Отговори
  • Мнения: 95
Здравейте! Принуждавам се да пиша темата, тъй като вече за втори път служителка на бг пощи се свързва с мен по телефона за лично предаване на поръчана от мен пратка. Проблемът е, че жената е от другия край на града, идва в моя край много рано сутрин и когато не ми е удобно да се срещнем. Към 10 часа вече и е късно и ми се налага видиш ли аз като клиент да изминавам 20 км до дома и и обратно само и само да си получа пратката инак е невъзможно да си я взема. Много пъти съм я питала и твърдо съм заявявала, че желая пратките ми да се получават в близкия за мен клон на бг пощи, но "това било невъзможно" ....

Откога бг пощи плащат на служители, които дори адекватно не могат да доставят пратките си и абсолютно възпрепятстват тяхното получаване? Пратките ми са важни, но не мога да хвърча на мои разноски защото една мързелива служителка не може да се стегне и да ги донесе поне до квартала, в който живея. Няма възможност? Ами да ги остави в клона тогава, какъв е проблема. Аз като паля колата всеки път в забележете - удобно за нея време на мен тоя разход кой ще ми го възстанови?

Пиша тук за съвет, защото има огромен шанс отново да ми забутат пратката или да я счупят щом от бг пощите така неглижирано ги връчват на служители да си ги разнасят и то без мое съгласие. Къде мога да подам оплакване или жалба, така че да задържа моите пратки в офиса им тук в моя квартал? В интернет не ми излизат актуални телефонни номера. За град Шумен става въпрос.

# 1
  • Мнения: X
Плащайте на куриер и не се занимавайте с изнудвачи.

# 2
  • Мнения: 95
Не мога да платя на куриер. Пратките са китайски от алиекспрес и идват направо с бг пощи. До миналата година си ги получавах в клона им в моя квартал когато ми е удобно, но в последно време са се отпуснали тотално и са си наели малоумница, която две думи на кръст не може да обели. Търся спешно решение, практите ми в момента са си в служителката. Желая изобщо да не достигат до нея, а да си остават в колона им. Как мога да изисквам това от бг пощи?

# 3
  • Мнения: 12 115
Телефоните на всички пощенски станции се намират лесно с Гугъл. Звъннете и се оплачете. И аз не искам да се разкарвам до пощата за едно препоръчано писмо, но отдавна не ми ги носят, само предварително написано известие, да отида да си го получа на гише.

# 4
  • Мнения: 95
Телефоните са стационарни и не дават връзка, поне двата които пробвах за моя град. Имейлите, които са си оставили са невалидни

# 5
  • Мнения: X
Преди няколко години, когато пазарувах от алито, след като ми вдигаха вече прекалено много пъти кръвното от местния клон, питах в Централна поща и ми отговориха, че можело в Алито да задам данни и адрес "до поискване", тогава пратките не ходели никъде пратките и си чакали получателя. Аз не се реших да пробвам обаче.

# 6
  • Мнения: 1 386
Пробвайте да отидете на място в офиса и да обясните. Предполагам, че ще могат да ви кажат какво може да се направи.

# 7
  • Мнения: 95
Ще опитам това, благодаря!

# 8
  • Мнения: 12 115
Естествено, че ще бъдат стационарни телефоните, обикновено вдигат. Щом звънят и ви дават сигнал, актуални са.

# 9
  • България
  • Мнения: 6 209
Скрит текст:
Здравейте! Принуждавам се да пиша темата, тъй като вече за втори път служителка на бг пощи се свързва с мен по телефона за лично предаване на поръчана от мен пратка. Проблемът е, че жената е от другия край на града, идва в моя край много рано сутрин и когато не ми е удобно да се срещнем. Към 10 часа вече и е късно и ми се налага видиш ли аз като клиент да изминавам 20 км до дома и и обратно само и само да си получа пратката инак е невъзможно да си я взема. Много пъти съм я питала и твърдо съм заявявала, че желая пратките ми да се получават в близкия за мен клон на бг пощи, но "това било невъзможно" ....

Откога бг пощи плащат на служители, които дори адекватно не могат да доставят пратките си и абсолютно възпрепятстват тяхното получаване? Пратките ми са важни, но не мога да хвърча на мои разноски защото една мързелива служителка не може да се стегне и да ги донесе поне до квартала, в който живея. Няма възможност? Ами да ги остави в клона тогава, какъв е проблема. Аз като паля колата всеки път в забележете - удобно за нея време на мен тоя разход кой ще ми го възстанови?

Пиша тук за съвет, защото има огромен шанс отново да ми забутат пратката или да я счупят щом от бг пощите така неглижирано ги връчват на служители да си ги разнасят и то без мое съгласие. Къде мога да подам оплакване или жалба, така че да задържа моите пратки в офиса им тук в моя квартал? В интернет не ми излизат актуални телефонни номера. За град Шумен става въпрос.
Предполагам, че пратките са дългите номера само от цифри?
Моите вече пристигат с М&БМ и също ги получавам от тяхна служителка.
Пак става дума за Шумен и засега ме устройва, защото жената живее близо до нас, а офиса на МБМ е на много неприятно място, почти извън града.
И аз предпочитам пощите, защото мога да си взема пратката в течение на 20 дни, в удобно за мен време.
А сега се случва тъкмо да замина нанякъде и да пристигне пратка. Sad.

# 10
  • Мнения: 95
Актуални са може би, просто няма кой да вдигне. И да, звънях в работно време преди 17 часа. Да, пратките са само с цифри, от обикновените са не могат да се проследяват. За съжаление не мога да избирам с какво да ми идват пратките когато правя поръчката ... Много гадно го направиха, никак не ми е удобно да ми се звъни и лично да ходя чак в кв Тракия, а аз съм от Дивдядово - щом сте от Шумен, значи знаете за какво разстояние говоря, докато клона тук е доста по-удобен. Досега проблеми с бг пощи не съм имала, но явно сега е момента!

# 11
  • България
  • Мнения: 6 209
Моите са с проследяване - Али стандарт.
Ако служителката, от която взимате пратките живее в блока до Трънчев, значи и Вашите пратки пристигат с М&БМ.

# 12
  • ☀️София / London🌂
  • Мнения: 3 431
Като вариант мога да предложа да помолите някоя баба от блока срещу някой лев да ви приема пратките от въпросната. Тя ви се обажда по телефона, кажете ей сега майка ми ще я вземе след което звъните на бабата.
Български пощи телефони не вдигат, отидете да се оплачете на място.

# 13
  • Мнения: 2 895
Попринцип винаги е трябвало да ги доставят до вратата, но ги мързи, а и нямат персонал, затова са го направили това с взимането от клон. Но това с вземането от другия край на града и от дома ѝ е много необичайно. Би трябвало да тръгват от най-близкия клон. Възможно е да не става въпрос за Български пощи, а за тези M&BM или express one, които от скоро доставят пратките с AliExpress Standard delivery и някак си успяват да са по-зле и от пощите. Имате късмет, че не ви губят пратките.

# 14
  • Мнения: 12 115
M&BM или express one нямат общо с Български пощи. С тях оправия няма.

Общи условия

Активация на акаунт