МНОГОДЕТНИ МАМИ 39

  • 20 301
  • 344
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 035
Здравейте майчета Hug,
Много ми е приятно да се запознаем Maminka Heart Eyes

Дива ирландска пешеходка, на път съм ти като се връщаш от Турция ...ще те чакам с локума

 Praynig Praynig Praynig
Здравейте,момичета.Днес и утре се нуждая от вашата морална подкрепа и здраво стиснати палци.Не става въпрос за бебо,а за баща ми.Налага се да му се направи тежка тазобедрена операция,а той е с няколко инсулта,начална форма на паркинсон,епилепсия и незнам какво още.Ако лекарите се съгласят да го оперират въобще се молете с мен сърцето му да издържи и операцията да е успешна.

Пиги®, много ти се е събрало  spokoЖелая ти много сили , за да се справиш с това изпитание .От все сърце се моля инжекциите да помогнат и операцията да се размине  Praynig Не пренебрегвай и своя проблем ,последиците са сериозни ...нали вече минахме по този път

pepena, погали тумбака .И като отворих  дума за тумбаци , имаме ли бебе?

JuliS, много сме далеко , иначе веднага бих се кандидатирала за местото ...то с такава шефка  Heart Eyes, а пък аз съм много добра ученичка  Mr. Green

Теди , много си добричка.аз такава грешка не бих простила Naughty

Искрено съжалявам,че не можах да се видя със всички ви.
И аз.....

Момичета , вече трети ден сърцето ми се къса .Ивана и Бояна плачат и не искат в детската градинка ....От вечерта се пазарят ....вечер , мисля че са заспали , а те викат по някое време  " Нали утре няма да ходя? " Sad
Госпожите пък казват , че бързо се успокояват сутрин и няма през деня проблеми , но аз нали ги оставям ревящи и с протегнати към мен ръчички .....дано скоро свикнат , че иначе ще полудея от мъка

# 271
  • Мнения: 1 470
Тъщичке напълно те разбирам!И моят Преслав се скъсва да реве вече трети ден...оп,тоест от десетина дни,но преди това плачеше в яслата,и беше почнал да се напишква-явно баща му му липсваше...Но сега е от смяната на обстановката,нали и ние от ясла минахме в ДГ...Гадна работа...Вчера четох тук тема за"До колко сме жестоки,и дали ни е вродено по принцип...",е това е жестокост!Но трябва да се израсте,да стане самостоятелен,силен мъж...Като говорехме за сила,днес моичкият отупал всички подред,включително и някакви батковци,та утре щяли да ми се оплакват госпожите,каза лелката която ни го предаде следобяда Embarassed...Питам го защо?!Пък той-ТАКА...

Наде може би наистина ще е хубаво да се запознаят,но кога?!От вчера няколко съседа ме питат-На почивка ли бяхте?!Не сме ви виждали тези дни...-А аз отговарям-Не сте ни виждали защото се скапахме от работа... CrazyЕ тази събота и неделя,ако не ни мине котка път,ще отидем някъде...Обещахме си го... Crazy

Лучия Praynig Praynig Praynig

Маминке добре си ни се завърнала!!!  bouquetОтчет къде,защо и как...Ти си знаеш Wink

Пешеходке купила съм на мъжо голям куфар,та може ли да се възползвам от него,и да ме вземете като багаж Wink...Приятно изкарване!!!И много поздрави на Директора!!!

Майчета,приятна ви вечер!!!

# 272
  • Мнения: 3 740
Здравейте, здравейте!  Hug

Колко се радвам да се върна при вас, нямате си представа!

Изчетох само последната страница и се почувствах, сякаш съм се прибрала вкъщи и всяко от децата ме дърпа за ръкава - кой с добри новини, кой с лоши, но на всекиго искам да отговоря, защото всеки е най-важен...

Теди, не разбрах какво е станало с Мони, ще се върна назад да прочета, но е голямо облекчение, че вече си е вкъщи! Специални прегръдки за нея, тя ми е голяма слабост...

Пиги, лучия, стискам палци за бързо оздравяване! Време е лошият период да свърши!

Джулка, твоите работници вярно луда те направиха. Ама то е, защото ти личи, че прекършване нямаш. Изпитанията идват при този, който е в състояние да ги понесе. Не че е голямо успокоение...

Маминка, как ти се радвам! Ще има още повече ведрост и творчески пориви в темата, щом ти се върна!

Шапчице, тебе не те мисля, ти си винаги във вихъра на танца. Страхотно е, че и партньорът ти (в танцовата двойка, имам предвид Simple Smile) е на същата вълна.

Тъщичке, не ги жали толкова маймунките. Обикновено драмите са, докато излезеш от вратата. Пък и като са двете заедно, си дават кураж (и за рева, и за игрите  Wink).

Цоцоланке, пусни една напомнянка, когато наближи събитието! И линкче, за работещите, плийз! Всички искаме да гледаме и да се гордеем!

Пешеходке, пак клеветиш човека!

габи, отчет в слово и картини! Чакаме!

Ние се прибрахме най-после. Бяхме през юли на язовир "Широка поляна" в Родопите. Прекрасно. Абсолютно различно, космическо място. Никъде не се чувствам толкова добре, колкото там. Децата се държаха, както си трябва - вижда се, че вече са големи и можеш да си почиваш с тях, а не да ги обгрижваш непрекъснато. То, като се замисля, вече не ми е мястото в тази тема, защото, формално погледнато, съм майка на две деца и двама пълнолетни. ooooh! Обаче аз нямам намерение да напускам - ще си пазя мястото в темата по давност, заварено положение, пристрастеност и защото сърцето ми е тук!
Упс, извинете за лирическото отклонение.  Embarassed
През август пътувахме "по следите на симсона". Преди... (хм, няма да кажа колко  Thinking) години, когато все още с мъжа ми бяхме просто гаджета, ходихме с мотопед симсон до ГДР (айде-е, издадох се колко отдавна е било  Simple Smile) - 5 000 км на пърпоретка, която бръмчи с максимум 50 км/ч. Спяхме в палатка, ядяхме, каквото падне, но беше страхотно! Та сега натоварихме челядта (без каката, тя остана да работи, горкичката) и обиколихме по приблизително същите места - Сърбия, Унгария, Словакия, Чехия, Германия - е, и поразширихме малко: Австрия, Словения и по Далматинското крайбрежие на Хърватска слязохме до Дубровник, та се прибрахме през Босна и Херцеговина. Много, много хубаво пътуване: хем си припомнихме неща от младостта, хем ги показахме на децата (и дори им беше интересно), хем видяхме много нови неща, хем "сплотихме редиците" - в такова дълго пътуване и принудително прекарване по 24 часа заедно има много време за разговори, изясняване на позиции и понятия, сверяване на часовниците и от двете страни. Много съм доволна.

Сега вече съм на линия, макар че работата - като след отпуска - е много, но все пак...
Я да ви питам нещо. Утре ще участвам в пресконференция за новия семеен кодекс и там най-спорният въпрос е за регистрирането на фактическите съжителства. Та искам да попитам тези от вас, които живеят с партньора си без брак, биха ли регистрирали съжителството си в общината и защо?

За срещичка - с две ръце съм за! Хайде всеки да си каже, кога му е по-удобно - през седмицата или в събота и неделя?


# 273
  • Мнения: 392
Здравейте от морето!!!
Само да не си помислите, че си почивам особено... ако не беше един спешен проект, хич и нямаше да съм на компютъра. Освен това мъжът ми си счупи рамото една седмица преди да заминем, така че сега и него го гледам. Макар че се старае момчето, опитва се да върши повече от възможното, но на мен пак ми е трудно.
Задачата с много деца на море ние я решихме тази година в апартамента на една приятелка на майка ми, в затворен комплекс от къщички с басейн и градина. Ама аз пак си въздишам по съседния къмпинг... За мен истинската почивка е не луксът в хотел или апартамент, а безгрижието на живота на открито!
Поздрави на всички, много късмет и само хубави емоции Heart Eyes
Друг път ще пускам снимки и подробен отчет от вилно селище Каприз, залива Атлиман, Малко Търново и Беглик Таш (това са местата, където сме били до сега)

# 274
  • София
  • Мнения: 1 677
Еха,Маминка се завърна,Председателката също  Hug Hug Hug Добре сте си дошли!Очакваме следващите да се включат  Wink

Аз за срещичка съм също ЗА.Можем да се видим другата седмица някъде,докато децата още на се на училище.

# 275
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
И аз съм за срещата Hug

Теди искам да те питам нещо на Скайп,но не се улучваме Wink

Лусия,стискам палци с татко ти всичко да е наред,имай вяра в лекарите,съгласят ли се да го оперират значи,че разчитат на добри изход от операцията Peace

Джулка,много е кофти така,след две годишно обучение,ужас,няма ли начин да ги вържеш с поне петгодишен договор newsm78

Маминка,приятно ми е да се запознаем Hug Операцията при мене си е направо неотложна,а сега се случи така,че останах на заден план без да искам.

# 276
  • София
  • Мнения: 1 677
Здравейте пак! Simple Smile

Ето малко снимки от морето тази година. Wink
http://picasaweb.google.bg/pepi.vasilev/08#

Малко са, но засега толкоз.  Simple Smile Sunglasses

# 277
  • Мнения: 3 326
lucia, стискам със всички сили - надеждата да ви крепи и стопля!

Пешеходке, и ний сме намислили да ходим в Турция края на месеца, ама да видим, дали и тоя път няма да се разминем с желанието си . Вие къде по-точно ще ходите, щото аз много искам в Истанбул да оплакна очи.

Наде, отиваме на турската ривиера, с цел - ТЕ да оплакнат очи ... по мен....

Дива ирландска пешеходка, на път съм ти като се връщаш от Турция ...ще те чакам с локума

Тъще, ще летим - няма спирка при вас, пък и надали ще се върна, както вече писах.

Ей, Председателката се счупи от разходки - направо зеленея по краищата! А снимчици нещо...
Наслуки, едно повече, едно по малко (дете имам предвид) ... кво му се плашиш - не е като да не си свикнала!
Срещичка - ок, ама ако може преди обед или привечер...
На 10-и не мога имаме Родителска...

Помните ли ...имаше една Златоперка тука...та вчера я видях (след като цяло лято я гоня за среща). Даже имах честта да ми повери 2 красиви моми на отглеждане. Директора е предупреден, че на леглото му е спала русалка ... и това ако не е поличба... ама той нещо се прави на "ни чул, ни видял". С две думи имате много здраве от Перката, бори училището яко и хабер си няма за нас... хъм... ще видим тая работа!

# 278
  • Мнения: 3 479
Среща ли? Кой каза среща? Party

Теди, кога сте били на Албена? Ние бяхме от 10ти до 20ти август.

Стискам палци на всички майки с премеждия и неприятности бързо да ги отминават и забравят Hug

Добре дошла на Маминка, Председателката и мен bowuu За бой съм, ама нали съм слабост на Цоцоланка минавам между капките ... засега!

При нас новото е, че Пепи си счупи пръст на лявата ръка и сега е в гипс до 19ти септември. Обаче не е късметлия, защото си е левичар Close
Мати от понеделник е на детската градина. Тръгна с голям ентусиазъм, който трая до вчера. Днес вече мрънкаше да не ходи.
Криси скоро ще стане ученик и той, обаче още не съм го докарала до никъде с организацията Embarassed, защото трябва да ходи и на логопед и разни други неща Embarassed

# 279
  • Мнения: 1 744
Аз съм за среща в детски клуб събота или неделя, или вечер към 18,00/макар че съм на работа до тогава, но се надявам да се измъкна по-рано/. От 16септ.и аз съм ученичка - записвам курсове по английски, след работно време, и програмата ми става фул. Та дано се видим преди това. Peace

# 280
  • Мнения: 2 807
Здравейте, мами!  Hug

Дива ирландска пешеходке, и аз си мисля, че децата ти не се чувстват по този начин  Hug
Много пъти обаче съм се замисляла как наистина изглеждаме ние отстрани и как в очите на децата си  Wink

А за предпазителите - и аз си мисля така да ги оборудвам  Simple Smile, въпреки че е много рано за това още, кой знае колко пъти ше си сменя мнението до тогава  Crazy

lucia, какво стана с баща ти?
Назначиха ли ден за операция?
Дано всичко е наред  Praynig

nadiaeuro, тедивас, Червена Шапчице, Кабо Алма, *Галя*, а и всички други, благодаря за милото посрещане!  Hug

Червената Шапчице, отчета по-късно може ли?  Wink
Тъкмо реших, че ще ми се размине (мама Цоцоланка не я виждам) и ти се сещаш...  Blush  Hug

Тъща 3, Пиги®, и на мен ми е приятно да се запознаем, благодаря ви Hug  Hug

Пиги®, щом наистина операцията трябва да се направи, опитай се да не отлагаш...

тедивас, нямам време да разгледам снимките сега, но знам, че са прекрасни, а хората на тях - още повече  Hug



Мами, има ли някоя от вас, на която детенцето ще тръгва за първи път на градина?
Дани и евентуално Ива ще тръгват от 15 септември, но на мен сърцето и душата ми са така стегнати... май моята адаптация ще е най-продължителна и трудна  Confused

И ако може да ми помогнете да взема решение - все още везната ми се накланя (въпреки, че е натежала повече на едната страна)...
Става въпрос за Данито и Ива, които досега не са били на ясла/градина...

В началото на тази година мислех да записвам само Дани, регистрирах в системата и Ивето обаче, т.к. за Дани нямаше свободни места (т.е. да ползвам и предимството на вече приет брат/сестра в същата градина).
Нея я приеха, в последствие и Дани (с малко премеждия да е в същата градина).
Междувременно обаче Ива изяви желание и тя "като кака" да ходи на градина - не мислех тя да отива, т.к. така или иначе съм у дома с Мони, искаше ми се да е малко по-голяма, въпреки че и сега, на 3г.6м., не е малка... 
Избрах да тръгнат от най-крайната възможна дата - в градината са решили, че ще приемат децата по 4-5 през няколко дни, за да може да им се обърне повече внимание в първите дни, което е добре обмислено...

Това, за което все още се чудя е дали и двамата да са в централата - градината има централа и филиал, като сградите не са далече една от друга.
Сега Ива е записана във филиала, Дани - в централата, но директорката ми каза, че ако искам веднага може да прехвърли Ива в централата, за да са заедно...
Чудя се, защото двамата (и Мони с тях, де) никога не са се отделяли един от друг, в същото време почти не са се отделяли от мен (и баща им), а и на ясли/градини не са ходили - как ли ще се чувства Ива, когато сутрин влизат в различни стаи, още повече, когато вижда брат й в двора на градината и не може да играе с него (всяка група си имала различно място з аигра и не се смесват, докато са навън), и когато след играта навън трябва да се разделят и да не обядва с него, а по-късно и да не спят заедно (иначе мисля да си ги взимам на обяд, докато те сами решат и се почувстват готови да спят в градината)...
Попитах и директорката за това как ще е по-малко стресиращо и уместно за децата (все пак е педагог с дългогодишен опит в тази сфера), тя се замисли и не можа да ми отговори...
Утре съм на среща с нея, пак ще я попитам...

Кабо Алма, тедивас, вие като мами на по 4 броя, малки и големи, какво ще ме посъветвате?

Иначе централата е по-добре обзаведена от филиала - материалната база обаче не ме интересува - за мен са важни преподавателите, а по предварителни проучвания са много добри и в двете групи - на Ива и Дани, и на двете места - централа и филиал.
Двора обаче на филиала ми харесва повече - не е чак толкова голям, колкото другият (където няма нито едно дърво), но е по-сенчест, което ми харесва...

Не знам дали описах ясно и пресъздадох точно и разбираемо това, кеото в момента най-много ме вълнува/притеснява (децата играят около мен в момента), но се надявам да сте ме разбрали и да ме посъветвате нещо от личен опит...

Надявам се да споделите мненията си...


Ще се включа по-късно пак - като заспят децата...


Лек, спорен и усмихнат ден на всички - малки и големи! Hug

Последна редакция: чт, 04 сеп 2008, 12:33 от Maminka

# 281
  • Мнения: 178
Здравей Maminka, големите ми деца тръгнаха на детска от 1 септември, като  Александра е в първа група и също като вас не се е делила  от мен. Батко и е в трета група и са разделени. Първите два дни всичко беше наред-отиваше с желание и си я взимах с усмивка. Обаче от вчера вече не иска да ходи и сутрин плаче. Снощи  също плака преди да си легне, сутринта отново. На мен лично ми е много мъчно и го изживявам за втори път. Макар, че са в една детска градина,  през деня изобщо не се виждат.  Тя е по-затворено дете по принцип и ми е притеснено за адптацията и. Вчера разбрах, че е била жадна цял ден и не си е поискала водичка. Едни такива са ми тревогите около нея. Та това, което исках да ти кажа като мое мнение, че е по-добре двете дечица да са заедно. Ако моите бяха, тя щеше да се чувства по-сигурна и нямаше да се чувства сама. Ако можеш да ги събереш, ще им е по-добре и на двамата. Това е моето мнение, пожелавам ти успех и дано решението ти да бъде правилно. Колко е трудно да бъдем родители Sad

# 282
  • Мнения: 1 744
Маминка, и аз имам същите притеснения като теб, заради това че каката ще е на едната площадка, а близнаците на другата. И представям си как ще искат да отидат при нея, пък няма да ги пускат.
На мен точно това ми е останало като спомен от личния ми престой в детската градина на тяхната възраст: как брат ми , който е по-малък идваше при мен на площадката , или аз при него, общо взето все се търсехме, а лелките ни се караха и все ни разделяха, което не знам доколко е правилно при братя и сестри и дали се практикува все още.
Но и аз мисля, че е по-добре дечицата да си са заедно.
Като си спомня какво реване беше, когато Вики тръгна на ясла, и тя ревеше, и аз ревях, не ми се мисли сега какво ще бъде. Ама какво да се прави. Почти нямаме избор.  В другите страни насърчават майките да си гледат децата повече време, тук - пак наопаки.

# 283
  • Мнения: 2 807
suziS и nadiaeuro, благодаря ви за отговорите!  Hug Hug

suziS, а колко са големи дечицата ти?- (да не губя време да ги търся на 1-ва страница  Blush)
А мъничката защо плаче? Казва ли, обяснява ли нещо?
По батко си тъгува ли или...

А баткото как се адаптира?
Пита ли защо не е заедно със сестричката си?
И той е за първи път на градина, нали? (аз така разбрах newsm78)



Ива и Дани също ще бъдат така, ако реша и двамата да са в централата - Ива -> 1-ва група там, Дани -> 3-та.
Площадките в двора са разпределени по възрасти и групи, доколкото съм запозната и най-вероятно не разрешават смесването на децата от различните групи, за да могат по-лесно да ги наблюдават и контролират...
И само като си представя как Ивето ще гледа Дани и няма да могат да си играят заедно, както досега са свикнали - сърцето ми се къса  Sad

Иначе съм я подготвила и казала, че е много вероятно (просто защото аз не съм решила още дали да са заедно) по-малките човечета да са в една сграда (т.е. филиала), а по-големите в друга (т.е. централата), което естествено не е така и ми е много съвестно, че я лъжа  Confused
Тя обаче казва, че иска в градината на бати...

Иначе това, че за мен ще е малко по-трудно оставянето и взимането им на обяд, а в последствие и след следобедният им сън не ме интересува - искам те да са по-добре, а не за мен да е по-удобно...


nadiaeuro, а в моята детска градина (в провинцията), където нещата пак са така - всички на двора играят заедно...
Аз пък си спомням как, когато братчето ми тръгна на градина, мен ме сваляха в неговата група, защото ме търсило, но... дали сега и в тази ДГ практикуват така, не знам... За това утре ще попитам...

На мен ми се струва, че близнаците няма да се усетят чак толкова, защото ще са си двамата... Дано!
Ще чакам да споделиш как е при вас, когато тръгнат...


Ива (а също и Дани) е много добро, тихо, контактно и общително дете, но в същото време определено знае какво иска, и колкото и да е силна духом (за възрастта си) е също и много чувствителна и ранима...
За сега само с ентусиазъм говори за детската градина (който според мен ще изчезне след тръгването й, дано не съм права все пак), но ако нещо там я притеснява, не й хареса, накара я да се почувства дискомфортно, веднага ще реши, че няма да ходи там...
Това също не е проблем, т.к. аз и без това искам да си я гледам у дома, но с тази нова програма за кандидатстване просто няма как да пазя мястото й в градината...



Охх, ще чакам пак/още да споделите...
До после!  Hug

# 284
  • Мнения: 2 022
Ето ни и нас. Най-после се завърнахме от почивката. Много сме доволни, изкарахме прекрасно. Мястото беше много хубаво - един хотел близо до село Килифарево, на 15 км. от Велико Търново. Природата е чудесна, тихо и спокойно е, хотелчето е ново и удобно, имаше 2 басейна - голям и детски. Големите деца по цял ден бяха в басейните, а на Поли й пълнехме лодката с вода от чешмата и я топлехме на слънце. Никой не успя да се разболее! Какво по-хубаво от това?! Ето и малко снимков материал: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=281602  Паролата е 2008.

Днес е една "велика дата" - Поли стана на 5 месеца и започнахме захранването. Ето как.  Wink



Опа! Май излъгах, че не сме се захранвали досега.  Embarassed  Това брои ли се за захранване?



Maminka, наистина в детските градини не разрешават децата от различните групи да се смесват на площадките - хем за да ги наглеждат по-лесно, хем за да не си омесват много вирусите (макар че според мен това не е гаранция). Ако смяташ, че на Ива ще й е по-трудно да свикне, като вижда непрекъснато брат си, а не я пускат при него, по-добре я остави във филиала. А обяснението, че едната градина е за по-големи деца, е доста удобно и подходящо, нищо че не е съвсем вярно. Уверена съм, че ще успееш да вземеш най-доброто решение за дечицата си. А и те са много по-приспособими, отколкото ние можем да си представим. Успех!

Мишимади, как е адашката? Послушно бебче ли е? Как я приеха другите дечица?

Честито бебче и на Mariam777 !

Lucia, дано всичко мине успешно Praynig

Пиги, стискам палци и на теб.

Последна редакция: чт, 04 сеп 2008, 15:29 от Пролетната Фея

Общи условия

Активация на акаунт