Не иска да си отваре широко устата?

  • 1 654
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 272
С шише или с чашка да дам добавката?

# 16
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Аз пък си мисля, че ужасно много траеш на болка, след като така упорито продължаваш да се бориш - знам как боли, така че хич не си мисли, че си някоя глезла, напротив! много си държелива.
Искаш ли да пробваш нещо много различно от досега - просто изчакай момент, в който бебето изглежда сравнително спокойно, но знаеш, че вече ще има желание за сукане. Тогава се съблечи гола до кръста, съблечи и бебето по памперс и си легни назад, сложи бебето между гърдите ти и го остави да се оправя самичко. Няма нужда да го насочваш, поставяш на гърдата и т.н. - остави го да си пореве, ако му е нужно, като го галиш по гръбчето и му говориш, за да усеща, че си до него (това може да продължи различно дълго - дори и половин час, но обикновено бебетата не пищят все едно ги колят, а просто си изплакват болките, замълчават, пак прилакват, борят се и се наместват, клатят главички като костенурчета, стискат и щипят гърдата, за да я стимулират и т.н.). Бебето е напълно способно да си намери самичко гърдата, която иска и да се закачи правилно на нея, стига да му се даде възможност. След като твоето детенце определено се съпротивлява на опитите да го насочваш, остави му инициативата и пробвай да видиш дали ще се получи така.
Може да видиш малко повече инфо за този метод тук:
http://www.llli.org/llleaderweb/LV/LVDecJan03p123.html
Питаш дали с шише или с чашка - знаеш, че предлагането на шише може да доведе до по-големи проблеми с кърменето. От друга страна, ако е окаже, че бебето не суче успешно и с шишето, ще стане ясно, че някъде наистина има сериозен проблем... С чашката си трябва малко практика и да знаеш как да я ползваш (някъде из форума трябва да има клипче на хранене с чашка... ще потърся из моите неща дали ще го намеря), вероятно бебето няма да има проблеми с нея. В крайна сметка, направи това, което ще ти е най-удобно - нито шишето, нито АМ са вселенското зло и могат да са от полза в някои ситуации. Все пак и ти си човек и имаш нужда от малко отдих.

# 17
  • Мнения: 272
Хедра, благодаря ти много за успокоителните думи. Ще опитам твоето предложение. За шишето- бяхме опитали да и даваме изцедена кърма един път, но тя не пожела. искаше си гърдата.
Купих АМ, но не го отворих. Стиснах зъби и я закачих на по-травмираната гърда. Неприятно е, но се търпи. Много по-неприятно ми е чувството на препълване, а малката ми е най-добрата помпичка.
Засега отлагам даването на добавка, но психологически ще го имам като вариант.
Също така реших да се свържа с консултант и или да отида на срещите или някой да дойде в къщи. Нито силиконовите зърна, нито ам са дългосрочно решение.

Прегръщам те и ти благодаря! Hug


Последен въпрос- да будя ли бебето ако заспи на гърдата след 10 мин кърмене или да го оставям да спи и пак да му давам същата гърда докато я доизцеди след като се събуди?

# 18
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Много ще е полезно да извикаш консултант вкъщи - чудесно си се ориентирала, тези ситуации е най-добре да се видят на място.
За бебето - ако лесно заспива, най-добре да го стимулираш с компресия на гърдата (статията я има в Библиотеката), така устичката му се пълни с мляко и продължава да суче, докато се нахрани. Ако усещаш гърдата все още пълна и неолекнала, а бебето се събуди след 15-20 мин, дай му да си я досуче - ако пък ревне недоволно, че не му стига, другата гърда все така ти е на разположение Grinning

Общи условия

Активация на акаунт