Лятна Канадска тема -28

  • 20 182
  • 295
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 274
Здравейте момичета,

аз се поизгубих нещо, но след като се прибрахме от БГ се местихме в нова къща и все не мога да стигна до компа.

Имам въпрос към Монреалките. Една моя приятелка скоро ще ражда и си търси количка и е разбрала ,че в Монреал имате голям магазин за детски колички. Вие чували  ли сте за такъв магазин и бихте ли ни ориентирали къде се намира . Предварително благодаря.

# 226
  • Мнения: 557
Ето тук: http://www.quinny.com/quinny/dealerlist.aspx
избери провинция Quebec и ще излезе списък с магазини в Quebec. Всички номера на телефони, които започват с 514 са в Монтреал.
Успех Wink

# 227
  • Мнения: 1 216
Момичета, предполагам сте чули за случаите на листериоза и заразените храни на Maple Leaf Foods.
Снощи погледнах списъка на храните, които се изтеглят от магазините- около 150 продукта са ConfusedНие също сме консумирали един от тях, а може и повече, защото те снабдяват и някои ресторанти.

Знам, че има много бременни момичета- нека да имат предвид и за по-лесно не консумирайте колбаси и меса без топлинна обработка. Най-застрашени са възрастните, бременните и бебетата и хората със слаба имунна система.
Умрелите досега по неофициални данни са 15, а официално министерството на здравеопазването казваше един човек, но щели да променят бройката.

Меко казано съм бясна, не стига, че боклучава храна, която я водят deli,  Close ами и слаб контрол.

Поздрави!

Ето и списъка, сигурно още ще го обновяват
http://www.canada.com/windsorstar/news/local/story.html?id=b5abf … 925c-7da9a29c03f7

Последна редакция: ср, 27 авг 2008, 18:58 от Г-жа Броненосец

# 228
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 888
Може би сте чули за намерените мъртви животни с болеста луда крава в провинция Албърта. Информацията е от близо 15 дни. Има върнати контейнери с месо от Мексико, поради тази причина. Не знам защо не е разгласено.

# 229
  • Мнения: 1 216
Може би сте чули за намерените мъртви животни с болеста луда крава в провинция Албърта. Информацията е от близо 15 дни. Има върнати контейнери с месо от Мексико, поради тази причина. Не знам защо не е разгласено.
Значи направо да спрем месото, то и без това свърши лятото сезонът на барбекюто и заваля дъждец при нас, скоро тревата ще е свежа зеленка- да я захрупаш направо  Whistling

# 230
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 888
Аз го спрях, без това си мисля, че е пълно със стероиди, иначе няма начин за няколко месеца да стават огромни кравите. А и си мисля, че тук контрола е много занижен.

# 231
  • Мнения: 557
Аз затова от 1 година насам приготвям всичкото ядене което ядем у нас.
Много работа е - децата вземат ядене за градината, мъжа ми за работа....обаче си струва усилията.
Знам всичко как е приготвено и много много рядко ядем нещо полуготово. Обикновено когато имаме гости и трябва да направя много храна за малко време.
Купуваме само органик храна, знаете ли органик месото дали може да е заразено? (То не е органик, ами grainfed и без антибиотици уж...ама пак е на Maple Leaf)
Защото месо яде само котката и сега взех за нея да се притеснявам, че тя яде сурово месо.
Засега обаче не е проявила проблем.

# 232
  • Мнения: 39
И аз щях да кажа това за магнезия. Че ако толкова те притесняват контракциите може да пиеш магнезий. Но толкова късно в бременността не мисля, че е добре. Предварителните контракции са си много хубаво нещо. Те подготвят тялото ти за раждането. Радвай им се Wink Така ще родиш много по-лесно и бързо.

Аз им се "радвам" от 17та седмица насам, и съм си "свикнала" с тях вече, и магнезий пих, но не забелязах да намаляват от това.  Ако наличието на подготвителни контракции има права пропорционална връзка с по- лесното раждане, бебо ще трябва да изхвъчи като тапа  Mr. Green
Благодаря още веднъж за успокоението  Heart Eyes
Прегледа минава по следния начин: кантарче, кръвно, опипване на корема, допиране на слушалка до корема за 2 сек точно, премерване с метърче икея, следва заключение "Beautiful!". Урина не са ми искали и аз не съм носила, следващия път ще им занеса .
За мен беше важно да разбера, че не съм пренебрегвана от лекаря, а такова е стандартното отношение и процедури.  

 Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover

Едит:
Сега видях, че ще писали за месото ...
Аз месо не ям, вегетарианка съм от много години, но вкъщи има няколко кръвожадни и те похапват. От няколко години месо за готвене се купува само от ферми, по-скъпо е, но разликата е очебийна, дори като го готвя мирише различно, а ядящите казват, че вкуса му е като на пържолите от детството ... 
Филета и салами взимаме само от етническите магазини, в нашия случай руски, вкуса и цената отново се отличават драстично ... Има и някой от саламите, които се внасят от Русия и Полша.
Може би е разумно временно да спре консумацията на месо, особенно такова под формата на бургери в заведенията ....

Последна редакция: ср, 27 авг 2008, 20:10 от B52

# 233
  • Мнения: 3 271
Да, изчетох подробно всичко и бях потресена. Фирмата е голяма, знам я повече от добре, не че взимаме техни неща, а и по късмет точно тези колбаси не сме ги яли, но не мога да повярвам, че в такава фирма няма достатъчен контрол.
Иначе за органик храните, ако няма контрол това, че са органик не виждам как ще спре такава зараза. А и термина органик е доста спорен както знаете. Та месата и мен ме притесняват от към хормони и т.н. Ако ви се говори, с удоволствие ще чета опита ви по тези теми.
Мислех, че в Канада мога да не ги мисля толкова много храните, колкото в БГ, а то какво излиза Sad
Много ми е криво тези дни покрай това.

# 234
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 888
То и аз приготвям храната от вкъщи, но все пак използвах и месо. Сега купувам единствено заек и морски неща. Мислех да пообиколя ферми за органи, но не съм убедена и там, че е чисто.

Преди време попаднах на една статия - световните изисквания за ограник е в продължение на години да не са използвани пестициди, докато ту е доста по-малък срока. А за grainfed  - класифицират ги като такива ако последния месец не са използвани пестициди или стероиди. Е благодаря - ами преди това нали са ги използвали.

Само за сравнение - внос на месо в България - 5 инспекции - 4 проби, една от които се съхранява 20 години, внос на месо в Канада - 1 инспекция. А за износа - никакъв контрол в Канада.

Друг пример Safеway  - в момента сменят всички етикети, защото има разлика между произведено в Канада и произход Канада, но са го разбрали след скандал с Китай.

# 235
  • Мнения: 3 271
Това за Safeway ме втрещи. Сега са го "разбрали" са, друг път  ooooh! Искаш да ми кажеш, че в БГ контрола е по-голям от тук?!?!? Лошо, мнооого лошо, като знам там какъв е  ooooh! Tired

# 236
  • Мнения: 1 216
Аз го спрях, без това си мисля, че е пълно със стероиди, иначе няма начин за няколко месеца да стават огромни кравите. А и си мисля, че тук контрола е много занижен.
Така е, да! Пилетата особено им помагат да растат не с часове, а с минути.
Хубаво, Титинка, щом имаш воля! Аз не съм много месоядна, но обичам точно смоукита, наденички- такива не много чисти и полезни меса.
А риба ядеш ли?

Escorial, и аз се старая, всеки ден готвя храна, супа - то е в нашата култура да приготвяме храна у дома и за гости и т.н, някои полуготови неща в картонена кутия харесва мъжа ми и взимаме, но рядко.

Но няма да си кривя душата- и салами купуваме редовно и най-вече наденички на скара лятото ядем често.

# 237
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 888
За Safeway важи за хлебопроизводството. Разбрали са го след международния скандал с Китай за отровния глутен ( глутен се използва в хлебопроизводството). Убедена съм , че контрола е по-голям в България все пак работя в тази сфера. Тук се разчита на честността на компаниите, но всичко е въпрос на пари.

Ще дам пример с една от компаниите, на които отблизо познавам дейността - сертификат ISO ( касаещ документооборота). Тези хора нямат наличен нито един документ, как са взели сертификата мога само да предполагам.

Г-жа Броненосец не си падам много по рибата, но се налага. Особенно след като откриха двоен холестерол на съпруга ми подбирам храната. Салами не обичам, но си купихме смокър и месо и риба си приготвяме пушено.(ползвам го вместо салам)

# 238
  • Мнения: 3 271
Titina, ако можеш да споделиш тогава от кои фирми да купуваме и какъв тип храни. Аз готвя пилешко и свинско, пазарувам най-вече от SaveOnFoods, че ни е най-близо, но тя май е местна верига. На кои органик може да се вярва и има смисъл да се дават пари?
Много ще ми е полезно, още се ориентирам. Ние салами не ядем толкова, взимаме бекон и шунка за сандвичи, понякога кренвирши като сме навън цял ден. Тези неща за предимно от Costco, тяхната си марка, Kirkland. Какво мислиш?

# 239
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 888
За Костко нямам идея, и ние купувахме от там месото и съпругът ми се оказа с двоен холестерол. Нямам идея кои са им доставчиците. Не знам дали имат фабрики Костко из Канада, или нещата се доставят от САЩ.
 Правих сърч из нета и намерих списък с всички органик ферми в района на Калгари ( след новината за лудата крава ще пропусна този вариант). Гледам доста хора си гледат зеленчуци в градината, тази година и аз пробвах , но лятото тук е твърде кратко а и започна късно, но поне краставици имам наше производство.
Миналата година се отказах от фермерските пазари - ами опаковките им навсякъде са едни и същи, а и мога да твърдя че корнишоните им бяха пълни с нитрати. Така че наистина и аз не знам, опитвам различни варианти, пробвам, търся решения. Гледам някой от българите тук си приготвят зимнина, но ние не ядем такива неща.

Общи условия

Активация на акаунт