Втора употреба

  • 17 675
  • 171
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 478
Да,купувам си дрехи от магазина за 2-ра употреба.Има такъв точно до вкъщи и като имам време го посещавам.
Често мои познати припадат по парцалките ми купени от там.
И Как Сийка е права,че дрехата се носи от човек.Ако човека е посредствен и безидеен и най-хубавата и лъскава пак ще го направят смешен.
А като имаш усета да съчетаеш дадена дреха с подходящия аксесоар може и на принцеска да заприличаш с дрешките от sekond hand.
А относно обувки-не купувам носени.И на детето не обувам носени от други деца.

# 16
# 17
  • Мнения: 281
Връщам се от такъв магазин.
Намерих си прекрасен панталон (Bitte Kai Rand).
Много съм щастлива.
 Simple Smile

# 18
  • Мнения: 275
Ох, аман вече!  ooooh!
Честно казано, писна ми от подобни теми, чиято цел е да оплюем някого, който се осмелява да яде, спи, пие, облича, ходи, седи, лежи и (щях да пиша пърди, ама няма, нали съм културна...  Whistling) различно от нас. В очакване едно стадо да заблее ужасено, но и самодоволно "Уууу, аааа, пу, не ги е срам!"
Оставете хората да си живеят живота, както искат. Какво ви пука кой къде и защо си купува вещите, щом не ви бърка в здравето с това?
Има жени, които и с дрехи втора употреба изглеждат като кралици, има и такива, които и в най-скъпите и маркови парцалки изглеждат като дрипли. Въпрос на самочувствие и... още нещо.

Много точно и изчерпателно казано!

# 19
  • Мнения: 1 259
В тези магазини стока мног, много, че нищо...!
Не пазарувам от там.

# 20
  • Мнения: X
Пазарувам...и още как.   Flutter
Досега не ми се е случвало да купувам нещо, за което после ще съжалявам.
Никой не може да разбере, че са втора употреба, даже съм имала много настоятелни познати, които постоянно ме крънкат за адреса, за да идели да си купят и те.  Crazy
А по-голямата част от тях са от "голямото добро утро"  Joy, които предпочитат да си купят турска стока с пришит етикет от Витошка, но да е от Витошка.  ooooh! Е, как да им разваля рахата като разберат, че са си харесали дрешка втора употреба.

# 21
  • Мнения: 78
Не, не купувам дрехи и обувки втора употреба.
Първо, че не ми е приятно да давам пари за носени дрехи и второ, влизала съм няколко пъти в такива магазини под влияние на приятелки, които ми разправят колко страхотни неща имало там,но нищо не съм си харесвала.
Нямам какво да добавя  Mr. Green

# 22
  • София
  • Мнения: 62 595
Не. И не нискам да ми се налага да го правя. Ако толкова много го закъсам ще предпочета да ходя със старите си дрехи или да купя каквото и да е, но да е ново. Не искам да нося нещо, което някой друг е изхвърлил като остаряло или непотребно.

# 23
  • Мнения: 6 155
Не. И не нискам да ми се налага да го правя. Ако толкова много го закъсам ще предпочета да ходя със старите си дрехи или да купя каквото и да е, но да е ново. Не искам да нося нещо, което някой друг е изхвърлил като остаряло или непотребно.
Peace

# 24
  • Мнения: 22 440
Не. И не нискам да ми се налага да го правя. Ако толкова много го закъсам ще предпочета да ходя със старите си дрехи или да купя каквото и да е, но да е ново. Не искам да нося нещо, което някой друг е изхвърлил като остаряло или непотребно.

А защо си мислиш, че само "закъсали" хора пазаруват от такива магазини?

И в предишни теми съм го казвала и сега пак. Лично аз нямам нервите да разглеждам и да си намеря нещо, което ми харесва. Другият ми проблем е, че миризмата ме влудява.
Но ако леля ми, или майка ми ми вземат нещо от там, харесва ми и ми става - за мен не е проблем да го облека. Има страхотни попадения там на маркови стоки с етикетите.
То пък като се вземе някой "моден" парцал от роден "бутик" за много пари и вече всички са голямата работа.

# 25
  • Мнения: 5 539
Често пазарувам от секънд-хенд магазини. Правя го от години и нямам комплекси на тема "носено", нито пък ме е страх, че хората ще ме помислят за изпаднала. Избирам си внимателно нещата и често получавам комплименти за дрехи, купувани оттам.
Да не говорим, че допреди няколко години секънд-хенд магазините бяха единствения начин за повечето българи да носят нещо, което ще ги отличава от масовата капълъчарши мода.
Естествено, купувам си дрехи и от редовните магазини, но в много случаи те са по-некачествени от секънд-хендовите или пък струват много пъти повече пари.

# 26
  • Мнения: X
Ако толкова много го закъсам ще предпочета да ходя със старите си дрехи или да купя каквото и да е, но да е ново. Не искам да нося нещо, което някой друг е изхвърлил като остаряло или непотребно.

Имам доходи доста по-високи от тези на 90% на познатите ми. Мислиш ли ме за закъсала?  Flutter

# 27
  • Мнения: 505
Не купувам, гнус ме е. Ако дам дреха на приятелка, защото ми е поискала, не си я търся обратно.

# 28
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 339
Често пазарувам от секънд-хенд магазини. Правя го от години и нямам комплекси на тема "носено", нито пък ме е страх, че хората ще ме помислят за изпаднала. Избирам си внимателно нещата и често получавам комплименти за дрехи, купувани оттам.
Да не говорим, че допреди няколко години секънд-хенд магазините бяха единствения начин за повечето българи да носят нещо, което ще ги отличава от масовата капълъчарши мода.
Естествено, купувам си дрехи и от редовните магазини, но в много случаи те са по-некачествени от секънд-хендовите или пък струват много пъти повече пари.

Абсолютно същото мнение е моето. Последното нещо, което ме касае, е кой ме мисли за изпаднала  Whistling Смешни са ми изказванията- не съм закъсала, та да пазарувам там...
Никога никой не би познал, че дрехата на гърба ми е секънд хенд  Naughty Имам невероятни находки, които събират очите на приятелите ми, че са закупени от такъв магазин. Никога не крия откъде е купена дадена дреха.
Дъщеря ми расте основно с дрехи от там. А даже не съм я закъсала толкова  Grinning

То пък като се вземе някой "моден" парцал от роден "бутик" за много пари и вече всички са голямата работа.

Само дето няколко пъти питам моя приятелка от кой секънд хенд е парцалчето й... И се оказва, че е купено от МОЛ, видиш ли  Crazy

# 29
  • Мнения: 750
Не купувам, гнус ме е. Ако дам дреха на приятелка, защото ми е поискала, не си я търся обратно.
Гнусла! Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт