МНОГОДЕТНИ МАМИ 39

  • 20 245
  • 344
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 1 677
Пиги,опитай днес да ме потърсиш по скайпа,т.к. Пепи не си е у дома и компа е свободен.  Wink

Маминка,и моя Анди ще тръгва на градина тези дни и аз съм доста притеснена.Той по принцип е общителен,но и много чувтвителен.Искрено се надявам да имаме някое познато дете в групата,че покрай него да се забаламосва и да не му е много мъчно.И моите деца не са се делили досега от нас и не знам....дано всичко да е наред  Praynig Praynig Praynig Аз ако бях на твое място щях да ги пусна на едно и също място и да говоря с госпожите да не им забраняват да са заедно ,когато са навън,поне докато посвикнат.После ще си намерят други дечица за игра и ще си стоят в групата (надявам се  Laughing ).

Галче,на Албена бяхме от 6 до 15 август.Как не сме се срещнали!?Много ме е яд  ooooh! За друг път ще координираме нещата по-добре.

Кабо Алма,какво стана на пресконференцията?

Наде,много учиш,мила!

Феичке,голяма сладурана е Поли!

На всички сладурковци,които ще тръгват на ясли и градини и на техните майки,пожелавам мноооооооооого здрави нерви и по-малко сълзи!  Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug

# 286
  • Мнения: 2 807
Пролетна Фея, и аз си мисля, че за децата ми, особено за Ива,ще е по-добре да са разделени...
Съпругът ми обаче, както и много наши приятели, не мислят така, с което определено ме затрудняват да взема окончателното си решение  Confused

Пролетна Фея, ако само е помирисвала бирата - не се брои  Laughing


тедивас, дано детенце се адаптира бързо и безболезнено  Praynig

Аз открих и запознах Ивето и Дани с дечица от групите, в които ще са, но пак си се притеснявам...
Майчини тревоги...


Семейните снимки и на двете ви са страхотни - прекрасни малки и големи сладурковци!  Heart Eyes

# 287
  • Мнения: 178

Дани тръгна на градина също от първа група и се адаптира много трудно/затова казах, че го изживявам за втори път/ макар, че имаше познати дечица и неговото най-добро приятелче беше в същата група. И двамата са много привързани към мен и им става мъчно. На Али предполагам, че и е трудно защото е сама, няма ме мен, няма го брат и макар и да са в една сграда. Днес си я взех усмихната,но.... вдигна температура. Ще си почине утре и се надявам да не е нещо сериозно. Няма хрема, кашлица или нещо видимо.  Трудна работа е с тези детски градини, винаги най-много са ме притеснявали тези вируси и разболявания. Миналата учебна година Дани за цялото време едва ли му се събира 1 месец ходене. Ходеше 2-3 дни после 2 месеца вкъщи, защото тримата един след друг изкарваха вируса и гледах много, много де не ходи за да пазим основно бебето. Ще видим как ще бъде тази година, но не започва обнадеждаващо.

# 288
  • София
  • Мнения: 3 119
Maminka, моите дечица имат четири години разлика и се засякоха за една година в една и съща детска градина- баткото беше вече предучилищна, а дъщеря ми- в яслата. И аз се чудех дали малката няма да иска да ходи на площадката при батко си, но на двора сякаш бяха в различни светове- тя беше изцяло погълната от игрите и от своето пространство. Така че не се знае отсега как ще реагират дечицата ти, като са разделени....Ако са заедно, това може да затрудни адаптацията им и контактите им с останалите деца, защото има вероятност да се "слепят" един за друг и да ограничат общуването си с останалите от групата. Настрой се позитивно, наложи си да си спокойна и уверена, че ще са в добри ръце, опитай се да овладееш страховете си- така ще внушиш и на тях, че това, което става, е добро и хубаво, и ще им помогнеш по-бързо да свикнат.  Peace

Искаше ми се да отговоря и на останалите постинги, но съм адски разсеяна, не мога да се съсредоточа.....бебето ужасно натиска надолу и ме боли..... Cry хем ми се иска вече да се отърва от корема, хем ми е притеснено и ме е страх....знаете как е.... Wink

# 289
  • Мнения: 3 740
Маминка, моите породени синковци (Бобо и Сашко) се засякоха в ДГ в последователни групи. Не им разрешаваха да се събират на двора, въпреки че изрично помолих за това. Но, да си кажа правичката, бързо свикнаха с това правило и не сме имали особени проблеми. Според мен е добре децата да са в една сграда, въпреки че ще са в различни групи - все пак мисълта, че другият е наблизо, е някак успокоителна. Но ти по-добре си ги познаваш. Моите поне се чувстваха по-добре заедно. Отначало, когато Бобо беше в Горна баня, а Сашко в кварталната градина, Бобо изживя дълбока криза, явно се е чувствал отхвърлен (те нали и спяха там три вечери в седмицата). Това му се отрази много зле, с години лекувахме раните. Мисля си, че ако са на едно място, ще се чувстват по-равнопоставени, някакси - добро или лошо, за двамата е едно и също. Но ти си знаеш най-добре.

Теди, пресконференцията мина... горе-долу. Всъщност успях да кажа, че най-важното е децата да бъдат защитени, а регистрацията на фактическо съпружеско съжителство не им осигурява тази защита, защото при евентуална раздяла на родителите не е решен въпросът с родителските права, издръжката, имуществените отношения между родителите - все въпроси, които се уреждат при един развод, когато има брак. Другото, което е важно, е държавата да поеме ангажимент по отношение на медиаторството при семейни кризи - било конфликти между партньорите, било между родители и деца - да не се тича веднага в съда, защото обикновено това завършва с разрушаване на отношенията, а да има форми на семейно консултиране, които да помагат за разрешаване на конфликтите и укрепване на семейството. Не знама вие какво мислите по въпроса. Важно ми е да ви чуя.

суиткидс мама, ама ти си много напред с материала вече!  Hug Аз докато метлосвам, вие вършите важната работа!

# 290
  • София
  • Мнения: 203
Здравейте мами!
Надявам се всички да сте си изкарали добре лятната ваканция !!! Аз я изкарах в преместване , ремонт и съжителство със свекървата !...

# 291
  • София
  • Мнения: 203
Маминка , аз мисля ,че трябва първо да отидеш в детската градина и да говориш с госпожите и да прецениш на место нещата . Нали знаеш - ти чуй много съвети , но направи това  , което ти чувстваш  и решиш !От една страна връзката между децата е най - важна  за живота им , но ако пък  ще се изнервят от това ,че не са заедно е кофти ! Като са заедно ще разчитат едно на друго , ще могат да се защитават и ще бъдат сила !Другите ще знаят и няма да посмеят да ги тормозат !В класът на средната има момиче с батко с 1 година по -голям . Тя определено има по -  голяма сигурност , по- голямо самочувствие  и смелост да командва другите ! Никой не смее да я закача , защото знаят , че има батко .Приятелка е с неговите приятели , а си има и свои !А той е по - отговорен  и се грижи за нея , като свиква с това от малък !
А отделно , ако почерпиш госпожите , не вярвам да ти откажат каквото ги помолиш !!!
   Успех!

# 292
  • София
  • Мнения: 203
Кабо Алма  тази екскурзия е била направо фантастична!Стана ми хубаво като си ви представих ! Къде най - много им хареса на децата и какво ?
    Преди време с една моя приятелка обсъждахме един проблем и мисля , че трябва да    се  вдигне шум и да се реши !!! За съжаление тогава никой не му обърна  внимание  в темата , но се надявам сега да не е така !Тогава писах :
    На никого не го пожелавам  , но е важен проблем и може да сполети  всяка от нас  и нашите деца!!! 
 Във вестник “ 24 часа “ от 19 . 05 .  2008 г. пише :
   “За да купи дом, българинът се е трудил 14 години. И то в теоретичния случай, ако е успявал да спести цялата си заплата. Среден доход за толкова време е бил необходим, за да се купи жилище през 2007 г.  През  2000-ата за покупка на жилище на българина са били необходими 7 годишни средни заплати.”
При евентуален развод и подялба на жилище , законът отрежда независимо колко деца имате и на каква възраст са те , единият да изплати  кеш в 6 месечен срок след приключване на  делбеното дело половината от пазарната стойност на имота ! /Справка – промяна в ГПК 99г. / Проблема е ,  че ако 2000 г.един средно голям апартамент беше около 30 000 долара /50 000лв./, то днес е 100 000 евро /200 000 лв ./ ! Ако не сте в състояние да почнете да изплащате  тази колосална сума като и да  отглеждате  децата на ваши разноски , държавата и закона ви изпращат на улицата с 1 , 2  , 3 или повече деца ! И  никакво непълнолетие не ви пази – за разлика от предни години ! Ако се откажете от жилището , получавате  половината пари  , с които не можете да си купите и гарсониера !Не знам как при това положение държавата ще интегрира децата от сиропиталищата в обществото , ако трябва да  приема нови от разпадналите се семейства.Защото част от  деца отиват там [/b] , след като майката не може да си плати оставащата част от семейното жилище  и едновременно с това да посреща  необходимите за издръжка разходи! Бързата процедура за приключване на брака и съжителството според новият семеен кодекс - добре ,край на безконечните и унизителни бракоразводни процеси , обаче не се казва какво ще се случи с децата от тези разпаднали се бракове – къде ще живеят и кой ще ги изхранва ! Не е тайна , че при определяне на издръжката в съда “ родители “ с хиляди левове месечен доход декларират , че получават минимална работна заплата !Проблема е особено сериозен за семейства с 2 или повече деца , които остават при единият родител и го натоварват с непосилни за него разходи .
При материята за уреждане взаимоотношенията между длъжник – кредитор в момента има едно изискване за несеквестируем минимум , който предполага от длъжника и неговото семейство да не може да се  вземе жилището му  , ако имат по 25 кв.м. на член !Не могат да се изземват 1 телевизор , 1 печка и т. н.Но при подялба на семейното имущество – може !!!Следователно държавата те  оставя да съществуваш и  отглеждаш децата си в домът им , дължейки на чужд човек , но не и когато това е бившата ти половинка !
Ето това е днешната “ защита “ на интересите на българските деца , осигурена им от Държава и закон  , във времето  в което всички се надяваме и очакваме възраждането на Българската нация .
Мисля ,че трябва да вземем отношение по този проблем !  Държавните институции , общината и други организации  имат  програми за  закрила на децата  , но  те не засягат този проблем!Доколкото зная се подготвя нов Семеен кодекс , сега е момента да  го решим !


Тогава говорихме и за това , че с  регистрацията на фактическо съпружеско съжителство
се узаконяват и любовниците и техните деца !!!Но с тази материя не съм добре запозната и само нахвърлям идеи !

Последна редакция: пт, 05 сеп 2008, 03:57 от titico

# 293
  • София
  • Мнения: 203
Пиша така на порции , защото съм с мъж ми на работата му и не знам кога ще ми каже да си тръгваме ...Пък и му помагам!!!Дано няма проблеми да си постоя още !Разбира се , че излезе проблем докато писах и сега се надявам да го реши бързо !  PraynigТака ми е домъчняло за вашето оптимистично усещане за нещата и обич към децата !

   sweetkids_mama  добре ,  че вече отминават жегите ! Леко раждане !!!
   Пролетната Фея  , радвам се , че сте изкарали добре и спокойно !Явно и захранването е безпроблемно !Пожелавам ти все така !!!  family
   
  Галче , надявам се  Пепи да посреща трудностите като мъж  и да зарасне пръстчето правилно !А Криси  как е ?Мати като е с приятели и ще му се ходи на детска!
   
   Пиги , много проблеми  Praynig Дано са ти добри докторите и всичко да е безпроблемно !
Как е седмокласникът ?Ще ходите ли на частни уроци ?Къде мисли да кандидатства ?Нашта математичка на нищо не ги научи и се надявам да я сменят ,а българичката е добра  , но ще ни учат пак неуки студенти !!!??? #2gunfire Който не ходи на уроци по мат. има 3 !А уроците са скъпи !
   Тедивас  , дано ти е и добра учителката да  приобщи Анди и да си намери добри приятелчета !
Всички други се надявам да видя в някое китно кътче !Кога и къде ще бъде срещата ?
Ще ходим да поспим , че съвсем укъсняхме !До скоро!

   

Последна редакция: пт, 05 сеп 2008, 03:42 от titico

# 294
  • Мнения: 11 607
Яха......не мога да повярвам на очите си!

Слагам очилата, гледам с 4 и пак същото! Към всички летни форумки - аз казах ли ви,че есента една по една ще се завърнат мамите? Към летните мами - вие знаете ли колко мъка ни бе да си пишем тук все едни и същи? Но...СЪБРАХМЕ СЕ!

Девойки хубави.......СРЕЩА???????? Хайде ако обичате да започнем от сега,че да се видим напр. след някой друг месец.......

Ние вече си прибрахме децата....Минахме и се видяхме с Юлка, която отново ме трогна с един неин жест, т.е. на нея и Галин! Благодаря ви! Вие си знаете защо.........

Започваме да свикваме вече с Пълна къща и всеки да си гледа вече работата,че училището ни зове! Май учениците ни общо взето, ако изкл. маратонките, вече са окомплектовани!

Проблема ни все още не се е разрешил и все още чакаме!

titico използвай бутон Редактирай за да не ти се налага да пускаш няколко поста един след друг.

# 295
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Девойки хубави.....съгласна съм за среща! Обаче пак възниква дежурният въпрос-къде? Сега бягам да си плащам закъснели сметки и т.н.  ooooh!, но по-късно ще чета и пиша по-вече!
Цоци,съжалявам,че заради възникналите ангажименти не си изпихме сутрешното кафе заедно...но то не се губи нашето....може пък да е на ваша територия,само да ми минат очните

# 296
  • Мнения: 1 744
    Преди време с една моя приятелка обсъждахме един проблем и мисля , че трябва да    се  вдигне шум и да се реши !!! За съжаление тогава никой не му обърна  внимание  в темата , но се надявам сега да не е така !Тогава писах :
    На никого не го пожелавам  , но е важен проблем и може да сполети  всяка от нас  и нашите деца!!! 
 Във вестник “ 24 часа “ от 19 . 05 .  2008 г. пише :
   “За да купи дом, българинът се е трудил 14 години. И то в теоретичния случай, ако е успявал да спести цялата си заплата. Среден доход за толкова време е бил необходим, за да се купи жилище през 2007 г.  През  2000-ата за покупка на жилище на българина са били необходими 7 годишни средни заплати.”
При евентуален развод и подялба на жилище , законът отрежда независимо колко деца имате и на каква възраст са те , единият да изплати  кеш в 6 месечен срок след приключване на  делбеното дело половината от пазарната стойност на имота ! ...

Тогава говорихме и за това , че с  регистрацията на фактическо съпружеско съжителство
се узаконяват и любовниците и техните деца !!!Но с тази материя не съм добре запозната и само нахвърлям идеи !


Titico, не знам дали знаеш, но в СНБМ има една мама от форума мама САННЯ, която е юрист и се занимава точно с промените в новия Семеен кодекс. Можеш да се свържеш с нея, явно си навътре с нещата, и заедно да работите по него. Давам ти линк към темата по въпроса:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=302756.20

Честит празник днес на Павлина на mami3, Пепи на тедивас , Борис и Асен на too many boys!
Всички да са живи и здрави, да имат щастливо детство и вълнуващо юношество! Весело изкарване! newsm59  bigdance2 Tada


Кабо, по въпроса за фактическото съжителство: това ми се струва абсолютно излишно.  Аз съм привърженик на брака и мисля, че усилията на управляващите трябва да са насочени към това да накарат младите хора да пожелят сами да сключват брак, и въобще да му се вдигне малко реномето на брачния съюз,  а не нарочно да не сключват брак примерно заради детските, или някакви други привилегии които може да имат. Например данъчните облекчения за деца , които премахнаха, са много добра /как да кажа-убягва ми думата/ причина хората да се разпишат в съвета, но не разбира се със смешните проценти, които бяха. Аз честно казано , не мога да разбера хората , които не искат да подписват, защо го правят. То това си е вид договор, как подписват разни договори за какво ли не, защо и там не кажат А, ама , не искам да се разпиша. Може би съм малко старомодна? Thinking

Иначе момичета, от доста време си мисля , че една съфорумка ми липсва, и по-точно Чатпатка. Запазила съм си нейната страничка, и от време на време, влизам да видя дали няма нещо ново, но уви. Дано се появи отново, много ми харесват статиите и изобщо мисленето й!

# 297
  • Мнения: 1 410
Наденце,разбирам мнението ти за брака.Изобщо не си старомодна.
Аз съм от тези дето не искат да подписват - има една поговорка "Парен каша духа".Честно казано  страх ме е  отново да подпиша.Но не казвам ,че няма да се случи след време.Може като пораснат децата и ние сме побелели  CrazyА сега по нищо не сме по -различни от другите семейства.
Мили мами,чета ви редовно,но не пиша защото обикновенно Аничка ми е на гърдата и не мога да пиша.Не си мислете ,че не съм в течение  с проблемите на всички ви.
А за срещата  newsm78 - май трябва ето така да се придвижвам - http://www.mayawrap.com/video/toddlerandnewborn_popup.html

# 298
  • Мнения: 88
Здравейте мами.  bouquet

# 299
  • Мнения: 3 740
титико, ето текста, засягащ ползването на семейното жилище при развод, в проекта за семеен кодекс

"Предоставяне на семейното жилище след развода

Чл. 129. (1) При допускане на развода съдът предоставя ползването на семейното жилище на единия от съпрузите, когато то не може да се ползва поотделно от двамата, като взема предвид интересите на децата, вината, здравословното състояние и други обстоятелства.

(2) В случаите по ал. 1, когато жилището е собственост на трето лице, съпругът, на когото е предоставено ползването му, се смята в наемни договорни отношения със собственика при условията на безсрочен договор.

(3) Когато от брака има ненавършили пълнолетие деца и семейното жилище е собственост на единия съпруг, съдът може да предостави ползването на другия съпруг, комуто е предоставено упражняването на родителските права, докато ги упражнява.

(4) Ползването на семейното жилище по ал. 3 се прекратява и преди изтичането на срока, ако ползващият сключи нов брак.

(5) Когато от брака има ненавършили пълнолетие деца, съдът служебно се произнася за ползването на семейното жилище."

Открих още една редакция на проекта, не знам коя е по-актуалната:

"Предоставяне на семейното жилище след развода
Чл. 58. (1) При допускане на развода, когато семейното жилище не може да се ползва поотделно от двамата съпрузи, съдът предоставя ползването му на единия от съпрузите, ако той е поискал това и има жилищна нужда. Когато от брака има ненавършили пълнолетие деца, съдът служебно се произнася за ползването на семейното жилище.
(2) Когато от брака има ненавършили пълнолетие деца и семейното жилище е собственост на единия съпруг, съдът може да предостави ползването му на другия съпруг, комуто е предоставено упражняването на родителските права, докато ги упражнява.
(3) Когато от брака има ненавършили пълнолетие деца и семейното жилище е собственост на близки на единия съпруг, съдът може да предостави ползването му на другия съпруг, комуто е предоставено упражняването на родителските права, за срок до една година.
(4) Когато съпрузите имат общо право на собственост или на ползване върху семейното жилище, съдът предоставя ползването му на единия от тях, като взема пред вид интересите на децата, вината, здравословното състояние и други обстоятелства.
(5) Ползването на семейното жилище се прекратява преди изтичането на срока, ако отпадне жилищната нужда на ползващия, а в случаите по ал. 2 и 3 – и ако сключи нов брак.
(6) При изменение на обстоятелствата, които са от значение за предоставяне ползването по ал. 4, всеки от бившите съпрузи може да поиска промяна на ползването на жилището. "

Последна редакция: пт, 05 сеп 2008, 11:54 от Кабо Алма

Общи условия

Активация на акаунт