истинско тирамису

  • 21 484
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 461
и аз да се намеся:
първо,в оригиналното тирамису,НЯМА алкохол.
второ,кафето може да се замести със същото ,но без кофеин.Така няма проблем за децата,на които обикновено много им харесва тирамисуто.
трето,съвсем наскоро научих,че савоярдите се потапят само от едната страна в кафето/така не се разкашкват/.
Аз мисля, че ако искаш да направиш нещо хубаво,трябва да използваш оригинални продукти!
Е ,след като се намеси ,дай оригиналната рецепта за Тирамису.

# 16
  • Мнения: 6 461

от Уикипедия, свободната енциклопедия


Цитат
Тирамису̀ (на италиански: tiramisù) е италиански десерт, който се приготвя от бишкоти, напоени с кафе еспресо, сирене маскарпоне (меко, сладникаво и с консистенция на гъст крем, вид сладка сметана), яйца, захар, вино марсала или ром и какао.

На италиански „тирамису“ означава буквално „ободрѝ ме!“ (може да има и по-закачлив, сексуален подтекст), заради двете си съдържащи кофеин съставки, кафето и какаото.

Тирамису е сред най-популярните десерти; сервира се във всякакви, не само италиански ресторанти и сладкарници. Рецептата му е адаптирана за торти, пудинги, сладоледи и други варианти на десерти. Вместо кафе могат да се използват други съставки като сок от ягоди, малини или лимон, както и шоколад
.

# 17
  • Мнения: 402
Не във всички рецепти поне, има алкохол.
Тук давам съставките на тирамису,извадени от ит.сайт
савоярди-100г.
американско кафе-4чаши
маскарпоне-250г.
яйца-3
захар-100г.
горчиво какао-1с.л.
Аз го правя често,не слагам алкохол,не слагам и белтъците,защото само втечняват крема/дори когато са разбити на сняг/

# 18
  • Мнения: 405
Извинявайте, но няма нужда от такъв язвителен тон! Нищо лошо няма в това, че момичето е попитало за някаква замяна на продукти. Естествено, че няма да се получи същото, но пак ще е нещо вкусничко. Когато има възможност да си купи Маскарпоне тогава ще направи тирамисуто по оригиналната рецепта.
Peace благодаря че ме подкрепи Roddy.бях решила да не питам повече Sick.уж е форум именно за това а то...... Whistling

# 19
  • Мнения: 22 867
Извинявайте, но няма нужда от такъв язвителен тон! Нищо лошо няма в това, че момичето е попитало за някаква замяна на продукти. Естествено, че няма да се получи същото, но пак ще е нещо вкусничко. Когато има възможност да си купи Маскарпоне тогава ще направи тирамисуто по оригиналната рецепта.
Peace благодаря че ме подкрепи Roddy.бях решила да не питам повече Sick.уж е форум именно за това а то...... Whistling

Е, vladka_sun , ти пък не се вживявай толкова, във форума пише толкова народ - един ще те овика, друг ще ти помогне....То и в живота е така - няма само розово!  bouquet Питай си, тук човек може да научи страшно много неща.
И като направиш тирамису-то, истинско или не, да го покажеш! Важното е да е вкусно. Grinning

# 20
  • Мнения: 405
Извинявайте, но няма нужда от такъв язвителен тон! Нищо лошо няма в това, че момичето е попитало за някаква замяна на продукти. Естествено, че няма да се получи същото, но пак ще е нещо вкусничко. Когато има възможност да си купи Маскарпоне тогава ще направи тирамисуто по оригиналната рецепта.
Peace благодаря че ме подкрепи Roddy.бях решила да не питам повече Sick.уж е форум именно за това а то...... Whistling

Е, vladka_sun , ти пък не се вживявай толкова, във форума пише толкова народ - един ще те овика, друг ще ти помогне....То и в живота е така - няма само розово!  bouquet Питай си, тук човек може да научи страшно много неща.
И като направиш тирамису-то, истинско или не, да го покажеш! Важното е да е вкусно. Grinning
Peace Hug

# 21
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Здравей vladka_sun!

Ако не може да намериш Маскарпоне (или не искаш), може да го замениш със сирене Крема или Филаделфия. Тогава е добре обаче, да прибавиш и малко (на 500г сирене - 150г разбита сметана), за да допълниш сметановият вкус. Не пробвай с Дунавия - тя не е от същият тип!

Успех!

# 22
  • Мнения: 113
vladka_sun, пробвай варианта на Наталина.  Напълно подкрепям идеята за крема сирене. А и съвета е даден от професионалист все пак.  Всичко, което съм правила с крема сирене има превъзходен вкус! Успех!

# 23
  • София
  • Мнения: 2 060
Не във всички рецепти поне, има алкохол.
Тук давам съставките на тирамису,извадени от ит.сайт
савоярди-100г.
американско кафе-4чаши
маскарпоне-250г.
яйца-3
захар-100г.
горчиво какао-1с.л.
Аз го правя често,не слагам алкохол,не слагам и белтъците,защото само втечняват крема/дори когато са разбити на сняг/


Е хубава работа! Американско кафе в оригинална италианска рецепта!  #Crazy #Crazy #Crazy
Не произвеждайте международни скандали моля  Wink Laughing

# 24
  • София
  • Мнения: 140

Продукти:

400 г Маскарпоне

4 яйца (разделени на жълтъци и белтъци)
100 г пудра захар
2 с л коняк (амарето, ром или марсала)
250 мл силно кафе еспресо
1 опаковка бишкоти
2 ч л натурално какао
Приготвяне:

• Жълтъците се разбиват с пудра захар докато не увеличат обема си 3-4 пъти.
• Прибавя се Маскрапонето и се размесва внимателно с дървена лъжица.
• Белтъците се разбиват на твърд сняг.
• Добавят се при Маскрапонето внимателно и се разбъркват.
• В свареното кафе се прибавят 2 с л коняк (амарето или ром).
• Бишкотите се потапят една по една в кафеената смес и се нареждат една до друга.
• Отгоре се поставя един слой крем.
• Отгоре отново потопените бишкоти, крем.
• Най - горният слой трябва да бъде крем.
• Така наредените бишкоти се поставят в хладилника да престоят една нощ.
• Преди сервирането се поръсват с какао.


Аз правя точно по тази рецепта Тирамису, единствено заменям коняка с уиски, защото такъв имам в наличност.Става страхотно, а маскарпоне име и в Била и в магазин Европа.


ето и Тирамису в купичка за крем.

# 25
  • Мнения: 113
Много красиво изглежда това тирамису!  Аз смятам следобяд да го направя. Купих си маскарпоне и бишкоти и запретвам ръкави. Нещо не ми се получават публикациите на снимките, иначе бих се похвалила  Hug

# 26
  • Мнения: 154
Да кажа и аз за тирамисутУ.  Crossing Arms Два пъти съм правила по една и съща рецепта:
5 яйца, 20 бр. бишкоти (интересно, защо тогава на италианските бишкоти има рецепти за тирамису, като не се ползват за тая цел  Thinking), силно еспресо, 40 - 50 мл алкохол - коняк, ликьор, амарето), 500 гр маскарпоне, 1 ч.ч. захар. Първия път го направих с италианско маскарпоне и български бишкоти - от най-елементарните, Аро - тия на Метро. Стана  "същинско като истинско". Страхотно!
Втория път си купих италиански бишкоти (рецептата на опаковката беше почти като атзи, по която го правя) и нацелих някакво май гръцко маскарпоне. Не се получи. Бишкотите поеха твърде много от кафето и доминираха в сладкиша, губеше се вкусът на маскарпонето, а то пък се усещаше някак мазно.

# 27
  • Мнения: 402
Не във всички рецепти поне, има алкохол.
Тук давам съставките на тирамису,извадени от ит.сайт
савоярди-100г.
американско кафе-4чаши
маскарпоне-250г.
яйца-3
захар-100г.
горчиво какао-1с.л.
Аз го правя често,не слагам алкохол,не слагам и белтъците,защото само втечняват крема/дори когато са разбити на сняг/


Е хубава работа! Американско кафе в оригинална италианска рецепта!  #Crazy #Crazy #Crazy
Не произвеждайте международни скандали моля  Wink Laughing
американско кафе,в смисъл-разредено кафе! Що не пробваш да натопиш 1 пакетче савоярди в нормално кафе,та да видиш колко чашки ще ти отидат..... Flutter

# 28
  • София
  • Мнения: 140
ffr  , за 1 опаковка бишкоти Савоярди /мисля, че бяха 20 бр. бишкоти / сварявам една кафеварка с кафе /от тези обикн.железни/ и сипвам около 30 мл. алкохол.Като се вземе предвид де, че потапям бишкотите от едната страна само, ма те попиват, като за световно Mr. Green

# 29
яля съм Т. с маскарпоне...ммм блаженствооооо feeding newsm64 1dating

Общи условия

Активация на акаунт