • Пловдив
  • Мнения: 757
Стики и Elfita много благодаря за отговоря !  bouquet

# 813
  • Мнения: 283
Здравейте!!!  bouquet
Някой има ли представа защо не са ми преведени все още майчинските newsm78, обикновено на 5-то, 6-то число са ми в каратата, а този месец ги няма Sad

Благодаря!!! Hug

# 814
  • Мнения: 430
а кого трябва да уведомя и ри кого да пусна молба

Сега видях за какво пишеш.
Добре, Ала-Бала изчерпателно ти е обяснила.

Какъв е сега проблема - че си напуснала мястото, откъдето получаваш майчинство ли?
Не не съм напуснала мястото ,може ли като детето ми посещава детска ясла пак да взимам 220 лева взимам майчинство от един а започна работа при съвсем друг работодател -въпросът ми е от нои да не си търсят след това парите ако вземам 220 лева де и някой трябва ли да уведомявам и да пиша молби?

# 815
  • Мнения: 3 835
Не, не може. Щом детето тръгне на ясла, си подаваш документите за промяна и вече получаваш 50% от обезщетението, т.е. 110лв.

# 816
  • Мнения: 4 209
Здравейте!!!  bouquet
Някой има ли представа защо не са ми преведени все още майчинските newsm78, обикновено на 5-то, 6-то число са ми в каратата, а този месец ги няма Sad

Благодаря!!! Hug


Пусни е-мейл на НОИ. На мен ми преведоха първия болничен на 2-ри септември.

# 817
  • Пловдив
  • Мнения: 685
Много съжалявам за всичко това, което ти се е случило! Добре че си оцеляла, надявам се да се възстановиш бързо!  Peace

Това, което са ти предложили е единият вариант.

Според мен обаче по-добре ще е майчинството да ползва съпругът ти или някой от вашите родители. Като ти ще си получаваш пари от болничния. Ето ти една подобна тема, всъщност най-съдържателно е третото мнение.
http://odit.info/?s=6&i=109559&f=668&p=1

също и НРВПО

Бързо оздравяване!  Heart Eyes
благодаря ти мила.....както винаги си супер мила и отзивчива,таткото няма как да ползва майчинството,сега е в полагаемия болничен да ме гледа,а после ще излезе в платен отпуск,за щастие има много дни и се надяваме да стигнат аз докато се възстановя,а баби и дядовци няма как-моите родители за жалост са починали,а неговите са пенсионери........ здраве да е дано аз се управя по бързо и пак да си ползвам майчинството като свършат болничните......
успех на всички и специални прегръдки за Стики Simple Smile

# 818
  • Мнения: 430
Не, не може. Щом детето тръгне на ясла, си подаваш документите за промяна и вече получаваш 50% от обезщетението, т.е. 110лв.
благодаря ти за отговора Стики -и като започвам работа ще подам документи за промяна но не знам при новия ли работодател където ще работя или от стария при който съм била по майчинство?

# 819
  • Мнения: 3 835
Много не съм наясно с документите.  Blush
Според мен при новия работодател.

# 820
  • Мнения: 3 835
благодаря ти мила.....както винаги си супер мила и отзивчива,таткото няма как да ползва майчинството,сега е в полагаемия болничен да ме гледа,а после ще излезе в платен отпуск,за щастие има много дни и се надяваме да стигнат аз докато се възстановя,а баби и дядовци няма как-моите родители за жалост са починали,а неговите са пенсионери........ здраве да е дано аз се управя по бързо и пак да си ползвам майчинството като свършат болничните......
успех на всички и специални прегръдки за Стики Simple Smile

Благодаря ти за милите думи!  bowuu   bouquet
Това, което сте замислили е най-подходящо в момента. Ако искаш като свърши платения на съпруга ти пак да обсъдим - очакват се промени и за бабите-пенсионерки, ако тя е навита да се грижи за детенце.

Бързо оздравяване и се пази!  Heart Eyes

# 821
  • Мнения: 12
Добър вечер,

Имам следния въпрос: синът ми навършва 2 годинки на 31.03.2009 г., а очаквам и второ бебче с термин 25.04.2009 г., така че ще изляза в нов болничен двадесет дни преди изтичането на отпуска за първото дете.
Какво се случва ако запиша малкия на ясла:
1. Длъжна съм да се върна на работа?
2. Ако се върна на работа и изляза в неплатен отпуск до новия болничен, то на каква база ще се изчисли обезщетението. което ще получавам за второто бебе?
или
3. Ако продължа да се грижа за сина си, т.е. не прекъсна опуска за гледането му до навършване на 2 г., отново въпросът ми е на каква база ще се изчислява новото обезщетение?

Предварително ви благодаря

# 822
  • Мнения: 617
Здравейте имам следния въпрос. След навършване на 9 месеца на детето, се изплаща като майчинство минималната работна заплата, но от тази сума отдържа ли се нещо защото вместо 220, аз получих 180лв. Може ли да ми обясни някой аз ли съм в грешка или те?

# 823
  • Варна
  • Мнения: 2 389
Обезщтението за отглеждане на дете до 2г е 220лв и няма удръжки върху тази сума. Работодателят внася здравна осигуровка, но тя не е за Ваша сметка.

# 824
  • Мнения: 2 131
Здравейте имам следния въпрос. След навършване на 9 месеца на детето, се изплаща като майчинство минималната работна заплата, но от тази сума отдържа ли се нещо защото вместо 220, аз получих 180лв. Може ли да ми обясни някой аз ли съм в грешка или те?
Да не би парите да не са за пълен месец?! Например, ако 315-те дни са изтекли в началото на месеца, а след това ти върви майчинството, то за дадения първи месец то няма да е пълната сума от 220 лв.

Общи условия

Активация на акаунт