Великобритания - тема 17-та, мигновена, но лятна

  • 35 206
  • 290
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2
Благодария AVE за отделеното време.NOMADIC немога да се пресаидиня поради ред причини за сужаление......... Sad

# 16
  • Мнения: 1 959
защо тогава тази от нин ми каза,че трябва...

Свиквай Ивче, тук обикновено ти си по-компетентна
от служителката, която уж трябва да ти помогне.
Слушай Ave, инфото  е точно и изчерпателно.

Мишолина- Hug за новата тема.

# 17
  • Мнения: 532
Здравейте момичета,

ако всичко върви нормално до няколко седмици цялото семейство трябва да сме на острова.Искам да ви попитам разни неща.

Освен преведено удостоверение за раждане трябва ли да превеждам здравния картон на детето(този,който стои при личната му лекарка)?Другото,което ме интересува е,ако в даден момент само аз и детето решим да се приберем в БГ за малко,там на място можем ли да изкараме документ,че таткото няма нищо против дечко да напуска страната?

Благодаря ви много
Поздрави   bouquet

# 18
  • Мнения: 823
jkaterina, можеш да вадиш пълномощно от тук. В Българското посолство издават документа и се плаща £22 на подпис, ако го искате за същия ден и £11 на подпис, ако ще си го вземете след 5 дни (такива бяха цените преди месец).

# 19
  • Мнения: 532
jkaterina, можеш да вадиш пълномощно от тук. В Българското посолство издават документа и се плаща £22 на подпис, ако го искате за същия ден и £11 на подпис, ако ще си го вземете след 5 дни (такива бяха цените преди месец).
О,значи все пак е по-добре от тук.Ние няма да сме в Лондон,тъй че ще ни излезе златно.
Благодаря  Hug

# 20
  • Лондон
  • Мнения: 56
Да се запиша и аз да следя новата тема...
Голяма жега днес... Така ми се иска да имаше едно моренце наблизо.

# 21
  • Мнения: 191
eya, още ли си две в едно бе пиле Whistling? Взех сериозно да следя как вървиш с бременността. Желая ти леко раждане ама от сърце. И на мене ми е много жега, но гледам да не се оплаквам, че така ги чаках тези топли дни. Днес малката се цамбурка с баща и в детския басеин, та милото да разбере че и тука е лято все пак. Умря си от кеф, пък аз като някоя стара баба седя отстрани и щракам с фотото. Жална картинка бях ви казвам Crossing Arms.
 Иначе моята бременност за сега върви нормално, милото ми бебче как ли ме търпи с тая луда кака дето ще си има. Направо ми взима акъла. Но да сме живи и здрави.
Исках и да кажа, че почти сме готови с детската стая, скоро ще пусна малко снимчици да изкажете по едно мнение Party.
 Хаиде сега ви казвам лека и отивам да прегърна любимата си възглавница smile3524.

# 22
  • Мнения: 56
 Здравейте и от мен.Наминавам набързо да ви поздравя с летните дни и после на разходка с малкото пумпи около реката!
Моята маймунка ме занимава 24/7!Не обича да спи, трудно заспива, и сама не и се стои,нито в кошарата, нито в плеймата...та си играем, храним се,гукаме, ау-каме, гушаме и тн.т. постоянно!След ядене си взима набързо дрямката за 10-15 мин и после е уникален кукоряк!НА кой ли се е метнало това дете, ние с баша и сме големи поспаланковци?!
eya, мила неостана!Пожелавам ти леко раждане и бързо като моето (2 часа).Крайно време е да го разкажа в темата Смешно ли е раждането...тогава хич не ми беше смешно, но сега като си спомня.... Laughing Crazy .Готова ли си с подготовката за бебчо?Ох като си спомня и аз последните седмици,ми действа носталгично...очаквах бебчо да се роди всеки момент, и накрая все пак ме изненада...имах високо кръвно и отидох да ми го проверат и взех, че родих!Пак се отплеснах, но в общи линии ти пожелавам много късмет и дано не страдаш много!
За моренцето..и на мен ми липсва.Преди два дни отидохме с големият пумпал в Брайтън, но студената вода ни намокри само табанчета...иначе си искарахме много весело, само двамата,романтика!Е изгоряхме и двамата на ред нек, ама ние сме си виновни!
lida, сигурно е весело у вас,а като се роди и бебока,голям купон ще ви чака.Бебчо ще спи ли в детската стая при кака си?
АниДжи, хайде покажи ги близнаците!Сигурно много са пораснали...Слушкат ли те?
Ето го мойто картофче, как бързо расте  и любимата и поза за съм-по коремче!

Успешна седмица на всички!

# 23
  • Мнения: 2
Здравейте на всички! Моля за извинение за това, че се появявам с въпрос... но засега нямам друг избор Simple Smile
Сключвам брак с великобританец и седмица след това се преселваме за минимум 6 месеца във Великобритания. За жалост хубавиците в ритуалната зала ме стреснаха с това, че трябва да приготвя огромна камара документи, за регистрацията на брака във Великобритания Sad Sad Sad
Моля, ако има някой, който вече има опит или ако някой може да ми даде каквато и да е информация относно това какво точно ще ми поискат в "кметството" когато отидем за регистрацията... Благодаря предварително...  Simple Smile

# 24
  • Мнения: 1 959
Ето ти линк където може да прочетеш за документите.Аз дойдох 2003 и ми трябваше виза документи/банкови извлечения за последните 6м.документи за къщата където живеехме сметки за газ,ток,вода и др/носихме в посолството в София за това че моя съпруг ще ме издържа и няма да подавам документи за соц.помощи.Тук на място не съм се регистрирала.Сега съм сигурна,че нещата са се променили затова прочети линка който съм ти копнала тук:
http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/ukresidency/eligibility/partne … wifecivilpartner/
Поздрави и успех с преместването

# 25
  • Мнения: 1 959
Eто ги и моите малки мишки

                                                                                                 

                                                                                                 

Последна редакция: пн, 28 юли 2008, 22:19 от aniji

# 26
  • Мнения: 2
Благодаря много за бързия отговор АниДжи! Отивам да чета и си сискам палци!
Поздрави на всички мами и на сладките бебоци!

# 27
  • Мнения: 948
Ей, напълнихте страницата с малки хубави мишки! Много пораснали, и на Аниджи и на Пумпалка. Кога мина това време!

===============
Не се оплаквайте от жегата, моля!!! Като беше студ преди две седмици да не беше по-хубаво! Тихо, да не докарате облаците пак...

# 28
  • Мнения: 276
  bouquet Здравейте на всички!
aniji , страхотни са малките. Моят малчуган е на две и половина и много се радва на форума. Не че нещо разбира, просто има картинки които го впечатляват (като аватара със скачащото на трамплин слонче) та днес забеляза твоите бебета и много се радва. Постоянно пита кога и той ще има братче  Thinking Много труден въпрос.

Прочетох писанията от последните седмици, защото не бях влизала отдавна. Имах ужасен грип и почти три седмици не можах да се възстановя.

slavomira , освен всичко изброено от aniji аз носех и трудова книжка както и доказателства за това, че ще сключваме брак. Като се замисля нямаше нищо конкретно описано когато аз кандидатствах, но колкото повече доказателства имаш толкова по-добре. Аз дори носех писма които сме си писали. Сега ситуацията е много по-различна и си мисля, че ще е формално интервюто. Като се замисля какво беше пак го преживявам. Няколко месеца през 2004 не издаваха никакви визи за българи и първата седмица след като отвориха отново аз кандидатствах за виза. За целият ден дадоха само три . Не можех да си намеря място от щастие когато разбрах , че документите ми са одобрени. Невероятен стрес, но в крайна сметка щом искате са сте заедно няма посолствата да ви разделят, така че welcome

Завиждам на всички, които почиват днес в това страхото време Hug

# 29
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
Здравейте на всички! Моля за извинение за това, че се появявам с въпрос... но засега нямам друг избор Simple Smile
Сключвам брак с великобританец и седмица след това се преселваме за минимум 6 месеца във Великобритания. За жалост хубавиците в ритуалната зала ме стреснаха с това, че трябва да приготвя огромна камара документи, за регистрацията на брака във Великобритания Sad Sad Sad
Моля, ако има някой, който вече има опит или ако някой може да ми даде каквато и да е информация относно това какво точно ще ми поискат в "кметството" когато отидем за регистрацията... Благодаря предварително...  Simple Smile

Би ли ми казала какво точно те интересува?
1. Да регистрираш брака в кметството , тук в УК.

2. Да имаш право да работиш?

3. Или просто какво трябва да направиш по принцип...?

В Общи линии от БГ ще ти трябва акта за брак, преведен, легализиран в нашето Мин на външните работи и задължително с апостил.
В кметството тук мисляч,е ще искат и актове за раждане , следователно , твоя също преведен и легализиран.

ако искаш да работиш вече трябва да подадеш апликация за синя карта,която ще ти даде свободен достъп до пазара на труда. там вече ще искат доказателства,.че брака не е с цел,а е истински..

Общи условия

Активация на акаунт