ЛОШИ МИСЛИ, ЕНЕРГИЯ...ВЯРВАТЕ ЛИ В ТАКИВА НЕЩА?

  • 9 531
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Мисля, че има хора с лоша енергия и/или такива, които могат да ти вземат такава.Също така съм забелязала, че когато похваля моята бебка пред моя близка, точно след края на разговора ( обикновено се чуваме по няколко пъти седмично по телефона), детето прави обратното, на това, което е можела без усилие.И вече си спестявам споделянето за Маги.

Иначе, за възпитанието 'по английски" много се развеселих.Явни ти се пробутва еснафска измишльотина, но защо не реагираш, когато ти щипят бебето? Аз бих отбягвала контакт със подобна, почти 'кралска' особа.

# 16
  • София
  • Мнения: 7 191
Категорично не вярвам.
Просто децата са много емоционални, и улавят напрежението в нас, или в обстановката.
Но това далеч не може да се квалифицира като нещо свръхестествено.
Пък и всеки, дори и децата, имат дни, в които не са в добро благоразположение на духа.
Не сме киборги все пак.

# 17
  • Мнения: 4 053
Да, вярвам. Вярвам, че с мислите си човек понякога предизвиква лоши събития. Затова се старая да мисля положителни неща.

 Peace

# 18
  • Мнения: 5 940
Категорично не вярвам.
Просто децата са много емоционални, и улавят напрежението в нас, или в обстановката.
Но това далеч не може да се квалифицира като нещо свръхестествено.
Пък и всеки, дори и децата, имат дни, в които не са в добро благоразположение на духа.
Не сме киборги все пак.

Подкрепям това мнение. Описаният случай показва отражението на собственото ти настроение, изнервеност, напрежение, върху децата ти. Синът ми улавя всяка промяна в емоционалността ми безпогрешно още от няколкомесечен.
По принцип смятам, че хората са по-скоро добронамерени към децата, независимо чии. Лошото е, че понякога отношенията между родителите се пренасят и на отношенията към децата.
Вече ми е странна тази битка за различните типове възпитание. Човек в крайна сметка възпитава детето си според собствените си представи за човещина, според желания от него резултат.

# 19
  • Мнения: 164
не вярвам-като ученичка имах приятелка,която откровенно ми завиждаше винаги когато си купех нова дреха или някое момче ме сваля и то много си личеше всички го забелязваха,но не мисля че ми е навредила по какъвто и да е начин ,по скоро мисля,че ни е по лесно да си обясняваме някои лоши случки с лоша енергия

# 20
  • Мнения: 2 658
Аz май винаги съм била на "кантар" ,или по скоро скептична(но не бих се нахвърлила върху никой zаради убежденията му).Но със сигурност има някаква енергия или вибрации,или не zнам точно какво,с което някои хора са натоварени.И раzбира се,тя е положителна или отрицателна..Не мга точно да обясня какво имам предвид.Малко в повече са ми идвали винаги думи като "магии" или "уроки" ,но нещо има.
Същото се отнася и zа шестото чувство,което някои хора притежават.Че съществува съм убедена.

# 21
  • София
  • Мнения: 5 079
ДА! ВЯРВАМ!
Вярвам, че има хора, които могат да ни навредят с неособено - добре чувства и нескрит неприязън. Наречете го урочасване, омагьосване  Mr. Green, каквото щете. Вярвам.
Синът ми е повръщал на фонтан и е ревял все едно го колят след среща с такива хора. Той ми е най - голямото доказателство, че подобни гадости съществуват. Sick

# 22
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Вярвам , наистина има хора с лоши очи , с лоши мисли и т.н.
например има една жена , която непрекъснато урочасва дъщеря ми, така , че може би и в твоя случай е така

# 23
  • Мнения: 203
Попринцип мисля си че има нещо вярно в тия неща лошите мисли и очи, но все пак отбягвам да си обяснявам така странните събития  Wink...а наистина има нещо вярно че когато се похвалиш с нещо и то в повечето случеи се разваля  Thinking.

# 24
  • Мнения: 790
Аз принципно мисля по философски на нещата. Според е мен е важна мойта нагласа, и аз да съм позитивна. Вярвам, че ако аз мисля негативно, това може да ми повлияе на мен. Но, невярвам че друг може да ми влияе негативно само защото ми завижда или злобее. Всеки може да си завижда и да си злобее и аз не съм в състояние да го променя, но това което мога да направя е да си променя мойта нагласа към него. Тоест мога да се оставя да ме притеснява или да се абстрахирам.

# 25
  • Мнения: 2 142
Да, вярвам, че хората с мислите си могат да предизвикват определени събития. Аз съм много усмихнат и положтелен човек и се надявам, че с тази си същност успявам да неутрализирам донякъде лошите помисли на околните, но има хора, които буквално ме изпиват, като енергийни вампири. Имам една позната, която след общуването ми с нея винаги съм с главоболие, нервна и като парцал. Отначало не вярвах, но когато започна това да се повтаря, честно казано започнах да я отбягвам. Започнах и да внимавам на кого, каво казвам. В същото време имам една позната, която е много различна от мен, леко простовата, но много мил, сърдечен и лъчезарен човек. Много ми е приятно да общувам с нея и съм забелязала, че на нея, каквото и кажа става, че и по-добре от плановете ми... Много е странно, но сигурно на всички ви се е случвала да се запознаете с някой и още от самото начало нещо в него да ви отблъсква силно, няма какво да си кажете въпреки че имате много сходни интереси, а бе направо ви е противен, без нищо да ви е направил и в същото време друг да харесате от пръв поглед. Аз си го обяснявам само с енергиите които всеки от нас притежава и излъчва

# 26
  • Мнения: 389
Категорично не вярвам.
Просто децата са много емоционални, и улавят напрежението в нас, или в обстановката.
Но това далеч не може да се квалифицира като нещо свръхестествено.
Пък и всеки, дори и децата, имат дни, в които не са в добро благоразположение на духа.
Не сме киборги все пак.

 Peace

# 27
  • Мнения: 342
Има много озлобени хора, които успяват някак на подсъзнателно ниво да ни повлияят с отрицателна енергия. Незнам урочасване ли се нарича, или по друг начин.. Има толкова книги изписани за това..
Затова се усмихвам повече, а говоря по-малко Simple Smile пък и сякаш се усеща като има негативен човек около теб.. примерно когато ти самия не се чувстваш добре в неговата компания.

# 28
  • Мнения: 1 586
Вярвам да,и на мен ми се е случвало и то не веднъж,когато Хриси беше бебе се е случвало след среща с определени хора да реве по цяла нощ,когато той винаги си заспива и почти не се буди през ноща,това с гасенето на клечки и на нас помогна,хем аз хич не исках и не вярвах.........

# 29
  • Мнения: 3 929
Да, вярвам в тези неща. Затова не се хваля много, много, даже почти не се хваля с детето или с моите близки, за да не стане обратното. Или ако похваля детето си или със себе си, казвам "Пу, да не са му уроки!". Или пък след това казвам, че все пак не е идеален и че прави и бели и така.
Свекърва ми бае против уроки. Хвърля запалени кибритени клечки във вода и може да каже, дали човек/детето е урочасан. Когато детето е неспокойно, тя му мие очите с вода или му бае. Научила ме е и мен да го правя и наистина детето се успокоява след това.
Мен или мъжът ми, ако ни боли глава, тя пак ни бае и ако някой ни е урочасал, след това ни минава, а ако е друга причината - пие хапче. Звучи много бабешко и селско, но аз вярвам от опит.

Общи условия

Активация на акаунт