Отговори
# 15
  • Мнения: 121
И при нас всичко от горе описаното се повтаря, само че от скоро време забелязах, че много зависи с какви деца общуваме. Ние сме във възрастта на подражанието.

# 16
  • Мнения: 9 486
На мен лично ми е писнало да слушам критиките на собствената ми майка по отношение на "невъзпитания ни 2,6г. син" #Cussing out
Първия проблем идва от тяхното собствено /и наше де за жалост Confusedно аз точно това искам да променя и да не възпитавам така сина ни/ възпитание, както и възприятията за съответното, диктувани от онези тоталитарни времена...според тях детето трябва да е едва ли не дресирано.
Проявата на характер от негова страна е равносилна на инат, налагане, разглезване...и разбира се изтърван контрол от нас, родителите Mr. Green
Какви били тези "бебешки пубертети"-това за тях е тотална измислица Laughing А пък да говорим за "отражение на чувства" и др. такива- #Crazy
Според майка ми цитирам :"правиш голяма грешка като си гледаш детето по интернет!"  Joy
mama_desy:), извини ме за отклонението Hug може би трябва да пусна отделна тема за това, но все пак има връзка с темата-при вас как е? Критикуват ли ви?

# 17
  • Германия
  • Мнения: 8 100
.....-при вас как е? Критикуват ли ви?
Предполагам, че в родата на мъжа ми има критици, но на мен лично нищо не са ми казали досега. Аз до едно време се притеснявах точно от тях и дуднех на собственото си дете за дреболии, докато в един момент ми писна и реших да не робувам на чужди претенции за възпитание.  Crossing Arms

# 18
  • Мнения: 31
Много благодаря на ВСИЧКИ ВИ, че споделихте с мен белите на вашите деца и ме окуражихте Simple Smile, но има и нещо не маловажно при нас. Цяло лято се на налага да сме на морето ( някой ще каже ЕХАААААААА!!! Simple Smile ), но повярвайте Simple Smile  не е точно така,защото тук ги няма парковете и градинките и най- важното ДЕЦАТА много и липсват, не сме си като вкъщи с удобствата не мога да осигурявам забавление на 100% .Това ме мъчи най - много , че се превръща в егоист. Сигурно за това няма съвет просто споделям Simple Smile и ви благодаря още веднъж

# 19
При мен положението е същото. Синът ми е много енергичен, любознателен и палав. Като цяло не обича правила, които му се налагат отвън.

Аз обаче имам проблем с баба му и дядо му. Както МTV е писала за тях той е непоносимо разглезено дете. Веднъж хванах дядото да го пляска и му се развиках (за съжаление пред детето). От тогава и възрастните очевидно се сърдят на.....детето! Не му обръщат внимание, гледат го накриво.

За мен е ясно, че няма да почна да бия детето си, за да изглежда послушно. В същото време обаче не искам да си мисли, че баба му и дядо му не го обичат или пък те да мислят, че го настройвам против тях. Така хем искам да го водя у тях, хем не искам. Предполагам, че трябва да говоря с родителите си, но като започна не говорим, а се караме. Явно спорът е за идеологии, а не за факти. Някакъв опит по въпроса с магданоса?

# 20
  • Мнения: 9 814
Скорпионската зодия може и да оказва влияние, но това е просто етап, през които преминава детето.
Въоръжи се с много спокойствие, и гледай да не си изпускаш нервите колкото и да е трудно.
Моята дъщеря имах чувството, че нарочно иска да ме ядосва- правеше какво ли не, за да ми види нервираната физиономия. Даже казваше със смях:"мама ядосана".

# 21
  • Мнения: 2 755
И при мен е същия проблем. До годинката не знаех, че има дете вкъщи. Дори не плачеше. после стана страшно. Вече е на 2 години, нещата са неспасяеми. Нито можем да го удържим, нито да го накараме да седи на едно място. Вкъщи е по-спокоен, обаче като види хора и е навън е неуправляем. Някакви бесове го ловят. Явно емоциите са много силни, радостта си я показва по особен начин. В началото бях много търпелива, но нещата ставаха все по-зле. Без да го искам започнах и да викам по него - ефект нула...
Моля се по-скоро да отмине този период, защото е много трудно с такъв тип дете.
Хайде и ние към вашата групичка.  Tired Написаното важи в пълна сила за моето гардже. Едва сега, когато стана на 4 години, има видимо подобрение. Определено стана по-контрулируем, по-толерантен с другите деца, дори и играчките си дава. Laughing Но, както казаха и учителките от детската градина, колкото и да се старая от буйно дете кротушко няма да направя.
С Додсън или не, трябва много търпение и работа.

# 22
  • Мнения: 2 211
Освен двете препоръчани книги на д-р Додсън в темата, които и на мен много са ми помогнали във възпитанието на детето, препоръчвам и тази:
http://www.book.store.bg/c/p-p/m-469/id-19799/kak-da-obshtuvame- … -gipenrejter.html

Синът ми е на 2, 2 г., щур е, но не и непослушен. Типовете комуникация с детето предложени и в трите книги действат безотказно (поне за сега). Такова нещо като тръшкане при него не съществува - тушира се в зародиш!
Но никога не е късно да ме изненада и с такова поведение...  Mr. Green, все пак е на 2!

# 23
  • Мнения: 2 448
Като прочетох заглавието помислих, че иде реч за по голямо дете, а то още бебе. Успокой се , бе майче, повечето дечковци са така. Нито си я изтървала, нито детето може да направи скок в развитието си и да стане от веднъж разбиращо, послушно и такова, каквото на нас ни се иска.
Моя беше неспасяем до 3 години, тогава започна малко по малко да се очовечава и да разбира. Сега на 4 и 1/2 е по спокойна работата, но пак си е доста буен и от трудните за комуникация и възпитание деца.
Приела съм си го такъв и се нагаждам. При всяко дете еднакви методи не действат и изобщо не ми пука дали някоя си мисли, колко е невъзпитано моето в сравнение с нейното. Да е жива и здрава да си го възпитава както намери за добре.  Wink

# 24
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 992
При всяко дете еднакви методи не действат и изобщо не ми пука дали някоя си мисли, колко е невъзпитано моето в сравнение с нейното. Да е жива и здрава да си го възпитава както намери за добре.  Wink

И изобщо не обръщам внимание кой какво би казал от страни.  Laughing

# 25
  • Мнения: 3 929
На мен лично ми е писнало да слушам критиките на собствената ми майка по отношение на "невъзпитания ни 2,6г. син" #Cussing out
Първия проблем идва от тяхното собствено /и наше де за жалост Confusedно аз точно това искам да променя и да не възпитавам така сина ни/ възпитание, както и възприятията за съответното, диктувани от онези тоталитарни времена...според тях детето трябва да е едва ли не дресирано.
Проявата на характер от негова страна е равносилна на инат, налагане, разглезване...и разбира се изтърван контрол от нас, родителите Mr. Green
Какви били тези "бебешки пубертети"-това за тях е тотална измислица Laughing А пък да говорим за "отражение на чувства" и др. такива- #Crazy
При нас е същото положение, но от страна на свекърва ми. Въпреки всичко, продължавам упорито да възпитавам детето си, както аз намирам за добре. Едно дете, за да се тръшка, има причина за това. Ако се опитаме да я открием, ще тушираме и "тръшкането".
Синът ми мина през подобно поведение, а аз си мислех, че като не му обръщам внимание, ще спре. Да, ама не! Сега, ако е раздразнен, хленчи или нещо такова, отивам при него, гушвам го и го питам, защо се държи така. И той сам ми казва, какво иска. Опитвам се да задоволя потребността му в рамките на разумното, с много търпение, такт и обяснения.
Това, което ми е направило впечатление, е, че синът ми се държи така, когато му се спи, когато е гладен.

# 26
  • Мнения: 4 595
Аз обаче имам проблем с баба му и дядо му. Както МTV е писала за тях той е непоносимо разглезено дете. Веднъж хванах дядото да го пляска и му се развиках (за съжаление пред детето). От тогава и възрастните очевидно се сърдят на.....детето! Не му обръщат внимание, гледат го накриво.

що за хора да гледат накриво дете и да не му обръщат внимание
ако бях аз в такава ситуация изобщо нямаше да им го водя докато не им дойде акъла

# 27
що за хора да гледат накриво дете и да не му обръщат внимание
ако бях аз в такава ситуация изобщо нямаше да им го водя докато не им дойде акъла


Изглежда като логично решение. Лошото е, че човек обикновено има максимум по една майка/баща и ако ги шкартира няма откъде да вземе други. То затова някой не правят бизнес с роднини. А и нали искаме децата ни да се чувстват обичани. Не мога да си представя един ден да кажа на сина ми: баба и дядо са чешити, сърдеха ти се като беше на 4,5 ама сигурно те обичат. Да му се не види, как си правим живота глупав.

# 28
  • Мнения: 46 526
И аз мислех, че го изпускам, но "проблемът" изчезна сам на 3 г., от тогава вярвам в бебешкия пубертет  Blush

# 29
  • Мнения: 2 807

Моите не са се тръшкали  Blush
Споделям обаче написаното от lala

Поведението е нормално за тази възраст, така че няма за какво да се притесняваш. Но пък е много важно да реагираш адекватно, за да помогнеш на детето да излезе от този период и това поведение да не се протака прекалено много във времето. Освен това децата са различни и няма универсална рецепта и при всички случаи ще трябва да използваш и собствената си интуиция и здрав разум в различните ситуации. Важното е да си последователна и да не допускаш да се чувстваш виновна от това, че поставяш ограничения на детето си. То всъщност очаква точно това от теб.

 newsm10

Общи условия

Активация на акаунт