Еднакво ли се обиЧат децата?

  • 5 220
  • 72
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 496
Не съм съгласна, че обичаме децата си защото са наша плът и кръв. Има много майки, които изоставят децата си - те обичат ли ги? Хората пък, които осиновяват деца, ги обичат, въпреки че не са тяхна плът и кръв.



Исках да кажа, че щом две /три, .../ деца са наша плът и кръв би трябвало да бъдат еднакво обичани. Нали са излезли от една утроба.


Аз харесвам всички деца. Но обичам със сърцето си само моите. Ако осиновя дете ще го обичам също със сърцето си, защото ще го чувствам свое.

Права е мама Цоцоланка! Вниманието на моменти е различно/обусловено от нуждите на някое от децата/, но обичта винаги е еднаква.




# 16
  • Разград
  • Мнения: 2 102
И аз мисля, че децата се обичат еднакво. Е, аз се карам на големия почти всеки ден за нещо обаче не означава, че го обичам по-малко.

# 17
  • Мнения: 770
Разбира се! Изобщо няма място за съмнение Peace

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Убедена съм, че и второто си дете ще обичам толкова силно, колкото сина ми. Не съм се замисляла за обратното, защото то за мен е немислимо.
Относно това, че се срещат семейства, в които е видно, че предпочитанията са повече към едното дете, то лично по мои наблюдения това е само от страна на бащата, но не и от страна на майката. Една майка не може да обича децата си по различен начин, просто защото тя е Майка.

Последна редакция: пт, 25 юли 2008, 23:38 от riri_tol

# 19
  • Мнения: 11 004
Децата са отделни личности с различни характери. Нормално е да ги чувстваме и обичаме по различен начин, но задължително еднакво силно. Heart Eyes

# 20
  • Мнения: 2 131
Убедена съм, че и второто си дете ще обичам толкова силно, колкото сина ми. Не съм се замисляла за обратното, защото то за мен е немислимо.
На абсолютно същото мнение съм. Ако имам щастието да родя поне  Wink още едно дете абсолютно съм убедена, че ще го обичам също толкова много, колкото и Алекс.

# 21
  • София
  • Мнения: 62 595
Да, без съмнение ги обичам еднакво силно.

Последна редакция: сб, 26 юли 2008, 01:06 от RadostinaHZ

# 22
  • Мнения: 2 757
И трите ги обичам еднакво. Друг е въпросът, че може да си изразявам обичта различно в зависимост как ме предразположи детето.  Също съм казвала, че Ева ми е слабост, но това далеч не означава, че я обичам повече от другите. Просто тя показва повече привързаност и е по-миличка, затова по-често си я гушкам.

# 23
  • Мнения: 121
Децата са отделни личности с различни характери. Нормално е да ги чувстваме и обичаме по различен начин, но задължително еднакво силно. Heart Eyes

 Peace
 
Да!Еднакво силно ги обичам и двамата.
Но не мога да си представя да гушкам и люшкам почти 9-годишният си син целодневно като че ли е бебе Laughing
Нито мога да си представя как мога да се мушна в леглото на 3-месечното си бебе преди да заспи и просто да  го гушна и да си помълчим за лека нощ Joy Joy Joy
Така че аз ги обичам и им давам своята  любов според техните разбирания и потребности, но винаги еднакво силно!

# 24
  • София
  • Мнения: 62 595
Дори да родя още 10 деца пак ще ги обичам еднакво. Само не зная как ще ги отгледам.

# 25
  • Канада
  • Мнения: 494
Ей този въпрос ме тормози от известно време.Живот и здраве скоро второто бебче ще е с нас и все си мисля,може ли и второто да се обича както първото......Сигурно,когато го видя и гушна,нещата ще си дойдат на мястото,но  сега все още ми е много странно.....Определено искам да обичам и двете си деца еднакво и те да  усещат  обичта ми еднакво,защото не искам едното да страда за сметка на другото.
Нашата разлика с брат ми е 7 и половина години  и много ясно си спомням,колко ми беше ужасно,че майка ми е постоянно заета с бебето,а аз понеже вече бях доста самостоятелна,оставах все на заден план.Да си призная даже,ходих да питам леля ми,дали не съм осиновена.....
Естествено,всичко беше временно и като поотрасна брат ми,никога не съм чувствала някакво раделение,което да правят родителите ми между нас,но спомена за онова време ясно си стои в съзнанието ми.Тъкмо по този начин не искам да се чувстват моите деца-живот и здраве.....

# 26
  • София
  • Мнения: 39 764
И аз съм чувала подобни твърдения. Това, че едното дете е по-предпочитано или е по-обичано, защото е по-малкото.
Преди да родя се притеснявах дали ще обичам Алекс колкото Дияна.
Сега вече не се притеснявам за това. Обичам си и двете дечица еднакво.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Децата са отделни личности с различни характери. Нормално е да ги чувстваме и обичаме по различен начин, но задължително еднакво силно. Heart Eyes

 Peace

# 28
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
нещо като да обичаш повече майка си или баща си.  Crazy
Не си деля децата, както и родителите.
По-близка съм с майка ми (типично по женски). И може би ще съм по-близка със сина ми. Не знам... времето ще покаже... Дано да греша и да съм еднакво близка и с 2те си деца.

# 29
  • Мнения: 63
Когато бях бременна с второто си дете, казвах на мъжа си, че не мога да си представя че ще обичам друго дете по същия силен начин, както обичам първото. Да, ама животът ме опроверга. Обичам си и двете деца, еднакво силно, единствената разлика е че правим различни неща когато сме заедно.

Общи условия

Активация на акаунт